Ovisnost: bolesti ili porok?

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • pips
    Alternativa addict
    • Oct 2010
    • 155

ram@ ...kako komunicirat i osvjestit ženu koja voli sebe...

Ima raznih ovisnosti.Evo,ja sam ovisnik o cigareti.
    Imam praxitenaša u kući.U susjednim kućama same "bakice" od 70g pa na više,a ima ih do 91g, su praxitenašice i potpomažu se,da nebi koja ostala bez njega.Ranijih godina to je bio leksaurin.
    Ali,ono,kolektivno.Zakon!!!
    Dok razmišljaš o osvještenju,zbog njene dobrobiti,trudiš se,lomiš,kidaš,trošiš.... i bez rezultata.I onda te još i duša boli,jer rezultata nema.Izluđujuće.
    Priča se i angažira oko alkoholičara i narkomana.Ostalo,kao da nije vrijedno spomena.
    Vrlo vrijedan post,je po mom shvaćanju ovisnosti, napisao je maped,a spominje i volju.Još bi mogli dodat motivaciju kao podlogu za oslobađanje od ovisnosti.
    Skoro cijeli život pitam se upravo ovo što i ram,a praxiten je tek zadnjih nekoliko godina.Moj praxitenaš je u 83.g i nemože spava bez njega,ali uredno i žustro komunicira bez njega(drugi obrazac).
    Dok se pitaš i ulažeš napor,trošiš se.Gdje postavit granice,da te ne isisa bespotrebno?
    I opet ostaje pitanje kako komunicirat.
    Ovisnik o bilo čemu je svojom voljom i željom/izborom to što je i ne želi se mijenjat.Morao bi uložit napor(veći ili manji) i trpit(više ili manje),a za to mu nedostaje motivacija koja bi pokrenila volju.Tako je i sa mojim pušenjem.Da je stisnut gumbić,ok,ali tako ne ide.A tek tuđi gumbić?
    S mojim praxitenašom ima i drugih problema,zbog kojih se pitam kako komunicirat na obostranu korist.Teško i treba veliko umijeće.
    A kako ga motivirat?Opet teško.Trebalo bi ga " pogodit u žicu" da pokrene volju.Još teže.
    Jedan bivši ovisnik o heroinu mi je pričao,kad smo se vraćali sa pogreba predoziranog dečka,kako se on riješio ovisnosti.Počeo je sa 34g,drogirao se 7g, i već 8g je čist.Otišo je sam u komunu i tamo bio samo godinu dana.Bila mi je nevjerojatna priča.Zbrajala sam 34+7=41+8=49 uauuu!Ali su je drugi prisutni potvrdili.Pitala sam ga,što ga je motiviralo da ode u komunu.Odgovorio mi je:"Moja kčerka."Dakle,tko.

Comment

• pips
      Alternativa addict
      • Oct 2010
      • 155

ram@....koja voli sebe...

I to me "dotikava" u sklopu sadržaja ove teme,pa ću iznijet opet vlastito razmišljanje.Možda će izgledat čudna asocijacija,ali se meni uklapa i puno govori.Pitala sam se ,kako taj ovisnik(ne alkoholičar i narkoman) nije uništio sebe?Kako ga to nije iscrpilo,a "potrošio" je svakoga oko sebe?
      Luj XIV - (dovoljni su i podaci na wikipediji).
      Živio je 77/78 god,a imao je stresova.Kroz zadnjih 5g umro mu je sin,pa 2 od 3 unuka i 2 od 3 praunuka.Kolike boli i to u poznim godinama!
      Da nije došo do sumnje,da je možda previše volio rat,možda bi umro i stariji.Ovo je, naravno,samo moja primjedba.
      Provodio je što je htio do zadnjega daha,pa taman uništio francusku monarhiju,a nije bio glup.
      Kao mlad je donio odluku,da želi slavu prije svega prije i samog života.Toj je odluci bio dosljedan i iz nje je crpio snagu.
      On je živio ovisnost o toj svojoj odluci.
      A maped kaže u svom postu... "unutarnji kod programirao mentalnom snagom volje...to je stvar percepcije osobe."( skoro bi sve citirala,ali onda dužina p.)
      Volja je najjača,ako je želimo aktivirat i nađemo način/želju da je pokrenemo,kao ranije spomenuti (34+7+8).I to svaka osoba ponaosob prema programu našeg unutarnjeg koda mentalnom snagom volje.
      Kako utjecat na ovisnika a kako komunicirata gdje potražit savjet/pomoć

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
      😀
      😂
      🥰
      😘
      🤢
      😎
      😞
      😡
      👍
      👎