Bioenergija

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Bamakhepa
    skeptik
    • Feb 2013
    • 2088

Nemam pojma o bioenergiji, pa cak i sumnje koliko tu ima iceg veceg od placeba i sugestije.

No ako je neka usporedba kada je poznanik u Indiji kod nekih dosta renomiranih tibetanskih lijecnika ucio nesto slicno nasem siatsuu ili tui-na (iako blize kombinaciji linfne drenaze i akupresure, fluidnije i mekse) jako su inzistirali na tome da svaki prakticar mora svakodnevno satima meditirati samostalno, a potom i za vrijeme tretmana paziti na mentalno stanje, fokus, koristiti odredjene mantre i tome slicno.

Rekao bih cak da to u nekoj mjeri vrijedi za svaku interakciju, a posebno onu gdje se nekog moze pericipirati u datoj dinamici odnosa autoritetom (terapeut, lijecnik, ucitelj isl) sto otvara vrata nizu mogucih uticaja na nizu mogucih razina komunikacije.

S druge strane ako je osoba stava i uvjerenja da je sama energija odozgo vec je i to svojevrsan fokus prema gore.
    Učenje bez razmišljanja je uzaludno, razmišljanje bez učenje je opasno. - Kineska

Comment

• Jesam
      Supermoderator
      • Mar 2011
      • 14488

Originally posted by thor 555
      kad kazes da bioterapeut radi sa energijama tu grijesis,jer ti neradis sa njima niti ne utjeces na njih i kao takve one su iscijeljujuce.to da bioterapeut radi ili kontrolira energije su glupost,ako se zelis sa time baviti prvo moras ego spremiti u ladicu inace zaboravi svo znanje i tecajeve ovoga svijeta,nece biti rezultata u lijecenju. energija sve sama obavlja u komunikaciji sa pacijentom,ti kao terapeut si samo promatrac ili figurativno tel slusalica preko koje komuniciraju energija i pacijent.
      a ova usporedba kirurgije i bioterapije ti je kao kruske i jabuke,nemoj se ljutiti ali ako bar malo si informiran-a znas da je to neusporedivo.
      Svaki bioterapeut bi trebao prije početka rada pročitati Lazareva ili barem Ogorevca.

Ne radi se samo o energiji "per se", nego i o dozvoli za iscjeljivanje. Nitko od nas nije Isus.
      slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• thor 555
        Alternativa addict
        • May 2010
        • 295

Ja mogu reci iz svog licnog iskustva da najbolje radim kada sam u nekoj vrsti meditativnog stanja,najcesce udem u takvo stanje negdje poslije drugog ili treceg pacijenta tako da svaki put uzimam pacijente drugim redoslijedom.samim tim stanjem moje psihofizicko stanje se dovodi u red bezobzira kakav sam imao dan.

Comment

• medeari
          Only me
          • May 2011
          • 169

Originally posted by Jesam
          Svaki bioterapeut bi trebao prije početka rada pročitati Lazareva ili barem Ogorevca.

Ne radi se samo o energiji "per se", nego i o dozvoli za iscjeljivanje. Nitko od nas nije Isus.
          Bilo je situacija i gdje ju je eksplicitno dobivao, zar ne
          Ali da, slažem se. Mi ipak trebamo dozvolu. Sve ostalo je ego.

Dapače, sve si više razmišljam da više ništa ne čitam jer čitanje o 'duhovnosti' postaje sve popularniji placebo efekt.

Comment

• JANG
            Guru
            • Feb 2013
            • 1390

Originally posted by medeari
            Jel mogu ja malo ipak da zakompliciram

Stoji da je terapeut kanal između energije i pacjenta ali stoji i da postoji i drugi oblik energetske interakcije između njih kada terapeut može naškoditi pacjentu a pogotovo sebi samome......

Nitko mi ne može reći da nije bitno u kakvom je psihičkom stanju terapeut kada radi jer mi je upravo jedno moje iskustvo takvog oblika očitalo najveću profesionalnu lekciju koju sam mogla dobiti. I zato tvrdim i da mi terapeuti itekako imamo odgovornost kad radimo jer nismo 'samo kanali'.
            Slažem se imam pacijente koji se poslje terapije osjećaju kao novi a ja sam umorna i kao da me je netko polio kantom hladne vodea kod drugih terapija sam kao preporođena a i pacijenti...

Comment

• madagaskar
              Guru
              • Sep 2011
              • 557

Drago mi je da se konačno progovorilo i o tome.
              Također imam iskustvo gdje sam nekakvo moje loše stanje prenijela energetski na pacijenta. Nije to nešto što je drugo trajalo, prošlo je nakon par dana no onaj tko kaže da ne prenosi svoja stanja na pacijenta zapravo živi u uvjerenju.
              Terapeut bi trebao konstantno raditi na sebi i očistiti se prije i poslije svakog tretmana.

Itekako sam naučila dosta iz nekih "loših" iskustava.
              Nikada ne radim tretman umorna, nervozna ili dekoncentrirana

"Iscjelitelju, iscjeli sebe" - Isus
              razbijte sve svoje iluzije kako biste ih mogli zamijeniti novima

Comment

• lucy

Originally posted by madagaskar
                Drago mi je da se konačno progovorilo i o tome.
                Također imam iskustvo gdje sam nekakvo moje loše stanje prenijela energetski na pacijenta. Nije to nešto što je drugo trajalo, prošlo je nakon par dana no onaj tko kaže da ne prenosi svoja stanja na pacijenta zapravo živi u uvjerenju.
                Terapeut bi trebao konstantno raditi na sebi i očistiti se prije i poslije svakog tretmana.

Itekako sam naučila dosta iz nekih "loših" iskustava.
                Nikada ne radim tretman umorna, nervozna ili dekoncentrirana

Ma volim te, što ću tebi drugo reči.

Originally posted by medeari

Nitko mi ne može reći da nije bitno u kakvom je psihičkom stanju terapeut kada radi jer mi je upravo jedno moje iskustvo takvog oblika očitalo najveću profesionalnu lekciju koju sam mogla dobiti. I zato tvrdim i da mi terapeuti itekako imamo odgovornost kad radimo jer nismo 'samo kanali'.
                Slažem se. Ponekad se stanje terapeuta lako da očitati. Ne mogu raditi s masom ljudi upravo zbog toga, dok recimo ljudi tipa Smješka samom namjerom imaju utjecaj. Pri prvim druženjima s njim jednostavno bih osjetila da lakše dišem.. Smješkec hvala ti na svemu!

Comment

• matko
                  Guru
                  • Jun 2009
                  • 553

Stanje uma je od izuzetne važnosti zbog toga što je svaka naša misao kreativna i to puno više no što to svjesno prihvaćamo. Stoga ako mislite i razmišljate da bi ste klijentu mogli prenijeti bilo što to se tada i može dogoditi, no budimo svjesni isto tako da i sam klijent je vrlo bitan u tom procesu jer ako on ima čvrsto uvjerenje da će primiti samo ono što je za njegovo najviše dobro tada će se upravo to dogoditi bez obzira čak i na Vas koji tretirate! Svakako da mi nismo ti koji određuju što je najbolje za nekoga već to čini upravo energija koju kanaliziramo. Često se desi da se neke situacije koje se događaju tretiranima tumače kao prenešena "negativna" energija a zapravo je samo iskustvo iz kojega dotični ali i iscjeljitelj trebaju nešto spoznati.

Comment

• smješko
                    Guru
                    • Apr 2011
                    • 3709

Originally posted by lucy

Ma volim te, što ću tebi drugo reči.

Slažem se. Ponekad se stanje terapeuta lako da očitati. Ne mogu raditi s masom ljudi upravo zbog toga, dok recimo ljudi tipa Smješka samom namjerom imaju utjecaj. Pri prvim druženjima s njim jednostavno bih osjetila da lakše dišem.. Smješkec hvala ti na svemu!
                    Lucy, tebi na povjernju si
                    Najbolji način držanja muškarca je zagrljaj
                    Naša svijest opaža kao stvarnost ono što postoji u našoj svijesti
                    Ono što u drugima zamječuješ,to u sebi jačaš

Comment

• lucy

Originally posted by smješko
                      Lucy, tebi na povjernju si
                      S tobom je to bilo najprirodnija i najspontanija moguća stvar.

Comment

• Jesam
                        Supermoderator
                        • Mar 2011
                        • 14488

Originally posted by matko
                        Stanje uma je od izuzetne važnosti zbog toga što je svaka naša misao kreativna i to puno više no što to svjesno prihvaćamo. Stoga ako mislite i razmišljate da bi ste klijentu mogli prenijeti bilo što to se tada i može dogoditi, no budimo svjesni isto tako da i sam klijent je vrlo bitan u tom procesu jer ako on ima čvrsto uvjerenje da će primiti samo ono što je za njegovo najviše dobro tada će se upravo to dogoditi bez obzira čak i na Vas koji tretirate! Svakako da mi nismo ti koji određuju što je najbolje za nekoga već to čini upravo energija koju kanaliziramo. Često se desi da se neke situacije koje se događaju tretiranima tumače kao prenešena "negativna" energija a zapravo je samo iskustvo iz kojega dotični ali i iscjeljitelj trebaju nešto spoznati.
                        Nažalost - stvari baš i nisu toliko jednostavne.

Ovakvo razmišljanje je tipičan odraz NABS filozofije. I naravno - nije slučajno.
                        slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• matko
                          Guru
                          • Jun 2009
                          • 553

Originally posted by Jesam
                          Nažalost - stvari baš i nisu toliko jednostavne.

Ovakvo razmišljanje je tipičan odraz NABS filozofije. I naravno - nije slučajno.
                          Draga Jesam, godine rada i iskustva koje su iza mene daju mi za pravo da to tvrdim. Da postoje i drugačija iskustva i razmišljanje to mi je bjelodano jasno, no kada sam prvi puta doživio da osoba traži pomoć a sam sam tada bio u vrlo lošoj fazi zdravlja, i fizičkog i psihičkog, ali je ista inzistirala i zapravo puno više ( u tom trenutku ) imala povjerenja u mene nego li ja, učinio sam to, uradio tretman na način da sam jednostavno zamolio da tretman bude urađen na način kako je to za najviše dobro te osobe i tako se i zbilo, shvatio sam da to treba dobro ispitati i provjeriti, što sam na svoj način i učinio. Kasnije je sve to došlo samo kroz iskustvo u tretiranju drugih ali uz puno meditacije i rada na sebi. Predugo bi trajalo da sada to opisujem no Znam da neke spoznaje i iskustva jednostavno "legnu" i doživiš ih kao osvježeno znanje koje već jest u nama samo ga sami zatomljujemo svojom nesvjesnošću!
                          Pazi što misliš jer to tada i Jesi !!! Tvoje ime ti puno toga govori!

Comment

• JANG
                            Guru
                            • Feb 2013
                            • 1390

Originally posted by matko
                            Prije 3 god.i sama sam bila pacijent jer mi je bila potrebna ther.bioenergije i kad sam stala pred tadašnjeg bioterapeuta danas moga učitelja znala je što može učiniti sa mnom i poslje mi je rekla:
                            Sve što radimo naša podsvijest nam je tako naredila iako nismo toga svjesni...
                            Svi mi imamo dovoljno ljubavi da pomognemo bolesnom čovjeku ali isto tako ako nam intuicija govori da nekome ne možemo pomoći moramo se udaljiti od toga.

Comment

• matko
                              Guru
                              • Jun 2009
                              • 553

Originally posted by JANG
                              Prije 3 god.i sama sam bila pacijent jer mi je bila potrebna ther.bioenergije i kad sam stala pred tadašnjeg bioterapeuta danas moga učitelja znala je što može učiniti sa mnom i poslje mi je rekla:
                              Sve što radimo naša podsvijest nam je tako naredila iako nismo toga svjesni...
                              Svi mi imamo dovoljno ljubavi da pomognemo bolesnom čovjeku ali isto tako ako nam intuicija govori da nekome ne možemo pomoći moramo se udaljiti od toga.
                              Točno tako, Za sada vjerojatno nitko od nas nije u mogućnosti pomoći baš svakome tko zna iz kojih sve razloga a svatko tko se bavi iscjeljivanjem kroz iskustvo spozna kako osjetiti kada se ne može pomoći osobi. Kada osjetim da je tako to i kažem jer nema smisla zavaravati ljude koji se potom još jače razočaraju i tada u svom neznanju vrlo negativno reagiraju i govore loše o iscjeljivanju i iscjeljiteljima!

Comment

• thor 555
                                Alternativa addict
                                • May 2010
                                • 295

ja sam imao srecu pa radim sa dvojicom dugogodisnjih terapeuta,moram reci da u grupi zna biti i do 50 ljudi i svakodnevno svjedocim ozdravljenje ljudi tj rezultatima rada.jako puno sam naucio od njih u odnosu kad sam radio sam.kad sam dosao raditi sa njima prvo su mi rekli da ono sta sam naucio kod z.d i nije sve bas tako.kada su me ispravili neke stvari koje smo ucili kod z.d.,a prije sam ih radio tocno tako,prevrtio sam dvd jedno 100 puta,stvari su se poslozile same od sebe.u bioterapiji je sve rad,rad i samo rad i to je najvaznija stvar u cijeloj ovoj prici.mozete zavrsiti 100 tecajeva i procitati jos toliko knjiga ali ako to ne svedete na konstantni rad tada nista od svega toga.u hr ima jako puno zavrsenih bioterapeuta ali ih jako malo dosegne svoj maksimum i nakraju najcesce odustanu,zasto? jer je tesko naci i stvoriti kriticnu masu ljudi tokom cijele godine,to je bio i moj problem,ta redovna konstanta.otkada radim sa njima to je ogromna,ogromna razlika.ovdje se provlaci da mi trebamo neku dozvolu da bi lijecili,o kojoj je dozvoli rijec i od koga? da terapeut mora biti duhovno uravnotezen definitivno stoji,ali to ne znaci da moras meditirati 10h na dan ili zivjeti u asramu,samim radom i u doticaju sa energijom ti se vremenom duhovno nadogradujes.malo sam razgovarao sa njima vezano za ovu debatu,znate kakav sam odgovor dobio?nikakav samo su me blijedo pogledali i jedan i drugi i rekli samo ti radi a za drugo ne mozgaj.ovo je moje misljenje generalno o cjeloj ovoj prici,tko zeli nek je prihvati a tko nezeli neka se drzi svog uvjerenja.ja s ipak drzim njihove filozofije samo ti radi jer vidim da to iako prejednostavno odlicno funkcionira.poz svima

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎