Alkoholizam

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement

• Vortex
    replied
    Dok sebi ne priznas nema pomaka na bolje.Ja sam bio vikend pijanac,petkom nakon posla islo se u nabavku a subotom sam se lijecio
    Nakon dosta godina mi je dojadilo ali me je takodjer vuklo da pijem,bio sam u dilemi pa sam malo pauzirao pa sam se nagradio za pauziranje uglavnom sranje u gusto granje.Jednog dana pred policom alkoholnih pica sam sebi rekao da je dosta pijancenja,tako je i bilo.Namjerno sam prolazio ispred polica da si izbijem zelju iz glave.
    Pivo popijem 1x na mjesec ako se sjetim

Leave a comment:

• Olio
    replied
    Originally posted by Moldercuker
    [emoji56][emoji274]

Tetrapak
    Kamo srece da nisi ni ulazio u to, ali sada si iskusniji za to veliko iskustvo.
    samo napred

Leave a comment:

• Moldercuker
    replied
    Originally posted by Jesam
    Bravo Molderu! Ugodno si me iznenadio. Jako si se promijenio i sazrio. Svaka čast!
    [emoji56][emoji274]

Tetrapak

Leave a comment:

• Jesam
    replied
    Bravo Molderu! Ugodno si me iznenadio. Jako si se promijenio i sazrio. Svaka čast!

Leave a comment:

• Moldercuker
    replied
    S obzirom da sam bio alkoholicar (kratkotrajni)
    Ljecenje nikakvo nije potrebno niti ucinkovito, sve je to stvar zelje i odluke. Kad uvidis koliko grijesis, jednostavno se moras trgnuti. Uvidio sam kuda me to sve vodi i jednostavno donio odluku. Postepenkm prestankom se nemoze nista postici. Samo se tjesite da cete manje piti, ali alkoholicar ste popili vi dvije ili deset pivi na dan. Alkoholicar ste dok god redovito konzumirate alkohol.

Alkoholicare mislim sa svi znamo uglavnom prepoznat, ali oni cesto sebe ne prepoznaju kao alkoholicare, nego jednostavno smatraju da je sok za pic*e.
    Najvise kod cupanja iz alkoholizma ljude sputavaju njihovi prijatelji, sto svjesno sto nesvjesno(time hocu reci da cak i pravi prijatelji mogu sputavati).

Alkoholicari au uglavnom ljudi koji su u alkoholizam upali radi "zivotne nesrece", razocarani su u zivot, jer ne shvacaju da su zapravo prepustili svoj zivot drugima ili nikome, jednostavno odustali od sebe. Ne shvacaju da su konci u njihovim rukama.

Ja sam gledao odbijanje alkohola kao poen i kao prednost nad drustvom koje me okruzuje, sto se pokazalo da i jest tako. Uzet cemo financije za primjer iz razloga sto je to jedan od najbitnijih zivotnih potreba (psiholoski). Mnogi u mkm drustvu imaju daleko vece place no sto je moja, ali ja imam daleko vise novca od njih. Tocnije koliko oni imaju vece place, toliko ja imam vise novca.

Osim sto me motiviralo moje zdravlje koje je perfektno, ne zeleci ga narusiti, motivirao me i drustveni status, jer nisam zelio biti alkoholicar, sto sam uvidio tada da jesam. Biljezio sam si i prihode i rashode, te sam uvidio da veliku svotu novca trosim na alkohol. Tada sam vidio koliko zapravo imam prihoda i da mi placa nije bas tako mala kako sam se stalno zalio, vec je rashod bio ogroman i to uglavnom na alkohol (osim nuznih rashoda za zivot).

Alkoholicari najcesce ne zele priznati sami sebi da su alkoholicari. To je glavni problem kod cupanja iz alkoholizma.

Leave a comment:

• MadMax111
    replied
    Čak i razgovor s tom osobom,slušanje njegovih problema pomogne.
    Nadam se da ćete uspješno riješit problem.

Leave a comment:

• davidbabic265
    replied
    Hvala vam svima na pomoci.Nadam se da ce nesto da pomogne.

Leave a comment:

• Blue Saphire
    replied
    Alkohol

Sta je doktori?Sta se svadjate?

Fizicki rad i to je sve.Tijelo ce samo od sebe trazito ono sta mu fali.
    Sprema se zima,sjekiru u ruke i cepaj..

Leave a comment:

• Drvodjelac
    replied
    Dobro Doktorice prof.sc. sa 1000 internetskih specijalizica. Neželim se dalje uopće sa tobom blamirati. Neviđeno,......
    Ti si naj zdravija osoba u državi

Leave a comment:

• Jesam
    replied
    Originally posted by Drvodjelac
    Jesam dali si ti lječeni alkoholičar ili neko jako blizak tebi ????????
    Pitanje je sasvim neprikladno a odgovor nepotreban.

Objasnila sam o čemu se radi (to su lako provjerljive činjenice i nije problem razumjeti uzroke uz poznavanje fiziologije i biokemije) a ti nisi napisao ni o kakvoj se injekciji radi. 100 kubika čega???

Ne mora netko biti alkoholičar da bi razumio problematiku. Kad bi tako bilo onda bi samo narkomani i alkoholičari mogli biti liječnici i stručnjaci.

Pokušavam čovjeku pomoći a ne prepucavati se s tobom tko zna više.

Leave a comment:

• Drvodjelac
    replied
    Jesam dali si ti lječeni alkoholičar ili neko jako blizak tebi ????????

Leave a comment:

• Jesam
    replied
    Originally posted by Drvodjelac
    Nešto si negdje pročitala a neznaš srž problema jer nemaš iskustva.
    U ovom slučaju naj veći su krivac terapija injekcije od 100 kubika koje se svaki dan daju pri lječenju alkoholičara. Injekcije djeluju na psihu da uspori i umrtvi čovjeka. Zato je obavezna edukacija i druženje u udruzi lječenih alkoholičara, poslje samog bolničkog liječenja. Gdje uz druženje lječeni dobije samopouzdanje i volju za promjene u životu a ne štitnjača i hormoni. Dobro je molder napisao samo druženje ali u društvu antialkoholičara. Vitamini mogu pomoći pri oporavku organizma. Jako dobro poznam par takvih slučajeva liječenih alkoholičara ali ni jednog doživotno izlječenog. 99% pred kraj života počnu opet trošiti alkohol.
    Drago mi je da si upućen u to sa čime ja imam ili nemam iskustva.
    Gdje je napisano da je dobio te injekcije (i koje točno)?

Znaš li što uzrokuje nesanicu? Poremećaj cirkadijskog ritma?
    Što kontrolira cirkadijski ritam? Nadbubrežne žlijezde i štitnjača.

U svakom slučaju, zbog alkoholizma (oštećene jetre) organizam je iscrpljen i osiromašen svim nutrijentima.

A hipotireoza može biti u podlozi svega, baš kao i kroničan nedostatak D, B12 i B9 te minerala i mikronutrijenata.

Testiraj se na navedeno pa ćeš vidjeti da to nije samo "teorija".

Mnoga stanja se mogu riješiti uz pravilno terapiranje i detoks. Jedan od glavnih uzroka depresije je zatrovanost organizma i hormonalni disbalans te manjak vitalnih mikro i makronutrijenata.

Leave a comment:

• Drvodjelac
    replied
    Originally posted by Jesam
    Alkoholičari prvenstveno imaju snižene vrijednosti nutrijenata, vitamina i minerala.

Prvo bih ga suplementirala s visokim dozama D3 vitamina (+K2), zatim cijelim spektrom kvalitetnog B vitamina s naglaskom na B12 i B9. Samo podizanje razine D vitamina može riješiti depresiju.

Vidi teme o vitaminima gdje sam pisala o vrsti i obliku (ako treba dalje savjet, pitaj) - nije svejedno koji se oblik uzima.

Zatim od minerala obavezno magnezij i visoke doze natrijevog askorbata (C-vitamin).

Također treba provjeriti hormone štitnjače jer su vjerojatno niski, što isto izaziva depresiju a može i biti latentnim uzrokom alkoholizma ili bilo koje druge ovisnosti.
    Nešto si negdje pročitala a neznaš srž problema jer nemaš iskustva.
    U ovom slučaju naj veći su krivac terapija injekcije od 100 kubika koje se svaki dan daju pri lječenju alkoholičara. Injekcije djeluju na psihu da uspori i umrtvi čovjeka. Zato je obavezna edukacija i druženje u udruzi lječenih alkoholičara, poslje samog bolničkog liječenja. Gdje uz druženje lječeni dobije samopouzdanje i volju za promjene u životu a ne štitnjača i hormoni. Dobro je molder napisao samo druženje ali u društvu antialkoholičara. Vitamini mogu pomoći pri oporavku organizma. Jako dobro poznam par takvih slučajeva liječenih alkoholičara ali ni jednog doživotno izlječenog. 99% pred kraj života počnu opet trošiti alkohol.

Leave a comment:

• Jesam
    replied
    Alkoholičari prvenstveno imaju snižene vrijednosti nutrijenata, vitamina i minerala.

Prvo bih ga suplementirala s visokim dozama D3 vitamina (+K2), zatim cijelim spektrom kvalitetnog B vitamina s naglaskom na B12 i B9. Samo podizanje razine D vitamina može riješiti depresiju.

Vidi teme o vitaminima gdje sam pisala o vrsti i obliku (ako treba dalje savjet, pitaj) - nije svejedno koji se oblik uzima.

Zatim od minerala obavezno magnezij i visoke doze natrijevog askorbata (C-vitamin).

Također treba provjeriti hormone štitnjače jer su vjerojatno niski, što isto izaziva depresiju a može i biti latentnim uzrokom alkoholizma ili bilo koje druge ovisnosti.

Leave a comment:

• davidbabic265
    replied
    Originally posted by Moldercuker
    Meni zvuci ko da nema volje za zivotom, kao da je u nekoj depresiji.... Mozda da se sam prisili na neki posao ili bar po kuci i oko nje. Mozda dovest neko drustvo (koje moze da ne pije), da se druzi sto vise, Neka obiteljska okupljanja i sl.

Tetrapak
    Hvala na korisnom savjetu.

Leave a comment:

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
😀
😂
🥰
😘
🤢
😎
😞
😡
👍
👎