Kandida kod djece

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • mischell
    Alternativa addict
    • May 2012
    • 149

Kandida kod djece

Pozdrav svima. Prije nekoliko mjeseci primjetila sam da moj maleni (3,5g) nije baš najsjajnijeg zdravlja. I prije mu se znalo dešavati da dobije neku alergiju (osip) po koži - nikad nismo ustanovili na što je bila alergija. Mislila sam da je možda na detarđent ili omekšivać. Sad kad je krenuo u vrtić non stop je bolestan (nos ne prestaje curiti kašlje...) često je znao iz čistog mira imati crvene podočnjake pa su me pitali što mu je a nebi znala. Pa se žalio da ga svrbi guza - i onda sam pomislila "gliste". Nosili smo stolicu na analizu - nisu ništa našli.

Jedno 2x dobio je neke gljivice u ustima - pa je dobio neki gel za mazanje jer su mu usta bila u ranama.

Nedavno sam išla kod jedne Iridologice pa sam povela i njega da ga pogleda. Rekla je da ima kandidu - što me nečudi jer sam ja prije trudnoće poprilično ratovala s njom i moguće da sam mu ju prenjela. Ja još ponekad vodm rat ali zbilja rijetko sa njom ali zaista neznam kako da njemu pomognem. Stolice mu nisu redovne, često ima vjetrove, buša mu je stalno napuhana, u zadnje vrijeme jako slabo jede (baš je smršavio) pa se baš brinem, jer uz ovo njegovo konstantno šmrcanje i kašljanje ne izgleda mi uopće ok. S obzirom da se njemu kandida očito razmnožila gdje netreba a zbilja neznam kako lječiti tako malo djete jer ga je nemoguće držati od hrane koju nebi smio jesti (pojede ili u vriću ili kod baka).

Po preporuci Iridologice popili smo jednu kutiju Ferzym Junior probiotica ali nisam primjetila poboljšanje. Razmišljala sam o Ionskom srebru jer bi to jedino mogla izvesti da popije bez da drami.

Jel ima netko iskustva ili prijedlog kako mu pomoć da se tijelo izbori sa istom jer vidim da mu radi veliku štetu.

Hvala unaprijed!
    • Oct 2009
    • 12425

slicno sa probavom je bilo i mojoj maloj.. uz to kasalj i iskasljavanje stalno.. curenje nosa.. i prateci problemi sa probavom itd.. mjesec dana bez prestanka.. bez obzira na cajeve, sirup itd..

onda sam primjenio ovaj recept i sve je otislo u roku 3 dana..

poslje svakog veceg obroka nasjeckati 1 cesanj cesnjaka i staviti ga u zlicu meda (da ga med prekrije skroz).. dati djetetu med sa cesnjakom u usta i bocu da popije i proguta sve to skupa kao da je tabletica u pitanju..

ja sam joj davao 2x dnevno po 1 cesanj i vec nakon prvog dana noc je prospavala prakticki bez problema.. treci dan ko nova..

ps ima 3 godine i sada me svaki dan za cesnjak pita sama i moram joj napraviti :))

dakle vjerujem da mu sa ovime jako mozes pomoci bez rizika da ga trujes farmakoloskom kemijom i agresivnim sredstvima koja stvaraju vise problema nego ih rjesavaju..

kandida odlazi nesto sporije ali poboljsanja bi trebala biti vidljiva i prije nego se ona potpuno povuce..

ps2 cesnjak zdrobi u sto sitnije.. vilicom mozda najbolje..
    Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
    Ivan 3:16

Comment

• alison
      back to basic
      • Mar 2010
      • 9616

probiotikom se riješavaju manje invazije candide....

probajte pronaći ovaj prašak u indija shopovima oko 250-300kn kg.

stavlja se u prazne kapsule i pije 3x dnevno 10ak dana isto tako i podiže imunitet što je malome i najpotrebnije... jer da mu je imunitet na razini nkad nebi candida prevladala jer je ona uobičajeni stanovnik u organizmu i ima svoju funkciju, ali kad se rzbukta znači prvenstveno da je imunitet u padu.....
      TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
      KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
      DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
      (H. FORD).
      pridruži nam se u bblj

Comment

• Jesam
        Supermoderator
        • Mar 2011
        • 14468

Ako je dijete sklono candidi onda svakako iz prehrane izbacite slatkiše, škrob, crveno meso, nareske i smanjite mlijeko i sireve.
        Neka se djetetova prehrana temelji na povrću, zelenju, mahunarkama, maslinovom ulju, lešadi i ribi.
        slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• alison
          back to basic
          • Mar 2010
          • 9616

Originally posted by Jesam
          Ako je dijete sklono candidi onda svakako iz prehrane izbacite slatkiše, škrob, crveno meso, nareske i smanjite mlijeko i sireve.
          Neka se djetetova prehrana temelji na povrću, zelenju, mahunarkama, maslinovom ulju, lešadi i ribi.
          tako je anticandida dijeta, ali kiselo mlijeko, kefir i acidofil imaju sami po sebi probiotike i dobro jih je uzimati kod candide....

TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
          KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
          DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
          (H. FORD).
          pridruži nam se u bblj

Comment

• Zlo
            U vladi
            • Feb 2012
            • 977

neem se može kupiti i u malo boljoj ljekarni i to ista ona teglica koja se prodaje na alternativa za vas, dođe 40 kn
            Jesus is coming - Look busy!

Comment

• mischell
              Alternativa addict
              • May 2012
              • 149

Nema šanse da on proguta tabletu bilo kakvu. Probala sam još prije nije htio. Meso i mljeko ne jedenomo. Jede večinom voće i povrće puno svježeg za ručak kuhano (vegeterijanci smo ali izbacujem sve životinjsko pomalo). Slatkiša doma niti nema kolače ne pravim ali ponekad kad ode kod bake ili nekog poznatog pojede nešto slatko bez mog znanja. Ali mi je malo čudno da od tog malo tu i tamo može imati toliko štete.

Imunitet mu je koma od kad je krenuo u vrtić prije nije nikad bio bolestan - stvarno ako je 1x godišnje dobio temperaturu ili da mu curi nos. Sad je to bez prestanka neko kašljuckanje šlajm u grlu curi nos. Baš mi ga žao vidjet takvog. Najgore mi je što je izgubio apetit pa jede jamo slabo i smršao je malo a nijekad nije bio buco pa sad je baš žguljica poput mene. Samo voće jede bez problema ostalo je muka živa....

Neem tekučinu imam doma ali mi je njezin miris toliko odvratan da nema šanse da sama koristim za išta. Ja rađe posežem za nečim neutralnim tipa Ionskog srebra. Jel ima netko saznanja da to može pomoć. Da li se smje miješati sa vodom ili mora popit samo za sebe?

Šta mislite jel ima smisla da mu dajem neke vitamine (imam doma Chid Life - Multi Vitamin & Mineral) ali nešto sam čitala protiv vitamina u zadnje vrijeme pa sad više ni sama neznam da li da mu ih dajem ili ne... :(

Comment

• Ryuujin
                ...
                • Nov 2010
                • 2337

Originally posted by mischell
                Nema šanse da on proguta tabletu bilo kakvu. Probala sam još prije nije htio. Meso i mljeko ne jedenomo. Jede večinom voće i povrće puno svježeg za ručak kuhano (vegeterijanci smo ali izbacujem sve životinjsko pomalo). Slatkiša doma niti nema kolače ne pravim ali ponekad kad ode kod bake ili nekog poznatog pojede nešto slatko bez mog znanja. Ali mi je malo čudno da od tog malo tu i tamo može imati toliko štete.

Imunitet mu je koma od kad je krenuo u vrtić prije nije nikad bio bolestan - stvarno ako je 1x godišnje dobio temperaturu ili da mu curi nos. Sad je to bez prestanka neko kašljuckanje šlajm u grlu curi nos. Baš mi ga žao vidjet takvog. Najgore mi je što je izgubio apetit pa jede jamo slabo i smršao je malo a nijekad nije bio buco pa sad je baš žguljica poput mene. Samo voće jede bez problema ostalo je muka živa....

Neem tekučinu imam doma ali mi je njezin miris toliko odvratan da nema šanse da sama koristim za išta. Ja rađe posežem za nečim neutralnim tipa Ionskog srebra. Jel ima netko saznanja da to može pomoć. Da li se smje miješati sa vodom ili mora popit samo za sebe?

Šta mislite jel ima smisla da mu dajem neke vitamine (imam doma Chid Life - Multi Vitamin & Mineral) ali nešto sam čitala protiv vitamina u zadnje vrijeme pa sad više ni sama neznam da li da mu ih dajem ili ne... :(

ako ima samo 3,5god cak i da nesto nije bilo u redu prije moglo se ne pokazati do sada..

ja osobno ne bih djecu mogao staviti na vegetarijanstvo..jer me nije uvjerilo da je najbolja opcija,a oni nisu u stanju razluciti.

Jesam ti je cini mi se jednostavnu opciju napisala iako bih ja dodao i zivotinjsku hranu..

o ugljikohidratima i seceru kao vecinskom dijelu prehrane ne mogu nista lijepo reci trenutno na temelju svog iskustva bez obzira odakle je i kakav je..

ja bih sve probao na tvom mjestu,jedno po jedno.

Comment

• Uoo
                  OOn
                  • Oct 2009
                  • 12425

vegetarijanstvo je jako lose ako nije u pitanju sirovo vegetarijanstvo.. ili velik dio sirovog..
                  Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.

Comment

• mischell
                    Alternativa addict
                    • May 2012
                    • 149

Ryuujin
                    Nikad u životu nisam jela mesu niti ja niti 3 generacije unazad u mojoj obitelji (počevši od mojih baki i djedova) a bake i djedovi su mi doživjeli duboku starost. I roditelji su mi dakle vegeterijanci od rođenja kao i ja tako da nevidim zašto uopće vodimo ovu raspravu jer nemam djete namjeru hraniti mesom.

Otac djeteta još ponekad jede meso a o zdravlju njegovih baka i djeda nebi jer u nažalost svi umrli u ranim 60-tima od srčanih moždanih i sličnih bolesti. A moj suprog je oličenje nezrave osobe od kad ga znam (a zbilja nejede puno količinski hrane a ima bar 30kg viška - i da još uvijek jede meso ali ne doma) tako da mi nitko nemože dokazati da je jesti meso bolje nego nejesti - barem iz mog osobnog iskustva te shodno svim mojim znanjima o sirovoj hrani kojoj težim meso je po meni najveće smeće kojeg si itko može staviti u usta pogotovo meso koje je danas dostupno ljudima koji ga kupuju u dućanima. On je prije nego smo počeli živjeti skupa imao teških željučanih problema (kao i svim njegovi doma) što se djelomično reguliraju smanjenjem unosa mesa u zadnjih par godina ali daleko je to od zdravlja što je skužio i sam pa se polako trudi izbaciti ga i jesti sa nama čim više sirovog.

Moje djete je vrlo napredno djete (i mentalno i fizički) i nikad do sad nije bilo ništa ozbiljano bolesno za razliku hrpe djece koje su do sad već progutali antibiotika i antibiotika on nije ni jedan jedini. Ako bi ponekad bobio temperaturu rješavali smo to za dan dva u vrh glave i svi si se uvijek čudili kako je juće bio koma a dan iza ko da mu nije ništa ni bilo. Do sad uvijek bilo skoro savršenog zdravlja pa mi je ovo svojevrsni šok. Da li je posljedica vrtić (i način na koji se tamo hrani) ili nešto treće (strest zbog odlaska u vrtić... ) to ej sad već neka druga tema. Ali kad vidim kakvu djecu roditelji dovode u vrtić (da im sve curi na sve strane pa neznaš jer su im crvenije oči ili nos) nije ni čudo što pokupi svako sranje. Ali kandidu je mogao dobiti neovisno o vrtiću i sigurno ju je već imao samo se sad očito aktivirala pa stvara sve ove čudne simptome.

Kandida nema veze sa vegeterijanstvom niti mesom jer se hrpa "mesojeda" bore sa njom pa nevidim od kud nekom ideja da ovo povlači pogotovo ne na OVOM forumu?!???

Ovo nije tema vegeterijanstvo ili ne pa molim da se držite teme. Ako imate za reći nešto konstruktivno ok, ako ne, ne želim ovdije raspravljati o vegeterijanstvu, imamo za to dovoljno tema na ovom forumu.

Hvala.

Uoo - doručak i večara smo svi doma već "sirovi". Ručak dečki jedu kuhano povrće i neku salatu a ja kako kad - nekad samo sirovo nekad im se pridružim. Ako muž jede meso jede vani (kod svoje mame ili u gradu). Kruha skoro pa i nejedemo (jako rijetko, zna proći dan da ga ne jedemo uopće). Po ljetu smo znali danima biti na sirovom (sa tu i tamo malo kruha) bez ičeg kuhanog i mališa je bio toliko rumen kao neko djete sa sela. Kad smo došli u Zg. moji nečaci (koji jedu meso) prema njemu su bili kao okrečena stabla - baš bljedi. Svi su se čudili kako je tako rumen i kako se zbuckao. Poslje 2 mjeseca krenuo je u vrtić i od tad kreću i problemi. :(

Pročitala sam o hrani do sad barem 20 knjiga i još uvijek čitam šta mi se god čini zanimljivo jer me za tema i zdravlje jako zanimaju. Težim sirovom pa meso meni nije ni u najmanjoj zadnjoj rupici kao bilo kakva opcija. S kandidom hvala Bogu nemam problema već 5 godina a i moj problem sa kandidom nije bio želučani ni crijevni. Ovo je nešto drugo jer se radi o djetetu i drogoj vrsti problema pa nisam sigurna kako postupiti da mu ne napravim još štete. Najrađe bi ga držala doma mjesec dana da mogu pa da vidim da li je razlog vrtićka hrana i vrtić ili je posrijedi ipak nešto treće. Ako vidim da se stanje ne popravlja mislim da će to biti najbolja opcija.

Comment

• Diana
                      <3
                      • Oct 2009
                      • 7086

Cemu napad, ryuujin je samo dao svoje misljenje sto bi moglo pomoci tvom djetetu na temu koju si ti otvorila ?! Nitko ti nista ne namece, zapravo lijepo od njega sto je dao svoj prijedlog , ako tebi ne pomogne , mozda nekome drugome hoce .
                      Za to forumi sluze ;)
                      :)

Comment

• Uoo
                        OOn
                        • Oct 2009
                        • 12425

razumijem te potpuno.. svi se neko vrijeme trazimo u tome dok ne prokuzimo poantu stvari..

razmisli o cesnjaku u zlici meda.. nemoj imat predrasude.. reci mu evo ti med i daj mu samo med
                        i onda mu daj sljedeci put cesnjak sa medom i nek ima tekucinu i samo popije.. jedan cesanj ne moze nikako i nicemu nastetiti a das li mu to samo jednom dnevno kroz tjedan dana vjerujem da ces mi javiti jako povoljne stvari..

budi kreativna kada treba pomoci vlastitu djetetu.. jer ako ti nisi tko ce to uciniti za tebe? hoces li njemu prepustiti odluke? koja je tvoja uloga onda kao zastitnika tog malog bica? dakle zastiti ga svojim znanjem i svojom svijescu o svijetu u kojemu zivis..

pronadji na forumu temu o cjepivima i procitaj takodjer.. visoko preporucam..

pozz

Comment

• Ryuujin
                          ...
                          • Nov 2010
                          • 2337

Ryuujin
                          Nikad u životu nisam jela mesu niti ja niti 3 generacije unazad u mojoj obitelji (počevši od mojih baki i djedova) a bake i djedovi su mi doživjeli duboku starost. I roditelji su mi dakle vegeterijanci od rođenja kao i ja tako da nevidim zašto uopće vodimo ovu raspravu jer nemam djete namjeru hraniti mesom.

Otac djeteta još ponekad jede meso a o zdravlju njegovih baka i djeda nebi jer u nažalost svi umrli u ranim 60-tima od srčanih moždanih i sličnih bolesti. A moj suprog je oličenje nezrave osobe od kad ga znam (a zbilja nejede puno količinski hrane a ima bar 30kg viška - i da još uvijek jede meso ali ne doma) tako da mi nitko nemože dokazati da je jesti meso bolje nego nejesti - barem iz mog osobnog iskustva te shodno svim mojim znanjima o sirovoj hrani kojoj težim meso je po meni najveće smeće kojeg si itko može staviti u usta pogotovo meso koje je danas dostupno ljudima koji ga kupuju u dućanima. On je prije nego smo počeli živjeti skupa imao teških željučanih problema (kao i svim njegovi doma) što se djelomično reguliraju smanjenjem unosa mesa u zadnjih par godina ali daleko je to od zdravlja što je skužio i sam pa se polako trudi izbaciti ga i jesti sa nama čim više sirovog.

Moje djete je vrlo napredno djete (i mentalno i fizički) i nikad do sad nije bilo ništa ozbiljano bolesno za razliku hrpe djece koje su do sad već progutali antibiotika i antibiotika on nije ni jedan jedini. Ako bi ponekad bobio temperaturu rješavali smo to za dan dva u vrh glave i svi si se uvijek čudili kako je juće bio koma a dan iza ko da mu nije ništa ni bilo. Do sad uvijek bilo skoro savršenog zdravlja pa mi je ovo svojevrsni šok. Da li je posljedica vrtić (i način na koji se tamo hrani) ili nešto treće (strest zbog odlaska u vrtić... ) to ej sad već neka druga tema. Ali kad vidim kakvu djecu roditelji dovode u vrtić (da im sve curi na sve strane pa neznaš jer su im crvenije oči ili nos) nije ni čudo što pokupi svako sranje. Ali kandidu je mogao dobiti neovisno o vrtiću i sigurno ju je već imao samo se sad očito aktivirala pa stvara sve ove čudne simptome.

Kandida nema veze sa vegeterijanstvom niti mesom jer se hrpa "mesojeda" bore sa njom pa nevidim od kud nekom ideja da ovo povlači pogotovo ne na OVOM forumu?!???

Ovo nije tema vegeterijanstvo ili ne pa molim da se držite teme. Ako imate za reći nešto konstruktivno ok, ako ne, ne želim ovdije raspravljati o vegeterijanstvu, imamo za to dovoljno tema na ovom forumu.

Hvala.

kako mislis ovom forumu? ne smije se pricati o mesu ovdje?

dao sam ti prijedlog sto se tice zdravlja jer se brinem.. ne zato da bih ti nesto zabranio. ja imam svoja iskustva ti imas svoja. potpuno mi je svejedno sto ces ti ili netko drugi jesti. moze mi eventualno biti zao ako mislim da nema drugih nacina..

nemam nista protiv vegetarijanstva niti sirovojelstva,volio bih da svi mozemo tako,ali nazalost nije tako jednostavno.

kriviti sve samo na meso nema nikakve osnove.. treba se pogledati covjekova sveukupna prehrana.
                          pogotovo jer u vecinu mesa o kojem govoris dodaju secere i kojekakve pojacivace okusa i konzervanse itd.. sto je naravno pravi uzas za pojesti. naravno pecenje u ulju stvar pogorsava neizmjerno.

probat ces ionako ono sto zelis.. ja ti ne mogu ponuditi nista osim svog misljenja. nadam se da ce mu biti bolje. eto,necu nis vise reci ako ces tako imati mira.

Comment

• Filthy McNasty
                            New member
                            • Apr 2012
                            • 81

Pročitala sam o hrani do sad barem 20 knjiga i još uvijek čitam šta mi se god čini zanimljivo jer me za tema i zdravlje jako zanimaju.
                            Lektira o zdravoj ishrani:

"Nutrition and Physical Degeneration" - Weston A. Price
                            "Nourishing Traditions" - Sally Fallon

Bez namere da ulazim u raspravu o protivpriordnom bludu (citaj: vege-voodoo).

Comment

• mischell
                              Alternativa addict
                              • May 2012
                              • 149

Hvala svima na idejama i savjetima itd... Kao što rekoh nemam tu namjeru nikom se opravdavati kako hranim sebe i svoje djete jer radim najbolje što znam a težim tome da saznam još više i tko zna kako će to biti u budućnosti ali za sad je tako. Ali mesi nije niti će ikad biti dio niti moje niti prehrane mog djeteta pa tu ovu priču zatvaram.

Ako još netko ima neku ideju vezanu uz naslov ove teme dobrodošao je ostale teme i rasprave molim da vodite na odgovarajućim temama.
                              Hvala.

Uoo znam za tu varijantu sa bijelim lukom i trudim se u zadnje vrijeme pojačati unos istog. Svar se dosta popravila od neki dan i sad već ljepo jede pa sam mirnija a danas sam otkrila još jedan uzrok koji je doveo do ovog stanja (jedan dosta kvaran zubić) pa vjerujem da ćemo stvar riješiti kod zubara jer se sjećam da je meni jednom pokvareni zubić radio gadne stvari.

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎