Pitanja, pritužbe i pohvale

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Lusi
    ignis
    • May 2014
    • 1442

Originally posted by Mica Ubica
    Moliš ih da se vrate?! Ne razumem.
    Zašto pozivati (negde verujem da ih zaista nisi molila, nego da si nesrećno upotrebila taj termin) ljude da se vrate, ako već sami nisu osetili potrebu da se ponovo aktiviraju ili osetili da se atmosfera promenila, ukoliko je to bilo ono što im je smetalo, s'pravom ili ne...?
    Znam zbog čega su napustili forum i znam su neki voljni vratiti se ako se postigne ozračje koje je nekoć vladalo.

Nije da se bacam na koljena i molim sklopoljenih ruku, ali ih pozivam da se vrate na forum zbog onoga što nam je ovaj forum nekoć dao.
    Last edited by Lusi; 15-05-14, 08:01.
    Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

Comment

• zoricab
      Super Moderator
      • Mar 2009
      • 22098

Originally posted by Lusi
      Znam zbog čega su napustili forum i znam su neki voljni vratiti se ako se postigne ozračje koje je nekoć vladalo.

Nije da se bacam na koljena i molim sklopoljenih ruku, ali ih pozivam da se vrate na forum zbog onoga što nam je ovaj forum nekoć dao.
      Svako od članova se zasiti u jednom trenutku od pisanja na forumu, pa posle nekog odmora se mnogi vrate.

Kako je degma napisao ovde su većinom ljudi otvorenog uma i nije bilo nekog većeg trolanja, zbog kojeg su otišli. I uvek smo govorili da se lični razgovori, mogu obavljati pre privatnih poruka i da je svako vredjanje na forumu zabranjeno.
      E, sad je pitanje šta je za koga uvreda, a pisana komunikacija kao jedini način komunikacije na forumu, zna biti nekad nedovoljno razumljiva i mislim da je to osnovni problem, koji kasnije dovede do konflikta.

Za većinu članova i za mene ovo mesto je bilo i ostalo, drugi dom i verujem da će tako ubuduće da ostane
      Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

Comment

• Mica Ubica
        ...
        • Oct 2010
        • 1088

Originally posted by zoricab
        Svako od članova se zasiti u jednom trenutku od pisanja na forumu, pa posle nekog odmora se mnogi vrate.

Kako je degma napisao ovde su većinom ljudi otvorenog uma i nije bilo nekog većeg trolanja, zbog kojeg su otišli. I uvek smo govorili da se lični razgovori, mogu obavljati pre privatnih poruka i da je svako vredjanje na forumu zabranjeno.
        E, sad je pitanje šta je za koga uvreda, a pisana komunikacija kao jedini način komunikacije na forumu, zna biti nekad nedovoljno razumljiva i mislim da je to osnovni problem, koji kasnije dovede do konflikta.

Za većinu članova i za mene ovo mesto je bilo i ostalo, drugi dom i verujem da će tako ubuduće da ostane

Slažem se sa Zokom u potpunosti.

Mada mnogo više pratim nego što učestvujem u diskusijama, ni ja nisam videla eskalaciju bilo kakve rasprave. Moguće da bih sasvim drugačije sada reagovala da sam ja bila učesnik tih diskusija. Ali, nisam, zato sada sa mesta posmatrača komentarišem.

Jedino zahuktavanje koje sam videla (i pratila) je bilo, mislim povodom HAARP-a i tome sl., koje je trajalo određeno vreme i nakon čega je, možda ne kao direktna posledica, banovan član Milan Ivić. On je baš znao da napravi uzavrelu atmosferu. Mada, svi oni koji podgreavaju atmosferu su, mahom, i oni koji održavaju temu i diskusiju.

Ali, i pored toga, ne sećam se da je neko izneo svoje negodovanje povodom uvređenog ega i ranjenog ponosa. A možda samo nije hteo javno da se oglasi, ne znam.

No, iako mislim da je Lusi krenula poprilično oštro sa kaznenim merama i najavila pravu "seču knezova", cenim njen trud i, pre svega, entuzijazam da malo uvede reda i prodrma ovaj dragi nam forum.

Comment

• Lusi
          ignis
          • May 2014
          • 1442

Originally posted by Mica Ubica

No, iako mislim da je Lusi krenula poprilično oštro sa kaznenim merama i najavila pravu "seču knezova", cenim njen trud i, pre svega, entuzijazam da malo uvede reda i prodrma ovaj dragi nam forum.
          Draga, nitko nije kažnjen. Nitko nije dobio ni kaznu, ni ban.
          Samo je dotičnom članu rečeno da ne može diskreditirati drugog člana, a s onim što je napisao može otvoriti topic i nastaviti pisati dalje.
          Gdje je tu zapravo oštrina i seča knezova?

Meni se čini da vam je već ovo malo drmanja dosta da se probudite... ali da znate, neću vam ja svako malo dolaziti i drmusati vas

Hvala ti što cijeniš trud, zbilja jako volim ovaj forum.

Comment

• Mica Ubica
            ...
            • Oct 2010
            • 1088

Originally posted by Lusi
            Meni se čini da vam je već ovo malo drmanja dosta da se probudite... ali da znate, neću vam ja svako malo dolaziti i drmusati vas
            Haha, ovde si apsolutno u pravu! Meni treba mnogo da se latim tastature, a već par puta ostavih svoj komentar...

Kao što i sama znaš, sa ljudima je najteže raditi. A ti si se vratila da se uhvatiš u koštac sa svim našim levim i desnim nogama, žutim i šarenim minutama, raznoraznim bubama...da ne misliš da možeš nešto na bolje da promeniš, ne bi se latila moderiranja - eto ga entuzijazam. A trud ti tek predstoji...

Maaaaada, i dalje smatram da si ga od početka ožežila. Ostaje da se vidi za kasnije.

P.S. "Ognjena Lusi" bi ti bolje pristajalo

Comment

• Lusi
              ignis
              • May 2014
              • 1442

Trolerice, off topic je premješten na čakule. Nisam znala koje odabrati, nadam se da će vam ove odgovarati.

Comment

• riječanka
                Guru
                • Jul 2011
                • 6278

Originally posted by zoricab
                Ograničenje na religiji zbog same škakljivosti teme...jer se obično na njoj javljaju problemi.

Znači, sva caka je u tome kako nasloviti temu?

Npr tema "Susret s Isusom - svjedočanstva ljudi". Trolanja nema jer se svi slažu, tj. svi komentari idu u prilog temi. Ili komentara nema.
                Onda netko otvori temu "Susret s Isusom - svjedočanstva ljudi - rasprava" i tu isto nema trolanja jer je u naslovu teme omogućena rasprava. Ili ni to nije dopušteno?

Comment

• teemo
                  Guru
                  • May 2009
                  • 3140

Moze li tema biti trolerska?
                  Ako se lijepe samo yt filmici i nema mjesta za diskusiju
                  ili jos 'bolje', odgovara se ljepljenjem drugog filma.
                  ...umnozi l`se blago ,
                  nek vam srce za nj ne prione . Ps, 62,11

Comment

• Jesam
                    Supermoderator
                    • Mar 2011
                    • 14483

Originally posted by riječanka

Npr tema "Susret s Isusom - svjedočanstva ljudi". Trolanja nema jer se svi slažu, tj. svi komentari idu u prilog temi. Ili komentara nema.
                    Onda netko otvori temu "Susret s Isusom - svjedočanstva ljudi - rasprava" i tu isto nema trolanja jer je u naslovu teme omogućena rasprava. Ili ni to nije dopušteno?
                    U temi "Susret s Isusom - svjedočanstva ljudi" bit će prikazana ta svjedočanstva i svatko tko ima kakvih saznanja o svjedočanstvima, može ih tu iznijeti. No ovo je primjer vrlo uske teme, odnosno teme uskog raspona. U pravu si da će ta tema biti više kao blog.

No u temi "Da li je Dalaj Lama prevarant" (recimo) - bit će svakako više prostora za diskusiju jer i naslov teme govori da se radi o nekoj dilemi koju treba razjasniti i podrazumijeva se da će se na njoj moguće sukobiti dijametralno suprotna razmišljanja i stavovi, no i tu je važno imati na umu da se šamarati treba argumentima a ne uvjerenima ili osobnim uvredama i diskreditiranjem forumaša s kojima se ne slažemo u mišljenju.

Dakle, odgovor je da - naslov teme je zapravo taj koji određuje što će se na njoj dešavati i što je na njoj trolanje a što ne.
                    Last edited by Jesam; 15-05-14, 13:09.
                    slobodni.net za slobodni svijet

Comment

• zoricab
                      Super Moderator
                      • Mar 2009
                      • 22098

Na svim temama je dozvoljena konstruktivna rasprava bez gore napisanih vredjanja, omalovažavanja itd.
                      Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

Comment

• Jesam
                        Supermoderator
                        • Mar 2011
                        • 14483

Originally posted by teemo
                        Ovo je vrlo dobro pitanje.
                        O tome se već diskutiralo i postoje mišljenja koja zastupaju tezu da je to blogiranje a ne forumašenje.

Svakako neki argumenti idu tome u prilog, i ako se radi o jednoj temi povremeno (npr. imamo ih ovdje nekoliko tipa - dokumentarni filmovi, vijesti, štjajaznam - ne mogu se sad sjetiti al ima ih...) onda mislim da se može tolerirati jer i educiranje je nužno potrebno, ne mora se baš na svakoj temi čupat kosa i perje letit - ali ako to postane pravilo onda to više nije forum.

Ali opet ovisi kako je koncipirana tema, odnosno kakav je sam naslov.

Ako je naslov: Dokumentarni filmovi o Izraelu, onda je jasno da se tu nema što puno raspravljati, ali ako je naslov: Da li su dokumentarni filmovi o Izraelu istiniti ... eh, onda će biti druga priča.
                        Last edited by Jesam; 15-05-14, 13:15. Razlog: Dopuna

Comment

• Lusi
                          ignis
                          • May 2014
                          • 1442

Originally posted by teemo
                          Već ti je Jesam odgovorila, samo ću dopuniti.

Takve teme se u svijetu foruma smatraju spamerskima i nisu dobrodošle (osim tema o glazbi na koje korsnici stavljaju YT pjesme i slično).

Smatra se da je forum prvenstveno medij za raspravu, a FB i blogovi više odgovaraju temama kakve spominješ.

Ovdje su do sada takve teme bile dopuštene i trenutno još uvijek jesu.

Comment

• Jesam
                            Supermoderator
                            • Mar 2011
                            • 14483

- skretanje teme (npr. otvorite temu o mudrostima Dalaj Lame, a trolerski upisi govore da je Lama prevarant iako to nije tema)

Boldano ne smatram trolanjem nego raspavom (ili je dan loš primjer)
                            Ajmo nacrtati - ja crtam, ti gljedaš pa mi poslje kažeš sa čime se konkretno ne slažeš?

Tema glasi: Mudrosti Dalaj Lame

Autor teme je temu zamislio tako da svatko tko želi i smatra prikladim ovdje stavlja Dalaj Lamine mudrosti i o njima raspravlja (npr. kako ih osobno doživljava, kako se poklapaju s njihovom spoznajom itd).

Osoba koja u takvu temu kaubojski utrči s postom: "Kaj vi tu ovo i ono - kad je Dalaj lama običan prevarant" je na krivom mjestu i izazvat će od strane autora teme ovakvu reakciju:

WTF - što sam ti ja učinio/la?

Osoba-kauboj slobodna je (ako želiš, kao odgovor na temu Mudrosti Dalaj Lame) otvoriti novu temu s naslovom Dalaj Lama je prevarant ili Da li je DL prevarant?... i u njoj izlagati argumente u prilog svojoj tvrdnji. Evidentno je da će diskusija na ovoj potonjoj biti mnogo intenzivnija, žešća i možda provokativnija, ali sve je u skladu s temom.

Kibiš?

Comment

• riječanka
                              Guru
                              • Jul 2011
                              • 6278

Originally posted by Jesam
                              - skretanje teme (npr. otvorite temu o mudrostima Dalaj Lame, a trolerski upisi govore da je Lama prevarant iako to nije tema)

Ajmo nacrtati - ja crtam, ti gljedaš pa mi poslje kažeš sa čime se konkretno ne slažeš?

Tema glasi: Mudrosti Dalaj Lame

Autor teme je temu zamislio tako da svatko tko želi i smatra prikladim ovdje stavlja Dalaj Lamine mudrosti i o njima raspravlja (npr. kako ih osobno doživljava, kako se poklapaju s njihovom spoznajom itd).

Osoba koja u takvu temu kaubojski utrči s postom: "Kaj vi tu ovo i ono - kad je Dalaj lama običan prevarant" je na krivom mjestu i izazvat će od strane autora teme ovakvu reakciju:

WTF - što sam ti ja učinio/la?

Osoba-kauboj slobodna je (ako želiš, kao odgovor na temu Mudrosti Dalaj Lame) otvoriti novu temu s naslovom Dalaj Lama je prevarant ili Da li je DL prevarant?... i u njoj izlagati argumente u prilog svojoj tvrdnji. Evidentno je da će diskusija na ovoj potonjoj biti mnogo intenzivnija, žešća i možda provokativnija, ali sve je u skladu s temom.

Kibiš?
                              Kibim. Dakle biti će kako je bilo i do sada (glede rasprava). Osim ako pažljivo ne biramo naslove tema.
                              Znaš da sam protiv svakog nasilja i kaubojštine, nekulture i obezvrijeđivanja drugih, što njihovih uvjerenja i vjerovanja, što njih kao osoba.

Comment

• KloKan
                                New member
                                • May 2014
                                • 68

A kad bi se mogao staviti gumbić "troll" isto kao ovaj gumbić "Hvalla" ?
                                ~boeing~

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎