Ovisnost o nikotinu

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • deltaforce
    Bualag
    • Aug 2012
    • 466

Originally posted by buda

nadam se...ako nisam do sada, možda ni neću više
    Koliko dugo već ne pušiš?

Comment

• buda
      smijeh je lijek za sve
      • Jul 2011
      • 25915

Originally posted by deltaforce
      Koliko dugo već ne pušiš?
      od prošle subote malo, ali meni dovoljno, prezadovoljna sam

Comment

• lucy

prestala sam pušiti u najgore moguće vrijeme...em ženske stvari, em puna luna i ja bez dima... nitko nije stradao oko mene

ne smanjujte broj cigareta, to je samo zavaravanje...nakon nekog vremena, vratiš se opet na staro
        nisam nikakve posebne pripreme imala...kupila sam šteku (možda druga u životu) i popušila ju u 14 dana, pa sam kupila kutiju i nju popušila, došla susjeda, dala mi dvije cigarete i ja ih više nisam ni kupila ni zapalila

samo da napomenem..bila sam u fazi da dok pušim jednu, već mislim kako ću zapaliti drugu nisu mi se nikad zgadile (da bar jesu)
        ne znam dokle će me ovo držati...za sada je dobro i neka tako potraje
        Bravo Budice!
        Sad kad vidiš.. kako hrana ima fini okus, kako ti kosa fino miriši, zavjese, roba općenito.. kada si pušač, jednostavno toga nisi svjestan.
        Mene su te stvari oduševljavale kada sam prestala pušiti.

Slažem se da je najbolje prestati odjednom, nego smanjivati.

Ja sam odlučila propušiti ponovo kad sam pukla. I još me drži..

Comment

• buda
          smijeh je lijek za sve
          • Jul 2011
          • 25915

Originally posted by lucy
          Bravo Budice!
          Sad kad vidiš.. kako hrana ima fini okus, kako ti kosa fino miriši, zavjese, roba općenito.. kada si pušač, jednostavno toga nisi svjestan.
          Mene su te stvari oduševljavale kada sam prestala pušiti.

Slažem se da je najbolje prestati odjednom, nego smanjivati.

Ja sam odlučila propušiti ponovo kad sam pukla. I još me drži..
          ja još ne osjećam neku dobrobit od prestanka, osim što dim cigarete sada osjetim na kilometar i što sam prezadovoljna sobom da nisam poklekla još
          kod mene se u stanu ne puši, nego vani na terasi, pa mi unutra uvijek miriše

opet si počela pušiti ili samo razmišljaš o tome???
          ako nisi počela, ni nemoj, pogotovo nakon toliko vremena

Comment

• lucy

ja još ne osjećam neku dobrobit od prestanka, osim što dim cigarete sada osjetim na kilometar i što sam prezadovoljna sobom da nisam poklekla još
            kod mene se u stanu ne puši, nego vani na terasi, pa mi unutra uvijek miriše

opet si počela pušiti ili samo razmišljaš o tome???
            ako nisi počela, ni nemoj, pogotovo nakon toliko vremena
            Ma bravo za ovo razdoblje nepušenja!
            A benefiti ćeš osjetiti..

Propušila sam natrag prije godinu dana...

Comment

• buda
              smijeh je lijek za sve
              • Jul 2011
              • 25915

Ma bravo za ovo razdoblje nepušenja!
              A benefiti ćeš osjetiti..

Propušila sam natrag prije godinu dana...
              šteta...
              sada prestani opet valjda je ono kada si "pukla" već odavno iza tebe

Comment

• lucy

šteta...
                sada prestani opet valjda je ono kada si "pukla" već odavno iza tebe
                Gle, bolje da sada ja prestanem pisati na ovoj temi, jer bilo što da velim biti će krivo...

U svakom slučaju, imaš moje divljenje zbog odlučnosti! Bravo ti!

Comment

• buda
                  smijeh je lijek za sve
                  • Jul 2011
                  • 25915

Gle, bolje da sada ja prestanem pisati na ovoj temi, jer bilo što da velim biti će krivo...

U svakom slučaju, imaš moje divljenje zbog odlučnosti! Bravo ti!

Comment

• snjeska
                    ..gdje vjecno sunce sja..
                    • Oct 2011
                    • 36

mene konkretno zanima tvrtka Facilitas, otvaraju centre po svijetu pa i kod nas ima li tko iskustva, znam za sve metode i snagu volje i sve to ali to sam sve prošla, dali netko zna?

Comment

• RinTinTin
                      Alternativa addict
                      • May 2012
                      • 213

Originally posted by Diana
                      Jednostavno ne zapali cigaretu taj dan . Ili ide smanjivanjem :) 10-5 -3 - 2 dok ne dodje na 1( 1 cigaretu zapali 2-3 puta dnevno) pa za 2 dana 1 , pa za 3 dana itd. Snaga volje :) može sve sta hoće ako to stvarno zeli i odluci. Ne može se skinuti onaj koji to neće :):)
                      Ja sam prestao pušiti tako što sam odlučio jednu ovisnost zamjeniti drugom.. Dugo sam razmišljao, i onda sam odlučio da ču postati ovisan o sexu .. Kako me je žena non stop pritiskala da prestanem, odlučio sam da bi i ona trebala sudjelovati u tome, pa sam predložio da kad god mi dođe da zapalim da ču je po..x.t..iako nevoljko ipak je pristala, ali problem je bio i u tome što mi je uvjek nakon s.xa, dolazilo da zapalim, pa bi sve opet ispočetka.. Pa smo se tako neko vrjeme u nedogled s.xa.i.. Mislim i meni je to bilo malo previše, ono dnevno i po dvadeset i više puta.. Evo baš ima mjesec dana, žena mi je, ničim izazvana, predložila da opet počnem pušiti.. Ne znam što ču, cigarete mi sada smetaju, što da radim..a ova nova ovisnost mi se stvarno sviđa, čak sam i smršao 20 kg.. Ako netko ima nekakav savjet, molim pomoč..
                      Kada su pitali Danila zašto je Bog stvorio covjeka? Danilo se sagne, uzme malo pijeska u svoju ruku, te ga pocne polako ispuštati.. "Što smo mi doli publika", mudro ce Danilo..

Comment

• Uoo
                        OOn
                        • Oct 2009
                        • 12425

o boze..

hitno si ovo procitaj

http://www.4shared.com/document/9-2tzYpA/Tao_Ljubavi.html
                        Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                        Ivan 3:16

Comment

• Milan Ivic
                          Banned
                          • Feb 2012
                          • 2913

Originally posted by Uoo
                          o boze..

hitno si ovo procitaj

http://www.4shared.com/document/9-2tzYpA/Tao_Ljubavi.html

Comment

• Milan Ivic
                            Banned
                            • Feb 2012
                            • 2913

Originally posted by RinTinTin
                            Ja sam prestao pušiti tako što sam odlučio jednu ovisnost zamjeniti drugom.. Dugo sam razmišljao, i onda sam odlučio da ču postati ovisan o sexu .. Kako me je žena non stop pritiskala da prestanem, odlučio sam da bi i ona trebala sudjelovati u tome, pa sam predložio da kad god mi dođe da zapalim da ču je po..x.t..iako nevoljko ipak je pristala, ali problem je bio i u tome što mi je uvjek nakon s.xa, dolazilo da zapalim, pa bi sve opet ispočetka.. Pa smo se tako neko vrjeme u nedogled s.xa.i.. Mislim i meni je to bilo malo previše, ono dnevno i po dvadeset i više puta.. Evo baš ima mjesec dana, žena mi je, ničim izazvana, predložila da opet počnem pušiti.. Ne znam što ču, cigarete mi sada smetaju, što da radim..a ova nova ovisnost mi se stvarno sviđa, čak sam i smršao 20 kg.. Ako netko ima nekakav savjet, molim pomoč..
                            Kad bi sve zene bile takve,pa ti nemas pojma koji si ti srecnik..

Comment

• buda
                              smijeh je lijek za sve
                              • Jul 2011
                              • 25915

3 tjedna

Comment

• RinTinTin
                                Alternativa addict
                                • May 2012
                                • 213

Uglavnom, ako uistinu želite prestati pušiti, nemojte to učiniti na glavu.. početi će te opet, riješiti će te se fizičke ovisnosti ali psihička će ostati. Prvo morate prihvatiti da u životu općenito trebate prestati pušiti, i da to želite..jer ako ne želite, džabe vam trud.. Sagledajte sve aspekte pušenja i nepušenja, i vaš razum će vam kazati da je prestanak nužan.. Nužan za vaše zdravlje, za vašu dobrobit, za vašu sreću.. Kad ste to shvatili, potrebno je da izaberete jedan datum, neki datum koji će vam nešto značiti u životu ili vam već znači.. Pripazite da taj datum bude dovoljno udaljen od dana kada ste donijeli odluku, tipa par mjeseci, još bolje 5-6 mjeseci, kako bi se vaša psiha uspješno adaptirala na prestanak pušenja. I onda čvrsto odlučite da će te na taj određeni datum, za 5-6 mjeseci, koji vam je bitan u životu prestati pušiti.. I pušite normalno, svaki dan do tog datuma, samo se uvijek podsjetite da će te na taj datum prestati pušiti.. Svaki dan mislite na to, i nemojte na to misliti u grču, već probajte biti sretni zbog toga, pa pobogu to je vaše zdravlje.. Kada dođe taj datum, kupite zadnju kutiju cigareta, popušite je i jednostavno prestanite.. Vi ste se psihički već odvikli od cigareta, ostala je samo fizička ovisnost, koju morate pregrmiti, a to je 12 dana.. Nakon što prođe i tih 12 dana, vi ste se potpuno riješili ovisnosti od cigareta..
                                Ukoliko vam nekada dođete da zapalite, nemojte se libiti, zapalite, ali zapamtite da to što ste zapalili jednu ili pet cigareta ne znači da će te opet početi pušiti, vi niste psihićki ovisni i nema potrebe da odete do kioska kupiti cigarete.. Svaki put kad zapalite doći će vam želja za pušenjem, stoga nakon svakog zapaljivanja opet treba proći desetak dana na koje će vas vući da opet počnete pušiti, nakon što to prođu ti dani opet će vas prestati vući, i svaki sljedeći put kad zapalite ponovite postupak od desetak dana.. Kasnije će vam ta želja za ponovnim kupovanjem cigara i osjećajem da želite pušiti potpuno nestati i vi će te tada barem što se pušenja tiče postati SVOGA TELA GOSPODAR, moći će te u budućnosti popušiti par cigara kada želite, bez da ponovno postanete ovisni, postati će te tako zvani casual smoker ili povremeni pušač, ideal svakoga bivšeg pušača.. Naravno možete i nikad više ne zapaliti, sve je na vama.. :-)
                                Kada su pitali Danila zašto je Bog stvorio covjeka? Danilo se sagne, uzme malo pijeska u svoju ruku, te ga pocne polako ispuštati.. "Što smo mi doli publika", mudro ce Danilo..

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎