Kako sam pobedila rak

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Jomtien
    New member
    • Nov 2015
    • 83

Kako sam pobedila rak

Dr Laurrine Day opisuje kako je pobedila rak zahvaljujci planu za ozdravljenje u deset koraka, bez pomoci konvenacionalne medicine.

Sta mislite da li je ovo moguce? Naravno, ima u tekstu dosta toga sto je logicno, ali pitam se da li se uznapredovali rak potpuno moze izleciti nacinom ishrane i citanjem Biblije, tim pre sto doktorica ne preporucuje meditaciju i sl, nego iskljucivo citanje Biblijskih tekstova.
  • Lima01
    New member
    • Sep 2014
    • 120

Originally posted by Jomtien
    Dr Laurrine Day opisuje kako je pobedila rak zahvaljujci planu za ozdravljenje u deset koraka, bez pomoci konvenacionalne medicine.

Sta mislite da li je ovo moguce? Naravno, ima u tekstu dosta toga sto je logicno, ali pitam se da li se uznapredovali rak potpuno moze izleciti nacinom ishrane i citanjem Biblije, tim pre sto doktorica ne preporucuje meditaciju i sl, nego iskljucivo citanje Biblijskih tekstova.
    Neznam sto ti mislis da je meditacija . No citanje biblije i molitve su meditacija, ako to cinis svjesno s ciljem i zeljom a i naglaskom na izazov koji zelis promjeniti
    Načinom života sami sebi stvaramo u tjelu ambijent i plodno tlo svim bolestima, kad se život promjeni i postane teži ti promjeni sebe i postani jači.

Comment

• Jomtien
      New member
      • Nov 2015
      • 83

Mozda sam se lose izrazila. Doktorica kaze da svi odgovori leze u Bibliji, te da je dovoljno citati biblijske tekstove. I to je ok, ali sta je sa ljudima koji nisu hriscanski vernici? U skladu sa tim, nekako mi zvuci iskljucivo preporucivati to drugim bolesnicima. No dobro, mozda sam ja to shvatila tako kako sam shvatila, ali ono sto me zbunjuje (koliko god da verujem u alternativne vidove lecenja i u cuda) je sto se izlecila tako sto je promenila nacin ishrane, pocela da seta, ide na vreme na spavanje, i td. I to sve u poodmakloj fazi bolesti, kada nije mogla da normalno funkcionise. Sve mi se cini da tu ima nesto sto nije navedeno. Ja ne znam nikoga ko je oboleo od raka, odbio lecenje, dospeo u situaciju da ne moze da hoda, jede, spava, i onda se izlecio tako sto je promenio nacin ishrane. Mozda je pomenuta dr resila neke bioloske konflikte, mozda je karma odigrala ulogu u celom slucaju, ali sve mi ovo deluje prilicno konfuzno, i moze nekog obolelog odvesti na krivi put, jer svi smo razliciti.

Comment

• Lima01
        New member
        • Sep 2014
        • 120

Mozda sam se lose izrazila. Doktorica kaze da svi odgovori leze u Bibliji, te da je dovoljno citati biblijske tekstove .
        Sve kronicne bolesti su kompeksne bolesti tjela, koje na ovaj ili neki drugi nacin salje opomene i zudnju za promjenom. Ne znam zasto mislis da bi se nesto promjenilo sa istim nacinom razmisljanaj koje se ima kada je nastao izazov. Ako se ne donese odluka da se promjeni paradigma kompletnog nacina zivota nece se nista dogoditi, pogotovo ako svoj izazov das nekome drugom da ga za tebe rijesava, sto je uglavnom slucaj.
        Povrsno citanje Biblije, nekih drugih tekstova, molitve ili neke druge meditacije bez duboke vjere i razumjevanja u poruku koju dobivamo i ako se nije iščitala poruka da trebas promjeniti paradigmu nacina zivota mislim da je to onda izgubljeno vrijeme.
        Fazit: Biblija ili neka druga duhovna lektira (Nase tjelo nije samo fizicko nego je sa duhom ne razdvojivo) mislim da bi trebalo biti kazalo i pomoc da naucimo kako promjeniti paradigmu zivljenja, sto moram priznati i nije tako lako bez donesene jake odluke.
        Načinom života sami sebi stvaramo u tjelu ambijent i plodno tlo svim bolestima, kad se život promjeni i postane teži ti promjeni sebe i postani jači.

Comment

• Lima01
          New member
          • Sep 2014
          • 120

Mozda sam se lose izrazila. Doktorica kaze da svi odgovori leze u Bibliji, te da je dovoljno citati biblijske tekstove.
          Bas sam nesto razmisljao kako da na jednostavan nacin opisem u nekoliko tocaka sto sam mislio.
          1.U vama uvijek postoji snaga da izljecite sami sebe
          2. Samo vi mozete sami sebe da izljecite
          3. Prvo se iscjeljuje duš, poslje toga ide iscjeljenje uma i tjela
          4.Samo ljubav iscjeljuje
          5.Oproštaj oslobađa u srcu prostor za ljubav
          6.Mjenjanje je jedini pravac djelovanja
          7. Fokusirajte se na ono što želite, a ne na ono što ne želite

Comment

• Lima01
            New member
            • Sep 2014
            • 120

Mozda sam se lose izrazila. Doktorica kaze da svi odgovori leze u Bibliji, te da je dovoljno citati biblijske tekstove.
            evo nesto i o ishrani, koja je uporedo sa duhovnom i mentalnom promjenom takoder vazan cinbenik pri ljecenju.

"Neka hrana bude tvoj lijek, a lijek tvoja hrana" - govorio je Hipokrat još u 5. st.pr.n.e. Kuhani ječam u zrnu bio je njegov omiljeni lijek. Upotpunjavao ga je potpuno bezopasnim oblozima od žitarica, povrća i ljekovitog bilja. I liječio ljude.Inače zasigurno nebi nosio titulu "najpoznatijeg liječnika svih vremena" Liječili su tako njegovi sljedbenici još stoljećima kasnije. A danas...danas malo tko uopće zna što je to ječam. I to u vremenima kad je rak želuca i debelog crijeva sve učestaliji. Možemo li si priuštiti takvu neukost i glupost??
            Ako ne vjerujemo Hipokratu, onda moramo povjerovati glavnom kirurgu američkog predsjednika Ronalda Reagana, dr. Stevenu A.Rosenbergu, koji je Reagana nakon operacije raka debelog crijeva, umjesto na kemoterapiju stavio na prehranu s ječmom i cjelovitim žitaricama.

Ako znamo da kvaliteta krvnih zrnaca i krvne plazme uglavnom potječe iz tankog crijeva, onda je sasvim jasno da hrana koju jedemo doprinosi poboljšanju ili pogoršanju kvalitete krvi.

I nije istina da su naši preci u dalekoj prošlosti bili pretežno mesojedi. Najnovija otkrića znanosti dokazala su da ljudi pretpovijesnih kultura "lovili" žitarice, biljke, bobice i razno korijenje iz prirode, a iznimno i rijetko su ubijali životinje i meso jeli u jako malim količinama.

Zbog pretjerane količine mesa, šećera i nezdrave hrane u crijevima se vremenom nakuplja masnoća i sluz i iz takve okoline tijelo ne može proizvoditi zdrave krvne stanice. Te bolesne i "divlje" stanice i razne otrove naš pametni organizam odlaže i "skladišti" u vidu tumora , da bi spriječio totalni slom.
            I dokle god je prehrana nepravilna, dokle god unosimo i dalje otrove s hranom, tijelo nastavlja odvajati nenormalni višak na određenim područjima, tzv. metastazama. Kad određeno područje više ne može apsorbirati višak otrova, nastavlja se proces gomilanja tumora, sve do potpunog sloma - odnosno smrti

Comment

• Jomtien
              New member
              • Nov 2015
              • 83

Sve to stoji i u pravu ste, ali poenta mog posta, bolje reci moje nedoumice, je nesto drugo, no nema veze. Hvala vam na odgovoru, drago mi je sto se neko uopste i javio na ovoj temi. :)

Comment

• Lima01
                New member
                • Sep 2014
                • 120

Sve to stoji i u pravu ste, ali poenta mog posta, bolje reci moje nedoumice, je nesto drugo, no nema veze. Hvala vam na odgovoru, drago mi je sto se neko uopste i javio na ovoj temi. :)
                A sto bi to drugo trebalo biti.Karcinom nije Karcinom no svi nekako imaju isti nazivnik a to prokletstvo dovodi do velike zbrke. Karcinom je uzrok ili posljedica velikog, velikog poremecaja metabolizma u tjelu (fizicki oblik, duh, dusa), sto je uzrokovalo taj poremecaj je od osobe do osobe razlicito. Ako se nezna ili ne naslucuje uzrok poremecaja nije dovoljna samo jedna opcija promjene zivljenja. Uvijek sam tuzan kad ljecnik poslje operacije daje izjavu : operacija je uspjela i sada je sve opet uredu.Naravno da je ta izjava olaksanje, no osoba nije educirana da je momentalno otkolonjen samo simptom ali ne i uzrok. i da bi sada trebalo poceti ono naj vaznije lječenje. Ljudi se odlucuju na ono naj jednostavnije(komotnije) gdje ne moraju mjenjat paradigmu zivljenja, na upotrebu kemikalija(otrova) ili zracenja, sto im je i preporuceno, mozda i radi lukrativnih zarada za nekoga. Naravno da sve kosta, za mene je bilo vazno da upznam ljude koji su i nakon 10, 15 godina u top formi i zive kako sam i ja zamislio zivjeti. Sto su oni ucinili drugacije od ovih drugih koji su se odlucili za onu komotniju opciju i napustili nas nakon 4,5,6 godina.
                Mogu sa sigurnošću reći da svi, ama bas svi, su masivno radili na sebi i na promjeni paradigme zivljenja. Nitko te ne moze izljeciti ako ti sam ne doneses odluku da zelis zivjeti zdravo i sretno i trazis korake prema tim promjenama, sto nije lako.
                Olako je donjeti odluku ili nekome dati savjet da je dovoljna jedna opcija da bi se ozdravilo. Treba traziti ucitelja koj je ozdravio i ziv i zivotom kakav si i ti zamislio, sve drugo su price za naivne

Comment

• anamarija1
                  New member
                  • Oct 2014
                  • 21

Svaka čast @Lima01 to je pravi duh i pravi stav prema životu i zdravlju. Mnogo bolesti sami sebi radimo nezdravim mislima i nezdravom hranom. Krenimo od promene u sebi, to je osnov svega.

Comment

• stefa
                    New member
                    • Jan 2017
                    • 5

Slazem se s Limom 01. Tako nekako i ja razmisljam. U saniranju moje bolesti imam i vidljivih rezultata trudeci se zivjeti u skladu s time. Jos uvijek nemam sve kockice dobro poslozene, fali mi nesto sto nisam skuzila. Vazno ne izgubiti nadu u moguce ozdravljenje. Vjerujem u to da bilo koje vjerovanje pomaze osobi podjednako dobro kao i moje vjerovanje sto pomaze meni. Vjerovanje samo po sebi ne cini sve, opet moras uciniti i korak vise, to jest zivjeti u skladu s vjerovanjem. Treba ti doza realnosti i novih spoznaja i novih znanja, novih dokaza, inace slijepo vjerujes necem sto uopce ne radi.

Comment

• Lima01
                      New member
                      • Sep 2014
                      • 120

Originally posted by stefa
                      Vazno ne izgubiti nadu u moguce ozdravljenje. Vjerujem u to da bilo koje vjerovanje pomaze osobi podjednako dobro kao i moje vjerovanje sto pomaze meni .
                      "Vjera" To je bio moj prvi korak, ne znam zasto ali je bio. To nije bilo u smislu da trcim u crkvu te se tamo molim, ne. Tesko mi je danas taj proces tog prozivljavanja plasticno objasniti, probat cu. Danas na ondasnje stanje i moj stav gledam sa velikim respektom. Donjeti odluku i vjerovati da osim Zracenja i CO, moraju postojati i druge opcije da se tjelo izljeci,bilo je za mene prelomno, bilo je to ko neki okidac bio sam u nekakvom soku, stanje ko ni na zemlj ni na nebu ( ili obrnuto) mislim da nisam bio ocajan, jednostavno sam svjesno donjeo konkretnu odluku, sa kristalno cistom izjavom(molitvom) trazio i molio za pomoc i poslje nazovimo to molitvom bio duboko, duboko zahvalan. Izjava(molitva) je bila konkretna, ciljana, sto zelim i sto ocekujem.
                      Nije bila opcenita nije bila u proslosti niti buducnosti niti u negaciji, bila je sada i odmah.Odluka, vizija vjere, izjave i oblik molitve sto ocekujem, mora izaci iz same osobe koja trazi i ocekuje pomoc i ozdravljenje.
                      Zato mi je tesko danas nekome kazati da mu moja molitva ne moze pomoci. To je moja molitva koja je izasla iz mene iz mojih misli iz ocekivanja, ali mu sa sigurnoscu mogu reci da je u stanju kreirati svoju velicanstvenu molitvu. Ako sam ja mogao koji nisam bog zna kakav vjernik u klasicnom smislu, onda mozes i ti .Zelim reci, mislim, naucio sam da je najbolji put nekome pomci tako da mu pokazes da si u biti on sam najbolje moze pomoci.

Comment

• Astrid
                        New member
                        • Apr 2011
                        • 11

Da, odgovor je DA.

Što se same Biblije tiče, Isus rekao: «Neka ti bude po tvojoj vjeri!» To znači: kako vjeruješ, tako će ti i biti.

Pročitala sam tekst od Laurrine Day i usporedila iskustva koja imam kroz liječenje moje prijateljice, gotovo sam posve sigurna u ispravnost njene preporuke.

Uostalom, ako se je jedna osoba izliječila na ovaj način, zašto se ne bi i druga? Osim toga, predlažem da potražiš video o Gersonovoj terapiji, koja je bazirana na sokovima čistim, klistiru od kafe i ostaloj zdravoj i sirovoj prehrani. Ima tu još preporuka, ali previše ih je za pisanje.

Sokovi čisti se veoma brzo apsorbiraju u organizam, za razliku od gustih blendanih ili nasjeckanih sokova (smoothie) Ovi drugi trebaju energiju da se probave i ne iskoristi se sve, a pacijentu treba čim prije podignuti energiju i imunitet. Najčešće su sokovi od mrkve voća i voda.

Moja prijateljica dobila je u veljači dijagnozu na plućima neoperabilnu. Prvo što je bilo jeste da smo se bacili na potragu za najboljim načinom i to je upravo ovo što navodi dr. Day. Bez Biblije. K tome smo koristili svježi sir i laneno ulje, sjemenke svih vrsta, sokovi ... i nakon mjesec i po dana nakon kontrolnog pregleda doktor je rekao:

Tumor se smanjio za 2 cm. Nadbubrežna žlijezda za 3 cm. Štitna žlijezda je sada u normali. Krvna slika kao u sasvim zdravog čovjeka.

Naravno da čim se vratiš na staro pojave se i stare stvari. Prema tome, odrekneš se cigareta, kafe, nezdravih navika, šampona sa puno kemikalija, kuću čistiš domaćim prirodnim sredstvima. I sve bude 5.

Ako ti trebaju dokazi od sto osoba, onda ti neće ništa biti od pomoći. No ako vjeruješ i toj jednoj jedinoj osobi, tada si na putu prema savršenom zdravlju.

Dr. Day samo je na drugi način opisala Gersonovu terapiju. Eto, vjerujem da je to ono što si htjela čuti. Budeš li i dalje sumnjala, odustani odmah od svega.

Prije nego završim ovaj post, predložila bih ti da na youtube potražiš Anu Bučević i poslušaš njena iskustva. Ako misliš da je u sukobu sa tvojom vjerom, onda je to u sukobu sa osobom koja na svoj način prezentira Bibliju, jer čitajući Bibliju, pronaći ćeš puno zdravih korisnih savjeta koje je sam Bog, a i Isus preporučio i rekao: Bit će ti po vjeri tvojoj! Dao sam ti i prije nego si tražila ....

Vjerovati u ono što radiš, u sebe, jeste 50% ozdravljenja. I naravno ostatak je tvoj izbor..

Comment

• Astrid
                          New member
                          • Apr 2011
                          • 11

Dodala bih da uz Liječenje na Gersonov način, slobodno se može skinuti u PDF formatu, te knjige Joa Dispense Placebo to ste vi i Johana Budwig - Uljno proteinska kuharica - su odlične za početak.

Ono što je bitno da se ne sažalijeva niti da se sumnja, a svi koji vam žele pomoći trebali bi sami za sebe biti pozitivni i na dijagnoze gledati kao na viroze. Ne postoje neizlječive bolesti, samo neizlječiv EGO. Mi smo odrasli uz uvjerenje da je klasična medicina zakon. No što idemo dalje, sve je više otkrivenih prevara i laži.

Osobama koje su operirane od raka, stalno ih šalju na preglede koji uključuju zračenja, ultrazvuk i sl. a zna se da je to vrlo štetno. Da nije štetno, zar bi se sakrivali u drugoj prostoriji, pokrivali olovnim pregačama i sl.?

Poreži se i tijelo samo zacijeli. Mi smo stvoreni na sliku i priliku Boga, pa zašto onda sumnjamo da se možemo sami iscijeliti?

Sjajna je misao o zahvalnosti. Ja se zahvalim i vodi kad je pijem, a onda može onda satima stajati nepopijena i ima i dalje taj super okus. Prije toga sam je morala bacati zbog klora.

Ne vjeruješ ... provjeri!

Ako nekome zatreba imam na engleskom više videa osobe koja se iscijelila od rada i drži predavanja na tu temu, a ta videa nisu dostupna. Osim nekoliko drugih.

Comment

• Milica ninica
                            New member
                            • Feb 2018
                            • 1

Poštovani i dragi posetioci alternativa foruma , moje ime je Milica , zovu me Ninica i živim u Srpskoj Crnji u Vojvodini , medicinska sam sestra i kao što možete pretpostaviti nagledala sam se svega u bolničkim posteljama vezano za probleme kancerogenih bolesti . Iz moralnih razloga a pošto sam 4 godine bila desna ruka dr. biologije Branislava Strajnića iz Zrenjanina predsednika udruženja za naučna istraživanja i herbalnu medicinu www.lekovitobilje-sibra.com , vrhunskog stručnjaka za autoimune i druge bolesti , predavača na raznim predavanjima , tribinama i seminarima , u želji da pomognem ljudima u kritičnoj situaciji , uz saglasnost Branislava , spremna sam svima da bez ikakvih obaveza pošaljem prospekte i metode koji dokazano pomažu u ovoj situaciji , na detaljnim i jasnim prospektima . Vidala sam u i totalan oporavak čak i kod 4 stepena !
                            Da bi se ova opaka bolest pobedila , što sam lično bila svedok u mnogim slučajevima - potrebno je primeniti više stvari koje nisu zahtevne niti skupe za primeniti . Bolest se rešava kombinacijom ovih metoda !!!
                            1- Alkalizacija organizma - svakodnevnom upotrebom " alkalno jonizirane vode " , metod Nobelovca Ota Wartburga - voda sa sodom bikarbonom koja se zaleđuje - odleđuje i pije na sobnoj temperaturi ( diže baznost za barem 2 stupnja ) .
                            2-Oksigenacija organizma - bolji protok kiseonika na čelijskom nivou -nekoliko metoda
                            3- Ozbiljno jačanje imuniteta 10000 - 15000 ORAC JEDINICA dnevno ( prospekt o ishrani iz Baltimore instituta ) - u pitanju je potpuno redovna prehrana , međutim treba se forsirati ona koja je bogata antioksidantima a izbegavati onu koja ih nema .
                            4 - Maksimalna detoksikacija , prvenstveno limfnog sistema , jetre i krvotoka ali i putem kože i pluća - više metoda .
                            5- upotreba lekovitog bilja koje ima alkaloide ( prirodne biljne citostatike ) , kao i jačanje imuniteta aktivnim sastojcima bilja .
                            6- Nekoliko namirnica koje svakodnevnom upotrebom sprečavaju METASTAZU ( japanski institut u Tokiu ).
                            7- I naravno - eliminacija stresa , meditacija , boravak u prirodi , par sati na suncu ...
                            Obećavam da ću Vam putem maila poslati svu ovu korisnu , naučno priznatu i pre svega značajnu dokumentaciju i prospekte , kontaktirajte me preko maila : rudirigoo@gmail.com . Pozdrav za sve , budite optimistični i srećni , svaki problem i postoji da bi se rešio . Milica Ninica

Comment

• tijanababac@gmail.com
                              New member
                              • May 2023
                              • 1

Bogu hvala tri godine proslo od kada mi je otkriven karcinom dojke.operacija kemo terapija zracenje pa metastaza na limfe zahvajujuci mojoj borbi podrsci supruga i porodice pomoci jednog travara da ga ne imenujem sada juce na kontroli sve ok rezultati odlicni metastaze nestale,dace bog da i ovaj pakao ostane iza mene
                              tijanababac@gmail.com

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎