Čišćenje kuće - Koga odabrati?

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • kikac
    New member
    • Mar 2013
    • 20

Čišćenje kuće - Koga odabrati?

Imam jedno pitanje, zbog poslovnih obaveza često i nisam kod kuće... treba mi preporuka za čišćenje kuće. Ja sam pronašla ovu tvrtku:

http://www.pro-clean.hr/home/ i oni mi se čine u redu, ali trebam još preporuka??

Nemojte se brinuti čistim ja redovito kuću :) i to sa ekološki prihvatljivim proizvodima, ali mi je stvarno potreban neki servis za čišćenje jer u zadnje vrijeme se ne stignem posvetiti čišćenju, a priznajem da sam jedna od onih kojoj i najmanja mrvica nečistoće smeta u kući i uvijek mi mora biti sve kao po špagi.
    osor promet If you are happy then stay happy :)))
  • madagaskar
    Guru
    • Sep 2011
    • 557

što će ti servis, uzmi nekoga tko ne radi i ima viška vremena a nije mu ispod časti počistiti i tako zaraditi koju kunu
    razbijte sve svoje iluzije kako biste ih mogli zamijeniti novima

Comment

• Relax
      zadovoljna
      • Jul 2012
      • 2203

Originally posted by kikac
      Imam jedno pitanje, zbog poslovnih obaveza često i nisam kod kuće... treba mi preporuka za čišćenje kuće. Ja sam pronašla ovu tvrtku:

http://www.pro-clean.hr/home/ i oni mi se čine u redu, ali trebam još preporuka??

Nemojte se brinuti čistim ja redovito kuću :) i to sa ekološki prihvatljivim proizvodima, ali mi je stvarno potreban neki servis za čišćenje jer u zadnje vrijeme se ne stignem posvetiti čišćenju, a priznajem da sam jedna od onih kojoj i najmanja mrvica nečistoće smeta u kući i uvijek mi mora biti sve kao po špagi.
      savršenstvo ne postoji, nema savršene čistoće i ne može biti sve po špagi;
      ovo što si napisala je nadam se samo stilska figura
      Lord, Save Me From Your "Followers"!

Comment

• kikac
        New member
        • Mar 2013
        • 20

Imaš pravo Madagaskar, potražiti ću... A Relax naravno da je to stilska figura :) i znam da ne postoji savršenstvo, ali uvijek težim biti što bliže njemu... ;)
        osor promet If you are happy then stay happy :)))

Comment

• tomasini
          Alternativa addict
          • Jun 2011
          • 112

ispričavam se na namjernom upadanju u temu, ali učinilo mi se zgodnim "uletjeti" znači, za čišćenje kuće ja bih svakako odabrao neko ekološko sredstvo. osobno, kuću čistim jednim takvim sredstvom koje napravim sam za 0 kuna. rado dijelim recept i slobodno ga širite dalje.

univerzalno ekološko sredstvo za čišćenje za sva čišćenja u kući i oko nje uključujući i ručno ili strojno pranje rublja. također, pogodno za čišćenje tijela.

izrada:
          1/5 pepeo
          4/5 voda
          eterična ulja (neobavezno)

u posudi pomiješati pepeo i vodu. svakodnevno promiješati. nakon deset dana, kada se pepeo na dnu posude nakon zadnjeg miješanja slegao a voda potpuno izbistrila, dobivena lužnata voda lagano se odgrabi kako ne bi uzburkali talog. to je to. ako dodajemo eterična ulja, prije uporabe promučkati. eterična ulja koja ja dodajem u sredstvo za čišćenje (osim onoga za tijelo) su lavanda, čajevac i limun.

nadopuna - kombinacijom ove lužine i maslinovog ulja npr. možete također izraditi i kruti sapun. evo recepta: 1/3 pepelne vode, 2/3 maslinovog ulja, eterična ulja po želji. pepelnu vodu zagrijati na 50C, maslinovo ulje na 30C i zajedno uliti u bocu te miješati/mučkati do sat vremena. izliti u kalup, dobro poklopiti i staviti na toplo mjesto 24 sata. čekati da se stvrdne do 30 dana.

"We only have to look at our own bodies to recognize the sacred purpose of water on Mother Earth. We respect and honor our spiritual relationship with the lifeblood of Mother Earth."

Comment

• TheRainDancer
            New member
            • Nov 2012
            • 4

Kao studentica koja povremeno čisti kuću jednoj obitelji, preporučam da unajmite nekog studenta/studenticu. Čišćenje kuća je jedan od tih poslova za koje ljudi prije unajmljuju neku stariju gospođu ili unajme nekog preko servisa pretpostavljajući da će na taj način dobiti najviše za svoj novac. Meni se nekako čini da je to posao koji bi neka vrijedna mlada osoba mogla odlično obavljati, pogotovo jer zahtijeva puno saginjanja pa da starije gospođe poštedimo muke. :)

Ima stranica na facebooku kao što su Tražim/nudim studentski posao gdje se možete oglasiti i pronaći nekoga, dogovoriti se za razumnu cijenu i pomoći nekom studentu da zaradi koju kunu, uvijek su dobrodošle. Isto tako, po mom iskustvu većina će studentarije stvarno cijeniti takav posao jer je u usporedbi s ostalim koje se nude za nas stvarno jedan od boljih. :)

Comment

• manjara
              New member
              • Mar 2011
              • 2

Imam mali obrt, servis za ciscenje, u kom koristimo samo eko sredstva. Uglavnom ih pravim sama sa octom i e.uljima. Istrazujem nesto u vezi ciscenja pa mi ova tema na ovom forumu iskocila na google. Znam da je tema davno pokrenuta, ali napisat cu nesto. Kada angazirate servis za ciscenje prednost je sto imate vecu odgovornost, jer se nama , obrtima i firmama nikako ne treba negativna reklama. Mada, ni tu niste 100% sigurni, jer veliki servisi zaposljavaju zene pa ih ne placaju. One zato ne obavljaju svoj posao kako treba. Druga prednost kad angazirate servis je da imamo svoja sredstva i pribor. 😃
              Moram napisati, mada mozda ne bih trebala: gdji koja je cistunac i trazi nekog za ciscenje.. Ja osobno takve izbjegavam u velikom luku jer skoro svi takvi nisu ama bas nikad zadovoljni. Cisenje je posao koji se jako malo cijeni a nije lagan. Mozda se cini i da to svi mogu raditi ali ni to nije istina.

Comment

• jopa11
                Alternativa addict
                • Mar 2015
                • 155

Originally posted by madagaskar
                što će ti servis, uzmi nekoga tko ne radi i ima viška vremena a nije mu ispod časti počistiti i tako zaraditi koju kunu
                +1 i od mene za ovaj savjet. Što bi plaćao agenciju koja će dobro naplatit i uzet dobru proviziju čistačici. Uostalom, oglasnici su puno čistačica, iako to naravno nije najbolje rješenje jer nikad ne znaš ko će ti doć u kuću.

I da... Pripazi, nemoj uzimat nekog ko ti je (jako) drag tj nekog tko će se moć izmotavat i fušarit jer zna da mu nećeš reć ništa. Mislim možeš i takvog, ako nemaš problema s tim da kažeš čovjeku šta ga ide, ko god on bio.

EDIT: Uf, sad tek vidim da je tema stara i da ju je nko bumpao. Pardon. Al opet, možda nekom bude koristio ovaj post. :)

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                😀
                😂
                🥰
                😘
                🤢
                😎
                😞
                😡
                👍
                👎