E-cigarete

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • sinkezg
    Guru
    • Oct 2009
    • 2414

Originally posted by Arianni
    Pozdrav svima,

malo nekroam thread ali nakon svih pročitanih upisa samo bih željela pitati ako netko zna da li se isplati kupiti slijedeće ;

Paket eGo-MT3 650 Red

ego-mt3 crvena cigareta kit

ego mt3 evod crvena cigareta

Paket eGo-MT3 650 Red sadrži:

2 x Bordo-crvena manualna punjiva baterija eGo-E (650 mAh)
    2 x Bordo-crveni clearomizer Mini MT3 (Evod) s promjenjivim glavama od 2.2 ohma
    1 x 220v na USB adapter za punjenje baterije
    1 x USB punjač baterije
    1 x Etui za nošenje e-cigarete
    Upute za korištenje
    Garantni list

Dimenzije e-cigarete (DxŠ): 138.0mm x 14.0mm
    Boja e-cigarete: Bordo-crvena
    LED lampica: (na prekidaču) zelena, ljubičasta, crvena - mjenja boju ovisno o napunjenosti baterije
    ON-OFF funkcija: s 5 uzastopnih kratkih pritiska na prekidač, baterija se zaključava, odnosno otključava

Garancija: 3 mjeseca
    Cijena: 379,00 Kn

ILI

Paket eGo-CE4 650 sadrži:

2 x crna manualna punjiva baterija (650 mAh)
    5 x clearomizer CE4
    1 x 220v na USB adapter za punjenje baterije
    1 x USB punjač za baterije
    Upute za korištenje
    Garantni list

Dimenzije e-cigarete (DxŠ): 129.0mm x 14.0mm
    Boja e-cigarete: crna
    LED lampica: (na prekidaču) zelena, narančasta, crvena - mjenja boju ovisno o napunjenosti baterije
    ON-OFF funkcija: s 3 uzastopna kratka pritiska na prekidač, baterija se zaključava, odnosno otključava

Garancija: 3 mjeseca
    Cijena: 449,00 Kn
    Originally posted by Smederev
    Već neko vrijeme razmišljam o prestanku pušenja i prelasku na električne cigarete, pa sam počela istraživati na internetu sve opcije i proizvode koji se nude za prestank pušenja. Naletila sam tak na brojne diskusije i ponude prizvoda od nikotinskih žbakaća, flastera pa sve do električnih cigareta. Nekako sam se opredijelila za izbor e cigarete, posebice nakon što sam čula dosta pohvala od strane prijatelja i poznanika koji su mi dali brojne savjete i poticaje za njihovu nabavku.
    Zanima me kakva su vam iskustva sa e-cigaretama i ima li tko iskustva nabavke od strane http://svijet-pare.com/23-e-cigarete-kompleti i http://www.v2smoke.hr/artikli.php?dy...rt-setovi&g=1? Naišla sam na njih u potrazi za ponuđačima e cigareta, tako da je svaka informacija dobrodošla :)
    Sve CE clearomizere izbjegavajte jer nisu fora i s njima ćete među hard-core vaperima izgledati kao da nosite MTČ u društvu Versacea, Armanija i sl. A uopće nije stvar u cijeni ni kvaliteti! Eto, takav vam je vaperski svijet... Ipak, nisu ni CE clearomizerii svih proizvođača isti...

Sve CE clearomizere koristite i život će vam biti jednostavan.

EVOD je stvar s kojom ste IN na svakom skijalištu!
    Šalu na stranu, ovo je nešto što je totalno, totalno ok! Nećete ispasti papak s odabirom!

Ali.....
    MT3 je moj favorit u večerašnjoj selekciji queen of the night! Pripazite na jednu stvar: ima modela koji imaju crni tj. neproziran usnik tj. mouthpiece a ima prozirnih. Svakako savjetujem da odaberete crni jer nije fora kad vam se vide smeđe kapljice tekućine na usniku. Fuj!
    Sad su u mass prodaji ovi prozirni modeli. Bljak!

Mala digresija: totalno je cool kad koristite flat usnik (mouthpiece, drip tip). (Vidi o čemu govorim).

Nadalje, na što paziti i što treba znati: svaki clearomizer (prozirni atomizer) sastoji se od ILI jednog dijela ILI tri dijela. U "srcu" clearomizera se nalazi grijač (heat coil). To je mali pimpek koji tekućinu pretvara u paru i on je p-o-t-r-o-š-a-n. Traje cca. 2 tjedna (ako ste sretnik ali opet, može trajati i mjesec dana). Vi naravno želite proći jeftinije i zato trebate kupovati one atty-ije koji imaju izmjenjivi grijač. Mijenjanje je prilično kikiriki ali vjerojatno ćete zaprljati ruke i zasmrditi ih. Anyway, sad dolazi ono važno:

SVAKA E-CIGARETA KOJU KUPITE IMA GRIJAČ KOJI TRAJE PROSJEČNO 2 DO 3 TJEDNA (a nekad ni toliko) i morati ćete ih kupovati (grijače) i mijenjati da bi stvar radila!

Pa koliko me onda to košta, pitati ćete vi. Ovisi gdje kupujete ali ako recimo grijač košta 20 kn a traje 2 do tri tjedna, računica je jasna: kunu na dan, više-manje.Toliko koštaju u dućanima koji imaju namontiranu barbie u nekom shopping centru. Na njuškalu koštaju manje. U specijaliziranim e-cig kineskim web shopovima još puno manje...(Postoje i rebuildable modeli gdje si sami slažete taj mali pimpek ali ostavimo to po strani, već sad vam se vrti u glavi od silnih info...)I za kraj: što da odaberem:
    Odaberite (barem od ovdje ponuđenog EVOD ili MT3 a bateriju uzmite bar sa 1100 mah ili još bolje 1300 mah a ako ste cura, baterija od 650 mah će biti ok. Naime, pametniji spol uobičajeno bira manje modele a 650 je kraća od 1100 mah, dok je 1300 najduža.

I još nešto, kad smo kod baterija: baterijama pada napon! Barem ovim s kojima se ovdje bavimo a to su početničke. Profići koriste tzv. modove (metalne tube u koje se stavljaju standardne baterije koje nemaju pad napona). I što se događa? Kad napon padne, padne "snaga" parenja pa parenje nije toliko ubitačno dobro za guštanje. Ali ako ste na samim počecima parenja, zaboravite ovo što sam rekao, sjetiti ćete se kad pređete u profi ligu, ako pređete... A za one mazohiste kojima još nije dovoljno muka od informacija, njima mogu kao poslasticu za kraj spomenuti dilemu oko odabira dužine špage. Špaga na grijaču se parenjem umače u e-liquid a ima 2 tipa: vrlo kratkih i vrlo dugih.
    Kratke daju bolju aromu a duge su pogodnije da ne ostanu suhe pa da vas pogodi onaj "loš udah"... Što izabrati....
    Utjeha: oko toga se ne morate brinuti: oko toga brinu hard-core vaperi.

Toliko za početak...

Comment

• nioivo
      Alternativa addict
      • Nov 2009
      • 153

Ja na e-cigarete gledam ovako:
      prvo pušač sam i naravno da bi voljela ne biti (?), no zamjena moje ovisnosti o cigartetama novom ovisnošću nije rješenje...
      dakle meni to pušenje e-cigareta nema veze sa pušenjem ovih običnih cigareta, nije isti princip, jako malo sliče
      TO JE NOVA I DRUGAČIJA STVAR
      zato mi nije palo na pamet pušenje e-cigareta
      kad vidim ljude da ih puše gore mi izgledaju nego kad puše obične cigarete, izgleda kao nešto puno štetnije i opasnije (meni tako izgleda) i manje mi je društveno prihvatljivo
      nekako se ježim od tih e-cigareta, instiktivno a ja vjerujem svom instinktu

Comment

• sinkezg
        Guru
        • Oct 2009
        • 2414

Cijenim mišljenje.
        E-cigarete se ne puše nego pare
        Inače, neki se skinu s klasičnih cigareta pomoću e-cigareta, neki ne. Neki prestanu i pariti, neki ne. Neki nastave pariti s nikotinom, neki bez nikotina.

Comment

• Adamina
          Super Moderator
          • Mar 2014
          • 4621

Originally posted by nioivo
          Ja na e-cigarete gledam ovako:
          prvo pušač sam i naravno da bi voljela ne biti (?), no zamjena moje ovisnosti o cigartetama novom ovisnošću nije rješenje...
          dakle meni to pušenje e-cigareta nema veze sa pušenjem ovih običnih cigareta, nije isti princip, jako malo sliče
          TO JE NOVA I DRUGAČIJA STVAR
          zato mi nije palo na pamet pušenje e-cigareta
          kad vidim ljude da ih puše gore mi izgledaju nego kad puše obične cigarete, izgleda kao nešto puno štetnije i opasnije (meni tako izgleda) i manje mi je društveno prihvatljivo
          nekako se ježim od tih e-cigareta, instiktivno a ja vjerujem svom instinktu
          A da probaš koristiti biljke koje će ti (navodno) zgaditi nikotin..

Kada je herbalista dr Ričard Šulc počeo svojim pacijentima da daje čistu tinkturu lobelije, bio je iznenađen koliko su lako ostavljali pušenje. Mnogi bi odjednom prestajali, i to bez ikakvih fizičkih simptoma i žudnje. Jedino su morali da se tokom perioda odvikavanja uzdržavaju od alkoholnih pića.
          Let me heal you

Comment

• ivmaric12
            New member
            • Nov 2014
            • 4

E-cigareta je nova vrsta ovisnosti..definitivno.. Po meni, uzalud bačen novac, jer učinak je nikakav..

Comment

• Namjerni prolaznik
              Earth is bigger than me
              • Apr 2012
              • 1677

Uff. A za 200 kn kupiš kilu duhana. Vidim da je ovdje praksa da se dodaje nikotin, a zaboravlja se na harmala alkaloide (duhan, kava, ayahuasca, passiflora (čuo da caerulea nije predobar izvor, pa ako je netko u dalmaciji si može nabrati i možda žvakati umjesto pušenja... Ili mrkvu/peršin)) (još: http://www.botanical-online.com/engl...getalmaois.htm ). Vidim da duhan i babin zub sadrže harmin koji djeluje anti-kancerogeno protiv nekih vrsta raka (još neka?).
              Originally posted by sinkezg
              Cijenim mišljenje.
              E-cigarete se ne puše nego pare
              Inače, neki se skinu s klasičnih cigareta pomoću e-cigareta, neki ne. Neki prestanu i pariti, neki ne. Neki nastave pariti s nikotinom, neki bez nikotina.
              Mislim da to ovisi o tipu pušača. Ja sam čovjek koji mora zapaliti u nekoj prilici, rijetko imam krizu (posebno otkad pušim duhan). Tak da... Ako netko zna prirodan izvor MAO-A za prilike kad mi počne zujati glava od serotonina, hvala!
              Ništa nije jednostavno kao što se čini... Ako ja pričam o tome
              Originally posted by Kika
              Meni treeebaju vasa teoretisanja.. ;) Jeste da nekad pola ne razumem, hehe

Dr. tumac orgonskih zapetljancija

Comment

• sinkezg
                Guru
                • Oct 2009
                • 2414

Originally posted by Namjerni prolaznik
                Vidim da je ovdje praksa da se dodaje nikotin
                Nikotin se dodaje radi throat hit-a a najbolje se supstituira sa kap-dvije alkohola (votke).

Comment

• Namjerni prolaznik
                  Earth is bigger than me
                  • Apr 2012
                  • 1677

Originally posted by sinkezg
                  Nikotin se dodaje radi throat hit-a a najbolje se supstituira sa kap-dvije alkohola (votke).
                  Da. A MAOI se dodaje zato da serotonin itd. ne padne prebrzo. Ako čovjek ne puši samo da bi pušio se možda može prorijediti pušenje. Naravno, veče količine MAOI-a mogu biti opasne.
                  A nikotin ruši C-vitamin, pa neznam koliko je to pametno...
                  Dali se stvara zaštitna ovojnica u plućima od e-cigareta (ona smeđe boje u kašlju, ako netko pretjera)?
                  Ništa nije jednostavno kao što se čini... Ako ja pričam o tome
                  Originally posted by Kika
                  Meni treeebaju vasa teoretisanja.. ;) Jeste da nekad pola ne razumem, hehe

Dr. tumac orgonskih zapetljancija

Comment

• sinkezg
                    Guru
                    • Oct 2009
                    • 2414

Ne, ali se kod parenja para ne guta kao dim kod klasičnih cigareta.

Comment

• Alleta
                      New member
                      • Jul 2016
                      • 4

to je to što ja imam:TFV8 ovo nije moglo zamjeniti pravu cigaretu, Ali mi pomogne prestati pušača

Comment

• Ivan20091980
                        New member
                        • Dec 2017
                        • 38

Ne može to biti zdravo nikako. Ima puno stručnjaka plaćenika koji kažu da nije štetno, ali ima jako puno plaćenika, pogotovo kada je zdravlje u pitanju.

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                        😀
                        😂
                        🥰
                        😘
                        🤢
                        😎
                        😞
                        😡
                        👍
                        👎