Ovisnost o nikotinu

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • frust
    aspirant
    • Mar 2012
    • 746

Originally posted by lucy
    Prakticiram sve od gore navedenog - čisto da netko ne pomisli da sam čudna.
    Draga, zlocesta lucy, u vezi sa vrhom i vladarom 6., naredjujem ulazak u proces prestanka pusenja.Postoji mnogo lepsih nacina koriscenja usana i prstiju.Ali stvarno/ozbiljno.

Comment

• lucy

Originally posted by frust
      Draga, zlocesta lucy, u vezi sa vrhom i vladarom 6., naredjujem ulazak u proces prestanka pusenja.Postoji mnogo lepsih nacina koriscenja usana i prstiju.Ali stvarno/ozbiljno.
      Žločešti Frust, u svakoj drugoj situaciji bih poslušala tvoj pametan savjet.
      Ali ja već prakticiram i druge lijepe načine korištenja usana i prstiju. Pa zar se ne vidi u natalu?!

Comment

• frust
        aspirant
        • Mar 2012
        • 746

Originally posted by lucy
        Žločešti Frust, u svakoj drugoj situaciji bih poslušala tvoj pametan savjet.
        Ali ja već prakticiram i druge lijepe načine korištenja usana i prstiju. Pa zar se ne vidi u natalu?!

Ok, ti se salis, a ja sam bio klinicki mrtav ozbiljan.Za te druge stvari nisam ni sumnjao, prva je nezgodna.Eto, toliko.

Comment

• buda
          smijeh je lijek za sve
          • Jul 2011
          • 25915

7 tjedana

Comment

• smješko
            Guru
            • Apr 2011
            • 3709

Originally posted by buda
            7 tjedana
            bravo Buda
            Najbolji način držanja muškarca je zagrljaj
            Naša svijest opaža kao stvarnost ono što postoji u našoj svijesti
            Ono što u drugima zamječuješ,to u sebi jačaš

Comment

• indy
              keep smiling
              • Dec 2010
              • 969

i kod mene ima dana bez...ali ih ne brojim ...i znam da ću zapaliti kad me ulovi gušt....bez obzira gdje i zašto ...
              Nomen est omen.

Comment

• falalipa
                ljubav
                • Dec 2011
                • 361

prikinit pušit?
                ima više načina:

- samo reci NE!
                - možeš i sa DIM MAK metodon (ili več kako se taj akupresurni način zove) di ti dok pušiš, če ti neko pritisnut par točki na vratu i to taman kad uvučeš dim - doče do toga da ti se zgadi okus i sve oko duhana...
                - vizualizacijon, di samo zamisli svoju ruku kako je prinosiš ustima i karakteristična dva prsta, pa se zapitaj onako uprazno čemu to?
                - ekonomski, di češ se zabavit mjesečnon računicon koliko zapališ love u dim, a da si baren nekome govorija kako čuvat pare...
                - smanjit pušenje, pa onako sedmično jedan dan se zagadit sa čitavon kutijon duhana, ili jedan put misečno, tako da ti triba vrime sve to šporkice izbacit iz sebe
                - počmi pušit marihuanu
                - drži čik u ustima
                - grickaj čačkalicu
                - uspni se na najvišu planinu u susjedstvu i vidi kako ti tjelo reagira, to bi ti triba bit dobar znak...........
                - puši cigare
                - dok pušiš pristani uvlačit dim u pluča, pa nakon nekog vrimena pitaj se kakve koristi od svega toga?
                -...............................

Comment

• Uoo
                  OOn
                  • Oct 2009
                  • 12425

ako odluka o prestanku nije cvrsta.. veliku uslugu za svoje zdravlje i djep napravit ce si svi koji sa cigareta predju na domaci duhan..

jednom kad iz tijela izadje kemija iz cigareta potpuno prestati pusiti nije nikakav problem..

dakle ne morate prestati "jesti" sutra.. samo prestanite jesti mcdonalds zaboga..
                  Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                  Ivan 3:16

Comment

• el.
                    šaman
                    • Mar 2013
                    • 753

prešavši na duhan za motanje, dosta sam smanjila i pušenje se pretvorilo u povremeni gušt, a ne nizanje cigare jedne za drugom.
                    znam više popušiti ak se pije nešto, al tad mi paše i kaj sad. ostatak dana ne zapalim i nerijetko se desi da po nekoliko dana za redom ne pušim. u godini imam pak i rupe od po nekoliko tjedana pa do mjesec, dva da ne zapalim, jer mi nije do toga.

zgodna stvar je kaj mi treba do 15 min da dovršim taj mali smotuljak il si ga odložim na pola pa dovršim kasnije, jer se može brzo ugasiti da ne izgori do kraja.

meni paše smotat koju i ne mislim da je to neka velika šteta organizmu, a još više mi paše što vidim da ne silim to pušenje i ne smeta mi ak netko kraj mene puši, a ja ne.

i da, ubrzo nakon kaj sam počela motati sam prepoznala smrad klasičnih cigareta i nema šanse da tome primirišem. ali treba i s dućanskim duhanima pripaziti, ima puno šitova...
                    ... and each time I will come
                    each time I will be another

Comment

• alison
                      back to basic
                      • Mar 2010
                      • 9616

http://matrixworldhr.wordpress.com/2...ti/#more-39487

„Pušenje ne uzrokuje promjenu boje tkiva pluća.“
                      Dr. Victor Buhler, patolog iz bolnice St. Joseph u Kanzas Citiyu, je za stranicu Franka Davisa, izjavio slijedeće:
                      „Ispitao sam na tisuće tkiva pluća, čak i s mikroskopom, uz pomoć takvog pregleda se uopće ne može otkriti je li netko za života bio pušač ili ne.“
                      Ista web stranica prenosi izjavu dr. Sheldona Sommersa, upravitelja patološke laboratorije u bolnici Lenox Hill u New Yorku:
                      „Nije moguće, na oko ili mikroskopom, ili na bilo koji drugi poznati način, razlikovati pluća pušača od nepušača. Crna pluća nastaju zbog čestica ugljena, a pušenje cigareta ne donosi čestice ugljena u pluća.“
                      Na brojnim kutijama cigareta nalaze se zastrašujuće slike crnih pluća, koja navodno pripadaju preminulim pušačima, na žalost u pitanju je čista LAŽ, to nisu pluća pušača.

Za sve one koji još uvijek ne vjeruju, od srca preporučamo malo istraživanja na internetu, sigurni smo da sami možete pronaći jako puno podataka o tome tko i zašto stoji iza napada na duhan. Za kraj jedna mala informacija, vjerovali ili ne, pluća pušača se koriste za transplantacije, da dobro ste pročitali, pušači u Velikoj Britaniji sačinjavaju čak 40% od ukupnog broja plućnih donatora.
                      Profesor Robert Bonser iz sveučilišne bolnice kraljice Elizabete u Briminghamu je izjavio slijedeće:
                      „Naši podaci govore kako pacijenti koji čekaju transplantaciju pluća mogu preživjeti puno duže ako prihvate pluća od bilo kojeg odgovarajućeg donatora, bez obzira je li donator bio pušač ili ne.“
                      Strašenje i zastrašivanje javnosti nije nikakav novi način upravljanja ljudima, kada smo bili mali strašili su nas “Baba rogama”, vješticama, čudovištima iz priča i bajki, za vrijeme srednjeg vijeka, crkva je strašila siromašne, bolesne i gladne s demonima, vješticama i vješcima, Inkvizicija je mučila, ubila desetke mlijuna ljudi čija je bogatstva i nekretnine pripojila sebi, za vrijeme hladnog rata, strašilo nas se prijetnjom nuklearnog rata i potpunim uništenja biosfere. Primjera u povijesti je bezbroj, no učinak je uvijek bio više nego li dobar, za zastrašivače, a poguban i uznemirujući za zastrašene.
                      Mi bi rekli, pametnome dosta.

Last edited by alison; 20-08-13, 22:31.
                      TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
                      KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
                      DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
                      (H. FORD).
                      pridruži nam se u bblj

Comment

• Tree
                        <3
                        • Aug 2010
                        • 4217

Osho o pusenju
                        …a o zmajevom biseru ni rijeci!

Comment

• Zaza
                          Dreamer
                          • Feb 2011
                          • 676

Pusila sam oko godinu i po, oko tri kutije na tjedan.

Bacila sam cigarete u drugom mjesecu i to odjednom, bez smanjivanja, kada mi se pocela javljati ta panika, kada sam se pocela jednostavno lose osjecati... zapalila sam mozda jos 2 cigarete nakon toga... "cista" sam oko 6 mjeseci.

Ali lagala bih kada bih rekla da me jos uvijek malo ne privuku.
                          It matters not how strait the gate,
                          How charged with punishments the scroll,
                          I am the master of my fate:
                          I am the captain of my soul.

Comment

• Qwerty
                            New member
                            • Jul 2009
                            • 28

Originally posted by alison
                            http://matrixworldhr.wordpress.com/2...ti/#more-39487

„Pušenje ne uzrokuje promjenu boje tkiva pluća.“
                            Dr. Victor Buhler, patolog iz bolnice St. Joseph u Kanzas Citiyu, je za stranicu Franka Davisa, izjavio slijedeće:
                            „Ispitao sam na tisuće tkiva pluća, čak i s mikroskopom, uz pomoć takvog pregleda se uopće ne može otkriti je li netko za života bio pušač ili ne.“
                            Ista web stranica prenosi izjavu dr. Sheldona Sommersa, upravitelja patološke laboratorije u bolnici Lenox Hill u New Yorku:
                            „Nije moguće, na oko ili mikroskopom, ili na bilo koji drugi poznati način, razlikovati pluća pušača od nepušača. Crna pluća nastaju zbog čestica ugljena, a pušenje cigareta ne donosi čestice ugljena u pluća.“
                            Na brojnim kutijama cigareta nalaze se zastrašujuće slike crnih pluća, koja navodno pripadaju preminulim pušačima, na žalost u pitanju je čista LAŽ, to nisu pluća pušača.

Za sve one koji još uvijek ne vjeruju, od srca preporučamo malo istraživanja na internetu, sigurni smo da sami možete pronaći jako puno podataka o tome tko i zašto stoji iza napada na duhan. Za kraj jedna mala informacija, vjerovali ili ne, pluća pušača se koriste za transplantacije, da dobro ste pročitali, pušači u Velikoj Britaniji sačinjavaju čak 40% od ukupnog broja plućnih donatora.
                            Profesor Robert Bonser iz sveučilišne bolnice kraljice Elizabete u Briminghamu je izjavio slijedeće:
                            „Naši podaci govore kako pacijenti koji čekaju transplantaciju pluća mogu preživjeti puno duže ako prihvate pluća od bilo kojeg odgovarajućeg donatora, bez obzira je li donator bio pušač ili ne.“
                            Strašenje i zastrašivanje javnosti nije nikakav novi način upravljanja ljudima, kada smo bili mali strašili su nas “Baba rogama”, vješticama, čudovištima iz priča i bajki, za vrijeme srednjeg vijeka, crkva je strašila siromašne, bolesne i gladne s demonima, vješticama i vješcima, Inkvizicija je mučila, ubila desetke mlijuna ljudi čija je bogatstva i nekretnine pripojila sebi, za vrijeme hladnog rata, strašilo nas se prijetnjom nuklearnog rata i potpunim uništenja biosfere. Primjera u povijesti je bezbroj, no učinak je uvijek bio više nego li dobar, za zastrašivače, a poguban i uznemirujući za zastrašene.
                            Mi bi rekli, pametnome dosta.

...a onda je svizac zamotao cokoladu.

Comment

• jericho
                              New member
                              • Aug 2013
                              • 4

Pušija sam godinama, nekad kutiju nekad i dvije na dan. U zadnje vrijeme, par mjeseci, kako god, preša sam na duhan ala naturale, pa sam ga sigurno manje pusija nego cigare jer je sam po sebi "jači" da bi do nazad desetak dana počea čitati opčenito o vodi, važnosti vode, solarnoj vodi itd. E od tad pa do danas ja vodu pijem po 5-8 L na dan za razliku od prije kad sam jednu,dvije litre na dan jedvice smlatija. Zašto ovo pišem :D ?

U tih 10 dana koliko pijem vodu u večim količinama, primjetija sam da pušim primjetno manje. Prije sam smota jedno 10ak cigareta duhana ako ne i malo više a sad skoro pa da i ne pušim, svega 1-2-3 cigare duhana.

Organizam se očito čisti pa i sama "fizička" ovisnost eneromno opada :D...

Tko zna šta će da bude za jos desetak dana :D

Comment

• sinkezg
                                Guru
                                • Oct 2009
                                • 2414

Tretmani nepušenja, biorezonantnom medicinom

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎