Bioenergija

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • vedera
    Alternativa addict
    • Jul 2011
    • 447

Originally posted by goci
    Vidis, kod mene je drugacija situacija.
    Odmah na prvom tecaju smo kako i seminar zahtijeva izabrali jednog ucenika sa kojim smo radili terapije.
    Uglavnom, bio je to jedan gospodin koji je rekao da ima problema sa laktom dugo vremena. Radio sam terapiju kako sam naucio na seminaru i rekao je da je bol nestala.
    Pitao sam ga drugi dan kako se osjeca rekao je nasmijan da super i ne osjeca nikakvih teskoca.
    Dok recimo kod mene glavobolja koja je bila konstantna ne da nije nestala nego se svakim danom povecavala.
    Naravno nisam ni ocekivao neke promjene jer prije seminara sam isao na tretmane cetiri dana zaredom upravo zaradi migrene i nisam osjetio ama bas nikakvu promjenu nabolje. Cak stavise rekao bi da je bilo svaki dan slabije jer cim sam zakoracio u prostoriju pritisak u glavi je poistajao veci.
    Slabo sam se osjecao i to se nastavljalo do kraja terapija.
    Ipak i pored toga sam se odlucio napraviti tecaj.
    Takva su moja iskustva i mozda me bolje razumite zasto ja imam takav stav do rada sa bioenergijom.
    Dodao bih takodje da pri radu terapija nekada osjetim naval takve energije da se jednostavno preznojim a to posebno u slucajevima kada pacijenti imaju neke hronicne probleme.
    Takva sam ja...čim uđem u salu boli me vrat..čelo ko da netko kroz njega svrdlo gura..vruče mi je ..blješti mi pred očima ..svakakve sjene..boje vidim po sali ..ponekad kao da se stvari miču....i sve je to ok..to se zove senzitivnost :) prvo sam prigovarala sad sam sretna jer vidim :) a što se tiče škole???? zapravo imam svoj put...ne zanima me toliko liječenje ljudi koliko sve zajedno...što god dođe u moje ruke isprobam...fantastično je...i da smatram da svi možemo ojačati ..napuniti svoje akumulatore..zasvijetliti ko krijesnice .jer doista i možemo :) bioterapeut je samo jedna od staza širokog puta

bdw..ljudi koji nose zelenu boju..ili pretežno zelenu boju su rođeni iscjelitelji ..boja srca..boja prirode...boja ozdravljenja :) pri tome ne mislim na boju odjeće :)

Comment

• LIK
      ←↑→↓
      • Oct 2009
      • 3195

Problem bioenergije je što stvarno ima svakakvih ljudi koji se time bave.
      Od manjka osnovnog znanja u tehnikama (najčešće krivo izvođenje pozitivne terapije) do moralno sumnjivih likova.

Ukoliko se izvodi pravilno bioenergija je jako poprilično jak sistem, ja bi je nazvao hitnu pomoć među alternativnim metodama. Znači ekspresno uklanjanje fizičkih simptoma bolesti.
      Nadopuna terapiji kada ojačamo tijelo i uklonimo simptome 'bolesti' bioenergijom bi trebao biti neki mentalni rad, jer um je u većini slučajeva uzrok svih 'bolesti'. A kod uma nema 'magičnih' pilula, barem ne na duže vrijeme ...

Comment

• Flenac
        www.energoterapija.net
        • Feb 2012
        • 10

Originally posted by goci
        Vidis, kod mene je drugacija situacija.
        Odmah na prvom tecaju smo kako i seminar zahtijeva izabrali jednog ucenika sa kojim smo radili terapije.
        Uglavnom, bio je to jedan gospodin koji je rekao da ima problema sa laktom dugo vremena. Radio sam terapiju kako sam naucio na seminaru i rekao je da je bol nestala.
        Pitao sam ga drugi dan kako se osjeca rekao je nasmijan da super i ne osjeca nikakvih teskoca.
        Dok recimo kod mene glavobolja koja je bila konstantna ne da nije nestala nego se svakim danom povecavala.
        Naravno nisam ni ocekivao neke promjene jer prije seminara sam isao na tretmane cetiri dana zaredom upravo zaradi migrene i nisam osjetio ama bas nikakvu promjenu nabolje. Cak stavise rekao bi da je bilo svaki dan slabije jer cim sam zakoracio u prostoriju pritisak u glavi je poistajao veci.
        Slabo sam se osjecao i to se nastavljalo do kraja terapija.
        Ipak i pored toga sam se odlucio napraviti tecaj.
        Takva su moja iskustva i mozda me bolje razumite zasto ja imam takav stav do rada sa bioenergijom.
        Dodao bih takodje da pri radu terapija nekada osjetim naval takve energije da se jednostavno preznojim a to posebno u slucajevima kada pacijenti imaju neke hronicne probleme.
        Što se tiče znojenja, stvori se kao nekakav tanki film znoja, a razlog leži u tome što primatelj u tom trenutku povuče i dio "naše vlastite" energije, a ne samo onu energiju koju kanaliziramo. Najčešće se to događa kod jako iscrpljenih primatelja.
        http://www.energoterapija.net

Comment

• medeari
          Only me
          • May 2011
          • 169

Originally posted by Flenac
          Što se tiče znojenja, stvori se kao nekakav tanki film znoja, a razlog leži u tome što primatelj u tom trenutku povuče i dio "naše vlastite" energije, a ne samo onu energiju koju kanaliziramo. Najčešće se to događa kod jako iscrpljenih primatelja.
          Jesi siguran u ovo?
          Meni je moje iskustvo pokazalo da se pokreće proces detoksikacije na fizičkoj razini a na onoj psihičkoj objašnjenja mogu biti višestruka...
          Ne kažem da terapeut ne može davati i dio svoje energije (najbolje bi bilo potpuno to izbjeći ako je moguće) ali 'višak' energije izlazi van iz tretiranog područja bez da ostavlja neke konkretne posljedice. A pogotovo ne na cijelom tijelu.

Kako si došao do ovog zaključka?

Comment

• thor 555
            Alternativa addict
            • May 2010
            • 295

po meni je to indirektna detoksikacija odnosno ciscenje tijela,to sam primjetio i prilikom meditacije kada se energija uzdize prema gore.

Comment

• medeari
              Only me
              • May 2011
              • 169

Originally posted by thor 555
              po meni je to indirektna detoksikacija odnosno ciscenje tijela,to sam primjetio i prilikom meditacije kada se energija uzdize prema gore.
              Nije isto kod svih terapeuta, ali slažem se sa tobom

Neki terapeuti kada rade zrače i određenom toplinom. Barbara Brennan tvrdi da se radi o otporu kože prema prodoru energije. Ja još uvijek nisam sigurna u to jer snaga te topline varira ovisno o mom stanju kad tretiram odnosno jesam li u stanju medija ili ponešto 'prljam' vlastitim psihičkim stanjem odnosno nesposobnošću na potpunu koncentraciju. Što je fokusiranost/centriranost veća to je jača toplina kojom zrače ruke prilikom tretiranja. A kod veće topline sam primjetila i da je jača detoksikacija jer je općenito proces u tijelu tretiranog jači.

Bilo je trenutaka u početku kad me je znao uhvatiti strah zbog nekih reakcija na pacjentima. Od nekontroliranih trzaja cijelog tijela, grčenja u solarnom plexusu (3. čakra) koji su tjerali na grčevite izdisaje (čišćenje emocionalnih blokova, po meni), znojenja, suza...svega . Kasnije sam shvatila da i ne treba poklanjati preveliku pažnju tome (osim ako je potrebno smiriti tretiranog jer se često i sami nađu u čudu ) već jednostavno pustiti da energija radi svoje. Nebitno sa kojim manifestacijama. Ona je i onako puno inteligentnija od nas

Comment

• Flenac
                www.energoterapija.net
                • Feb 2012
                • 10

Originally posted by medeari
                Jesi siguran u ovo?
                Meni je moje iskustvo pokazalo da se pokreće proces detoksikacije na fizičkoj razini a na onoj psihičkoj objašnjenja mogu biti višestruka...
                Ne kažem da terapeut ne može davati i dio svoje energije (najbolje bi bilo potpuno to izbjeći ako je moguće) ali 'višak' energije izlazi van iz tretiranog područja bez da ostavlja neke konkretne posljedice. A pogotovo ne na cijelom tijelu.

Kako si došao do ovog zaključka?
                Do ovoga zaključka sam došao nakon dugogodišnjeg bavljenja bioenergijom/energoterapijom i nakon zaista tisuća pacijenata (bez namjere da se hvalim, promoviram, ili ističem iznad drugih, koji vjerojatno i sami imaju /imate veliko iskustvo). Što se tiče znojenja kao eliminacije toksina, moje je iskustvo da se ono (kao i pojačano mokrenje i druge eliminacije) pojavljuju naknadno kod primatelja, ali ne i kod davatelja. Doduše, sve je to individualno... Iako su i moja majka, moj djed i moja prabaka (ja sam četvrta generacija iscjelitelja u mojoj obitelji) imali ista iskustva i isti zaključak. Možda je u pitanju genetika??? :-)
                http://www.energoterapija.net

Comment

• vedera
                  Alternativa addict
                  • Jul 2011
                  • 447

Eto vratila se :) postala prvostupnik :)))

Comment

• teemo
                    Guru
                    • May 2009
                    • 3140

...umnozi l`se blago ,
                    nek vam srce za nj ne prione . Ps, 62,11

Comment

• KrustiKA
                      New member
                      • Aug 2011
                      • 51

Originally posted by vedera
                      “Pomiri se sa sobom i pomirit će se sa tobom i nebo i zemlja!”

Comment

• smješko
                        Guru
                        • Apr 2011
                        • 3709

Iskrene čestitke
                        Najbolji način držanja muškarca je zagrljaj
                        Naša svijest opaža kao stvarnost ono što postoji u našoj svijesti
                        Ono što u drugima zamječuješ,to u sebi jačaš

Comment

• vania
                          sincerity
                          • Dec 2011
                          • 689

Vedera, Ako ti treba pokusni kunić, evo me, ima kod mene materijala. šala mala
                          Čestitke

Comment

• vedera
                            Alternativa addict
                            • Jul 2011
                            • 447

hvala....moze pocetna pomoc u volonterima dakako cim malo sredim biljeske u glavi i teki krecemo

Comment

• fantazy
                              Guru
                              • Jan 2010
                              • 4613

hvala....moze pocetna pomoc u volonterima dakako cim malo sredim biljeske u glavi i teki krecemo

Comment

• vedera
                                Alternativa addict
                                • Jul 2011
                                • 447

Proučila malo bilješke

Thor..Goci i ostali imam pitanja a s obzirom da je ova tema tako zamišljena idemo

Tehnika terapija imuniteta ..nećemo o tehnici naravno nego me zanima koliko često je dajete ukućanima ...isprva 5 dana za redom a nakon toga?

Također mi treba savjet za tretiranje očiju..tj rad na dioptriji...tehnika mi je jasna..zanima me učestalost davanja terapije kod djece...5 dana pa pauza ..kada se može ponoviti tretman?
                                u pitanju je minus dioptrija koja rapidno raste.

to je za sada to

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎