Geopatogena sevanja

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • goci
    Guru
    • May 2009
    • 685

Ako samo pogledamo video koji sam prilozio vidjecemo kolko ustvari malo znamo o postanku i mnogim drugim stvarima koje se tako vjesto skrivaju od nas.

Comment

• goci
      Guru
      • May 2009
      • 685

Upomoć, ne mogu spavati!

Otprilike polovica odrasle populacije u određenom dijelu života pati od nekog oblika nesanice. Jedenje doručka, zdravih međuobroka, ručka i lagane večere pomoći će vašem zdravom noćnom počinku.

Nesanicu mogu uzrokovati stanja poput stresa, anksioznosti, briga, ali i određeni lijekovi. Mogu je uzrokovati i vanjski čimbenici, poput uznemirujućih zvukova, ekstremne temperature, neadekvatne postelje, nedovoljno zamračene sobe, ali i promjene poput jet-lega.

Neke osobe podložnije su nesanici od drugih. Primjerice, ukoliko ste ženskog spola, iznad 60 godina i skloni pesimističnom raspoloženju, mogućnost da ćete u nekom periodu života patiti od nesanice je znatno veća.

Simptomi su vrlo jasni i nedvojbeni. Imate poteškoća zaspati? Budite se usred noći i ne možete se ponovno uspavati? Budite se umorni s osjećajem da uopće niste spavali ili ste spavali tek na trenutak? Ili jednostavno osjećate kako se nekoliko noći uzastopce niste odmorili i kvalitetno spavali?

Prema uzroku, nesanicu možemo podijeliti na:

onu uzrokovanu vanjskim faktorima
      psiho-fiziološku nesanicu.

Ukoliko odlazite na počinak u strahu da nećete moći zaspati i zaokupljeni tim osjećajem ostajete budni, vjerojatno je da patite od psiho-fiziološke nesanice. Nesanica uzrokovana neadekvatnom okolinom i neodgovarajućom higijenom spavanja spada u vanjsku nesanicu.

Nesanica uzrokovana vanjskim faktorima je nesanica na koju nije moguće djelovati psiho terapijama, uzimanjem preparata za spavanje ili nekih drugih alternativnih preparata.

Uzimanjem tableta možda postignemo trenutno djelovanje i uspijemo neko vrijeme spavati, ali to nije trajno rješenje. Osim toga nakon nekog vremena postat ćemo ovisni o medikamentima i problem će biti još gori.

U slučajevima dugotrajnih nesanica, umora, bezvoljnosti, čestih vrtoglavica, bolovima mišića itd. Uzročnik je u našoj sobi, točnije na mjestu gdje se nalazi naš krevet.

Uzrok tih problema može se nalaziti na ne baš očitom mjestu - u samom ležaju. Većina madraca na tržištu ima u sebi opruge i mnoštvo žica, a kako se naša spavaonica nalazi u konstantno promjenjivom magnetskom polju u tim zavojnicama se inducira struja koja dodatno pogoršava ionako nepovoljno energetsko stanje te u sliku stanja energija na ležaju unosi dodatne šiljke.

Ništa nije tako frustrirajuće kao nesanica, okretanje po krevetu, tisuće glupih misli i što se više trudimo zaspati tim se više razbuđujemo. Nakon neprospavane noći čovjek se osjeća bezvoljno, umoran nema snage.

U takvom slučaju potrebno je poduzeti određene mjere jer u pitanju je naše zdravlje i život.

Želite li saznati zašto ujutro iz kreveta ustajete umorni, neraspoloženi, depresivni, s glavoboljom ili bolovima u pojedinim dijelovima tijela? Zašto Vaši ukućani lako obolijevaju?

Comment

• goci
        Guru
        • May 2009
        • 685

Sindrom nedostatka magnetnog polja SNMP

Dr. Kzuichi Nakagava, direktor Isuzu bolnice u Tokiju opisao je patološko stanje nazvano Sindrom nedostatka magnetnog polja SNMP koje uzrokuje ukočena ramena, leđa i vrat, bolove u prsima, konstipaciju i opštu slabost tela. Simptomi SMNP-a su slični širokoj paleti hroničnih stanja kao što su sindrom hroničnog umora i slabosti, alergije na okolne nadražaje. SNMP je tipično povezan sa generalnim slabostima i niskom energijom tela, čestom podleganju bolestima, ukočenošću vrata i ramena, glavoboljama, probavnim smetnjama, lošoj cirkulaciji.
        NASA je bila zabrinuta zbog slabosti koje su astronauti pokazivali nakon boravka u svemiru van uticaja zemljinog magnetnog polja, pa su ovaj problem rešili ugrađivanjem magneta u njihova sedišta.
        U globalnim razmerama, sa planetom Zemljom se vezuju dva važna polja sila: Zemljino gravitaciono polje i Zemljino magnetno polje a oba polja su neophodna za život. Magnetno polje Zemlje utiče na ljude, biljke i životinje i izuzetno je značajno za ljudsko zdravlje.
        Ono što se malo zna jeste da Zemljino magnetno polje stvara tzv. “magnetni štit” koji omogućava zaštitu od nekih drugih opasnih vidova zračenja (kosmičkih zraka i solarnog vetra). Dok nema opasnosti da se izgubi Zemljino gravitaciono polje, Zemljino magnetno polje opada brže nego i jedan drugi geofizički fenomen. Ovo kontinuirano gubljenje magnetnog polja Zemlje, a vezano za njega i povećanje štetnog zračenja su van ljudske kontrole. Lambovu teoriju slabljenja Zemljinog magnetnog polja potvrđuje više od 130 godina savremenih opservacija

Comment

• goci
          Guru
          • May 2009
          • 685

Zračenje podzemnih vodenih tokova
          U nazivu ovog zračenja namerno je naglašeno da se radi o toku podzemnih voda, a ne samo o podzemnoj vodi, jer se ovaj oblik zračenja vezuje za dinamiku protoka podzemne vode, što znači da stajaća voda nije izvor ovog zračenja. Osim dinamike toka podzemnih voda, od presudnog je značaja za nastanak ovih zračenja je mineralni sastav kroz koji voda prolazi, kao i sastav i količina i brzina turbulencije vode. Tokom proticanje vode dolazi do jonizacije molekula vode, kretanje naleketrisanih čestica (jona) dovodi do nastanka elektromagnetnih zračenja. Dugotrajnim izlaganjem ovim zračenjima može doći do nastanka malignih tumora.
          Zračenje geoloških pukotina (loma)
          Geološki lom nastaje zbog tektonskih poremećaja usled kojih dolazi do pucanja zemljine kore i pomaka između različitih slojeva zemlje. Na taj način dolaze u neposredan dodir slojevi zemlje različitog sastava, što prouzrokuje određene reakcije koje imaju za posledicu nastajanje geopatogenog zračenja koje s eširi od mesta loma vertikalno prema površini zemlje. Na tim mestima se najčešće registruje i radioaktivno zračenje.

Opšta karakteristika geopatogenih zračenja je da su to NISKOFREKVENTNA ZRAČENJA koja deluju na ljudski organizam i ostala živa bića iritirajući normalan rad ćelija, tj. izazivajući promene membranskog potencijala (depolarizuju ih ili ih hiperpolarizuju), što dovodi do ozbiljnog poremećaja elektromagnetnog svojstva krvi i šire, do poremećaja celokupne energetske strukture bioloških sistema.

S obzirom na to da se svaka promena oscilatorne informacije evidentira u ljudskom organizmu i izaziva reakciju vegetativnog nervnog sistema, jasno je da ova zračenja predstavljaju generatore bolesnih stanja i tegoba. Tako, duga izloženost organizma kompleksnom uticaju štetnih zračenja, odnosno duži boravak na mestima gde su ova zračenja prisutna odražava se na pojavu raznih psiho-mentalnih poremećaja i fizičkih oboljenja, a mogu dovesti i do smrti. Često povećan elektrostatički naboj na ovim mestima može uticati na pojavu depresije, agresivnosti, glavobolja, srčanih problema i dr. Niskofrekventni vibracioni nivoi geopatogenih zračenja izrazito su opasni po jajnike, moždane i krvne ćelije, kao i po koštanu srž.
          Ne postoji prostor u kojem čovek radi, živi ili spava, a gde nema štetnih zračenja. Najopasnija mesta su ona na kojima se čovek najduže zadržava, a to su krevet ili radno mesto. S obzirom na to da štetna zračenja ne možemo svesno uočiti, niti direktno osetiti, ističemo neke od simptoma koji upućuju na njihovo postojanje:

NA RADNOM MESTU: Neprijatan osećaj, teško disanje, nervoza, brzo umaranje, glavobolje, poremećaji srčanog ritma, oscilacije krvnog pritiska. Povećava se potreba za kafom ili cigaretama kako bi se održao neophodni ritam rada, ili se poteže za tabletama koje povećavaju aktivnost i pomažu održavanju koncentracije. Osoba je sklona “bežanju“ sa radnog mesta iz neobjašnjivih razloga. Kod osetljivih osoba nežne konstitucije dolazi do vrtoglavice, ponekad i do gubitka svesti, čestih mučnina i povraćanja. Sa posla, uz normalan ritam rada, odlazi se potpuno iscrpljen i razdražen.<-p>

ZA VREME SPAVANJA: Teško se zaspi (iako je osoba umorna), san je loš, nemiran, isprekidan, praćen stenjanjem, uz otežano disanje. Osoba ustaje umornija posle spavanja nego što je bila kad je legla, uznemirena je, uz otežanu koncentraciju i sl. Moguća je pojava grčeva i hladnoće u rukama i nogama, utrnulost i ukočenost. Može doći do poremećaja srčanog ritma i noćne oscilacije krvnog pritiska.
          Razloge za ovakva stanja najčešće tražimo u vremenskim prilikama, u ponašanju partnera, umoru od posla… Međutim, naučna i alternativna istraživanja ukazuju na štetno (patogeno) zračenje na čovekovo zdravlje. A koliko je san važan za čoveka možemo shvatiti ako znamo da ljudi prespavaju približno trećinu svog života. Dakle, sam san kao san nije toliko bitan koliko je bitno obratiti pažnju na kvalitet spavanja.

IZVOR: “NATIONAL RADILOGICAL PROTECTION BOARD“ / ENGLESKA

Comment

• lucy

Originally posted by goci
            Postoji jedna zastita koju mozemo vrlo jednostavno sami sebi napraviti.

Uzmemo komad bakarne zice debljine 0.5mm i savijemo u krug.
            Krug neka bude promjera 30cm.

Kada to uradimo postavimo pod leziste gdje spavamo.

Povratna informacija od ljudi koji su tako uradili je bila ta da su bolje spavali, odredjene teskoce su nestajale i uopste su se bolje osjecali preko cijelog dana.
            Goci, jesi probao kako to djeluje?
            Citala sam nesto slično za bakrenu spiralu i tu su podijeljena mišljenja, po jednima je zaštita, po drugima tek usmjerava zračenje...
            Ja nemam iskustva.

Da li ti radiš s rašljama? Moja bivša kolegica uz uređaj, radi i s njima i to mi je prilično impresivno

Comment

• goci
              Guru
              • May 2009
              • 685

Originally posted by lucy
              Goci, jesi probao kako to djeluje?
              Citala sam nesto slično za bakrenu spiralu i tu su podijeljena mišljenja, po jednima je zaštita, po drugima tek usmjerava zračenje...
              Ja nemam iskustva.

Da li ti radiš s rašljama? Moja bivša kolegica uz uređaj, radi i s njima i to mi je prilično impresivno

Jesam, i cini mi se da umnogome ublazi zracenje. Imao sam i jednog kolegu iz tima profesionalnih radiestezista (medju njima je i moja malenkost pridobila znanje) koji je izmjerio instrumentima zracenje prije i poslije postavljanja takve zastite.
              Iznenadio se kada je vidio razliku i jedino sto je uspio reci je, a samo to si postavio?

Ja nisam rekao da je to 100% zastita ali kolko znam tolko i kazem.
              U svakom primjeru smanji negativnost a u kolikoj mjeri i kolko vremenski to treba ispitati u svakodnevnoj praksi.
              Nisu slabe ni zastite od prirodnih materijala o kojima pisu drugi clanovi foruma.

Nisam radio izricito sa rasljama ali mislim da princip nije drugaciji.
              Radio sam sa profesionalnim instrumentima i orudjem koje sam opisao u svojim proslim postovima.
              Svi pokazu pravilno gdje su cvorovi ako je radiestezist skoncentriran i zna svoj posao.

Comment

• Mikki
                Zdrava Energija
                • Nov 2011
                • 14

Pozdrav svima,

O losim zracenjima znam poprilicno. Zato sam se pre par godina i zastitio od njih. Po recim moje saradnice radiosteziste, zastita je odlicna i obuhvata prostor jednog stana ili oko 150 kvadrata. U pitanju je uredjaj piramidalnog oblika. O moci samih piramida ne treba ni pricati i svaka cast onome koji se dosetio da napravi takvu zastitu u umanjenom obliku. Kod mene se kuci osetila promena odmah po unosu zastite, a prateci ukucane i njihove reakcije.

Iskustva mojih poznanika u vezi losih zracenja je poprilicno porazavajuca ako gledamo na zdravlje ljudi. Nekada su to mlade osobe koje dozive razne trenutne "nesrece" tipa izliva krvi u mozak... pa tumore. Kada izmerite njihov krevet onda nadjete i "tacke smrti", a to su tacke gde se ukrsta vise vrsta zracenja ili slicnih...

Nekada pomislim da su losa zracenja jedina koja narusavaju zdravlje ljudi na ovome svetu...

Comment

• lucy

Originally posted by Mikki
                  Pozdrav svima,

O losim zracenjima znam poprilicno. Zato sam se pre par godina i zastitio od njih. Po recim moje saradnice radiosteziste, zastita je odlicna i obuhvata prostor jednog stana ili oko 150 kvadrata. U pitanju je uredjaj piramidalnog oblika. O moci samih piramida ne treba ni pricati i svaka cast onome koji se dosetio da napravi takvu zastitu u umanjenom obliku. Kod mene se kuci osetila promena odmah po unosu zastite, a prateci ukucane i njihove reakcije.

Iskustva mojih poznanika u vezi losih zracenja je poprilicno porazavajuca ako gledamo na zdravlje ljudi. Nekada su to mlade osobe koje dozive razne trenutne "nesrece" tipa izliva krvi u mozak... pa tumore. Kada izmerite njihov krevet onda nadjete i "tacke smrti", a to su tacke gde se ukrsta vise vrsta zracenja ili slicnih...

Nekada pomislim da su losa zracenja jedina koja narusavaju zdravlje ljudi na ovome svetu...
                  Super, drago mi je da si riješio te probleme. Promjena se itekako osjeti...

Hasanpašić je svojevremeno prodavao takve piramide. S kristalima, jelda?

Comment

• Papa Dock
                    Alternativa addict
                    • Dec 2010
                    • 154

Tijekom dugogodišnjeg rada i istraživanja sa zaštitom prostora od štetnog zračenja koristio sam jelove dašćice (pok gđa Galić ), podmetače od bambusa i slame, razne bakrene zaštite, prostirke od prirodnih materijala........, te u zadnje vrijeme štitim prostora orgonitima koje sam izrađujem. Svaki od navedenih predmeta daje određenu zaštitu prostora,ali morate biti vrlo odgovorni i često kontrolirati zaštičeni prostor,jer dio njih s vremenom počinje "propuštati" štetna zračenja.
                    Nijedna zaštita ne traje dovjeka pa sukladno navedenom, prije svega osoba koja postavlja zaštitu mora biti dovoljno odgovorna i moralna da postavljenu zaštitu i kontrolira.

Comment

• lucy

Originally posted by Papa Dock
                      Tijekom dugogodišnjeg rada i istraživanja sa zaštitom prostora od štetnog zračenja koristio sam jelove dašćice (pok gđa Galić ), podmetače od bambusa i slame, razne bakrene zaštite, prostirke od prirodnih materijala........, te u zadnje vrijeme štitim prostora orgonitima koje sam izrađujem. Svaki od navedenih predmeta daje određenu zaštitu prostora,ali morate biti vrlo odgovorni i često kontrolirati zaštičeni prostor,jer dio njih s vremenom počinje "propuštati" štetna zračenja.
                      Nijedna zaštita ne traje dovjeka pa sukladno navedenom, prije svega osoba koja postavlja zaštitu mora biti dovoljno odgovorna i moralna da postavljenu zaštitu i kontrolira.
                      I po mogućnosti da ne naplaćuje zaštitu kao da je od suhog zlata..

Comment

• Mikki
                        Zdrava Energija
                        • Nov 2011
                        • 14

Da, ima kristale. Biopiramida se prodaje poprilicno u Srbiji i svetu. Veoma je cenjena. Ostavicu sajt o njoj, ako ne dopustaju administratori onda neka ga sklone http://biopiramida.blogspot.com/p/pxd-biopiramida.html

Cena joj je oko 100 evra, ali je neogranicenog trajanja...

Comment

• gruji44
                          Svjetlost, Znanje, Ljubav
                          • Dec 2010
                          • 2258

Originally posted by Mikki
                          Da, ima kristale. Biopiramida se prodaje poprilicno u Srbiji i svetu. Veoma je cenjena. Ostavicu sajt o njoj, ako ne dopustaju administratori onda neka ga sklone http://biopiramida.blogspot.com/p/pxd-biopiramida.html

Cena joj je oko 100 evra, ali je neogranicenog trajanja...

Samo jedna mala napomena. Unutra su kristali koje s vremenom treba oćistit od štetnih zračenja jer se oni sami u takvoj piramidi ne mogu sami oćistit. S vremena na vrijeme izmjeri razinu štetnih zračenja u prostoru. Jer kako kaže Papa Dock ništa nije vjećno i neogranićenog roka trajanja.
                          http://planetzemlja.wix.com/mirjanagrujic

Comment

• Mikki
                            Zdrava Energija
                            • Nov 2011
                            • 14

Presedan u Italiji: Mobilni telefoni uzrok tumora, odlučio sud

U pitanju je takozvano tehničko zračenje:

Jedan italijanski preduzetnik dobio je benigni tumor jer je za potrebe posla svakodnevno satima držao mobilni telefon pored uha i zaslužuje odštetu, odlučio je danas Vrhovni sud Italije.

Inoćente Markolini čije je lice delimično paralizovano, rekao je da je njegov tumor trogranog živca posledica svakodnevne šestočasovne upotrebe mobilnih telefona tokom 12 godina rada sa klijentima iz Kine i drugih zemalja.

Odbrana je dovela lekare koji su svedočili da prekomerna upotrebe mobilnih telefona povećava rizik od takvih tumora.

Brojna velika naučna istraživanja nisu uspela da nađu vezu mobilnih telefona i tumora mozga. Svetska zdravstvena organizacija svrstava mobilne telefone u kategoriju "mogućih" karcinogena, u kojoj su i pesticidi i kafa.

Sada je i dokazano: Korišćenje mobilnog telefona veoma je opasno po zdravlje!!!

Comment

• Mikki
                              Zdrava Energija
                              • Nov 2011
                              • 14

Da ovaj zadnji post ne plasi mnogo ljude. Evo teme koja govori o tome kako koristiti mobilni telefon:

Comment

• goci
                                Guru
                                • May 2009
                                • 685

Nekoliko zanimljivih stvari na temu geopatogenih zračenja. Mada mislim da je napisanog dosta ali nikada nije previše opreza. Naravno ako ne ostane samo kod čitanja i skupljanja informacija.
                                Naj bolje da svako odluči po svom osjećaju kako da postupi i čime da se zaštiti.
                                Više informacija je na linku ispod teksta.

TKO BI TREBAO BITI PROFESIONALNO ZAINTERESIRAN ZA NEUTRALIZACIJU ŠTETNIH ENERGIJA:

Radiestezija je prastara čovjekova sposobnost - poznato je iz starih povijesnih zapisa da su još prije 4000 godina kineski carevi znali i ljubomorno čuvali istinu o "dobrim i zlim mjestima na zemlji". Radiestezija se je primjenjivala u Egiptu, Rimu, njome su se bavili izabrani pojedinci i najčešće su imali visoka svećenička zvanja. Na dobrim mjestima, gdje su povoljna zračenja, ljudi se osjećaju smireno, spokojno; zato su mnogi velikani na takvim mjestima gradili svoje ljetnikovce, dvorce, hramove, crkve. Svi poznati hramovi i crkve u svijetu sagrađeni su na dobrim mjestima.

Zla mjesta tj. mjesta na kojima djeluju štetne energije, pogubna su za duži boravak ljudi. Zbog negativnih zračenja na takvim mjestima čovjek se osjeća uzbuđen, uznemiren, biljke ne uspijevaju, životinje bježe.

Mnoga istraživanja liječnika-radiestezista svjedoče o tome da je vrlo opasno po zdravlje duže vrijeme boraviti ili spavati na mjestima jakih geopatoloških zračenja. U radiestezijskoj literaturi poznate su i tzv. "kuće smrti" u kojima su ljudi više izloženi zračenjima nego na drugim mjestima. Prema statističkim podacima mnogobrojnih radiestezijskih istraživanja i mjerenja, dovoljno je da 6 - 8 godina spavate na tzv. "zlom mjestu" pa da obolite od neke bolesti. Liječnici-radiestezisti tvrde da u modernoj civilizaciji ljudi više stradaju od negativnih zračenja nego od drugih uzročnika bolesti. Najčešće se spas od ovih zračenja može naći u običnom premještanju kreveta na drugi kut stana ili primjenom nekog zaštitnog aparata.

U razvijenim zemljama zapada (Njemačka, Francuska, SAD...) neutralizaciji štetnih energija poklanja se velika pažnja. Tom problematikom bave se slijedeća zanimanja:

MEDICINA:
                                Bolesti koje potječu od štetnih energija ili ih one pogoršavaju ili kompliciraju.

VETERINA:
                                Bolesti ili bolesne životinje koje su zakržljale zato što su često izložene djelovanju štetnih energija.

KANCEROLOGIJA:
                                Elektromagnetska polja štetnih valova izazivaju vibracionu neravnotežu ljudskog organizma što može dovesti do razvoja najtežih, neizlječivih bolesti na poremećenim zonama. Primjer: Oko 1970. godine izvršeno je testiranje na aglomeraciji od 40.000 ljudi - korištena je metoda uspoređivanja izvještaja radiestezista-geofizičara i medicinskih dosijea točno određenih slučajeva. Proučeno je 888 slučajeva oboljenja, od kojih 282 raka i konstatirano da su svih 282 slučaja boravili na geopatogenim točkama više od 5 godina.

BIOLOŠKA ISTRAŽIVANJA:
                                Labaratorijski eksperimenti postaju poremećeni ako postoji djelovanje geopatogenih točaka na testirane predmete koji su potpuno nesvjesno postavljeni na mjesta gdje štetne energije mogu pogoršati proučavane slučajeve.

PSIHOLOGIJA, PSIHOANALIZA, PSIHIJATRIJA:
                                Štetne energije i geopatogene točke dovode do nepoznatih i nedefiniranih psihičkih stanja, do nestabilnih situacija i sl.

POLJOPRIVREDA, STOČARSTVO, HORTIKULTURA, VRTLARSTVO, VODOPRIVREDA I ŠUMARSTVO:
                                Štetne energije ubijaju životinje i biljke ili čine da se one razbolijevaju, umanjuju prinose...

EKOLOGIJA:
                                Zagađivanje koje ubija, a ne vidi se - kao i sva druga zagađenja, štetne energije oštećuju okolinu biljaka, životinja, pa čak i minerala.

HIGIJENIČARI, DIJETETIČARI:
                                U prisustvu štetnih energija pozitivni učinci i najboljih pravila života postaju poništeni.

ARHITEKTURA, URBANIZAM:
                                Kod projektiranja stambenih objekata treba voditi računa o integralnoj biogradnji jer primjenom neadekvatnih građevinskih materijala, neadekvatnih oblika, obitavalište može i samo postati izvor štetnih valova.

ELEKTRIKA, ELEKTRONIKA, INFORMATIKA, ROBOTIKA:
                                Svaka struja, koja je nosilac energije ili informacija, praćena je odgovarajućim zračenjem oblika koji može izazvati poremećaje i koji prodire svuda. Projektant odgovarajućih uređaja mora o tome voditi računa.

LIKOVNE UMJETNOSTI, DEKORATERI, PROIZVOĐAČI NAMJEŠTAJA:
                                Oblici i boje trebaju biti lijepi i praktični, ali i zdravi i bez podmuklih svojstava.

ANTIKVARI:
                                Stari predmeti često intenzivno zrače, a ponekad je to zračenje opasno po vlasnike tih predmeta. Radiestezisti - specijalisti za štetne energije mogu ispitati vibracione aspekte tih "drevnih predmeta". Mnogi od tih predmeta mogu biti i potpuno neutralni, a ponekad i zračiti povoljno.

PEDAGOGIJA, SOCIJALNO STARANJE, RELIGIOZNE ILI ŠKOLSKE ZAJEDNICE: Dijete, učenik, porodica, umirovljenik itd. dakle svi koji žive, spavaju ili rade na mjestima zagađenim štetnim energijama trpe zbog toga mnogobrojne posljedice - otuda potječu i mnogobrojne vrste malih i velikih psihičkih ili somatskih problema.

RADIESTEZISTI:
                                Danas živimo u doba velikih zagađenja čovjekove okoline i stručnjaci za detekciju štetnih energija nedostaju.

ISTRAŽIVAČI U OBLASTI FIZIKE, KEMIJE, BIOLOGIJE:
                                Postoje ogromne mogućnosti za buduća otkrića u oblasti dinamike suptilnih energija, formologije, radionike - to je jedna ogromna pustolovina koju treba doživjeti. Također, svako precizno naučno istraživanje može biti neprimjetno poremećeno djelovanjem štetnih valova i mogu se dobiti iskrivljenji rezultati. Zbog toga postoji dvostruki razlog da se poduzme metodičko istraživanje "svijeta vibracija".

TRGOVINE NAMIRNICAMA, PROIZVOĐAČI NAMIRNICA:
                                U skladištima namirnica ne smiju djelovati štetni valovi jer se smanjuje vitalno zračenje namirnica te one gube svoju biološku vrijednost.

HOTELI, LJEČILIŠTA, BOLNICE, KLINIKE:
                                Gost koji je loše spavao u hotelu zbog toga što je krevet bio na štetnom mjestu, zamjera to dotičnom hotelu. Bolesnik, čiji se krevet nalazi na mjestu izloženom utjecaju štetnih energija najčešće će se duže liječiti nego njegov susjed koji leži na zdravom mjestu.

POSLODAVCI:
                                Ako je osoblje poduzeća pri radu izloženo utjecaju štetnih energija, ono se najčešće razbolijeva, nervozno je, razdraženo, a odatle proizlazi loša kvaliteta rada, snižena produktivnost, česta izostajanja s posla...

VOJSKA:
                                Štetne energije utječu na psihofizičke osobine čovjeka, na moral, motivaciju, kondiciju... što može utjecajati na uspješnost vojnih jedinica pri izvršavanju raznih borbenih i neborbenih zadataka u miru i ratu. U vojsci, radiestezijom se bave pojedini časnici najčešće uz redovitu dužnost. Iz povijesti je poznato da su radiesteziste imali Egipćani, Rimljani, Napoleonova vojska... Austrougarska je vojska imala radiesteziste tzv. "Rutengängere", a rašlje su se nazivale "Wüschelrute" - vilinske rašlje. U II. svjetskom ratu radiesteziste su imale gotovo sve zaraćene strane (Enegleska, Amerika, Japan...). U nacističkoj Njemačkoj čak su se školovali radiestezisti - specijalisti u vojnim akademijama, a u sklopu priprema nacističkih vođa za totalni rat.

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎