Ovisnost o nikotinu

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement

• Hektor_5
    replied
    Ovisnost , navika, otrovi...

Uopće nije bitno radi li se o jednoj cigareti, o jednoj kutiji ili 3, odnosno 4 kutije cigareta. Jednako mislim i po pitanju zamijene cigareta "e-cigaretom", nikotinskim žvakama ili flasterima, motanju duhana i sl...Govorimo o tom je li starija kokoš ili jaje.?. izbjegavajući, čini se, suštinu stvari. Kao da se izbjegavaju riječi "nikotin", "monoksid"...(i nalaze opravdanja kao (ne) štetne ) i još nekoliko tisuća drugih otrova. Prije svega treba priznati ovisnost (prvi i često odlučujući korak!) ma o čemu god da je riječ, a ovisnost o duhanu ("pušenje") je po mnogim anketama i mišljenjima većine autora zasigurno najteža ovisnost, a tek iza se navode heroin i njemu uz rame "sedativi" (barbiturati ) i posebno "psiho-stimulansi" (amfetamini , benzodiazepini) pa tek mnoge druge (ilegalne ) droge..Teška ili laka, ali radi se o ovisnosti, a sve ih prati određena navika ponašanja po ustaljenom i dobro naučenom obrascu-shodno situaciji.
    Nisam ni liječnik ni student medicine...ali sam imao jake razloge za traženjem...Ovisnost! Kombinacija!
    Pušio sam u prosjeku 3 kutije cigareta, a nekad i 4, a onda sam prekinuo ( i s mukom isprobao gotovo sve metode koje se navode ovdje na Forumu ). I prestao sam! Kako ? Lako! Vrlo lako! Zato što je to stvarno sasvim lako! "Lako je prestati pušiti" je vrlo čitljivo i razumljivo napisana (neupitna ) knjiga, iako ju je napisao knjigovođa pa mi nije jasno kako je ovdje neki ne mogu shvatiti ili razumijeti? Osim samozavaravanja i nesvjesnih trajnih obmana ("ispiranja") mozga, cijeli život sam pušio, a nikad stvarno nisam uživao već sam (kao ovisnik ) kao i većina pušio mehanički, lažući pri tome samog sebe i sve druge oko sebe. Primjerice,
    poznajem jednu mladu ženu koja zna zapaliti i kemijsku ili običnu olovku.
    Želim svima uspjeh u nastojanju pa makar i pokušajima
    Last edited by Hektor_5; 05-04-14, 20:02. Razlog: Zauzima ppreviše prostora ..

Leave a comment:

• Hektor_5
    replied
    Razmislite, manje ćete se truditi....

Pozdrav svima ! Prije svake bitke treba upoznati neprijatelja! Tako je i sa cigaretama. U svakom slučaju treba se uz pomoć literature, koja je na ovim stranicama već citirana, upoznati sa svim "odlikama" cigareta , odnosno njenih sastojaka, da ne kažem prije svega otrova koje sadrži u sebi i njihovom štetnom djelovanju po organizam, a u prvom redu na kardio - vaskularni i nervni sistem. Kao i kod svih ovisnosti stanice organizma djeluju smanjenim kapacitetom.Tako napr. stanice težeg ovisnika o cigartama rade sa svega nekoliko postotaka ( recimo sa 5% kapaciteta zdrave-čiste stanice ).Jasno je kolika se šteta nanosi organizmu u cjelini! I kako mnogi autori kažu, nije problem ovisnosti o nikotinu (ovisnost je vrlo blaga ), koliko o drugim štetnim tvarima , sadržanim u cigaretama , a prije svega se navodi štetno djelovanje vrlo, vrlo opasnog ugljničnog monoksida ( plina bez boje i mirisa ), čija i "neznatna" količna nanosi nesagledive štete po mnoge funkcjije organizma. Kao drugi faktor, navodi se navika. Navike se, po prirodi stvari, svakodnevno stiču i mijenjaju... Tako se navika pušenja, prije svega mora i treba zamijeniti nekom drugom pozitivnijom po čovjeka, odnosno njegov psihički i tjelesni integritet (napr.hobi, rad..). Stoga i ja se pridružujem svima koji navode knjigu, o kojoj je na ovom Forumu bila riječ. Knjiga je najmanje utoliko dobra, što još nije napisana bolja! Svima savjetujem da je ne samo pročitaju, nego da duboko razmisle o svakom retku iz njenog sadržaja. Knjiga će ponovo "upaliti " neke "ugašene " lampice u mozgu čovjeka i postoje velike šanse da će "vječito pijani" pušač, ponovo trijezno progledati (jer, mislim, kako je riječ samo u zabludama !). Knjigu sam čitao više puta i otvorila mi je oči. Apstiniram sedam (7) godina. Izdržite barem pet, šest dana i sigurno ćete uspjeti, a kroz tri tjedna (riječi autora ) apsolutno, a posebno napominjem svima-ne posuđujete knjigu; držite ju kod sebe! Uspjet će te sigurno! Počnite sad i odmah! Sutra neće biti lakše! Nedavno je i moj liječnik zapisao ime autora i naslov knjige.
    Hektor_5

Leave a comment:

• iwashere
    replied
    Dobar način je e-cigareta!

Leave a comment:

• sinkezg
    replied
    Da dodam: ja sam tako prestao pušiti

Leave a comment:

• sinkezg
    replied
    Tretmani nepušenja, biorezonantnom medicinom

Leave a comment:

• jericho
    replied
    Pušija sam godinama, nekad kutiju nekad i dvije na dan. U zadnje vrijeme, par mjeseci, kako god, preša sam na duhan ala naturale, pa sam ga sigurno manje pusija nego cigare jer je sam po sebi "jači" da bi do nazad desetak dana počea čitati opčenito o vodi, važnosti vode, solarnoj vodi itd. E od tad pa do danas ja vodu pijem po 5-8 L na dan za razliku od prije kad sam jednu,dvije litre na dan jedvice smlatija. Zašto ovo pišem :D ?

U tih 10 dana koliko pijem vodu u večim količinama, primjetija sam da pušim primjetno manje. Prije sam smota jedno 10ak cigareta duhana ako ne i malo više a sad skoro pa da i ne pušim, svega 1-2-3 cigare duhana.

Organizam se očito čisti pa i sama "fizička" ovisnost eneromno opada :D...

Tko zna šta će da bude za jos desetak dana :D

Leave a comment:

• Qwerty
    replied
    Originally posted by alison
    http://matrixworldhr.wordpress.com/2...ti/#more-39487

„Pušenje ne uzrokuje promjenu boje tkiva pluća.“
    Dr. Victor Buhler, patolog iz bolnice St. Joseph u Kanzas Citiyu, je za stranicu Franka Davisa, izjavio slijedeće:
    „Ispitao sam na tisuće tkiva pluća, čak i s mikroskopom, uz pomoć takvog pregleda se uopće ne može otkriti je li netko za života bio pušač ili ne.“
    Ista web stranica prenosi izjavu dr. Sheldona Sommersa, upravitelja patološke laboratorije u bolnici Lenox Hill u New Yorku:
    „Nije moguće, na oko ili mikroskopom, ili na bilo koji drugi poznati način, razlikovati pluća pušača od nepušača. Crna pluća nastaju zbog čestica ugljena, a pušenje cigareta ne donosi čestice ugljena u pluća.“
    Na brojnim kutijama cigareta nalaze se zastrašujuće slike crnih pluća, koja navodno pripadaju preminulim pušačima, na žalost u pitanju je čista LAŽ, to nisu pluća pušača.

Za sve one koji još uvijek ne vjeruju, od srca preporučamo malo istraživanja na internetu, sigurni smo da sami možete pronaći jako puno podataka o tome tko i zašto stoji iza napada na duhan. Za kraj jedna mala informacija, vjerovali ili ne, pluća pušača se koriste za transplantacije, da dobro ste pročitali, pušači u Velikoj Britaniji sačinjavaju čak 40% od ukupnog broja plućnih donatora.
    Profesor Robert Bonser iz sveučilišne bolnice kraljice Elizabete u Briminghamu je izjavio slijedeće:
    „Naši podaci govore kako pacijenti koji čekaju transplantaciju pluća mogu preživjeti puno duže ako prihvate pluća od bilo kojeg odgovarajućeg donatora, bez obzira je li donator bio pušač ili ne.“
    Strašenje i zastrašivanje javnosti nije nikakav novi način upravljanja ljudima, kada smo bili mali strašili su nas “Baba rogama”, vješticama, čudovištima iz priča i bajki, za vrijeme srednjeg vijeka, crkva je strašila siromašne, bolesne i gladne s demonima, vješticama i vješcima, Inkvizicija je mučila, ubila desetke mlijuna ljudi čija je bogatstva i nekretnine pripojila sebi, za vrijeme hladnog rata, strašilo nas se prijetnjom nuklearnog rata i potpunim uništenja biosfere. Primjera u povijesti je bezbroj, no učinak je uvijek bio više nego li dobar, za zastrašivače, a poguban i uznemirujući za zastrašene.
    Mi bi rekli, pametnome dosta.

...a onda je svizac zamotao cokoladu.

Leave a comment:

• Zaza
    replied
    Pusila sam oko godinu i po, oko tri kutije na tjedan.

Bacila sam cigarete u drugom mjesecu i to odjednom, bez smanjivanja, kada mi se pocela javljati ta panika, kada sam se pocela jednostavno lose osjecati... zapalila sam mozda jos 2 cigarete nakon toga... "cista" sam oko 6 mjeseci.

Ali lagala bih kada bih rekla da me jos uvijek malo ne privuku.

Leave a comment:

• Tree
    replied

Osho o pusenju

Leave a comment:

• alison
    replied
    http://matrixworldhr.wordpress.com/2...ti/#more-39487

„Pušenje ne uzrokuje promjenu boje tkiva pluća.“
    Dr. Victor Buhler, patolog iz bolnice St. Joseph u Kanzas Citiyu, je za stranicu Franka Davisa, izjavio slijedeće:
    „Ispitao sam na tisuće tkiva pluća, čak i s mikroskopom, uz pomoć takvog pregleda se uopće ne može otkriti je li netko za života bio pušač ili ne.“
    Ista web stranica prenosi izjavu dr. Sheldona Sommersa, upravitelja patološke laboratorije u bolnici Lenox Hill u New Yorku:
    „Nije moguće, na oko ili mikroskopom, ili na bilo koji drugi poznati način, razlikovati pluća pušača od nepušača. Crna pluća nastaju zbog čestica ugljena, a pušenje cigareta ne donosi čestice ugljena u pluća.“
    Na brojnim kutijama cigareta nalaze se zastrašujuće slike crnih pluća, koja navodno pripadaju preminulim pušačima, na žalost u pitanju je čista LAŽ, to nisu pluća pušača.

Za sve one koji još uvijek ne vjeruju, od srca preporučamo malo istraživanja na internetu, sigurni smo da sami možete pronaći jako puno podataka o tome tko i zašto stoji iza napada na duhan. Za kraj jedna mala informacija, vjerovali ili ne, pluća pušača se koriste za transplantacije, da dobro ste pročitali, pušači u Velikoj Britaniji sačinjavaju čak 40% od ukupnog broja plućnih donatora.
    Profesor Robert Bonser iz sveučilišne bolnice kraljice Elizabete u Briminghamu je izjavio slijedeće:
    „Naši podaci govore kako pacijenti koji čekaju transplantaciju pluća mogu preživjeti puno duže ako prihvate pluća od bilo kojeg odgovarajućeg donatora, bez obzira je li donator bio pušač ili ne.“
    Strašenje i zastrašivanje javnosti nije nikakav novi način upravljanja ljudima, kada smo bili mali strašili su nas “Baba rogama”, vješticama, čudovištima iz priča i bajki, za vrijeme srednjeg vijeka, crkva je strašila siromašne, bolesne i gladne s demonima, vješticama i vješcima, Inkvizicija je mučila, ubila desetke mlijuna ljudi čija je bogatstva i nekretnine pripojila sebi, za vrijeme hladnog rata, strašilo nas se prijetnjom nuklearnog rata i potpunim uništenja biosfere. Primjera u povijesti je bezbroj, no učinak je uvijek bio više nego li dobar, za zastrašivače, a poguban i uznemirujući za zastrašene.
    Mi bi rekli, pametnome dosta.

Last edited by alison; 20-08-13, 22:31.

Leave a comment:

• el.
    replied
    prešavši na duhan za motanje, dosta sam smanjila i pušenje se pretvorilo u povremeni gušt, a ne nizanje cigare jedne za drugom.
    znam više popušiti ak se pije nešto, al tad mi paše i kaj sad. ostatak dana ne zapalim i nerijetko se desi da po nekoliko dana za redom ne pušim. u godini imam pak i rupe od po nekoliko tjedana pa do mjesec, dva da ne zapalim, jer mi nije do toga.

zgodna stvar je kaj mi treba do 15 min da dovršim taj mali smotuljak il si ga odložim na pola pa dovršim kasnije, jer se može brzo ugasiti da ne izgori do kraja.

meni paše smotat koju i ne mislim da je to neka velika šteta organizmu, a još više mi paše što vidim da ne silim to pušenje i ne smeta mi ak netko kraj mene puši, a ja ne.

i da, ubrzo nakon kaj sam počela motati sam prepoznala smrad klasičnih cigareta i nema šanse da tome primirišem. ali treba i s dućanskim duhanima pripaziti, ima puno šitova...

Leave a comment:

• Uoo
    replied
    ako odluka o prestanku nije cvrsta.. veliku uslugu za svoje zdravlje i djep napravit ce si svi koji sa cigareta predju na domaci duhan..

jednom kad iz tijela izadje kemija iz cigareta potpuno prestati pusiti nije nikakav problem..

dakle ne morate prestati "jesti" sutra.. samo prestanite jesti mcdonalds zaboga..

Leave a comment:

• falalipa
    replied
    prikinit pušit?
    ima više načina:

- samo reci NE!
    - možeš i sa DIM MAK metodon (ili več kako se taj akupresurni način zove) di ti dok pušiš, če ti neko pritisnut par točki na vratu i to taman kad uvučeš dim - doče do toga da ti se zgadi okus i sve oko duhana...
    - vizualizacijon, di samo zamisli svoju ruku kako je prinosiš ustima i karakteristična dva prsta, pa se zapitaj onako uprazno čemu to?
    - ekonomski, di češ se zabavit mjesečnon računicon koliko zapališ love u dim, a da si baren nekome govorija kako čuvat pare...
    - smanjit pušenje, pa onako sedmično jedan dan se zagadit sa čitavon kutijon duhana, ili jedan put misečno, tako da ti triba vrime sve to šporkice izbacit iz sebe
    - počmi pušit marihuanu
    - drži čik u ustima
    - grickaj čačkalicu
    - uspni se na najvišu planinu u susjedstvu i vidi kako ti tjelo reagira, to bi ti triba bit dobar znak...........
    - puši cigare
    - dok pušiš pristani uvlačit dim u pluča, pa nakon nekog vrimena pitaj se kakve koristi od svega toga?
    -...............................

Leave a comment:

• indy
    replied
    i kod mene ima dana bez...ali ih ne brojim ...i znam da ću zapaliti kad me ulovi gušt....bez obzira gdje i zašto ...

Leave a comment:

• smješko
    replied
    Originally posted by buda
    7 tjedana
    bravo Buda

Leave a comment:

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
😀
😂
🥰
😘
🤢
😎
😞
😡
👍
👎