Bioenergija

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • kozmo
    New member
    • Nov 2012
    • 69

hvala ti thor 555 . uradio sam jedan tretman i spala je temperatura l videcemo dali ce trebati opet

Comment

• kozmo
      New member
      • Nov 2012
      • 69

Trajalo je kratko pa posto sam bio na poslu opet pilule

Comment

• thor 555
        Alternativa addict
        • May 2010
        • 295

Treba odraditi i imunitet paralelno sa skidanjem tem.jer inace nisi rijesio uzrok vec samo poslijedicu

Comment

• periklo
          New member
          • Jun 2011
          • 58

Ne razumijem - kakvo izvlačenje?
          Postoji samo grijanje (davanje) i vađenje.
          Ako se pod izvlačenja mislilo na vađenje, Thor, onda mi nije jasno kako to misliš od glave pa do stopala?
          Nije li to onda negativna terapija?
          Pod vađenje se podrazumijeva samo ako se radi od jednog konkretnog mjesta pa onda u stranu (ili kod išijalgije niz cijelu nogu).
          Dakle negativna, a ne vađenje.

Ukažite mi ako griješim. Možda sam nešto krivo shvatio.

Hvala
          Ne pilite piljevinu.

Comment

• Mikki
            Zdrava Energija
            • Nov 2011
            • 14

Da pružim i ja mali doprinos temi. Ako se lečite Bioenergijom, to znači da se otklanjaju energetske blokade na mestima na kojima je problem.

Kako nastaju blokade?

One nastaju isključivo pod dejstvom ločih navika kao što su loše emocije: zavist, ljubomora, kontrola drugih... na osnovu negativnog razmišljanja... korišćenja alkohola, pušenja, droge...

Poenta cele priče je da ako se lečite Bioenergijom, a ne rešavate problem sa lošim navikama, onda Bioenergija Vam ne može pomoći na duže staze. Potrebno je da prvo sredimo sami sebe, pa će i problemi nestati. Ja znam da je ovo najteže, ali je najučinkovitije i najjeftinije :)

Comment

• lucero
              svjetlo
              • Nov 2009
              • 4471

Originally posted by Mikki
              Da pružim i ja mali doprinos temi. Ako se lečite Bioenergijom, to znači da se otklanjaju energetske blokade na mestima na kojima je problem.

One nastaju isključivo pod dejstvom ločih navika kao što su loše emocije: zavist, ljubomora, kontrola drugih... na osnovu negativnog razmišljanja... korišćenja alkohola, pušenja, droge...
              Ovdje se naravno ubrajaju i negativne emocije prema sebi,čisto da dodam.U principu to je polazišna točka problema. Ne radim bioenergijom,ali u ovom slučaju to ne igra ulogu.

Jasno,genetika i faktor okoliša spadaju u uzroke,ali i o nastanku tih uzroka bi se dalo. A to je već puno šira tema.
              "Kuda koracam hoću da bacam
              snopove zlatne svjetlosti."

Comment

• Jesam
                Supermoderator
                • Mar 2011
                • 14488

Kako nastaju blokade?

Poenta cele priče je da ako se lečite Bioenergijom, a ne rešavate problem sa lošim navikama, onda Bioenergija Vam ne može pomoći na duže staze. Potrebno je da prvo sredimo sami sebe, pa će i problemi nestati. Ja znam da je ovo najteže, ali je najučinkovitije i najjeftinije :)
                Ovo je jako važno. Ali ima tu još bitnih momenata koje bioenergetičar ne bi smio zaboraviti a to je da bi sam trebao biti besprijekorno energetski čist i sa zatvorenom karmom prije nego pristupi pacijentu. Inače pogubno utječe, kako na sebe, tako i na pacijenta pa i svoju i pacijentovu obitelj. Nije bez razloga da se bioenergetičari često teško razbolijevaju i umiru relativno mladi.

Čovjeka nitko ne može iscijeliti do njega samoga. Svi smo sami odgovorni za vlastito stanje - bilo bolest, bilo zdravlje.

Bioenergetičar može eventualno malo pogurnuti proces ako je čovjek slab i bez dovoljno energije da se sam pokrene, pritom poštujući najviše zakone dobra i etičke principe. I to je sve.
                slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• thor 555
                  Alternativa addict
                  • May 2010
                  • 295

Originally posted by periklo
                  Ne razumijem - kakvo izvlačenje?
                  Postoji samo grijanje (davanje) i vađenje.
                  Ako se pod izvlačenja mislilo na vađenje, Thor, onda mi nije jasno kako to misliš od glave pa do stopala?
                  Nije li to onda negativna terapija?
                  Pod vađenje se podrazumijeva samo ako se radi od jednog konkretnog mjesta pa onda u stranu (ili kod išijalgije niz cijelu nogu).
                  Dakle negativna, a ne vađenje.

Ukažite mi ako griješim. Možda sam nešto krivo shvatio.

Hvala
                  periklo u pravu si,ja sam se krivo izrazio.skidanje temperature se radi sa negativnom terapijom od glave do stopala i van,ali mislim da je kozmo shvatio sta mu zelim reci

Comment

• thor 555
                    Alternativa addict
                    • May 2010
                    • 295

[quote=Jesam;333432]Ovo je jako važno. Ali ima tu još bitnih momenata koje bioenergetičar ne bi smio zaboraviti a to je da bi sam trebao biti besprijekorno energetski čist i sa zatvorenom karmom prije nego pristupi pacijentu. Inače pogubno utječe, kako na sebe, tako i na pacijenta pa i svoju i pacijentovu obitelj. Nije bez razloga da se bioenergetičari često teško razbolijevaju i umiru relativno mladi.

mislim da se bioterapija previse mistificira,a ustvari ako maknemo sve sta je napakirano iz raznoraznih razloga dobit cemo vrlo jednostavnu prirodnu metodu za lijecenje.energija komunicira sa pacijentom preko terapeuta i to je to,sve drugo je ukrasni papir koji nema veze sa lijecenjem.

Comment

• Jesam
                      Supermoderator
                      • Mar 2011
                      • 14488

Originally posted by thor 555
                      mislim da se bioterapija previse mistificira,a ustvari ako maknemo sve sta je napakirano iz raznoraznih razloga dobit cemo vrlo jednostavnu prirodnu metodu za lijecenje.energija komunicira sa pacijentom preko terapeuta i to je to,sve drugo je ukrasni papir koji nema veze sa lijecenjem.
                      Puno sreće želim s takvim stavom.

Nema potrebe ništa mistificirati ali smatram da osnovna odgovornost zahtijeva da se čovjek prvo temeljito upozna s onim što radi. I to jako, jako dobro, temeljito i pažljivo kad radi s energijama. Danas je sve ekspres i instant i ofrlje. Svi su postali terapeuti, svi su iscjelitelji i sve se malo previše bagatelizira.

Još kako-tako ako radiš samo na sebi ali ako radiš na drugima, onda je ovo zaista neprihvatljivo i preležerno gledanje. Ni liječnici ne operiraju ljude na prvoj godini fakulteta. Dug je put do znanja.
                      slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• thor 555
                        Alternativa addict
                        • May 2010
                        • 295

kad kazes da bioterapeut radi sa energijama tu grijesis,jer ti neradis sa njima niti ne utjeces na njih i kao takve one su iscijeljujuce.to da bioterapeut radi ili kontrolira energije su glupost,ako se zelis sa time baviti prvo moras ego spremiti u ladicu inace zaboravi svo znanje i tecajeve ovoga svijeta,nece biti rezultata u lijecenju. energija sve sama obavlja u komunikaciji sa pacijentom,ti kao terapeut si samo promatrac ili figurativno tel slusalica preko koje komuniciraju energija i pacijent.
                        a ova usporedba kirurgije i bioterapije ti je kao kruske i jabuke,nemoj se ljutiti ali ako bar malo si informiran-a znas da je to neusporedivo.

Comment

• Mikki
                          Zdrava Energija
                          • Nov 2011
                          • 14

Ovde, verovatno, radi i prenos informacije sa bioenergeticara na pacijenta. Kazu zagrli zdravo drvo i ozdravices i sam. To bi se jedino moglo pripisati i energiji i informaciji koja se prenosi.

Ako je to tacno onda sama zelja da bude nekome bolje daje dobre rezultate.

Comment

• smješko
                            Guru
                            • Apr 2011
                            • 3709

Originally posted by thor 555
                            kad kazes da bioterapeut radi sa energijama tu grijesis,jer ti neradis sa njima niti ne utjeces na njih i kao takve one su iscijeljujuce.to da bioterapeut radi ili kontrolira energije su glupost,ako se zelis sa time baviti prvo moras ego spremiti u ladicu inace zaboravi svo znanje i tecajeve ovoga svijeta,nece biti rezultata u lijecenju. energija sve sama obavlja u komunikaciji sa pacijentom,ti kao terapeut si samo promatrac ili figurativno tel slusalica preko koje komuniciraju energija i pacijent.
                            a ova usporedba kirurgije i bioterapije ti je kao kruske i jabuke,nemoj se ljutiti ali ako bar malo si informiran-a znas da je to neusporedivo.
                            Da,terapeut služi samo kao kanal a energija je daleko inteligentnija od bilo kojeg terapeuta
                            Najbolji način držanja muškarca je zagrljaj
                            Naša svijest opaža kao stvarnost ono što postoji u našoj svijesti
                            Ono što u drugima zamječuješ,to u sebi jačaš

Comment

• thor 555
                              Alternativa addict
                              • May 2010
                              • 295

Ovde, verovatno, radi i prenos informacije sa bioenergeticara na pacijenta. Kazu zagrli zdravo drvo i ozdravices i sam. To bi se jedino moglo pripisati i energiji i informaciji koja se prenosi.

Ako je to tacno onda sama zelja da bude nekome bolje daje dobre rezultate.
                              bioenergija sadrzi u sebi zivotnu informaciju svega zivoga na zemlji i kao takva moze izcjeljivati biljke ,zivotinje i ljude,bioterapeut je samo zica preko koje ona dolazi u kontakt sa pacijentom,tako da u velikoj mjeri ovisi otvorenost i prihvacanje pacijenta da bude izlijecen.najveci problem je i kod pacijenta njegov ego koji zatvara biopolje i sprijecava ulaz energije u njegovo biopolje i energetske merdijane.bioenergija je njezna energija koju je lako blokirati,a to se odnosi i na psihokinezu,jer tvoje je fizicko tijelo jace od aure za koju te ja povucem i ako se ti opires nema sanse da te ja savijem ili povucem.

Comment

• medeari
                                Only me
                                • May 2011
                                • 169

Jel mogu ja malo ipak da zakompliciram

Stoji da je terapeut kanal između energije i pacjenta ali stoji i da postoji i drugi oblik energetske interakcije između njih kada terapeut može naškoditi pacjentu a pogotovo sebi samome......

Nitko mi ne može reći da nije bitno u kakvom je psihičkom stanju terapeut kada radi jer mi je upravo jedno moje iskustvo takvog oblika očitalo najveću profesionalnu lekciju koju sam mogla dobiti. I zato tvrdim i da mi terapeuti itekako imamo odgovornost kad radimo jer nismo 'samo kanali'.

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎