Bioenergija i Ateizam

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Poli
    Guru
    • Oct 2013
    • 4036

Originally posted by periklo
    Poli, ok.
    Poštujem tvoj stav i uvjerenje.
    Osobito jer si na konkretan i nutralan primjer rekao kako možeš biti vijernik ili ne.
    Bez obzira radilo se sada o klasičnom vjerniku ili na način vjere u viši zakon univerzuma.
    Znači, po tvome, molitve, mantre, obredi, rituali i ostalo - nisu presudne za uspješno bavljenje bioenergetskim iscjeljivanjima ?
    Kao i to je da nije presudno da klijent mora biti vjernik?

Osobno nemam usađenu potrebu za molitvama, ali svako toliko malo odmeditiram.
    Tek toliko da smirim um i uravnotežim energije u sebi.
    I to više radi sebe nego zbog toga da bih bio uspješan terapeut.
    E sad, ako se to naziva nekim oblikom molitvom - onda molim.
    Ali pri tome ne zazivam niti Boga niti Isusa.
    A i imam premalo znanja o njima da bih mogao nešto kategorički tvrditi.
    Znanje o njima koje imam su došli isključivo od svećenika (koji svako toliko mijenjaju "pravu istinu" o Bogu i Isusu), a o kojima sam već iznio mišljenje.

Recimo, više vjerujem u to da "skeniram" svoju unutrašnjost tj. svoje stanje uma, pronađem eventualni disbalans te sugestijama dovedem to u ono stanje koje me čini mirnim i ispunjenim.
    Molitve mantre i ostalo, pripadaju ostacima paganskih rituala samana u ciju moc ne sumnjam, jer nemam to cime da potkrepim......meditacija je poniranje u samog sebe, dakle licno osnazivanje svoje energije, i rad na sebi....bez obracanja bogu i sl.Naravno da klijent nemora da bude vernik, treba da ima poverenje u iscelitelja,i u isceljenje, i tu je pola posla zavrseno...ja sam zena.

Comment

• periklo
      New member
      • Jun 2011
      • 58

Originally posted by Poli
      ...ja sam zena.
      Isprika ... nisam znao !
      Ne pilite piljevinu.

Comment

• thor 555
        Alternativa addict
        • May 2010
        • 295

Ovdje su se malo pobrkali loncici, jer poimanje vjere i opcenito sta je bog i sta je bioenergija nezna nitko na ovom svijetu. Iz tog neznanja nastale su raznorazne teze i objasnjenja. Moje misljenje je da smo svi mi fragmenti boga i da smo rodjenjem dobili dar od boga da mozemo biti provodnici bioenergije u svrhu lijecenja drugih. Tako da jedini uslov kako bi to funkcioralo je da smo psihofizicki zdravi i da se ne mijesamo u sam proces lijecenja. Sve ostalo dali zi vjerujes u miki mausa,boga ili nevjerujes u nista apsolutno ne mjenja stvari. Dali trebas biti saibaba ili zivjeti na tibetu 50godina da bi mogao lijeciti druge? Nemoras, to su price prodavali bioterapeuti koji su zeljeli imati monopol nad zim "zanatom" Ali to vise ne drzi vodu jer je nastalo stotine odlicnih PRIUCENIH bioterapeuta. Ja vjerujem da u covjeku osim bioenerije postoji jos puno nerazvijenih sposobnosti za koje on nezna. Ja sam u par navrata spontano komunicirao sa mrtvima,ali neznam kako to funkcionira pa je to ipak ne mojom voljom spontano,ali ako sam mogao ja vjerujem da je to u svima nama samo neznamo.

Comment

• periklo
          New member
          • Jun 2011
          • 58

Upravo tako Thor.
          To je bilo i moje mišljenje.
          No kako sam na početku naveo, zbunilo me to što sam nailazio na upute koje izričito nalažu obraćanje Bogu i Isusu.
          Zato sam i postavio pitanje vezano baš za tu vrstu vjerovanja.
          Što je onda sa pripadnicima religije koji u njima nemaju Isusa?
          Znači li to da oni ne mogu prakticirati istu?
          Malo blesavo, zar ne.

Osobno mi je dodatno zbunjujuće to što upravo neki terapeuti koji se bave metodama koje nalažu molitve i zazivanje upravo Boga i Isusa su ateisti.
          Hmmm .. i što sad ... jedni vjeruju, a drugi ne.
          Bave se istom tehnikom.
          I jedni i drugi imaju dobre rezultate.
          U čemu je onda kvaka?
          I sada se nameće pitanje - zašto tehnika nalaže da se mora, a eto na praktičnom primjeru se vidi da nije uvjet.

Gdje i koga god da pitam - podijeljena mišljenja, ali nitko ne može objasniti i reći nešto konkretno.
          Makar tipa: ne moraš, ali će učinak biti kratkotrajan, ili rezultati će doći sporije, ili što ja znam što.

Pored toga, značilo bi da i klijenti koji su bolesni, a nisu vjernici - neće biti izliječeni.
          Malo priglupo ako znamo da je bioenergija univerzalna.

S druge strane ima svećenika i časnih sestara koji su život posvetili Bogu, Isusu i vjeri, a opet bolesni.
          Neki na žalost i jako teško.
          Ne pilite piljevinu.

Comment

• thor 555
            Alternativa addict
            • May 2010
            • 295

Pacijent nemora nuzno vjerovati u bioenergiju da bi mu pomogla, ali bi trebao biti opusten i po mogucnosti da mu je paznja okrenuta prema unutra a ne prema vani. Tada je on najotvoreniji i njegovo tjelo najbolje komunicira sa bioenergijom. Ako je pitanje dali i pacijent mora biti vjernik, moje protupitanje bi bilo dali tableta za glavu djeluje isto na vjernika i nevjernika? :)

Comment

• Jesam
              Supermoderator
              • Mar 2011
              • 14488

Možeš li mi konkretno ukazati na tu kontradikciju?
              Pa jesam - pročitaj moj post još jednom. Glupo mi ponavljat.

. ..
              Pored toga, značilo bi da i klijenti koji su bolesni, a nisu vjernici - neće biti izliječeni.
              Malo priglupo ako znamo da je bioenergija univerzalna.

S druge strane ima svećenika i časnih sestara koji su život posvetili Bogu, Isusu i vjeri, a opet bolesni.
              Neki na žalost i jako teško.
              Ovo bi sve shvatio da nisi toliki protivnik knjiga. Sve odgovore možemo naći ako tražimo. Knjige su pisali ljudi koji prenose svoja iskustvena znanja, pa valjda imaju što za reći. Ne mora nam se uvijek sviđati ono što pročitamo, ali to ne znači da nije ispravno niti da trebamo čitati samo ono sa čime se slažemo.

Puno knjiga treba pročitati da bi se iz njih saželo onih par rečenica za kojima uistinu tragamo.

Čini mi se da bi ti htio sve to zaobići i ovdje u par postova dobiti sve odgovore, bez imalo muke i napora, a to ne ide. Nažalost. Svi ljudi danas žele instant-rješenja. A koliko u nešto uložiš vremena, strpljenja, napora, interesa itd., toliko ćeš i dobiti zauzvrat. To ti je vječni zakon ravnoteže.
              slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• periklo
                New member
                • Jun 2011
                • 58

Ma "Jesam", možda je u cijeloj diskusiji nešto otišlo ukrivo, ali nisam protiv literature.
                I ne radi se o tome da se traži instant rješenje.
                Da je tako, davno bih odustao od faksa.
                No eto nisam, već sam ponosni vlasnik diplome, iako ne znam u današnjoj situaciji i mjestu na kojem sam, za kojeg vraga mi služi.
                No ok, nebitno za ovu temu.

Stvar je točno postavljena u pitanje - bioenergija i ateizam.
                Dakle, problem je u tome što upravo i literatura ali i interaktivna komunikacija imaju podijeljene stavove.
                Jedna literatura tvrdi jedno (i argumentira), druga literatura tvrdi suprotno (i argumentira).
                Iste te literature su tako logički obrađene da čovjek dobije utisak kako doista npr. treba biti vjernik.
                No isto tako druga vrsta literature koristi jednaku logiku i navođenje da dobiješ dojam kako to nije potrebno i presudno.
                I onda staneš, gledaš i zapitaš se - WTF, koja je literatura ispravna?!

Netko će reći - intuitivno.
                Ma nema tu intuitivnosti.
                To isto kao da bi kirurg intuitivno odabirao obrazovnu literaturu.
                Točno se mora znati koja "drži vodu", a koja ne.
                Vjernici će odabrati jednu, ateisti drugu.
                I opet smo na početku.

Zato sam rekao da zaobilazim literaturu, pogotovo iz tog područja, a ne iz razloga što mi se ne čita.
                Stoga je pitanje i postavljeno ovdje, da odgovore iskusni terapeuti.
                Direktno iz prakse.
                No nekako dobivam dojam da se sve opet vrti u krug.
                Bojim se da je to ona beskonačna osmica.

Pogotovo zato što poznajem i (mogu slobodno reći) nepismene terapeute, ateiste koji jednako dobro rade posao kao i oni kojima su količine knjiga kućne biblioteke metastazirale i u kuhinju i u špajzu i gepek auta.

Kako je u prirodi čovjeka da ide linijom manjeg otpora, osobno ću se prikloniti tom nepisanom zakonu te i dalje raditi terapije bez klasičnih rituala u kojem se zazivaju i Bog i Isus.
                Dakle ponavljam - to je isključivo MOJ stav.
                No ovdje ima i onih s drugačijim stavom te onih koji levitiraju u međuprostoru, a kojima će možda upravo ova naša diskusija pomoći u slaganju kockica.

Ne pilite piljevinu.

Comment

• Poli
                  Guru
                  • Oct 2013
                  • 4036

Da stavimo to u drugi kontekst; prvo studiras npr.slikarstvo. Par godina ti treba da se oslobodis uticaja profesora i da nadjes svoj stil i svoj put da izrazis sebe, to ide ponekad tako daleko da ne odlazis na tudje izlozbe da nista nebi podsvesno uticalo na tebe......a onda dodje vreme zrelosti ,kada znas svoj put i oslobodis se barijera koje su ti u pocetku postavili drugi, a kasnije sam sebi.....slobodan si!sada ti vidi gde si ti na svom putu?

Comment

• periklo
                    New member
                    • Jun 2011
                    • 58

Poli, u potpunosti se slažem s tobom, no problem je kod komparacije materijalnog i nematerijalnog.

U slikarstvu učiš tehnike, utjecaje, stilove, povijest i što sve ne, pa se poslije kako navodiš "oslobađaš" utjecaja i postaješ svoj te pronalaziš svoj put.
                    Sve to stoji.
                    Jer je materijalno.
                    Isto tako i u autoškoli, i u građevini, i u trgovini, informatici, elektrici....

No u ovom slučaju se radi o nematerijalnom.
                    Dakle učiš manipulirati bioenergijom.
                    Uvjet je da si vjernik.
                    Završavaš, pronalaziš svoj put, pronalaziš sebe, ... bla,bla,bla....
                    I što sad - ako si bio vjernik, ti si i dalje vjernik, bez obzira na završetak edukacije.
                    Ako nisi - nisi.
                    Iako je i to diskutabilno zbog stavke preobraćanja.
                    No ako sve ide po PS-u. zar ćeš nakon završetka reći: e sad sam završio, bio sam vjernik jer je to tako protokol edukacije nalagao, sad se oslobađam toga i više to neću biti?

Iako je moguće, ekstremno malo je vjerojatno.

Dakle nije riječ o mogućnostima, nego uvjetovanjima da bi netko uopće mogao biti bioterapeut.
                    I to ne bilo kakvima uvjetovanjima nego egzaktno definiranima.
                    Bogom i Isusom.

E sad, ako se uzme onaj faktor preobraćanja odnosno odbacivanja vjerovanja jer si se odlučio "osloboditi" te pronaći svoj put i sebe (kao što si rekao za slikarstvo), nameće se pitanje hoće li tvoja kvaliteta kao terapeuta pasti nakon preobrata.
                    Ne pilite piljevinu.

Comment

• thor 555
                      Alternativa addict
                      • May 2010
                      • 295

Stvari kao sta je bioenergija,dozivljaj duboke meditacije,poruke iz astrala,komunikacija sa duhovima ...itd je tesko rijecima objasniti,a pogotovo na papiru. Ako si nacitan imas teoretsko "znanje" i
                      imas materijal za voditi raspravu oko toga,kao sta mi sada radimo. Ali nemas prakticno iskustvo koje ti nemoze dati niti jedna knjiga na ovom svijetu. Npr ja ti mogu objasniti od a do z kako da radis terapije i opet neces znati,cak i kad zavrsis tecaj opet neznas nista vjeruj mi :) ali kada pocnes to raditi i stjecati iskustvo onda odjednom aha pa to tako ide! Uzmimo jos jedan primjer kako objasniti da duhovi komuniciraju kroz tebe i da ti odgovaraju na tvoja pitanja prije nego si to pitanje i zamislio? Kako cete to shvatiti i da se nadjemo i da ti to ispricam u oci? Ma nikako! Ali da to dozivis 1sekundu bilo bi ti sve jasno, kao dan. Eto to je samo mali djelic onoga sto je nemoguce shvatiti ako nisi osobno iskusio.

Comment

• simona
                        Guru
                        • Jan 2010
                        • 6596

........

E sad, ako se uzme onaj faktor preobraćanja odnosno odbacivanja vjerovanja jer si se odlučio "osloboditi" te pronaći svoj put i sebe (kao što si rekao za slikarstvo), nameće se pitanje hoće li tvoja kvaliteta kao terapeuta pasti nakon preobrata.

Ili je bitno pitanje kako se riješiti straha od napuštanja koncepta na koji si navikao????( straha od čega, koga......, ili možda krivnje.......

Tek to je pravi test vjere.

Comment

• Poli
                          Guru
                          • Oct 2013
                          • 4036

Originally posted by simona
                          Ili je bitno pitanje kako se riješiti straha od napuštanja koncepta na koji si navikao????( straha od čega, koga......, ili možda krivnje.......

tacno, treba imati poverenja u sebe , sto nije lako, medutim ako si sazreo kao licnost, onda se mozes nositi i sa teskocama.......idi na kreat. i hobi

Comment

• periklo
                            New member
                            • Jun 2011
                            • 58

Originally posted by simona

Ne znam na što konkretno misliš.

Na strah od napuštanja koncepta (iz Polinog primjera - slikarstvo) ?
                            Na znam jer nisam slikar, ali napuštajući koncept edukacije jer se želiš osloboditi, potražiti sebe i svoj put .... stil ... ne sadrži nikakav strah jer si praktički "jedva dočekao" da dođeš do tog nivoa.

Na strah od napuštanja vjere ?
                            Teško da vjernik ima strah od toga jer on jednostavno ne želi i neće napustiti vjeru.
                            To je dio sastavni dio njegovog mentalnog sklopa i smatra to pod normalnim.
                            Inače ne bi bio vjernik.

Ateist?
                            Njemu nije problem napustiti vjeru jer nikada nije niti vjerovao, nego je "vjerovao" dok ciklus edukacije nije prošao.

E sad spada li netko u jedne, druge ili treće je posve nebitno za ovu temu.
                            Tema je uvjetovanje da budeš vjernik odnosno sljedbenik Boga i Isusa kako bi mogao biti bioterapeut.

A što se tiče povjerenja u sebe, sudeći po sebi, svaki ga terapeut ima.
                            Ili bi barem trebao imati.
                            Ono se stječe znanjem i praksom odnosno iskustvom kroz rad.
                            Povjerenje i vjera nemaju nikakve veze jedno s drugim.
                            Ne pilite piljevinu.

Comment

• Jesam
                              Supermoderator
                              • Mar 2011
                              • 14488

Netko će reći - intuitivno.
                              Ma nema tu intuitivnosti.
                              To isto kao da bi kirurg intuitivno odabirao obrazovnu literaturu.
                              Točno se mora znati koja "drži vodu", a koja ne.
                              Vjernici će odabrati jednu, ateisti drugu.
                              I opet smo na početku.

Zato sam rekao da zaobilazim literaturu, pogotovo iz tog područja, a ne iz razloga što mi se ne čita.
                              Stoga je pitanje i postavljeno ovdje, da odgovore iskusni terapeuti.
                              Direktno iz prakse.
                              No nekako dobivam dojam da se sve opet vrti u krug.
                              Bojim se da je to ona beskonačna osmica.

Kako je u prirodi čovjeka da ide linijom manjeg otpora, osobno ću se prikloniti tom nepisanom zakonu te i dalje raditi terapije bez klasičnih rituala u kojem se zazivaju i Bog i Isus.
                              Dakle ponavljam - to je isključivo MOJ stav.
                              No ovdje ima i onih s drugačijim stavom te onih koji levitiraju u međuprostoru, a kojima će možda upravo ova naša diskusija pomoći u slaganju kockica.
                              Bojim se da nikome neće ova diskusija pomoći u smislu odluke kome/čemu se prikloniti. Kad bi to barem bilo tako jednostavno. Govorim iz pozicije bivše, dugogodišnje ateistkinje koja je kroz praksu i djelovanje počela vjerovati i postala vjernicom (iako nisam priklonjena niti jednoj vjeroispovjesti niti crkvi - to je sasvim druga priča). I mogu samo reći: - ja, razlikee - drrrast'čne!!!

No u ovom slučaju se radi o nematerijalnom.

Dakle nije riječ o mogućnostima, nego uvjetovanjima da bi netko uopće mogao biti bioterapeut.
                              I to ne bilo kakvima uvjetovanjima nego egzaktno definiranima.
                              Bogom i Isusom.

Ne vidim razlike između materijalnog i nematerijalnog u pristupu. Ne radi se ni o tome da ne možeš biti bioterapeut kao ateista. Problem nije tako površne prirode. Ali teško je to dokazati/pokazati/objasniti nekome kroz nekoliko postova ... treba to živjeti i iskusiti.

Zato sam ti napisala da ćeš sve vidjeti tijekom rada - osjetit ćeš sve implikacije i svu odgovornost. Samo što to nije uvijek ugodno a može biti i dosta opasno dugoročno gledano - kako za samog terapeuta, tako i za njegove bližnje, pa i pacijenta koji najčešće ne razumije o čemu se tu uopće radi (i ne treba). jer, nije problem nekoga tretirati bioenergijom. Problem je izlječenje, a ne samo privremeno zalječenje, krpanje, lizanje rana.

Treba razumjeti i poštivati alat kojim se rukuje. Jer, motorna pila nam može poslužiti da uklonimo stablo koje je palo na cestu ali si njome možemo i odrezati nogu ili prste.
                              slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• Relax
                                zadovoljna
                                • Jul 2012
                                • 2203

Originally posted by Poli
                                ...ja sam zena.
                                Isprika ... nisam znao !
                                Lord, Save Me From Your "Followers"!

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎