Kompjuter i oci , suho oko, itd

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Zyxzed
    Alternativa addict
    • Feb 2010
    • 189

Kompjuter i oci , suho oko, itd

Pozdrav =)

zelio bih vas pitati vi koji budete dugo za kompjuterom,

kako su vam oci?

ja sma primjetio da su mi oci "suhije" i trepcem i sve, doktorica za oci mi je dala blink kapi da kapam, ali sam njih prestao kapati jer nekako ko da od njih moram i cesce kapati - nego dai h isperem obicnom vodom iz spine (a to radim svako tolko kroz dan kad osjetim da su mi suhe malo) i budem i bolje nakon toga.

--
    1. jel opasno tako ispirati vodom iz spine oci
    2. zasto se to isusivanje ociju desva
    3. kako i sta sa zdravljem i kompjuterom kada trebamo dugo biti na kompu, a sada je svasta nak ompu, od ucenja za maturu, od gmaila, ovoga, onoga... foruma..

kako vi radite, sta vi mislite o svemu tome

--
    imam dioptriju

-1.5 jedno
    -1.75 drugo oko

hvala
    ZA SVIH KOJI PATE OD ALERGIJE !! --->Kako sam pobijedio alergiju na hranu!!! MOŽETE I VI!! datum 2010/2011
    -vezano za temu o skoliozi i iskustvu kod covijeka koji me "poslozio"- Link-> "moje iskustvo" - tu imate objasnjenje.
  • Diana
    <3
    • Oct 2009
    • 7086

Ljudi koji rade na kompu svakih sat vremena trebali bi uzeti pauzu od bar 20 min. Znaci, mozes i nakon pola sata uzeti pauzu od pola sata ( ma i 10 min je korisno ).

Nemoj kapati u oci vodu iz pipe, voda za oko bi trebala ipak biti prociscena .

Ne trepcemo dovoljno kad smo na pc-u, zato se desava isusivanje oka, mada je to kod mene bilo i prije koristenja pc-a.
    ( imam suho oko vec 20 god, ne znam uzrok, ne kapam s nicim, nemam dioptriju ).
    :)

Comment

• Vortex
      Guru
      • Mar 2013
      • 1036

Originally posted by Zyxzed
      Pozdrav =)

zelio bih vas pitati vi koji budete dugo za kompjuterom,

kako su vam oci?

ja sma primjetio da su mi oci "suhije" i trepcem i sve, doktorica za oci mi je dala blink kapi da kapam, ali sam njih prestao kapati jer nekako ko da od njih moram i cesce kapati - nego dai h isperem obicnom vodom iz spine (a to radim svako tolko kroz dan kad osjetim da su mi suhe malo) i budem i bolje nakon toga.

--
      1. jel opasno tako ispirati vodom iz spine oci
      2. zasto se to isusivanje ociju desva
      3. kako i sta sa zdravljem i kompjuterom kada trebamo dugo biti na kompu, a sada je svasta nak ompu, od ucenja za maturu, od gmaila, ovoga, onoga... foruma..

kako vi radite, sta vi mislite o svemu tome

--
      imam dioptriju

-1.5 jedno
      -1.75 drugo oko

hvala
      Namjesti si monitor da manje blijesti,smanji kontrast il sta vec...Zbog toga su ti oci ko u zeca

Comment

• Zyxzed
        Alternativa addict
        • Feb 2010
        • 189

Hvala svima! =)

kako ko u zeca? hh

smanjio sam komp i stvar se poboljsala! jej! :D

i kupio kapi u ljekarni neke Vizol S i njih nekad kapnem i bude mibolje.

al nastojim smanjiti monitore sto vise b) biti na suncu

i ovo je dobro receno

"Ljudi koji rade na kompu svakih sat vremena trebali bi uzeti pauzu od bar 20 min. Znaci, mozes i nakon pola sata uzeti pauzu od pola sata ( ma i 10 min je korisno )."

te pauze isto treba uzimati.

i u pazi moze se gledati u nesto u daljini da se oci odmore.

hvala =)
        ZA SVIH KOJI PATE OD ALERGIJE !! --->Kako sam pobijedio alergiju na hranu!!! MOŽETE I VI!! datum 2010/2011
        -vezano za temu o skoliozi i iskustvu kod covijeka koji me "poslozio"- Link-> "moje iskustvo" - tu imate objasnjenje.

Comment

• Vortex
          Guru
          • Mar 2013
          • 1036

Originally posted by Zyxzed
          Hvala svima! =)

kako ko u zeca? hh

smanjio sam komp i stvar se poboljsala! jej! :D

i kupio kapi u ljekarni neke Vizol S i njih nekad kapnem i bude mibolje.

al nastojim smanjiti monitore sto vise b) biti na suncu

i ovo je dobro receno

"Ljudi koji rade na kompu svakih sat vremena trebali bi uzeti pauzu od bar 20 min. Znaci, mozes i nakon pola sata uzeti pauzu od pola sata ( ma i 10 min je korisno )."

te pauze isto treba uzimati.

i u pazi moze se gledati u nesto u daljini da se oci odmore.

hvala =)
          Obicno je monitor puno svjetliji ako se nalazis u tamnoj sobi.Ako imas u pozadini nekakvo svjetlo tada ti se oci manje naprezu..kad kazem "ko u zeca" tad mislim na zacrvenjene oci
          Ne trebaju ti nikakve kapljice,ogranici si vrijeme na kompjuteru i to je to...
          Kapljice uzrokuju suhocu oka nakon nekog vremena,tako da postanes ovisan o njima,a znamo tko od toga ima koristi
          Jedi puno mrkve,kako za vid tako i za produkciju D-vitamina(pod utjecajem Sunca) koji je dobar za kosti..

Comment

• Adamina
            Super Moderator
            • Mar 2014
            • 4621

Instalirala sam super programčić koji podsjeća ovisno kako si podesiš da svako malo napraviš vježbicu s očima i određeni period vremena dužu pauzu. Može se podesiti da ga možeš prekinuti, mada je bolje dok ne možeš.

Super za sve koji puno gledaju u ekran.

Zove se Eyeleo.
            Let me heal you

Comment

• Nanette
              TeaJay
              • Aug 2012
              • 3052

Originally posted by Adamina
              Instalirala sam super programčić koji podsjeća ovisno kako si podesiš da svako malo napraviš vježbicu s očima i određeni period vremena dužu pauzu. Može se podesiti da ga možeš prekinuti, mada je bolje dok ne možeš.

Super za sve koji puno gledaju u ekran.

Zove se Eyeleo.
              Treba i svako malo ukloniti fokus sa monitora i zagledati se u neki udaljeniji predmet, idealno bi bilo van kroz prozor. Da se malo očni mišići opuste...

Ima još i ovaj free programčić, pogotovo za noćne ptičice koje pod velikim kontrastima "djeluju"

Software to warm up your computer display at night, to match your indoor lighting.
              ~ There are quite a few things a hot bath won't cure,
              but I don't know many of them... ~

Comment

• Adamina
                Super Moderator
                • Mar 2014
                • 4621

E koristim i taj program i zbilja je super.
                Let me heal you

Comment

• alter_egoist
                  New member
                  • Jan 2022
                  • 4

Moram da pokušam sa tim programom...

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                  😀
                  😂
                  🥰
                  😘
                  🤢
                  😎
                  😞
                  😡
                  👍
                  👎