Ovisnost: bolesti ili porok?

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Spring
    Administrator
    • Feb 2009
    • 5817

Ovisnost o drogama i alkoholu dali je to bolest ili porok?

Zašto ljudi uzimaju droge i alkohol kada znaju da će ih to na kraju uništiti?

Kako svom najbližem pomoči da se riješi teške ovisnosti?
    www.alternativa-za-vas.com
    www.alternativa-webshop.com
  • Lupio Pax
    Guru
    • Mar 2009
    • 724

Ovisnosti nastaju zbog psihičkih poremećaja - samouvjereni, hrabri, kreativci, stvaratelji, ljudi koje su roditelji naučili pravim vrijednostima, neće samo tako posegnuti za umjetnim stimulansima i zlorabiti ih za vlastito uništenje.
    Bez pomoći psihologa i nekog sl. pojedincu će biti puno teže da se isčupa iz tog zla ako se već u to uvalio.
    Ovo je tema o kojoj bi se zaista moglo puno reći.
    Za početak samo ovo.

Comment

• Spring
      Administrator
      • Feb 2009
      • 5817

Ja mislim da ovisnost nije bolest, niti porok, nego slabost i neznanje.

Osobe, koje nisu dovoljno jake da se suoče sa svakodnevnim životnim problemima posežu za alkoholom, drogom i sl. tražeći utočište u njima.

Ovisnost može nastati i zbog neznanja. Primjer su mladi ljudi koji počinju pušiti i piti samo zbog toga što svi u njihovoj okolini to rade, i ne znajući kakvu štetu rade sebi i svom zdravlju.

Ovisnost je također i nedostatak duhovnosti. U mjesto da traži "utočište" u intoksikacijama, duhovno jaka osoba tražit će odgovore i pomoć kada nastanu probleme.

Comment

• maped
        Banned
        • Mar 2009
        • 239

Ovisnost misli da je to kako vec netko rece slozeniji problem nije stvar po meni tako crno bijelo,uzroci po meni sigurno drustvo pogledajte samo DANAS U OVO RECESIJSKO DOBA KOLIKO CE KRIVI SISTEMI NAPRAVITI LJUDE OVISNIMa,jedno si u pravu ramya droga alhohol je put u stvari ka sreci KRIVIM SMJEROM I TU SMJEH NEKA VRSTA DUHOVNOSTI POMAZE,dobro receno okolina pusi se pije zbog okoline MEDJUTIM PROBLEM LEZI ASTO MI DANAS NAZALOST ZIVIMO HTJELI TO NEKI PRIZNATI ILI NE U BOLESNOM DRUSTVU ILI OKOLINI, odgovor lezi pojedincu samo u povjerljivim iskrenim ljudima stvarati bolje odnose.Psiholog po meni je cista glupost uz svo postovanje njih znam kad sam studirao jednui psihologinju nije bila udata a daje savjet udanim ljudima besmislica cista.PO MENI TO JE CISTA SNAGA VOLJE POJEDINCA NISTA DRUGO iskreno govoreci jednom sam popio 12 votki cistih medjutim nikad nisam pijanac bio niti pijem kao sto ni ne pusim SNAGA VOLJE I REKAO BIH POSTOJE TEHNIKE MENTALNE KOD KOJIH POJEDINAC U STVARI SEBI ZADAJE NAREDBE.Sta bih rekao po meni nisam psijhijatar ne psiholog to je nesto drugo,svi mi imamo dobru i losu stranu kad se desi naboj a kako rece mudraci promatraj to stanje i dobro i lose to smo mi u STVARI PONEKAD JE POGLED NA STVARI DOVOLJAN DA ZLO NESTANE, medjutim stvar odgovor lezi u individui po meni neki ljudi naprosto zele piti ili drogirati se kao sto neki ljudi su gurmani i to je bolest koju bi ovdje dodao kao i strah od letenja itd.danas tu dodajmo anoreksiju bulimiju bolEstii manekenki KOJE OPET MODA STVARA,.intoksikacije ramya nemaju veze s drogom ili alhoholom covjek moze procititi orgnizam ako nije unutarnji kod da tako kazem progtramirao mentalnom snagom volje uzalud po meni to je stvar ponavljam percepcije osobe,danas smo sudionici da je pedofilija homosekualizam lezbejstvo bilderizam anoreksija KAO PRAVO U DEMOKRACIJI DA POSTOJI TO JE BOLEST NAZALOST,kako bilderizam netko ce reci znam poznanika pazi jeo je proteine bez obicne hranei i zamalo da je umro,znaci prodaje se otrov a ovaj uvjeren da je jak tim vise sto pretjerano dizanje utega u stvari stvara suzenje zila i bolesti srca na duzi rok primjer swajcneger.Malo sam oduzio no to je moje misljenje a i izgleda nazalost i prisustvo stvarnosti.

Ugodan vam dan zelim zoran

Comment

• Spring
          Administrator
          • Feb 2009
          • 5817

Definitivno je tako. Današnje društvo je veliki problem i vodi ljudi u krivom smjeru.

Comment

• precius
            New member
            • Mar 2009
            • 6

no drugs!!

i bolest i porok,porok je na pocetku,kasnije prelazi u bolest,.nazalost poznajem mnogo ljudi koji su zaglibili,probali su danas,sutra,pa kroz neko vrime,kroz odredjeni period su postali ovisnici,ni drustvo ni bilo tko nije ih tjerao na to,,iako su vidjeli gdje je to druge dovelo,siromastvo,bolest,razorene obitelji.....pitanje zasto?svaki covjek je razlicit,izgledom razmisljanjem,rodjenjem...geni,napustanje djeteta kad je malo,cak i na par sati kad stoji samo,dijete se osjeca napusteno i nezna kako se boriti s tim u tim trenu,mozak se nezna branit i pati,tako da sutra taj tinedjer kad zapali cigaretu joint,ili neku tezu drogu,mozak mu aktivira lipo,i ono sto je u djetinjstvu bilo tesko,ili kad bi se roditelji svadjali,kad nebi imao s kim popricati u vezi bilo cega njemu bitnog,podsvijest prihvaca,mozak luci hormone srece,pa se tesko vratit u stvarnost,i kad se vratis sve ti je dosadno,ne nalazis srecu.u velikoj vecini slucajeva roditelji su krivi,sto ne komuniciraju s djecom,sto ih ne slusaju,jer su zaposleni karjeristi,ili n e vode dovoljno brige,vaznije su im druge stvari,i onda kad prodje koja godina,i kad shvate sto se desilo kasno je,za veliku vecinu ovisnika.djelom je kriva policija,koja zna sve ali ocito ima koristi,i drzava takodjer,,na kraju krajeva svak pojedinac je odgovoran za sebe,nedovljno ulaganja roditelja,drzave i nas svakog u sebe dovodi nas da bjezimo od stvarnosti,kojoj se moramo vratit,,

Comment

• DeteSvetla6
              .
              • May 2009
              • 8604

Originally posted by Ramya108
              Ja mislim da ovisnost nije bolest, niti porok, nego slabost i neznanje.

.

Originally posted by precius
              i bolest i porok,porok je na pocetku,kasnije prelazi u bolest,.nazalost poznajem mnogo ljudi koji su zaglibili,probali su danas,sutra,pa kroz neko vrime,kroz odredjeni period su postali ovisnici,ni drustvo ni bilo tko nije ih tjerao na to,,iako su vidjeli gdje je to druge dovelo,siromastvo,bolest,razorene obitelji.....pitanje zasto?svaki covjek je razlicit,izgledom razmisljanjem,rodjenjem...geni,napustanje djeteta kad je malo,cak i na par sati kad stoji samo,dijete se osjeca napusteno i nezna kako se boriti s tim u tim trenu,mozak se nezna branit i pati,tako da sutra taj tinedjer kad zapali cigaretu joint,ili neku tezu drogu,mozak mu aktivira lipo,i ono sto je u djetinjstvu bilo tesko,ili kad bi se roditelji svadjali,kad nebi imao s kim popricati u vezi bilo cega njemu bitnog,podsvijest prihvaca,mozak luci hormone srece,pa se tesko vratit u stvarnost,i kad se vratis sve ti je dosadno,ne nalazis srecu.u velikoj vecini slucajeva roditelji su krivi,sto ne komuniciraju s djecom,sto ih ne slusaju,jer su zaposleni karjeristi,ili n e vode dovoljno brige,vaznije su im druge stvari,i onda kad prodje koja godina,i kad shvate sto se desilo kasno je,za veliku vecinu ovisnika.(owo je tako tacno)djelom je kriva policija,koja zna sve ali ocito ima koristi,i drzava takodjer,,na kraju krajeva svak pojedinac je odgovoran za sebe,nedovljno ulaganja roditelja,drzave i nas svakog u sebe dovodi nas da bjezimo od stvarnosti,kojoj se moramo vratit,,

Comment

• teemo
                Guru
                • May 2009
                • 3140

Citam danas teme koje nisam prije otvarala na "ovisnost". I bas to: citam , citam; o kavi il o seceru ili o.. sve sam procitala trazeci odgovore koje nudi alternativa u otklanjanju ovisnosti. Nista.
                Ocekivala sam da ce neko spomenuti bar vizualizaciju o kojoj ste lijepo sve napisali ali na drugim temama.
                Kazu da je snaga vizuliziranja jaca od snage nase volje.
                Zamisli na stolu pred tobom se nalazi komad cokolade ili neke druge omiljene slastice.Reci sebi snagom volje: necu jesti cokoladu.
                Predstavi sebi sada kako se cokolada fino topi na jeziku. Da li osjecas kako ti volja postaje slabija.
                Vizuliziraj jos jednom pred sobom komad cokoladne torte. zamisli da je prekrivena crvima, ljigavim crvima koji migolje tamo - ovamo.Obrati paznju na pokvareni smrad koji dolazi od crva ili torte ( cokolade). Mozes li im sada odoljeti?
                U slast
                ...umnozi l`se blago ,
                nek vam srce za nj ne prione . Ps, 62,11

Comment

• Phatoteph
                  New member
                  • Jun 2009
                  • 5

Jednostavno. To mora riješiti sam. Osobno iskustvo....

Comment

• ram
                    homosapiens
                    • Jan 2010
                    • 3405

Moj problem je s osobom iz obitelji. Radi se o starijoj osobi koja se skroz navukla na praxitene. Jede ih ko bombone. Boli je ruka-praxiten, boli je noga-praxiten i uvijek tako. Sad je u stadiju da ih pije minimalno 3x dnevno i da bez njih ne može komunicirati. Ne možeš s njom razgovarati niti sluša. Svako malo je na hitnoj i maltretira ljude jer je ona bolesnija od svih. Psihić joj da terapiju i ta nikad ne valja. Ona se svaki put vraća praxitenima. Kad ih ne pije ima osjećaj da joj gori tijelo i umire od bolova. Dijagnosticirana joj je depresija s napadajima panike. Kako pomoći nekom tko je "pametniji" od svih i nikog ne sluša? Ona ima 70 god, najljepša je i nitko nije dobar kao ona......

Comment

• simona
                      Guru
                      • Jan 2010
                      • 6596

Hm, svako biće treba hranu da bi ostvarilo svoje ciljeve i u konačnici izvornu namjeru. Osvještenim osobama i onima koji su u kontaktu sa duhovnom razinom svoga bića dovoljne su informacije i energije koje im omogućuju daljnji osobni i duhovni razvoj. U nedostatku svijesti i povezanosti sa duhovnim, osobe traže ispunjenje izvan sebe i vežu se za vanjske izvore. Ti kanali su veze sa nižim astralom i entitetima kojima treba hrana nižih vibracija pa osoba manifestira toksičnu povezanost potrebom za otrovima odnosno razvija ovisnost.

Comment

• alison
                        back to basic
                        • Mar 2010
                        • 9616

Originally posted by ram
                        Moj problem je s osobom iz obitelji. Radi se o starijoj osobi koja se skroz navukla na praxitene. Jede ih ko bombone. Boli je ruka-praxiten, boli je noga-praxiten i uvijek tako. Sad je u stadiju da ih pije minimalno 3x dnevno i da bez njih ne može komunicirati. Ne možeš s njom razgovarati niti sluša. Svako malo je na hitnoj i maltretira ljude jer je ona bolesnija od svih. Psihić joj da terapiju i ta nikad ne valja. Ona se svaki put vraća praxitenima. Kad ih ne pije ima osjećaj da joj gori tijelo i umire od bolova. Dijagnosticirana joj je depresija s napadajima panike. Kako pomoći nekom tko je "pametniji" od svih i nikog ne sluša? Ona ima 70 god, najljepša je i nitko nije dobar kao ona......

Hm, (mama mija) podsjeća me na moju mamu, što li me još sa njom čeka....
                        TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
                        KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
                        DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
                        (H. FORD).
                        pridruži nam se u bblj

Comment

• ram
                          homosapiens
                          • Jan 2010
                          • 3405

Originally posted by alison

Hm, (mama mija) podsjeća me na moju mamu, što li me još sa njom čeka....
                          Srećom, nije moja mama, ali svejedno je netko tko ima utjecaj na naš svakodnevni život.

Comment

• ram
                            homosapiens
                            • Jan 2010
                            • 3405

Originally posted by simonaalba77
                            Hm, svako biće treba hranu da bi ostvarilo svoje ciljeve i u konačnici izvornu namjeru. Osvještenim osobama i onima koji su u kontaktu sa duhovnom razinom svoga bića dovoljne su informacije i energije koje im omogućuju daljnji osobni i duhovni razvoj. U nedostatku svijesti i povezanosti sa duhovnim, osobe traže ispunjenje izvan sebe i vežu se za vanjske izvore. Ti kanali su veze sa nižim astralom i entitetima kojima treba hrana nižih vibracija pa osoba manifestira toksičnu povezanost potrebom za otrovima odnosno razvija ovisnost.
                            Oprosti, ali kako komunicirati i osvjestiti ženu koja voli sebe, ali si ne želi pomoći? Draga, a što se tih kanala tiče njoj treba pikamer. Ona je centar univerzuma. Sve se vrti oko nje. Njen životni moto je, ja sam othranila djecu i sad je red na njima da oni mene čuvaju(valjda za sjeme). Nekad sam joj puno pomagala, ali sad jednostavno izbjegavam komunikaciju s njom. Iscrpljuje me i iskreno nemam živaca za nju.

Comment

• simona
                              Guru
                              • Jan 2010
                              • 6596

Originally posted by ram
                              Oprosti, ali kako komunicirati i osvjestiti ženu koja voli sebe, ali si ne želi pomoći? Draga, a što se tih kanala tiče njoj treba pikamer. Ona je centar univerzuma. Sve se vrti oko nje. Njen životni moto je, ja sam othranila djecu i sad je red na njima da oni mene čuvaju(valjda za sjeme). Nekad sam joj puno pomagala, ali sad jednostavno izbjegavam komunikaciju s njom. Iscrpljuje me i iskreno nemam živaca za nju.
                              Potpuno te razumijem. Takvim osobama ne možemo pomoći jer si one same ne žele pomoći, ali nas uredno sisaju ako naravno dozvolimo. Jedino što se isplati u takvim odnosima je čistiti se od pipaka kojima nas žele zakačiti jer im treba netko za hranu.

Ovo što si rekla ' iscrpljuje me' je znak da se hrani tvojom životnom energijom. Možda je to odnos za tebe u kojem moraš naučiti reći 'NE'.

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎