Bioenergija

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • kozmo
    New member
    • Nov 2012
    • 69

Originally posted by thor 555
    kozmo koji problem ima sa prostatom
    povecana je mnogo i stavljeno mu je katetar ili kako se zove cevcica za malu nuzdu posto ne moze normalno to da radi i sada probaju nesto sa ishranom da poprave a posle na operaciju

Comment

• thor 555
      Alternativa addict
      • May 2010
      • 295

Ako je nekakav upalni proces bioterapija mu moze dosta pomoci,pa bi bilo dobro da uz zvanicnu medicinu paralelno proba i bioterapiju.

Comment

• Leo27
        New member
        • Jun 2014
        • 4

zanimaju me iskustva s bioenergijom, je li učinkovita i isplati li se je probati?

Comment

• Jesam
          Supermoderator
          • Mar 2011
          • 14483

Originally posted by Leo27
          zanimaju me iskustva s bioenergijom, je li učinkovita i isplati li se je probati?
          A u koju svrhu i za što konkretno?
          slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• zoranlk
            zoranlk
            • Jul 2013
            • 2

Originally posted by goci
            Zanima me sta mislite o bioenergiji?
            Da li je po vasem misljenju to uspjesna metoda i da li treba raditi na tome da se sto vise ljudi saznani sa takvom vrstom alternativnog lijecenja?
            Mislite li da je to uspjesna preventivna metoda koja pomaze da se odrzi uravnotezen protok energija ili cak pomaze i kada je taj protok otezan ili onemogucen?
            Sta je bioenergija?
            Bioenergija je energija zivota, doslovno "zivotna energija". Lecenje uz pomoc bioenergije je terapija koja moze uravnoteziti i uskladiti fizicko i duhovno stanje organizma. Ovakva terapija usmerena je na bioenergetska polja, energetske centre (cakre) i kanale po kojima energija tece u telu. Da pokusamo da pojasnimo, svaka celija u ljudskom telu funkcionise uz pomoc energije, emitujuci elektricne impulse, sto zauzvrat cini elektro-magnetno, bio-energetsko polje koje okruzuje nasa tela (aura).
            Nasa bioenergija je veoma nezna i osetljiva na razne negativne uticaje kao sto su stres, losa ishrana, negativna zracenja, nagle promene vremena, klime, mesta boravka i slicno. Ukoliko smo dugo vremena izlozeni losim uticajima nase energetsko polje moze biti izmenjeno, sto se opet vremenom moze negativno odraziti na nase psihofizicko stanje. Svaki ziv organizam konstantno emituje bio zracenje odrezene frekvencije, tako se na osnovu jacine tog zracenja moze i ustanoviti da li je i koji deo tela oboleo. Za vreme terapije bioenergeticar se trudi da otkloni smetnje i energetske blokade u telu pacijenta tako da energija moze nesmetano proticati cime se automatski olaksava proces ozdravljenja. Na taj nacin iscelitelj (covek koji poseduje dovoljnu kolicinu bioenergije), pacijentu pomaze da dodje do izlecenja ali se u sustini obolelo telo leci samo.
            Da li svaki covek poseduje bioenergiju?
            Logican odgovor na ovo pitanje je - "DA", sto se jasno moze i zakljuciti iz prethodnog teksta. Ali ako se pri tom misli na bioenergiju koja je potrebna za zasluzno zvanje bioenergeticara odgovor je - "NE".

Jedna teorija kaze da se svako od nas radja sa odredjenim nivoom bioenergije. Tokom zivota ta bioenergija (bio snaga), moze varirati s tim da se ne moze podici iznad urodjenog potencijala. To znaci da nemaju svi ljudi isti nivo bioenergije i da zato ne mogu svi biti bioenergeticari,nivo bioenergije dovoljan za lecenje je svakako dar boziji koji dobijamo rodjenjem. Sa druge strane, biti dobar bioenergeticar ne znaci samo imati dovoljno visok stepen bioenergije, vec je neophodan i odredjen nivo obrazovanja,duhovnosti,covekoljublja, samospoznaje, vezbe i naravno iskustva. Bioenergeticar mora biti zdrav,smiren,nesme konzumirati alkohol,droge,neke vrste lekova imora dobro poznavati ljudsku dusu i ljudski organizam kao vrlo slozen sistem i savladati tehniku kojom se moze, u pozitivnom smislu, uticati na energiju drugih ljudi.
            Sta sve leci bioenergija (bioterapija)?
            Lecenje uz pomoc bioenergije ili bioterapija spada u najprirodnije metode lecenja, tvrde bioenergeticari sirom planete, jer se lecenje sprovodi uz pomoc licne bioenergije pacijenta. Bioenergija kao vid lecenja moze pomoci kod skoro svih oboljenja mada najbolje rezultate daje kada su u pitanju problemi sa imunitetom, cirkulacijom, disanjem,hronicnim bolovima poput migrene,hormonskim poremecajima,astma,isijalgije,neplodnost, kao i razne psihicke tegobe,nervoze,strahovi, depresija, nervna napetost i neuravnotezenost,bolesti zavisnosti,itd,itd. Kod pojedinih bolesti od presudne je vaznosti na vreme poceti lecenje,na primer tumori,kanceri....
            Dakle, bioenergija spada u prirodnu vrstu lecenja koja da sada nema poznatih nezeljenih efekata. Sve je izvesnije da pametna i uravnotezena kombinacija savremene i alternativne medicine moze biti od velikog znacaja kada je u pitanju zdravlje ljudi.

Comment

• glecher
              New member
              • Jul 2014
              • 4

Originally posted by Leo27
              Nas nekoliko iz moje obitelji (uže i šire) smo bili kod jednog bioterapeuta i svima je pomogao. Beskrajno smo mu zahvalni. Imam još uvijek br telefona, pa ti dam ako hoćeš

Comment

• glecher
                New member
                • Jul 2014
                • 4

Originally posted by goci
                Zanima me sta mislite o bioenergiji?
                Da li je po vasem misljenju to uspjesna metoda i da li treba raditi na tome da se sto vise ljudi saznani sa takvom vrstom alternativnog lijecenja?
                Mislite li da je to uspjesna preventivna metoda koja pomaze da se odrzi uravnotezen protok energija ili cak pomaze i kada je taj protok otezan ili onemogucen?
                Iz mog iskustva mogu reći da mi je nevažno je li ta metoda preventivna ili ne, jer ja sam išao kod terapeuta u vrijeme kad sam doslovno bio bolestan. Izlječio me je bez ikakvih tableta i koječega. Ako je tako s bolesnima, vejrujem da je ok i za preventivu.

Comment

• anazus
                  New member
                  • Sep 2014
                  • 1

Svaka čast doktoru đuri

Prije 4 godine ja i moj suprug bili smo kod gospodina đuke bajića koji nam je doista jako puno pomogao. Ja sam imala dobroćudni tumor na mozgu, prilikom snimanja o tumoru vise ni traga, uz to sam imala upalu mjehura i psihičke probleme.Pila sam punu šaku ljekova,a sada se osjecam preporodeno.Proslo je cetiri godine moj suprug isto tako bolovao je od teskog probavnog trakta,boljela ga kraljeznica i koljena i puno toga.hvala duki bioenergeticaru bajicu jer nam je doista jako puno pomogao i zato mu od srca hvala. josipa

Comment

• Bamakhepa
                    skeptik
                    • Feb 2013
                    • 2088

Uopce ne bih posumnjao da je profil sa jednim postom koji se registrirao samo da bi to napisao reklamoklon. Uopce :o
                    Učenje bez razmišljanja je uzaludno, razmišljanje bez učenje je opasno. - Kineska

Comment

• Akujiki
                      New member
                      • Oct 2014
                      • 5

Ako neko ima iskustva ukratko ko se bavi time samo me zanima neki princip ili metoda na koji nacin se to koristi kako djeluje...dali imam kakav savjet kako da se malo bolje izvjezba to...

naravno samouko ne da se treba sad na neki seminar ili vjezbe...
                      Ako je neko voljan dati koji savjet

Comment

• zeljka61
                        New member
                        • Nov 2014
                        • 1

hvala

Bajiću, hvala ti za sve što si učinio za moju obitelj, od srca ti čestitamo i želimo dobro zdravlje.
                        Marijanovići

Lijep pozdrav

Comment

• thor 555
                          Alternativa addict
                          • May 2010
                          • 295

prodajem dvd koji sam kupio na tecaju z.d. posto meni vise ne treba...sve informacije u inbox...pozdrav..

Comment

• srkio
                            New member
                            • May 2015
                            • 1

evo iz mog iskustva, imao sam problem sa išijasom- trtica mi je bila zarotirana. i bas citajuci iskustva preko ovog foruma, odlucio sam se javiti Smješku za kojeg sam citao da je vec pomagao sa bioenergijom. dakle, mi smo chatali i on je radio, nista nisam osjetio ali iz minute u minutu sam se osjecao bolje :) i na kraju, posto sam paralelno isao na terapiju, terapeut mi je rekao da je kraljeznica u super stanju sad. bas za nevjerovat :) tako da za mene super iskustvo. moram reci i da sam se mentalno osjecao bolje odmah, preporucam :)

Comment

• Nanette
                              TeaJay
                              • Aug 2012
                              • 3052

Originally posted by srkio
                              evo iz mog iskustva, imao sam problem sa išijasom- trtica mi je bila zarotirana. i bas citajuci iskustva preko ovog foruma, odlucio sam se javiti Smješku za kojeg sam citao da je vec pomagao sa bioenergijom. dakle, mi smo chatali i on je radio, nista nisam osjetio ali iz minute u minutu sam se osjecao bolje :) i na kraju, posto sam paralelno isao na terapiju, terapeut mi je rekao da je kraljeznica u super stanju sad. bas za nevjerovat :) tako da za mene super iskustvo. moram reci i da sam se mentalno osjecao bolje odmah, preporucam :)

I ja za Smješka imam samo riječi hvale... Isprika što neću nešto konkretnije reći jer uopće nemam pojma otkuda bih počela, kao i što znam da ne bih pronašla ni blizu adekvatne riječi da opišem moje iskustvo s njegovim tretmanima...

Samo mogu savjetovati da mu se obratite ukoliko vas nešto (što bi moj brat rekao) muči, grize, grebe, je8e... (ispričavam se zbog francuskog ).
                              ~ There are quite a few things a hot bath won't cure,
                              but I don't know many of them... ~

Comment

• Jesam
                                Supermoderator
                                • Mar 2011
                                • 14483

Originally posted by srkio
                                Originally posted by Nanette
                                I ja za Smješka imam samo riječi hvale... Isprika što neću nešto konkretnije reći jer uopće nemam pojma otkuda bih počela, kao i što znam da ne bih pronašla ni blizu adekvatne riječi da opišem moje iskustvo s njegovim tretmanima...

Samo mogu savjetovati da mu se obratite ukoliko vas nešto (što bi moj brat rekao) muči, grize, grebe, je8e... (ispričavam se zbog francuskog ).
                                Ma daj?! Pa nisam znala da nam je Smješkić takav majstor? I još je samozatajan, sram ga bilo.

Smjeeeeškiiićuuu, evo me!!!
                                slobodni.net za slobodni svijet

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎