Pranicno isceljivanje

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • matko
    Guru
    • Jun 2009
    • 553

Originally posted by Rasa Vilasini
    slazem se,jesam li ja ista rekla sto bi se moglo razumeti drukcije?ako jeste onda moram paziti kako se izrazavam

dragi Matko ja vidim tebe kao neko ko je na visem duhovnom nivou od samu sebe i u tom smislu postavljam pitanja i dajem komentare ako ih imam.Molim te mozes mi reci koji je tvoj stav i odgovor na pitanje zasto dusa ima taj um ,tijelo i razne razine svesnosti?Moze li se bez toga? I ako jeste kako i kada -tj u kom slucaju?puno pozdrava
    U osnovi/biti samog postojanja postoji samo jedna jedina duša, duša svestvoritelja/boga/biča koje je sve kreiralo/svesvjesti a mi smo samo fragmenti te iste duše koji se inkarniramo u različitim dimenzijama svjesnosti da bi kroz različita iskustva sam stvoritelj iskusio sebe.Spoznajno stvoritelj je izvor sveg znanja, on je sve što postoji ali samo znanje bez iskustva nije potpuno i to je način da "se teorija očituje u praksi" kako bi smo mi ljudi to rekli. To je tumačenje mnogih mistika, ljudi istraživača života i postojanja - osobno vjerujem i nekako spontano osječam da je sve to(život/postojanje) samo jedna prekrasna igra svekreatora/svestvoritelja u kojoj sami postavljamo pravila zbog jednog jedinog razloga; Bog/stvoritelj/svekreator to smo mi više ili manje svjesni sebe i svog postojanja a tako i svojih mogučnosti, koje su usput rečeno neograničene!
    Ne možeš voljeti druge ako ne voliš sebe ali ne možeš voljeti sebe ako ne voliš druge jer ti si ja i ja sam ti i svi smo mi jedno(jedna jedina duša koja postoji) !!!

Volim te Rasa Vilasini jer voleči tebe volim sebe potpuno svjestan jedinstvenosti i jednosti života!

Comment

• Jesam
      Supermoderator
      • Mar 2011
      • 14483

In L'akesh

One Force, One Spirit, One Consciousness.
      slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• Krishna Balaram
        alternativa addict
        • May 2009
        • 2058

Originally posted by matko
        U osnovi/biti samog postojanja postoji samo jedna jedina duša, duša svestvoritelja/boga/biča koje je sve kreiralo/svesvjesti a mi smo samo fragmenti te iste duše koji se inkarniramo u različitim dimenzijama svjesnosti da bi kroz različita iskustva sam stvoritelj iskusio sebe.]
        A kakvi su ti fragmenti koje dolaze od Boga?Mislis li da je mali fragmenat isti sa celinom?Kako mislis da Bog iskusi sebe? Da iskusi sebe kao svinju koja jede govna?oprosti na izrazu ali ti zaista verujes u to? DA Bogu stvoritelju treba da iskusi ono sto mi iskusavamo ovde?Mogu da razumem za lepe stvari ali pogledaj malo crnu hroniku i pitaj se dali bi to iko zeleo iskusiti a kamoli Bog?
        Ja stvarno ljudi ne mogu da zamislim kako uopce mozete i pomisliti da Bog zeli i treba mu ovakva iskustva koja mi imamo!
        Jel Bog ne moze stvoriti sebi bolju situaciju i imati bolja iskustva? Kaze se da je Bog svemocan a izgleda po vama da je nemocan da to uradi i da mora da dodje u ovaj svijet sa svakojakim grotesknim iskustvima da iskusi sebe!
        Ako sam ja Bog reci mi kako to ako ne zelim vise da imam iskustva koja imam kako se desava da mi se to i dalje desava? Kako ces da reverse situaciju i vratis se u Bozje stanje,tvoje izvorno stanje?
        I ako ja uspem da se vratim u svoje izvorno stanje a ja sam Bog jedan jedini kako onda da postoji jos ovaj svet sa puno drugim ostalim bicima ili fragmentima kako ti kazes, koja jos 'zele" da imaju iskustvo?Ako su fragmenti Bog onda sta je celina? Koja je odlika tih fragmenata jer po meni ocito fragmenat je razlicit od celine! Za vas nije?
        Bas bih zelela razumeti ove vase teorije i logike jer sada ne vidim uopce nikakve logike.

Spoznajno stvoritelj je izvor sveg znanja, on je sve što postoji ali samo znanje bez iskustva nije potpuno i to je način da "se teorija očituje u praksi" kako bi smo mi ljudi to rekli. ]
        Ako je On izvor sveg znanja onda se On treba cuti a ne mi mali izgubljeni i iluzijom prekriveni stvorovi.Zato postoji Bhagavad Gita -kakva jeste sa Njegovim recima.
        To je tumačenje mnogih mistika, ljudi istraživača života i postojanja - osobno vjerujem i nekako spontano osječam da je sve to(život/postojanje) samo jedna prekrasna igra svekreatora/svestvoritelja u kojoj sami postavljamo pravila zbog jednog jedinog razloga; ]
        To je tumacenja gjani mistika ili impersonalista oni koje teze spoznaji bramhana a nije tumacenje personalista i bhakta -onakvih kao sto je bio Isus Hrist.
        Mozda je tebi igra prekrasna ali se ja ne slazem sa tobom,otvori crnu hroniku.Mozda imas neko lijepo i prekrasno objasnjenje i za to ali to ne menja cinjenicu da je to ponekad pakleno iskustvo a ne prekrasno.Opetr je to relativno -ko sta smatra prekrasnim a sta paklenim.
        Bog/stvoritelj/svekreator to smo mi više ili manje svjesni sebe i svog postojanja a tako i svojih mogučnosti, koje su usput rečeno neograničene!
        Ne možeš voljeti druge ako ne voliš sebe ali ne možeš voljeti sebe ako ne voliš druge jer ti si ja i ja sam ti i svi smo mi jedno(jedna jedina duša koja postoji) !!!
        ]
        Bozje moci i sposobnosti su neogranicene a mi smo veoma ograniceni.Tj impotentni u svakom pogledu.Nasa naoko moc proistcie iz toga da Bog ispunjava nase zelje a ne da smio mi sposobni uraditi ista.Kad je Pontije pilat pitao Isusa odakle tebi moc (ili znanje ili ne znam tacno sta ) on je rekao odakle i tebi tvoja moc.Mi moramo shvatiti da smo totalno impotentni sami po sebi i da sve dolazi od Boga(citaj Bhagavad Gitu malo-Bog kaze ja sam sposobnost,inteligencija u coveku itd itd.) Mi ne mozemo ni ustati sutradan ako Bog nije uredio sa polubogovima da upravljaju nasim tijerlom na nacin koji to rade.Odakle nama autonomni sistem u tijelu? Ko time tako savrseno upravlja? Nasim disanjem ,radom srca?Nase moci su neogranicene?
        Kako si to mislio da su nase moci neogranicene? Bez sunca mi ne bismo mogli videti nista.Mi smo veoma uslovljeni dragi Matko.
        I da nadidjes cula nekim procesom opet bez Boga ne mozes videti vise realnosti.Sam sa svojim naporom mozes samo spoznati jedinstvo svega-bramhan realizacja ili najniza spoznaja na lestvici spoznaje Boga.Za vise spoznaje treba se slediti drugi put.
        Ja veoma volim to kad mi neko kaze ja sam ti ti si ja ali kad uvijek nekoga pitam d ato primeni u praksi niko to ne radi.Ako si ti voljan to primeniti onda posto smo ja i ti isto daj mi molim te svoju kucu i sav svoj novac i sve sto ej tvoje opet ce biti tvoje ako mi das jer ja sam ti a ti si ja.
        To sto si ti spoznao kako to meni izgleda je Bramhan realizacija - jedna dusa ali to nije sve sto postoji u transcendenciji,za vise spoznaje i realizacije potrebno je platiti vecu cenu.
        Citaj Brihad Bhagavatamritu.Ako imam vremena naci cu odlomak koji se odnosi na tebe.

Volim te Rasa Vilasini jer voleči tebe volim sebe potpuno svjestan jedinstvenosti i jednosti života!
        Jeste Matko i ja volim tebe jer si ti nesto divno.A i znam da to mislis iskreno,verujem da si ti puno ljubavi.
        Jesi li citao zagrljen svetloscu od Betty J.EAdie
        Hare Krishna Hare Krishna Krishna Krishna Hare Hare
        Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare

Comment

• matko
          Guru
          • Jun 2009
          • 553

A kakvi su ti fragmenti koje dolaze od Boga?Mislis li da je mali fragmenat isti sa celinom?Kako mislis da Bog iskusi sebe? Da iskusi sebe kao svinju koja jede govna?oprosti na izrazu ali ti zaista verujes u to? DA Bogu stvoritelju treba da iskusi ono sto mi iskusavamo ovde?Mogu da razumem za lepe stvari ali pogledaj malo crnu hroniku i pitaj se dali bi to iko zeleo iskusiti a kamoli Bog?
          Ja stvarno ljudi ne mogu da zamislim kako uopce mozete i pomisliti da Bog zeli i treba mu ovakva iskustva koja mi imamo!
          Jel Bog ne moze stvoriti sebi bolju situaciju i imati bolja iskustva? Kaze se da je Bog svemocan a izgleda po vama da je nemocan da to uradi i da mora da dodje u ovaj svijet sa svakojakim grotesknim iskustvima da iskusi sebe!
          Ako sam ja Bog reci mi kako to ako ne zelim vise da imam iskustva koja imam kako se desava da mi se to i dalje desava? Kako ces da reverse situaciju i vratis se u Bozje stanje,tvoje izvorno stanje?
          I ako ja uspem da se vratim u svoje izvorno stanje a ja sam Bog jedan jedini kako onda da postoji jos ovaj svet sa puno drugim ostalim bicima ili fragmentima kako ti kazes, koja jos 'zele" da imaju iskustvo?Ako su fragmenti Bog onda sta je celina? Koja je odlika tih fragmenata jer po meni ocito fragmenat je razlicit od celine! Za vas nije?
          Bas bih zelela razumeti ove vase teorije i logike jer sada ne vidim uopce nikakve logike.

Ako je On izvor sveg znanja onda se On treba cuti a ne mi mali izgubljeni i iluzijom prekriveni stvorovi.Zato postoji Bhagavad Gita -kakva jeste sa Njegovim recima.

To je tumacenja gjani mistika ili impersonalista oni koje teze spoznaji bramhana a nije tumacenje personalista i bhakta -onakvih kao sto je bio Isus Hrist.
          Mozda je tebi igra prekrasna ali se ja ne slazem sa tobom,otvori crnu hroniku.Mozda imas neko lijepo i prekrasno objasnjenje i za to ali to ne menja cinjenicu da je to ponekad pakleno iskustvo a ne prekrasno.Opetr je to relativno -ko sta smatra prekrasnim a sta paklenim.

Bozje moci i sposobnosti su neogranicene a mi smo veoma ograniceni.Tj impotentni u svakom pogledu.Nasa naoko moc proistcie iz toga da Bog ispunjava nase zelje a ne da smio mi sposobni uraditi ista.Kad je Pontije pilat pitao Isusa odakle tebi moc (ili znanje ili ne znam tacno sta ) on je rekao odakle i tebi tvoja moc.Mi moramo shvatiti da smo totalno impotentni sami po sebi i da sve dolazi od Boga(citaj Bhagavad Gitu malo-Bog kaze ja sam sposobnost,inteligencija u coveku itd itd.) Mi ne mozemo ni ustati sutradan ako Bog nije uredio sa polubogovima da upravljaju nasim tijerlom na nacin koji to rade.Odakle nama autonomni sistem u tijelu? Ko time tako savrseno upravlja? Nasim disanjem ,radom srca?Nase moci su neogranicene?
          Kako si to mislio da su nase moci neogranicene? Bez sunca mi ne bismo mogli videti nista.Mi smo veoma uslovljeni dragi Matko.
          I da nadidjes cula nekim procesom opet bez Boga ne mozes videti vise realnosti.Sam sa svojim naporom mozes samo spoznati jedinstvo svega-bramhan realizacja ili najniza spoznaja na lestvici spoznaje Boga.Za vise spoznaje treba se slediti drugi put.
          Ja veoma volim to kad mi neko kaze ja sam ti ti si ja ali kad uvijek nekoga pitam d ato primeni u praksi niko to ne radi.Ako si ti voljan to primeniti onda posto smo ja i ti isto daj mi molim te svoju kucu i sav svoj novac i sve sto ej tvoje opet ce biti tvoje ako mi das jer ja sam ti a ti si ja.
          To sto si ti spoznao kako to meni izgleda je Bramhan realizacija - jedna dusa ali to nije sve sto postoji u transcendenciji,za vise spoznaje i realizacije potrebno je platiti vecu cenu.
          Citaj Brihad Bhagavatamritu.Ako imam vremena naci cu odlomak koji se odnosi na tebe.

Jeste Matko i ja volim tebe jer si ti nesto divno.A i znam da to mislis iskreno,verujem da si ti puno ljubavi.
          Jesi li citao zagrljen svetloscu od Betty J.EAdie
          Draga, prekrasna svjetlosti utjelovljena u ljudskom tijelu!
          Naša ljudska percepcija života i smisla postojanja ograničena je našom svješću/nesvjesnošću a isto tako i naš rječnik i način izražavanja u međusobnoj komunikaciji i komunikaciji sa svime što postoji je nemoguče usporediti s percepcijom, komunikacijom i odnosom Boga/svestvoritelja sa svime što postoji! Za Boga/svestvoritelja nema razlike u bilo kakovom iskustvu jer za njega je to samo iskustvo, za njega ne postoji dobro ili loše iskustvo, dobri ili loši ljudi. Sve te kvalitete i nekvalitete života su naš pokušaj spoznavanja u ovoj našoj fizičko -materijalnoj dimenziji u kojoj se fragmenti duša osječaju odvojeni od svoje jednosti/cjelovitosti, doslovno zaboravljajuči tko i što u biti jesmo. Moja osobna spoznaja potvrđena kroz iskustva i teoriju i drugih ljudi dovela su me do takvog načina poimanja Boga/svestvoritelja svjestan da mi kao ljudi pripisujemo Bogu/svestvoritelju naše ljudske kvalitete i kao takovi teško prihvačamo da su razni zločini, kriminalna djela, ratovi, ubojstva silovanja doista samo iskustva odabrana našom vlastitom voljom u dogovoru s ostalim dušama(fragmentima) na nekim znatno višim razinama svjesnosti a isto tako teško prihvačamo da ne postoji ništa, ama baš ništa što je nemoguče učiniti ili postiči no nakon što napustimo naše fizičko tijelo počinje naše pravo spoznavanje a rijetki su to doživjeli i u ovom fizičkom/materijalnom svijetu (barem djelomično). Naravno ne mogu ti tvrditi da poznajem taj proces iz prve ruke jer nisam doživio takova mistična iskustva kakova neki opisuju ali od unazad nekoliko godina događa mi se da jednostavno osjetim kada je nešto točno, to ti je onaj osječaj kada nemaš objašnjenja niti mogučnosti da to dokažeš kao znanstvenu činjenicu potkrepljenu raznim dokazima več jednostavno ZNAŠ da je tako! Mi to nazivamo intuicijom mada bih ja prije to nazvao spontanim prisječanjem (djelomičnim). Bagavad Gita je kao i sve svete knjige puna podataka i spoznaja ali kao i sve druge podložna našem (ljudskom) tumačenju koje je opet fragmentalno i uvijek pomalo subjektivno. Nije lako sebi priznati da si savršen u svom trenutnom nesavršenstvu no iskreno više se ne brinem toliko jer sam nekako svjestan da svi stremimo istom cilju i svi baš svi če mo stiči do cilja, neovisno kakova smo djela činili u našoj inkarnaciji ili inkarnacijama, pitanje je i da li se mi uopče inkarniramo u nekim bivšim životima ili su to sve samo nekakove paralelne dimenzije u kojima se i naš fragment duše fragmentirao u više različitih paralenih dimenzija!
          Draga Rasa, svjetlosti nad svjetlostima, ovo je samo moj način poimanja života i prihvačanje istog a sve što čitam, čujem i spoznam prihvačam kao najviše znanje meni dostupno toga trenutka! Život je ionako svojevrsna evolucija svijesti i spoznaje Svestvoriteljske/Svekreativne energije ma kako je mi zvali i imenovali! Mogli bi smo ovako "filozofirati" u nedogled no najvažnije je živjeti ovdje i sada i uživati u ovom prekrasnom životu. I sam sam u životu doživio trenutke koje ne bih poželio niti najgorem neprijatelju ali ih sada doživljavam kao trenutke neprocjenjive vrijednosti jer su me konačno počele vračati ka sebi samome, konačno sam počeo shvačati koliko malo znam što je to život, postoji li Bog ili pak neka druga nedefinirana svemoguča sila koja pokreče ovaj svijet kakav god bio, zašto se mi ljudi ponašamo znatno gore nego li životinje koje su racionalno gladajuči na znatno nižoj razini svjesnosti od nas ljudi (ili je možda obrnuto??? )!
          Pozdravljam te srca ispunjenog ljubavlju svjestan da če mo se sresti tamo negdje i slatko se smijati samima sebi i svim našim ovozemaljskim i inim iskustvima!
          Volim te kao sestru, majku, brata, oca, ženu i ljubavnicu kao svako biče koje postoji ili če postojati svjestan da time sebi darujem najviše što mogu - bezuvjetnu ljubav!

P.s.
          Kao i svaki čovjek na našoj planeti i ja sam još uvijek svojevrsni materijalista pa ti ovoga trenutka ne mogu ustupiti svoja ovozemaljska dobra no osječam da sam vrlo blizu trenutku kada mi ona doslovno neče predstavljati ništa kao i tebi i svima drugima!
          Velika pusa od srca!

Comment

• Uoo
            OOn
            • Oct 2009
            • 12425

rasa podjeliti se biramo sami.. kada smo podjeljeni polarizirani smo.. istina fluktuira tamo amo i nikada nije cjelovita.. izgubljeni smo u poluistinama i na temelju njih gradimo zivote.. patimo jer ne vidimo ono sto jest i zivimo ono sto nije..

svi mi u stanju smo opet postati cjelovita bica.. ali ne kroz um.. jer um je poput nosa.. samo komad necega sto ima svoj proces.. mozes li spoznati jedinstvo sebe..boga kako hoces.. samo pomocu palca?

ajde.. fokusiraj se malo na palac.. migolji ga.. osjeti.. senzacije.. i ne ide bas jel? zasto onda razlicito ocekujes od drugog komada mesa koji nosis u sebi?

za spoznati sve moramo spoznavati svime.. ne nekim dijelovima kojima dajemo vise pozornosti a nekima manje.. za spoznati jedinstvo moramo spoznavati jedinstvom..

spoznajemo li fragmentima samo fragment biti ce spoznat..
            Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
            Ivan 3:16

Comment

• teemo
              Guru
              • May 2009
              • 3140

Originally posted by Uoo
              mozes li spoznati jedinstvo sebe..boga kako hoces.. samo pomocu palca?

ajde.. fokusiraj se malo na palac.. migolji ga.. osjeti.. senzacije.. i ne ide bas jel? zasto onda razlicito ocekujes od drugog komada mesa koji nosis u sebi?
              naravno da moze pomocu tijela, pa i samo palca, dozivjeti i spoznati sebe .
              Preporucujem E.T : sadasnji trenutak u praksi
              ili je netko preskakao lekcije!
              ...umnozi l`se blago ,
              nek vam srce za nj ne prione . Ps, 62,11

Comment

• Uoo
                OOn
                • Oct 2009
                • 12425

Originally posted by teemo
                naravno da moze pomocu tijela, pa i samo palca, dozivjeti i spoznati sebe .
                Preporucujem E.T : sadasnji trenutak u praksi
                ili je netko preskakao lekcije!
                ili si ti mozda fulala metaforicku bit napisanog?

ako si ti odsjecena osjetilno samo na palac.. sto se desava na prsima? na trbuhu? u glavi? u nogama?

isto tako je kada smo odsjeceni iz svijesti u ego svijest.. spoznajemo fragment.. a ne cjelinu..

dakle slazemo se potpuno jer ja nisam pricao doslovno vec metaforicki..
                Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.

Comment

• teemo
                  Guru
                  • May 2009
                  • 3140

mnogo bre komplikujete sa te metafore

Mozda sam ju i fulala jer ne pratim i ne analiziram Rasine tekstove,
                  jer i nemam ambiciju saznati kako bog, zasto...
                  Zadovoljavam se spoznati sebe a ostalo ce se nadodati samo (racunam),...i znam ako boli palac , pati cijeli sistem.

...zasto se Bog ne bi mogao spoznati i umom , ako je zdrav
                  , nije blokiran kao i zdravim okom, sluhom tj. onim sto nam je dato!
                  ...umnozi l`se blago ,
                  nek vam srce za nj ne prione . Ps, 62,11

Comment

• Krishna Balaram
                    alternativa addict
                    • May 2009
                    • 2058

Draga, prekrasna svjetlosti utjelovljena u ljudskom tijelu!
                    Naša ljudska percepcija života i smisla postojanja ograničena je našom svješću/nesvjesnošću a isto tako i naš rječnik i način izražavanja u međusobnoj komunikaciji i komunikaciji sa svime što postoji je nemoguče usporediti s percepcijom, komunikacijom i odnosom Boga/svestvoritelja sa svime što postoji! Za Boga/svestvoritelja nema razlike u bilo kakovom iskustvu jer za njega je to samo iskustvo, za njega ne postoji dobro ili loše iskustvo, dobri ili loši ljudi. Sve te kvalitete i nekvalitete života su naš pokušaj spoznavanja u ovoj našoj fizičko -materijalnoj dimenziji u kojoj se fragmenti duša osječaju odvojeni od svoje jednosti/cjelovitosti, doslovno zaboravljajuči tko i što u biti jesmo. Moja osobna spoznaja potvrđena kroz iskustva i teoriju i drugih ljudi dovela su me do takvog načina poimanja Boga/svestvoritelja svjestan da mi kao ljudi pripisujemo Bogu/svestvoritelju naše ljudske kvalitete i kao takovi teško prihvačamo da su razni zločini, kriminalna djela, ratovi, ubojstva silovanja doista samo iskustva odabrana našom vlastitom voljom u dogovoru s ostalim dušama(fragmentima) na nekim znatno višim razinama svjesnosti a isto tako teško prihvačamo da ne postoji ništa, ama baš ništa što je nemoguče učiniti ili postiči no nakon što napustimo naše fizičko tijelo počinje naše pravo spoznavanje a rijetki su to doživjeli i u ovom fizičkom/materijalnom svijetu (barem djelomično). Naravno ne mogu ti tvrditi da poznajem taj proces iz prve ruke jer nisam doživio takova mistična iskustva kakova neki opisuju ali od unazad nekoliko godina događa mi se da jednostavno osjetim kada je nešto točno, to ti je onaj osječaj kada nemaš objašnjenja niti mogučnosti da to dokažeš kao znanstvenu činjenicu potkrepljenu raznim dokazima več jednostavno ZNAŠ da je tako! Mi to nazivamo intuicijom mada bih ja prije to nazvao spontanim prisječanjem (djelomičnim). Bagavad Gita je kao i sve svete knjige puna podataka i spoznaja ali kao i sve druge podložna našem (ljudskom) tumačenju koje je opet fragmentalno i uvijek pomalo subjektivno. Nije lako sebi priznati da si savršen u svom trenutnom nesavršenstvu no iskreno više se ne brinem toliko jer sam nekako svjestan da svi stremimo istom cilju i svi baš svi če mo stiči do cilja, neovisno kakova smo djela činili u našoj inkarnaciji ili inkarnacijama, pitanje je i da li se mi uopče inkarniramo u nekim bivšim životima ili su to sve samo nekakove paralelne dimenzije u kojima se i naš fragment duše fragmentirao u više različitih paralenih dimenzija!
                    Draga Rasa, svjetlosti nad svjetlostima, ovo je samo moj način poimanja života i prihvačanje istog a sve što čitam, čujem i spoznam prihvačam kao najviše znanje meni dostupno toga trenutka! Život je ionako svojevrsna evolucija svijesti i spoznaje Svestvoriteljske/Svekreativne energije ma kako je mi zvali i imenovali! Mogli bi smo ovako "filozofirati" u nedogled no najvažnije je živjeti ovdje i sada i uživati u ovom prekrasnom životu. I sam sam u životu doživio trenutke koje ne bih poželio niti najgorem neprijatelju ali ih sada doživljavam kao trenutke neprocjenjive vrijednosti jer su me konačno počele vračati ka sebi samome, konačno sam počeo shvačati koliko malo znam što je to život, postoji li Bog ili pak neka druga nedefinirana svemoguča sila koja pokreče ovaj svijet kakav god bio, zašto se mi ljudi ponašamo znatno gore nego li životinje koje su racionalno gladajuči na znatno nižoj razini svjesnosti od nas ljudi (ili je možda obrnuto??? )!
                    Pozdravljam te srca ispunjenog ljubavlju svjestan da če mo se sresti tamo negdje i slatko se smijati samima sebi i svim našim ovozemaljskim i inim iskustvima!
                    Volim te kao sestru, majku, brata, oca, ženu i ljubavnicu kao svako biče koje postoji ili če postojati svjestan da time sebi darujem najviše što mogu - bezuvjetnu ljubav!
                    P.s.
                    Kao i svaki čovjek na našoj planeti i ja sam još uvijek svojevrsni materijalista pa ti ovoga trenutka ne mogu ustupiti svoja ovozemaljska dobra no osječam da sam vrlo blizu trenutku kada mi ona doslovno neče predstavljati ništa kao i tebi i svima drugima!
                    Velika pusa od srca!
                    Hvala na lepom odgovoru.Ponekad shvatam iz tvojih reci da je Bog fragmenat ponekad shvacam da je opet razlicit od svojih fragmenata.Moje vidjenje je da su fragmenti uvijek fragmenti deo celine i u duhovnom i u ovom svetu.Tjest mi smo uvijek individue isti po kbvaliteti sa Bogom -ista duhovna materija nas sacinjava(napokon deo smo tog velikog bica)ali mogucnosti Boga su druge a nase mogucnosti su druge.Sve sto mi ostvarujemo je zbog toga sto je Bog odobrio da se nase zelje ispune i pokrenuo je celu masinu da se to ostvari.Ustvari nije odobrio ali je dao dozvolu da se nase zelje ispune.Bog nije sretan kad se mi patimo ovde.
                    Ne mogu shvatiti kako iko moze pomisliti da jesti g.... kao sto to svinje rade nije lose iskustvo za bilo koga pa i za Boga i po bilo kojim standardima materijalnim ili transcendentalnim.Mozda to reci (Bog ne razlikuje sta je dobro sta losezvuci transcendentalno ali reci mi ako smo mi transcendentalni onda ce to biti u redu raditi jer ne trebamo razlikovati dobro od losega ? To po vaisnavskim standardima nije dualnost percepcije to je gross ignorance-ne razlikovati dali je dobro jesti banane a ne g.....i zeliti to iskusiti!
                    To je jedna deskriptivna razlika izmedju personalista(vaisnava)i impersonalist(Maharishi Mooji....).Za impersonaliste je sve jedno sta ce jesti jer je to izvan dualnosti uma a za nas postoji razlika i diskriminacija.
                    ovo je samo moj način poimanja života i prihvačanje istog a sve što čitam, čujem i spoznam prihvačam kao najviše znanje meni dostupno toga trenutka
                    tako je ,mi ovde diskutiramo o svojim shvacanjima da bismo mogli obogatiti i revizovati nasa saznanja spoznaje itd itd.
                    Bagavad Gita je kao i sve svete knjige puna podataka i spoznaja ali kao i sve druge podložna našem (ljudskom) tumačenju koje je opet fragmentalno i uvijek pomalo subjektivno
                    jeste tako je zato se mora slusati onog ko je spoznao Bhagavad Gitu ili je citaj sa direktnim prevodom bez interpretacije.Naravno nasa interpretacija je u pitanju.Ali nema veze citati originalne reci nose dobrobit jer reci su transcendentalne i kad upotrebljavamo bilo koja cula za transcendentalne stvari(jezik-citanje i izgovaranje i uho za slusanje) onda se prociscavamo.
                    Ono o zivotinjama se slazem.I ono u P.S. je okey -ja sam zadovoljna sa tim sto imam samo sam to iskoristila da opisem kako su neke filozofije nelogicke po mojim standardima.
                    A ono o lepim recima hvala lepo ,znam da to doista mislis i mislim da si ti jedna od retkih osoba koja zna uistinu voleti a ne samo pricati o tome.Moja mala svetlost salje ljubav vecoj svetlosti -Matku

Comment

• Krishna Balaram
                      alternativa addict
                      • May 2009
                      • 2058

Originally posted by Uoo
                      rasa podjeliti se biramo sami.. kada smo podjeljeni polarizirani smo.. istina fluktuira tamo amo i nikada nije cjelovita.. izgubljeni smo u poluistinama i na temelju njih gradimo zivote.. patimo jer ne vidimo ono sto jest i zivimo ono sto nije..

svi mi u stanju smo opet postati cjelovita bica.. ali ne kroz um.. jer um je poput nosa.. samo komad necega sto ima svoj proces.. mozes li spoznati jedinstvo sebe..boga kako hoces.. samo pomocu palca? ..
                      Jesi li ti ta celina Uoo?Jesi li ti spoznao istinu i ako smo ti i ja isto(ta celina) kako onda da ja to nisam spoznala ako smo mi jedno i isto?Jel ti vidis ono sto jeste i zivis ono sto jeste?

Originally posted by Uoo
                      ajde.. fokusiraj se malo na palac.. migolji ga.. osjeti.. senzacije.. i ne ide bas jel? zasto onda razlicito ocekujes od drugog komada mesa koji nosis u sebi?..
                      Originally posted by Uoo
                      za spoznati sve moramo spoznavati svime.. ne nekim dijelovima kojima dajemo vise pozornosti a nekima manje.. za spoznati jedinstvo moramo spoznavati jedinstvom.. ..
                      Ja ne spoznajem sa svojim mesom vec inteligencijom i umom koji kako se prociscavam vidim bolje.Dusa ,tj ja ima svoj um i inteligenciju a materijalni um i inteligencija su kao program u kompjuteru-software.Ja se trudim da ne pustam kompjuter(moje tijelo i um) da radi sam po sebi vec da ja iza kompjutera svesno upravljam njime. za moju dobrobit,dobrobit duse a ne tijela.

Originally posted by Uoo
                      spoznajemo li fragmentima samo fragment biti ce spoznat..
                      U redu onda ako si ti spoznao celinu celinom reci mi kakva je celina ?
                      Miloscu celine fragmenat moze spoznat celinu.
                      Posto ovo je tema o pranik healingu da dodam nesto u vezi toga : Velika preporuka da se gleda "Nosso Lar" istinita prica o pranicnim healerimaSvakome bih to preporucila a isto i film o zivotu Chicco Xavier onog jko je napisao preko 400 knjiga na razlicitim jezicima iako jedva da je bio pismen.
                      Filmovi su obicno na spanjolskom ili portugalskom ,nasla sam na 4shared.com a moji prijatelji su negde nasli frree English subtitles program .Jako preporucujem svima i ocekujem komentare i misljenja.
                      Pozdrav svima
                      Hvala na tvojim komentarima znam d aimas dobre namere.Imas zlatno srce ali mislim da si ti za nesto bolje od ove filozofije ,Nek Bog bude sa tobom i pomogne ti.
                      Ne kazem da s nisi napredan daleko od toga ali tvoje shvacanje po mom shvacanju je jedna stepenica koju moras preci i iz filma se vidi koliko su molitve vazne cak i malih bica kao sto sam ja(da opet neko ne skoci pa da kaze da si ja pridajem veliku vaznost ako mislim da su moje molitve vazne,kako je to bilo u proslosti).JA samo saljem moje najbolje zelje tebi.

Comment

• Uoo
                        OOn
                        • Oct 2009
                        • 12425

Jesi li ti ta celina Uoo?Jesi li ti spoznao istinu i ako smo ti i ja isto(ta celina) kako onda da ja to nisam spoznala ako smo mi jedno i isto?Jel ti vidis ono sto jeste i zivis ono sto jeste?

Ja ne spoznajem sa svojim mesom vec inteligencijom i umom koji kako se prociscavam vidim bolje.Dusa ,tj ja ima svoj um i inteligenciju a materijalni um i inteligencija su kao program u kompjuteru-software.Ja se trudim da ne pustam kompjuter(moje tijelo i um) da radi sam po sebi vec da ja iza kompjutera svesno upravljam njime. za moju dobrobit,dobrobit duse a ne tijela.

U redu onda ako si ti spoznao celinu celinom reci mi kakva je celina ?
                        Miloscu celine fragmenat moze spoznat celinu.
                        Posto ovo je tema o pranik healingu da dodam nesto u vezi toga : Velika preporuka da se gleda "Nosso Lar" istinita prica o pranicnim healerimaSvakome bih to preporucila a isto i film o zivotu Chicco Xavier onog jko je napisao preko 400 knjiga na razlicitim jezicima iako jedva da je bio pismen.
                        Filmovi su obicno na spanjolskom ili portugalskom ,nasla sam na 4shared.com a moji prijatelji su negde nasli frree English subtitles program .Jako preporucujem svima i ocekujem komentare i misljenja.
                        Pozdrav svima
                        Hvala na tvojim komentarima znam d aimas dobre namere.Imas zlatno srce ali mislim da si ti za nesto bolje od ove filozofije ,Nek Bog bude sa tobom i pomogne ti.
                        Ne kazem da s nisi napredan daleko od toga ali tvoje shvacanje po mom shvacanju je jedna stepenica koju moras preci i iz filma se vidi koliko su molitve vazne cak i malih bica kao sto sam ja(da opet neko ne skoci pa da kaze da si ja pridajem veliku vaznost ako mislim da su moje molitve vazne,kako je to bilo u proslosti).JA samo saljem moje najbolje zelje tebi.
                        i ja tebi draga rasa

svaki pupoljak u svoje vrijeme postaje cvijet..

uzivaj na svojemu putu

Comment

• Eorlan
                          list na vjetru
                          • Apr 2012
                          • 1535

Naravno da spoznaješ tijelom. Svaki tvoj korak je istina, svaki udah. Odjeliti se od toga znači osakatiti se. Nemaš što pročistiti, samo skini prizmu podjele.

Zapitaj se tko to upravlja mislima i tijelom? Tko se to od njih odjeljuje i postavlja im se nadmoćnim?

Comment

• Jesam
                            Supermoderator
                            • Mar 2011
                            • 14483

I molitva je OK. Ako se ne poistovjetiš s njom.

Načelno, bježim od svakog i svih rituala, koliko god se "duhovnim" nazivali jer je svaki ritual usmjeren jedino i isključivo na naš reptilski mozak (fight-flight reakcije) i osmišljen upravo zato da nas drži još malo u zatočeništvu vlastitog uma, lijeve polovice mozga ali tako da vjerujemo da smo 'na dobrom putu' jer 'izvodimo duhovne prakse'.

A tu svjesnost ne prebiva i nikad neće. Koliko god mi mantrali i molili se.
                            slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• Uoo
                              OOn
                              • Oct 2009
                              • 12425

Originally posted by Jesam
                              I molitva je OK. Ako se ne poistovjetiš s njom.

Načelno, bježim od svakog i svih rituala, koliko god se "duhovnim" nazivali jer je svaki ritual usmjeren jedino i isključivo na naš reptilski mozak (fight-flight reakcije) i osmišljen upravo zato da nas drži još malo u zatočeništvu vlastitog uma, lijeve polovice mozga ali tako da vjerujemo da smo 'na dobrom putu' jer 'izvodimo duhovne prakse'.

A tu svjesnost ne prebiva i nikad neće. Koliko god mi mantrali i molili se.
                              nadahnuto

Comment

• Kiyoshi
                                New member
                                • Apr 2012
                                • 8

Postovana Rasa Vilasini,

Vidim iz Vase prve poruke da ste Reiki prakticar treceg stepena i istovremeno prana iscelitelj, pa bih iskoristio priliku da Vas zamolim da nam uporedite ove dve tehnike, Reiki i Pranu.

Koje su slicnosi, koje su razlike, gde je bolji reiki, agde prana, ...?

Hvala unapred!
                                ZakoniDuha.blogspot.com
                                ReikiOblak.blogspot.com

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎