Prijateljstvo

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Alternativa.
    New member
    • Sep 2014
    • 15

Prijateljstvo

Što za vas znači prijateljstvo?
    Imam jedan primjer. Od jedne moje poznanice ajmo reč naj prijateljica je ostala trudna. Ta njezina najprijateljica jo je samo rekla da se neželi više s njom družiti. A bile su neprestano skupa. Doslovno joj je rekla sad si si upropastila život, i nebi ti bila u koži. Pošto si trudna imas ti sad obaveze, mi nemamo o čemu više, ionako se nemožemo viđati.
    Kako vam to zvuči?
  • Adamina
    Super Moderator
    • Mar 2014
    • 4621

Pa meni to definitivno više zvuči kao neprijateljstvo, nema neke filozofije, takva prijateljica joj niti ne treba.
    Let me heal you

Comment

• Poli
      Guru
      • Oct 2013
      • 4035

Ako to podrazumeva prijateljstvo,onda ja neznam sta taj pojam znaci.Za mene je prijateljstvo nesto dragoceno u zivotu coveka.
      Podrazumeva razumevanje,ljubav i nesebicnost.Toga nema u uvodnom postu,pa nema ni traga od prijateljstva..

Comment

• merkat
        samo sjedim
        • Aug 2011
        • 4608

Prijatelj ili prijateljica su braca i sestre koje biras. Ljudi nazalost i drugove zovu prijateljima a neki cak i poznanike. Cesto u medjuljudskim odnosima radi ego malo previse pa se ljudi odricu javno prijatelja, rodbine ka da je ikog briga. Pravi prijateljski odnos je onaj u kojem nema ega, ma zdravi bratski/sestrinski odnos.
        Uostalom, smatram da Kartagu treba razoriti.

Comment

• MadMax111
          Road Warrior
          • May 2013
          • 1011

Danas se svašta protura pod prijateljstvo.
          Ovo što si ti navela alternativa je stvarno jedna odlična frendica haha.
          Zvuči mi kao da je ta žena luda.
          ...and in this maelstrom of decay, ordinary men were battered and smashed... men like Max... the warrior Max.

Comment

• Ametist
            Alternativa addict
            • Aug 2013
            • 100

Ovaj navedeni slučaj nema veze s prijateljstvom kao što nema veze ni kada se ljudi udalje jedni od drugih jer su se udali/poženili. Pravi prijatelji ne moraju biti fizički blizu, no znaju da su tu jedni za druge i te osobe nisu si stranci makar se ne vidjeli duži period.

Comment

• Poli
              Guru
              • Oct 2013
              • 4035

Prijatelja osecas bio on pored tebe,ili daleko..osecas njegovo postojanje.Kad ga izgubis kao sto sam ja izgubila jednog prijatelja,Tad osecas prazninu..rupu..koja se neda popuniti novim prijateljstvom.Jednostavno on je i dalje tu ali je ostavio prazninu.

Comment

• Silvio Sponza
                Guru
                • Feb 2021
                • 597

Originally posted by MadMax111
                Danas se svašta protura pod prijateljstvo.
                Ovo što si ti navela alternativa je stvarno jedna odlična frendica haha.
                Zvuči mi kao da je ta žena luda.
                Prijateljsvo bi trebalo da se osobe međusobno potpomažu , a ne da jedna osoba nastoji da ju druga osoba služi .

Tu je pitanje je su li one bile intimne prijateljice , pa čim je jedna našla muškog druga je raskinula prijateljstvo ?

Ja kao muška manjina u tajicama imam dosta iskustva sa ženskama koje su mi rekle da im se ne sviđaju testisi u tajicama , pa onda ako su dvije ženske zajedno i jednoj se sviđaju testisi u tajicama , a drugoj se ne sviđaju testisi u tajicama one budu bile međusobno dobre sve dok ona kojoj se sviđaju dude prihvačala savjete one kojoj se ne sviđaju , a čim ona kojoj se sviđaju prekine razmišljati kao ona koja dominira onda se one raziđu

Dakle ako jedna ženska uvjerava drugu žrensku da je po svom spolu vrijednja od muških one budu međusobno dobre dok ova druga prihvaća takovo razmišljanje , a čim jedna iz situacija prakse više ne vjeruje takvom uvjerenju ona se može sebe smatrati prevarenom od ove druge i time se prijateljstvo raskida , ali to su moja astrološka istraživanja muških znakova i ženskih znakova ,
                svakako astrologija se smatra pseodoznanošču

Comment

• Zaratustra
                  New member
                  • Jan 2022
                  • 91

Ljudi trebaju prijatelje jer su društvena bića i ta činjenica često stvara velika prijateljstva bez neke osnove, često su rezultat slučajnih i kratkih veza. To su posebno zanimljiva prijateljstva.

Prijateljstvo iz koristi nemaju dug vijek trajanja.

Bijeg iz prijateljstva zbog nekog srama, neuspjele intimne veze, pogrešne intimne veze mogu da budi isto dio nezrelosti osobe da brine o prijateljstvu unatoč svemu jer ako je neko dobar prijatelj onda zanemarivanje bilo kakvih odnosa je greška.

Comment

• Silvio Sponza
                    Guru
                    • Feb 2021
                    • 597

Originally posted by Zaratustra
                    Ljudi trebaju prijatelje jer su društvena bića i ta činjenica često stvara velika prijateljstva bez neke osnove, često su rezultat slučajnih i kratkih veza. To su posebno zanimljiva prijateljstva.

Prijateljstvo iz koristi nemaju dug vijek trajanja.

Bijeg iz prijateljstva zbog nekog srama, neuspjele intimne veze, pogrešne intimne veze mogu da budi isto dio nezrelosti osobe da brine o prijateljstvu unatoč svemu jer ako je neko dobar prijatelj onda zanemarivanje bilo kakvih odnosa je greška.
                    U pravu si da prijateljstva iz koristi nemaju dug vijek trajanja , a u opisu uvodnog posta ćini se da su one bile prijateljice iz koristi ( bar jedna od njih )

Comment

• Poli
                      Guru
                      • Oct 2013
                      • 4035

Posle ovoliko godina od kad sam pisala na ovoj temi..moje mišljenje
                      o prijateljstvu se nije promenilo. Samo obostrano razumevanje,može
                      biti pravo prijateljstvo..Svaki drugi vid druženja,neće nikad prerasti
                      u prijateljstvo.

Comment

• Silvio Sponza
                        Guru
                        • Feb 2021
                        • 597

Ne znam kako drugi muški ( jer primječujem ovdje da puno ženskih preferiraju biti u društvu muških u širokom čak i na plažama ) , ali znam za sebe da zadnjih 20 godina ( koliko izlazim u tajicama svaki dan ) nije ni jedna jedina ženska htjela biti prijateljica samnom . Možda je neka ženska željela biti intimna prijateljica samnom , ali opet nismo bili zajedno jer mi ni jedna to nije dala do znanja . Tako da sam se pomirio da ne budem više sa ni jednom ženskom , ne jer ja ne želim nego jer ni jedna jedina ženska ne želi biti niti u društvu samnom ( pošto se već godinama redovito pojavljuje neka druga ženska koja uvjerava prvu žensku da ja ne valjam ) , pa me tako masa ženskih socijalno distancira kao veliku mušku manjinu , te upravo zbog toga sam prihvatio tu činjenicu da kao velka muška manjina na milione i milione ljudi sam za masu ženskih nitko i ništa ( ne samo za te iz Hrvatske nego i za strankinje koje ljeti ovdje dolaze ) , a paralelno s time globalna kriza je sve veća i veča .
                        Svatko tko je bio ( ljeti ) u Rovinju može se uvjeriti da pišem istinu da uopće nisam s ni jednom ženskom ( osim ponekad neka ženska formalno popriča iz pristojnosti samnom oko 5 do `1'0 minuta jer puno muških za mene pričaju da sam dobar tip ) . Zbog toga gledam ženske kao u izlogu jer ako nemaš novaca ne možeš kupiti ono što je u izlogu nego možeš samo gledati , tako ja samo gledam ženske dok se meni dosta muški u širokom hvale kako oni seksaju ženske , ne znam zbog čega toliko puno ženskih voli muške u širokom , ali pomirio sam se s ćinjenicom da ne budem sa ni jednom ženskom , samim time što paralelno s takvom situacijom je globalna kriza sve veča i veča sasvim mi je sve jedno ako više ne budem s ni jednom ženskom , ali svakako da budem istinu napisao u demokraciji jer ako masa ženskih socijjalno distanciraju muške manjine ( koje se ne srame toga da su muški ) onda znači da ih ta istina ne smeta

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                        😀
                        😂
                        🥰
                        😘
                        🤢
                        😎
                        😞
                        😡
                        👍
                        👎