Bioenergija i Ateizam

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement

• zoricab
    replied
    Originally posted by Relax
    Otvorena je nova tema o Lazarevu, jer on ovdje zaista ne spada.
    Nova tema je otvorena ovde http://www.alternativa-forum.com/rei...ika-karme.html

Leave a comment:

• Relax
    replied
    Originally posted by periklo
    Iako ovih nekoliko zadnjih postova ne spadaju pod naslov teme nego u euforični deal, malo ću se osvrnuti na isto.

Krivo. Da si pročitala ono što je napisano, onda bi vidjela da sam naglasio kako čitam bez ikakvog predznaka u sebi.
    Čista radoznalost i neutralnost.

Otvorena je nova tema o Lazarevu, jer on ovdje zaista ne spada.

Leave a comment:

• periklo
    replied
    Iako ovih nekoliko zadnjih postova ne spadaju pod naslov teme nego u euforični deal, malo ću se osvrnuti na isto.
    Iz čistog razloga jer sam započeo čitanje kako bih vidio o čemu se radi u predloženoj knjizi.

Neutralno i bez ikakvih predznaka u sebi.

Prodiskutirati ćemo ako pročitam do kraja.
    Ali ne u ovoj temi jer to ne spada u nju.

Što se tiče osobno mene, za sada i nakon ovih 50-ak pročitanih stranica, još nisam pronašao ništa fascinantno u njoj.
    Ništa što bi čovjek mogao koristiti u radu, a što druge knjige već ne sadrže.
    No ne želim suditi naprečac nego ću pričekati da je cijelu pročitam.
    Nadam se da će konačno biti nešto konkretnije.
    Ne samo prepričavanja kako su mu dolazili razni ljudi, a on ih izliječio.
    Tako može i svaki terapeut napisati knjigu.
    Kao i to da većina bolesti dolazi iz psihe (na ovaj ili onaj način), pa kad ih ukloni - izliječio je i čovjeka.
    To može i dobar psihijatar.
    Eventualno uz pomoć dobrog kliničkog dijagnostičara.

"...izliječio sam tu gospođu ali se bolest ponovo vratila. Tek kada sam napravio dijagnozu karme uvidio sam gdje je uzrok.... Nakon toga je zdrava ... Bolest će se uvijek vratiti ako ne učinimo isto."
    Interesantna tvrdnja koja bi frapirala kirurge nakon što izvade žučnu vrećicu pa ona ponovno izraste i stvore se kamenci u njoj.
    Kao i kada se otkloni mrena na oku, ... odstrani zagnojeni korjen zuba, ... amputira gangrenozni prst,...saniraju upaljeni sinusi, alergija/imunitet....

Pored toga, ukoliko autor i ima dar "grafičke vidovitosti", tada to nije knjiga za ljude koji ga nemaju jer se do sada sve temelji na tome.
    I naravno - opet se susrećemo sa likom Boga, tako da ....

Pored svega toga, trenutno mi djeluje kao mješavina teologije, eksperimentalne logike te kliničke psihijatrije/psihologije koje su utkane u praksu čovjeka sa "posebnim sposobnostima".

No kako rekoh - potruditi ću se pročitati do kraja.
    Čisto da vidim zašto se toliko favorizira kao "obvezna literatura" svakog terapeuta.
    Možda doista nešto bude u njoj.
    A možda između redaka uspijem i pronaći odgovor zašto terapeuti ateisti mogu jednako dobro odraditi posao bez da su je pročitali.

Leave a comment:

• Poli
    replied
    Hoće, pomoći će.
    Osobno meni je odgovoreno.
    Ostalima - sretno u pronalasku odgovora.
    Trud i pitanje su se isplatili.

Hvala Thor, hvala Jesam, a posebno onima sa PM-a.

A gde je meni pusa hvala? Jos jednom zena sam.....jao meni, ti nisi osetio zensku energiju u mojim postovima......

Leave a comment:

• periklo
    replied
    Hoće, pomoći će.
    Osobno meni je odgovoreno.
    Ostalima - sretno u pronalasku odgovora.
    Trud i pitanje su se isplatili.

Hvala Thor, hvala Jesam, a posebno onima sa PM-a.

Leave a comment:

• teemo
    replied
    Ne znam na što konkretno misliš.
    Cini se da je pred tobom 'uzbudljiv' period
    Sretno.

Leave a comment:

• Poli
    replied
    Faktor materijalnog i nematerijalnog ne postoji u mom primeru o slikarstvu.......kad sam pisala o oslobadjanju, upravo se tu radi o mentalnom oslobadjanju, odvezivanju od podsvesnih diktata zasnovanih na tudjem znanju...... i sta mislis dali je inspiracija materijalna, kategorija......i dali je talent da svoje misli preneses na platno,materijalan??

Leave a comment:

• Relax
    replied
    Originally posted by Poli
    ...ja sam zena.
    Isprika ... nisam znao !
    E sad, ako se uzme onaj faktor preobraćanja odnosno odbacivanja vjerovanja jer si se odlučio "osloboditi" te pronaći svoj put i sebe (kao što si rekao za slikarstvo), nameće se pitanje hoće li tvoja kvaliteta kao terapeuta pasti nakon preobrata.

Leave a comment:

• Jesam
    replied
    Netko će reći - intuitivno.
    Ma nema tu intuitivnosti.
    To isto kao da bi kirurg intuitivno odabirao obrazovnu literaturu.
    Točno se mora znati koja "drži vodu", a koja ne.
    Vjernici će odabrati jednu, ateisti drugu.
    I opet smo na početku.

Zato sam rekao da zaobilazim literaturu, pogotovo iz tog područja, a ne iz razloga što mi se ne čita.
    Stoga je pitanje i postavljeno ovdje, da odgovore iskusni terapeuti.
    Direktno iz prakse.
    No nekako dobivam dojam da se sve opet vrti u krug.
    Bojim se da je to ona beskonačna osmica.

Kako je u prirodi čovjeka da ide linijom manjeg otpora, osobno ću se prikloniti tom nepisanom zakonu te i dalje raditi terapije bez klasičnih rituala u kojem se zazivaju i Bog i Isus.
    Dakle ponavljam - to je isključivo MOJ stav.
    No ovdje ima i onih s drugačijim stavom te onih koji levitiraju u međuprostoru, a kojima će možda upravo ova naša diskusija pomoći u slaganju kockica.
    Bojim se da nikome neće ova diskusija pomoći u smislu odluke kome/čemu se prikloniti. Kad bi to barem bilo tako jednostavno. Govorim iz pozicije bivše, dugogodišnje ateistkinje koja je kroz praksu i djelovanje počela vjerovati i postala vjernicom (iako nisam priklonjena niti jednoj vjeroispovjesti niti crkvi - to je sasvim druga priča). I mogu samo reći: - ja, razlikee - drrrast'čne!!!

No u ovom slučaju se radi o nematerijalnom.

Dakle nije riječ o mogućnostima, nego uvjetovanjima da bi netko uopće mogao biti bioterapeut.
    I to ne bilo kakvima uvjetovanjima nego egzaktno definiranima.
    Bogom i Isusom.

E sad, ako se uzme onaj faktor preobraćanja odnosno odbacivanja vjerovanja jer si se odlučio "osloboditi" te pronaći svoj put i sebe (kao što si rekao za slikarstvo), nameće se pitanje hoće li tvoja kvaliteta kao terapeuta pasti nakon preobrata.
    Ne vidim razlike između materijalnog i nematerijalnog u pristupu. Ne radi se ni o tome da ne možeš biti bioterapeut kao ateista. Problem nije tako površne prirode. Ali teško je to dokazati/pokazati/objasniti nekome kroz nekoliko postova ... treba to živjeti i iskusiti.

Zato sam ti napisala da ćeš sve vidjeti tijekom rada - osjetit ćeš sve implikacije i svu odgovornost. Samo što to nije uvijek ugodno a može biti i dosta opasno dugoročno gledano - kako za samog terapeuta, tako i za njegove bližnje, pa i pacijenta koji najčešće ne razumije o čemu se tu uopće radi (i ne treba). jer, nije problem nekoga tretirati bioenergijom. Problem je izlječenje, a ne samo privremeno zalječenje, krpanje, lizanje rana.

Treba razumjeti i poštivati alat kojim se rukuje. Jer, motorna pila nam može poslužiti da uklonimo stablo koje je palo na cestu ali si njome možemo i odrezati nogu ili prste.

Leave a comment:

• periklo
    replied
    Originally posted by simona
    Ili je bitno pitanje kako se riješiti straha od napuštanja koncepta na koji si navikao????( straha od čega, koga......, ili možda krivnje.......

Tek to je pravi test vjere.

Ne znam na što konkretno misliš.

Na strah od napuštanja koncepta (iz Polinog primjera - slikarstvo) ?
    Na znam jer nisam slikar, ali napuštajući koncept edukacije jer se želiš osloboditi, potražiti sebe i svoj put .... stil ... ne sadrži nikakav strah jer si praktički "jedva dočekao" da dođeš do tog nivoa.

Na strah od napuštanja vjere ?
    Teško da vjernik ima strah od toga jer on jednostavno ne želi i neće napustiti vjeru.
    To je dio sastavni dio njegovog mentalnog sklopa i smatra to pod normalnim.
    Inače ne bi bio vjernik.

Ateist?
    Njemu nije problem napustiti vjeru jer nikada nije niti vjerovao, nego je "vjerovao" dok ciklus edukacije nije prošao.

E sad spada li netko u jedne, druge ili treće je posve nebitno za ovu temu.
    Tema je uvjetovanje da budeš vjernik odnosno sljedbenik Boga i Isusa kako bi mogao biti bioterapeut.

A što se tiče povjerenja u sebe, sudeći po sebi, svaki ga terapeut ima.
    Ili bi barem trebao imati.
    Ono se stječe znanjem i praksom odnosno iskustvom kroz rad.
    Povjerenje i vjera nemaju nikakve veze jedno s drugim.

Leave a comment:

• Poli
    replied
    Originally posted by simona
    Ili je bitno pitanje kako se riješiti straha od napuštanja koncepta na koji si navikao????( straha od čega, koga......, ili možda krivnje.......

tacno, treba imati poverenja u sebe , sto nije lako, medutim ako si sazreo kao licnost, onda se mozes nositi i sa teskocama.......idi na kreat. i hobi

Leave a comment:

• simona
    replied

........

Leave a comment:

• thor 555
    replied
    Stvari kao sta je bioenergija,dozivljaj duboke meditacije,poruke iz astrala,komunikacija sa duhovima ...itd je tesko rijecima objasniti,a pogotovo na papiru. Ako si nacitan imas teoretsko "znanje" i
    imas materijal za voditi raspravu oko toga,kao sta mi sada radimo. Ali nemas prakticno iskustvo koje ti nemoze dati niti jedna knjiga na ovom svijetu. Npr ja ti mogu objasniti od a do z kako da radis terapije i opet neces znati,cak i kad zavrsis tecaj opet neznas nista vjeruj mi :) ali kada pocnes to raditi i stjecati iskustvo onda odjednom aha pa to tako ide! Uzmimo jos jedan primjer kako objasniti da duhovi komuniciraju kroz tebe i da ti odgovaraju na tvoja pitanja prije nego si to pitanje i zamislio? Kako cete to shvatiti i da se nadjemo i da ti to ispricam u oci? Ma nikako! Ali da to dozivis 1sekundu bilo bi ti sve jasno, kao dan. Eto to je samo mali djelic onoga sto je nemoguce shvatiti ako nisi osobno iskusio.

Leave a comment:

• periklo
    replied
    Poli, u potpunosti se slažem s tobom, no problem je kod komparacije materijalnog i nematerijalnog.

U slikarstvu učiš tehnike, utjecaje, stilove, povijest i što sve ne, pa se poslije kako navodiš "oslobađaš" utjecaja i postaješ svoj te pronalaziš svoj put.
    Sve to stoji.
    Jer je materijalno.
    Isto tako i u autoškoli, i u građevini, i u trgovini, informatici, elektrici....

No u ovom slučaju se radi o nematerijalnom.
    Dakle učiš manipulirati bioenergijom.
    Uvjet je da si vjernik.
    Završavaš, pronalaziš svoj put, pronalaziš sebe, ... bla,bla,bla....
    I što sad - ako si bio vjernik, ti si i dalje vjernik, bez obzira na završetak edukacije.
    Ako nisi - nisi.
    Iako je i to diskutabilno zbog stavke preobraćanja.
    No ako sve ide po PS-u. zar ćeš nakon završetka reći: e sad sam završio, bio sam vjernik jer je to tako protokol edukacije nalagao, sad se oslobađam toga i više to neću biti?

Iako je moguće, ekstremno malo je vjerojatno.

Dakle nije riječ o mogućnostima, nego uvjetovanjima da bi netko uopće mogao biti bioterapeut.
    I to ne bilo kakvima uvjetovanjima nego egzaktno definiranima.
    Bogom i Isusom.

Leave a comment:

• Poli
    replied
    Da stavimo to u drugi kontekst; prvo studiras npr.slikarstvo. Par godina ti treba da se oslobodis uticaja profesora i da nadjes svoj stil i svoj put da izrazis sebe, to ide ponekad tako daleko da ne odlazis na tudje izlozbe da nista nebi podsvesno uticalo na tebe......a onda dodje vreme zrelosti ,kada znas svoj put i oslobodis se barijera koje su ti u pocetku postavili drugi, a kasnije sam sebi.....slobodan si!sada ti vidi gde si ti na svom putu?

Leave a comment:

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
😀
😂
🥰
😘
🤢
😎
😞
😡
👍
👎