Ovisnost o nikotinu

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • buda
    smijeh je lijek za sve
    • Jul 2011
    • 25915

Originally posted by RinTinTin
    Uglavnom, ako uistinu želite prestati pušiti, nemojte to učiniti na glavu.. početi će te opet, riješiti će te se fizičke ovisnosti ali psihička će ostati. Prvo morate prihvatiti da u životu općenito trebate prestati pušiti, i da to želite..jer ako ne želite, džabe vam trud.. Sagledajte sve aspekte pušenja i nepušenja, i vaš razum će vam kazati da je prestanak nužan.. Nužan za vaše zdravlje, za vašu dobrobit, za vašu sreću.. Kad ste to shvatili, potrebno je da izaberete jedan datum, neki datum koji će vam nešto značiti u životu ili vam već znači.. Pripazite da taj datum bude dovoljno udaljen od dana kada ste donijeli odluku, tipa par mjeseci, još bolje 5-6 mjeseci, kako bi se vaša psiha uspješno adaptirala na prestanak pušenja. I onda čvrsto odlučite da će te na taj određeni datum, za 5-6 mjeseci, koji vam je bitan u životu prestati pušiti.. I pušite normalno, svaki dan do tog datuma, samo se uvijek podsjetite da će te na taj datum prestati pušiti.. Svaki dan mislite na to, i nemojte na to misliti u grču, već probajte biti sretni zbog toga, pa pobogu to je vaše zdravlje.. Kada dođe taj datum, kupite zadnju kutiju cigareta, popušite je i jednostavno prestanite.. Vi ste se psihički već odvikli od cigareta, ostala je samo fizička ovisnost, koju morate pregrmiti, a to je 12 dana.. Nakon što prođe i tih 12 dana, vi ste se potpuno riješili ovisnosti od cigareta..
    Ukoliko vam nekada dođete da zapalite, nemojte se libiti, zapalite, ali zapamtite da to što ste zapalili jednu ili pet cigareta ne znači da će te opet početi pušiti, vi niste psihićki ovisni i nema potrebe da odete do kioska kupiti cigarete.. Svaki put kad zapalite doći će vam želja za pušenjem, stoga nakon svakog zapaljivanja opet treba proći desetak dana na koje će vas vući da opet počnete pušiti, nakon što to prođu ti dani opet će vas prestati vući, i svaki sljedeći put kad zapalite ponovite postupak od desetak dana.. Kasnije će vam ta želja za ponovnim kupovanjem cigara i osjećajem da želite pušiti potpuno nestati i vi će te tada barem što se pušenja tiče postati SVOGA TELA GOSPODAR, moći će te u budućnosti popušiti par cigara kada želite, bez da ponovno postanete ovisni, postati će te tako zvani casual smoker ili povremeni pušač, ideal svakoga bivšeg pušača.. Naravno možete i nikad više ne zapaliti, sve je na vama.. :-)
    jesi ti tako prestao pušiti??? koliko vremena ne pušiš????
    ako jesi, svaka čast

mislim da je individualno kako će tko prestati, samo da prestane...
    isto tako mislim da je predug period od 5-6 mjeseci za utvrđivanje datuma prestanka...onaj tko je ovisan o cigareti, samo produbljuje ovisnost, a onaj tko nije, i tako može prestati kada zaželi.
    isto tako mislim (sve govorim gledajući od sebe pa nadalje) da onaj tko puši i ne razmišlja o tome da će za 5-6 mjeseci prestati i da si je to obećao, znači, nisu nikakve pripreme u pitanju, on puši sada, a tako će i kasnije, na žalost, osim ako u tom periodu ne smanjuje postepeno broj cigareta i na taj način se pomalo odvikava.
    to je moje mišljenje...nismo svi isti

ali, ako si ti tako prestao pušiti, znači da se ipak može
    ja vjerovatno ne bih ni obečavala sama sebi nešto na tako dug period

Comment

• RinTinTin
      Alternativa addict
      • May 2012
      • 213

Originally posted by buda
      jesi ti tako prestao pušiti??? koliko vremena ne pušiš????
      ako jesi, svaka čast

mislim da je individualno kako će tko prestati, samo da prestane...
      isto tako mislim da je predug period od 5-6 mjeseci za utvrđivanje datuma prestanka...onaj tko je ovisan o cigareti, samo produbljuje ovisnost, a onaj tko nije, i tako može prestati kada zaželi.
      isto tako mislim (sve govorim gledajući od sebe pa nadalje) da onaj tko puši i ne razmišlja o tome da će za 5-6 mjeseci prestati i da si je to obećao, znači, nisu nikakve pripreme u pitanju, on puši sada, a tako će i kasnije, na žalost, osim ako u tom periodu ne smanjuje postepeno broj cigareta i na taj način se pomalo odvikava.
      to je moje mišljenje...nismo svi isti

U principu ja sam prestajao pušiti više puta, svako ima svoj put.. Svi moji prethodni prestanci su bili neuspješni, jer sam se u principu riješio fizičke ovisnosti, ali sam i dalje želio pušiti(tj moja psiha).. I onda bi me na kraju svaki put slomilo par cigara, koje bi kao zapalio rekreativno..
      Nisam ja ovo smislio, pa proveo u djelo i sad prodajem nauku, već je moja žena, inače rekreativni pušač odlučila kao i mnogo puta prije da ču ja prestati pušiti, međutim ovaj put je zatražila da izaberem jedan datum, i da od tada prestanem. Kada se ja nisam mogao odlučiti, predložila je da to bude moj rođendan, na što sam ja pristao, jer je to bilo tako daleko od tog datuma(jedno 6 mjeseci) kad sam izrekao spomenuto obećanje, da me to uopće nije brinulo.
      Ja sam nastavio pušiti normalno, a žena me je nekako skoro svakog dana podsjećala, „puši puši, ali za rođendan ćeš prestati“.. I tako sam ja pušio, sve do rođendana, i ni sam nisam vjerovao da ču prestati, i onda sam za rođendan kupio zadnje cigarete, popušio ih i sutra jednostavno nisam kupio druge.. Kako sam već prije prestajao pušit, znao sam da će me pucati kriza sljedećih 10-12 dana, boljela su me pluća, tjeralo me da dišem duboko, falilo mi je zraka, i stvarno nakon 12 dana stanje mi se normaliziralo, i ja više uopće nisam želio pušiti, makar moja odluka o prestanku uopće nije bila samostalna.. Jedno 5-6 mjeseci nakon toga nisam zapalio ni jednu cigaretu, niti me je tjeralo, na kraju sam zapalio opet zbog žene.. Njoj je ispostavilo se moj prestanak puno teže pao nego meni, ona je kao rekreativni pušač pušila po 1-2 cigarete dnevno, koje bi naravno zapalila sa mnom, i taj moj prestanak je njoj bio pravi šok, jer sam joj rekao da ukoliko ja više neću pušiti da ni ona neće zapaliti ali niti jednu..dobi mi žena par kila, prošla pravu krizu, i valjda je znala nekad nekoga na poslu i nažicat cigaretu pa mi ne bi rekla i tako je preživljavala.. Ali je onda jednom uzela dva tjedna godišnjeg, i kako smo bili non stop skupa, nije valjda mogla izdržati i onda je pred mnom, tražila od jedne prijateljice cigaretu..Ja sam rekao ok ali i ja ču isto, i zapalio, zgadio mi se život, al sam je nekako na silu popušio, i tako u par navrata, zapalio do momenta kada su mi opet pasale.. Par puta mi je došla opet želja za njima, ali sam odlučio da kad zapalim da neću iznova zapaliti bar deset dana, i stvarno mi je taj način funkcionirao.. Bilo je razdoblja kada bi na nekim zabavama popušio i pola kutije, ali me ni to nije uspjelo slomit, uvijek bi se držao pravila od deset dana.. Ovaj moj način mi je stvarno super, jer se sad ne plašim da ču zbog par popušenih cigareta opet postati pušač, te sam si ostavio mogućnost da tu i tamo prigodno zapalim.. Dakle ovo je teorija izvučena iz prakse.. Mislim da je onih par mjeseci dovoljno razdoblje da se psiha na miran način pripremi na prestanak pušenja, meni je upalilo i ne pušim jedno malo više od dvije godine, usput sam zapalio u tom razdoblju kad sve zbrojim možda dvije i pol kutije cigareta.. Prije toga sam pušio 15 godina pa nikad manje od kutije dnevno.. pozz
      Kada su pitali Danila zašto je Bog stvorio covjeka? Danilo se sagne, uzme malo pijeska u svoju ruku, te ga pocne polako ispuštati.. "Što smo mi doli publika", mudro ce Danilo..

Comment

• buda
        smijeh je lijek za sve
        • Jul 2011
        • 25915

U principu ja sam prestajao pušiti više puta, svako ima svoj put.. Svi moji prethodni prestanci su bili neuspješni, jer sam se u principu riješio fizičke ovisnosti, ali sam i dalje želio pušiti(tj moja psiha).. I onda bi me na kraju svaki put slomilo par cigara, koje bi kao zapalio rekreativno..
        Nisam ja ovo smislio, pa proveo u djelo i sad prodajem nauku, već je moja žena, inače rekreativni pušač odlučila kao i mnogo puta prije da ču ja prestati pušiti, međutim ovaj put je zatražila da izaberem jedan datum, i da od tada prestanem. Kada se ja nisam mogao odlučiti, predložila je da to bude moj rođendan, na što sam ja pristao, jer je to bilo tako daleko od tog datuma(jedno 6 mjeseci) kad sam izrekao spomenuto obećanje, da me to uopće nije brinulo.
        Ja sam nastavio pušiti normalno, a žena me je nekako skoro svakog dana podsjećala, „puši puši, ali za rođendan ćeš prestati“.. I tako sam ja pušio, sve do rođendana, i ni sam nisam vjerovao da ču prestati, i onda sam za rođendan kupio zadnje cigarete, popušio ih i sutra jednostavno nisam kupio druge.. Kako sam već prije prestajao pušit, znao sam da će me pucati kriza sljedećih 10-12 dana, boljela su me pluća, tjeralo me da dišem duboko, falilo mi je zraka, i stvarno nakon 12 dana stanje mi se normaliziralo, i ja više uopće nisam želio pušiti, makar moja odluka o prestanku uopće nije bila samostalna.. Jedno 5-6 mjeseci nakon toga nisam zapalio ni jednu cigaretu, niti me je tjeralo, na kraju sam zapalio opet zbog žene.. Njoj je ispostavilo se moj prestanak puno teže pao nego meni, ona je kao rekreativni pušač pušila po 1-2 cigarete dnevno, koje bi naravno zapalila sa mnom, i taj moj prestanak je njoj bio pravi šok, jer sam joj rekao da ukoliko ja više neću pušiti da ni ona neće zapaliti ali niti jednu..dobi mi žena par kila, prošla pravu krizu, i valjda je znala nekad nekoga na poslu i nažicat cigaretu pa mi ne bi rekla i tako je preživljavala.. Ali je onda jednom uzela dva tjedna godišnjeg, i kako smo bili non stop skupa, nije valjda mogla izdržati i onda je pred mnom, tražila od jedne prijateljice cigaretu..Ja sam rekao ok ali i ja ču isto, i zapalio, zgadio mi se život, al sam je nekako na silu popušio, i tako u par navrata, zapalio do momenta kada su mi opet pasale.. Par puta mi je došla opet želja za njima, ali sam odlučio da kad zapalim da neću iznova zapaliti bar deset dana, i stvarno mi je taj način funkcionirao.. Bilo je razdoblja kada bi na nekim zabavama popušio i pola kutije, ali me ni to nije uspjelo slomit, uvijek bi se držao pravila od deset dana.. Ovaj moj način mi je stvarno super, jer se sad ne plašim da ču zbog par popušenih cigareta opet postati pušač, te sam si ostavio mogućnost da tu i tamo prigodno zapalim.. Dakle ovo je teorija izvučena iz prakse.. Mislim da je onih par mjeseci dovoljno razdoblje da se psiha na miran način pripremi na prestanak pušenja, meni je upalilo i ne pušim jedno malo više od dvije godine, usput sam zapalio u tom razdoblju kad sve zbrojim možda dvije i pol kutije cigareta.. Prije toga sam pušio 15 godina pa nikad manje od kutije dnevno.. pozz
        svaka čast samo nastavi

ja ne znam koliko neću pušiti...nisam nikome, a ni sebi obećala ono "nikada više" znam jedino da sada ne pušim i da mi je drago zbog toga

Comment

• RinTinTin
          Alternativa addict
          • May 2012
          • 213

Pa to je vrlo lako obećati budući da sljedećih 5-6 mjeseci držiš cigaretu u ruci, ne znam jesi li shvatila, sad si obećaš da ćeš za 5-6 mjeseci prestati pušiti, i onda tih 5-6 mjeseci normalno pušiš i tek na kraju staneš.. Dakle ne obećaš evo neću pušiti 6 mjeseci, nego prestati ču za 6 mjeseci.. a u tom razdoblju kako se razmak smanjuje svjestan si da ćeš baš tada prestati, i tvoja psiha se na to pomalo navikava, do te mjere da na taj datum više uopće nisi psihički ovisan, a sve vrijeme tih šest mjeseci pušiš(ne znam što je tu teško)..
          Kada su pitali Danila zašto je Bog stvorio covjeka? Danilo se sagne, uzme malo pijeska u svoju ruku, te ga pocne polako ispuštati.. "Što smo mi doli publika", mudro ce Danilo..

Comment

• buda
            smijeh je lijek za sve
            • Jul 2011
            • 25915

Pa to je vrlo lako obećati budući da sljedećih 5-6 mjeseci držiš cigaretu u ruci, ne znam jesi li shvatila, sad si obećaš da ćeš za 5-6 mjeseci prestati pušiti, i onda tih 5-6 mjeseci normalno pušiš i tek na kraju staneš.. Dakle ne obećaš evo neću pušiti 6 mjeseci, nego prestati ču za 6 mjeseci.. a u tom razdoblju kako se razmak smanjuje svjestan si da ćeš baš tada prestati, i tvoja psiha se na to pomalo navikava, do te mjere da na taj datum više uopće nisi psihički ovisan, a sve vrijeme tih šest mjeseci pušiš(ne znam što je tu teško)..
            mislim da bih se predozirala do tog datuma
            ovako je teže, ali opet s druge strane...možda i lakše sasjeći odmah i gotovo

Comment

• RinTinTin
              Alternativa addict
              • May 2012
              • 213

mislim da bih se predozirala do tog datuma
              ovako je teže, ali opet s druge strane...možda i lakše sasjeći odmah i gotovo
              Svi smo mi različiti, ja sam tako više puta prestajao, pa bi durao 3-4 mjeseca i onda ko malo zapalio..i zajebo se.. Sada me to zapaljivanje više ne dira, jer mi psiha više nije ovisna.. Ja znam ljude koji su prestali na više godina, i mučilo ih je cijelo vrijeme, pa su opet počeli pušiti.. Jedan prijatelj je prestao prije deset godina, ni danas ne puši, ali ga toliko vuče da kada smo mi pušili u njegovom društvu, znao bi reći: "Ja bi sada polizao tu pepeljaru" , dakle sve vrijeme se pati.. Ukoliko ti na kraju ne uspije, probaj na ovaj moj način, jer meni stvarno nikada nije bilo lakše prestati, s tim da čak to nisam ni odlučio svojom voljom..
              Iako znam masu ljudi u ozbiljnim godinama koji su prestali tako odjednom i nikada više nisu zapalili, tipa 30-40 godina..

Comment

• buda
                smijeh je lijek za sve
                • Jul 2011
                • 25915

Svi smo mi različiti, ja sam tako više puta prestajao, pa bi durao 3-4 mjeseca i onda ko malo zapalio..i zajebo se.. Sada me to zapaljivanje više ne dira, jer mi psiha više nije ovisna.. Ja znam ljude koji su prestali na više godina, i mučilo ih je cijelo vrijeme, pa su opet počeli pušiti.. Jedan prijatelj je prestao prije deset godina, ni danas ne puši, ali ga toliko vuče da kada smo mi pušili u njegovom društvu, znao bi reći: "Ja bi sada polizao tu pepeljaru" , dakle sve vrijeme se pati.. Ukoliko ti na kraju ne uspije, probaj na ovaj moj način, jer meni stvarno nikada nije bilo lakše prestati, s tim da čak to nisam ni odlučio svojom voljom..
                Iako znam masu ljudi u ozbiljnim godinama koji su prestali tako odjednom i nikada više nisu zapalili, tipa 30-40 godina..
                ne znam...svi smo mi različiti...
                ja nisam imala namjeru prestati...samo sam skužila da stvarno pretjerujem i da mi ne rade dobro....a uživala sam u njima
                rekla sam sestri..."popušim ovo što imam i neću više", tako je rekla i ona s tim da ona još nije počela ne pušiti, a ja jesam, kad sam ugasila zadnju iz te kutije, nisam više zapalila

Comment

• RinTinTin
                  Alternativa addict
                  • May 2012
                  • 213

ne znam...svi smo mi različiti...
                  ja nisam imala namjeru prestati...samo sam skužila da stvarno pretjerujem i da mi ne rade dobro....a uživala sam u njima
                  rekla sam sestri..."popušim ovo što imam i neću više", tako je rekla i ona s tim da ona još nije počela ne pušiti, a ja jesam, kad sam ugasila zadnju iz te kutije, nisam više zapalila
                  Bravo!! to je VOLJA
                  moj djed je praktično pušio do smrti, lulu.. i domacu škiju, a doživio je 93, i nije to baš smatrao štetnim porokom.. Meni se više neda pušiti, jer mi to iz ovog kuta izgleda kao neka obaveza, treba ipak za tih 20ak cigareta izdvojiti neko vrijeme, a i nimalo me ne vuče.. Bolje osjećam mirise, gušt mi je jesti..svašta nešto.. Duhan nekako svojim mirisom i okusom blokira osjetila, ljepše je ovako kada ti se osjetila vrate..

Comment

• buda
                    smijeh je lijek za sve
                    • Jul 2011
                    • 25915

Bravo!! to je VOLJA
                    moj djed je praktično pušio do smrti, lulu.. i domacu škiju, a doživio je 93, i nije to baš smatrao štetnim porokom.. Meni se više neda pušiti, jer mi to iz ovog kuta izgleda kao neka obaveza, treba ipak za tih 20ak cigareta izdvojiti neko vrijeme, a i nimalo me ne vuče.. Bolje osjećam mirise, gušt mi je jesti..svašta nešto.. Duhan nekako svojim mirisom i okusom blokira osjetila, ljepše je ovako kada ti se osjetila vrate..

baš tako, pušenje traži vrijeme sada ga imam i previše

Comment

• Diana
                      <3
                      • Oct 2009
                      • 7086

Ja sam stala na 2,5 godine, ponovo sam pocela pusiti prije 2 godine. Stalno mi je cigareta bila u glavi . E , sad sama sa sobom rjesavam da opet stanem jer me cigareta gusi i smrdim po dimu, fuj . Fali mi friski zrak

Uglavnom , cim sam pocela to vrtiti u svojoj glavi, manje mi se pusi :) i znam da mogu stat te mi je to dodatan poticaj :)
                      Jaca sam od jedne pisljive cigarete :yey: a i grooozna je to obaveza i veliki izdatak novaca.
                      :)

Comment

• NewGirl
                        New member
                        • Apr 2012
                        • 32

Sve se moze kad se hoce! :) Ja sam bila pusac 7 godina, i pusila dvije kutije dnevno. Obozavala ih. I vidim da je to previse, da slabije jedem i da sam jaaako omrsavila, sto mi se nije svidjalo nikako. E onda prekinem na nekih 10ak dana, falile su mi jako...sanjavala da pusim...i nakon par dana uzmem jednu i nije mi nikako "sjela". I od tad prekinula skroz. Sad sam vec dvije godine nepusac
                        I sad ne podnosim dim, ni kad neko pusi u mojoj blizini. U mojoj kuci se ne pusi od kad ja ne pusim!!!
                        Ali sad samo jeeeeedem!
                        Nema te vi pojma sa kakvom se ja budalom u sebi bočim!! :D

Comment

• Diana
                          <3
                          • Oct 2009
                          • 7086

Eee, to je problem , hrana hihhi

Comment

• buda
                            smijeh je lijek za sve
                            • Jul 2011
                            • 25915

Originally posted by Diana
                            Eee, to je problem , hrana hihhi
                            manji izdatak su mi bile cigarete sad trošim dva puta toliko za ništa

Comment

• Diana
                              <3
                              • Oct 2009
                              • 7086

Jucer sam popusila 3-4 cigarete, nisam kupila novu kutiju, kriza mi je ( jutarnja kavica) al idem to probati izgurati . Imam kaugume :) jelte, nisam pusila od jucer popodne pa sam za veceru maznula 3 sendvica .

Comment

• buda
                                smijeh je lijek za sve
                                • Jul 2011
                                • 25915

Originally posted by Diana
                                Jucer sam popusila 3-4 cigarete, nisam kupila novu kutiju, kriza mi je ( jutarnja kavica) al idem to probati izgurati . Imam kaugume :) jelte, nisam pusila od jucer popodne pa sam za veceru maznula 3 sendvica .
                                izdržat ćeš
                                ja sam prve dane tamanila bronhi gumene bombone one u tri okusa, i baš mi se poslije njih nije ni pušilo
                                sada jedem do besvjesti mandarine i jabuke i sve drugo što mi dođe pod ruku, ali sam i tako premršava, pa se ne bojim

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎