Ulje Crnog Kima

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • colin
    Alternativa addict
    • Jun 2009
    • 294

Ulje Crnog Kima

ULJE CRNOG KIMA (lat. Nigella Sativa)

Želimo li upoznati crni kim, njegova svojstva i upotrebu, moramo se vratiti nekoliko tisuća godina unatrag.
    Vratiti se u vremena kada su se koristili prirodni lijekovi i gdje je crni kim imao svoje zavidno mjesto.
    Njegova povijest seže do kulture Egipta i faraona koji su koristili crni kim kao snažan prirodni lijek kod mnogih zdravstvenih tegoba.
    Liječnici toga vremena uvijek su imali zdjelicu sjemenki crnoga
    kima za poboljšanje izlučivanja mokraće, protiv nadutosti i bolova u trbuhu.
    U grobnici faraona Tutankamona pronađene su bočice ulja crnoga kima.
    U Nefertitino vrijeme crni kim se koristio kao svestrano ljekovito sredstvo
    i kao kozmetičko sredstvo za njegu kože.
    Kleopatra je njegovala svoje zavodničko tijelo uljem crnoga kima.
    U Bibliji, crni kim je spomenut kao "cumin" i njegove sjemenke su korištene
    pri izradi kruha kao lijek protiv nadutosti, bolova u trbuhu i plućnih bolesti.
    Crni kim kao biljku cijenio je i islamski prorok Muhamed koji je u svojoj čuvenoj knjizi "Hadith" napisao:
    "Crni kim liječi sve bolesti osim smrti."

RECEPTURE

Već smo gore naveli osnovno oralno korištenje ulja crnoga kima. Napominjem da
    se korištenje crnoga kima ne preporuča trudnicama.

1. Bolovi u zglobovima
    - zagrijanim uljem crnoga kima dva puta dnevno masiramo bolna mjesta

2. Bolovi u trbuhu i crijevima, nadimanje
    - 3 puta dnevno po 1 kapsula
    - u 2 dcl toploga mlijeka umiješajte žlicu meda i 2 čajne žlice ulja crnoga kima, te
    uzimati 3 puta dnevno prije jela

3. Proljev
    - čajnu žličicu ulja crnog kima pomješati sa 2 dcl jogurta i uzimati dva puta dnevno

4. Ekcemi, neurodermitis, psorijaza
    - 3 puta dnevno po 2 kapsule
    - napraviti pripravak za nanošenje na kožu od 100 ml: 50 ml ulja crnog kima, 30 ml
    ulja noćurka, 20 ml ulja pšeničnih klica , te dodati eterična ulja: Cajeput-15 kapi,
    Lavanda-20 kapi, Tamjan-8 kapi

5. Upala sinusa, bronhitis i astma
    - 3 puta dnevno po 2 kapsule
    - najmanje 2 puta dnevno po 15 minuta inhalirati se nad posudom vruće vode u
    kojoj smo rastopili ulje crnoga kima; inhalaciju treba provoditi najmanje tjedan
    dana
    - kroz tri tjedna ujutro prije doručka uzimati pripravak napravljen od jednog
    češnja češnjaka, 2 žlice meda i jedne čajne žlice ulja crnoga kima

6. Prehlada i gripa
    - jačanjem imunološkog sustava uzimajući crni kim preventivno moguće je izbjeći
    popratne bolesti koje se nadovezuju na gripu kao što su upala uha, upala sinusa
    i bronhitis
    - kada je prehlada nastupila preporučuju se inhalacije

7. Alergija na pelud
    - kod alergija je najbitnije što je moguće ranije početi uzimati kapsule crnoga kima
    (3 puta dnevno po dvije kapsule)

8. Gljivične infekcije
    - za vanjsko nanošenje koristiti ulje crnoga kima
    - oralno uzimati 3 puta dnevno po dvije kapsule
    - ako su gljivice u probavnom traktu, tada istovremeno treba provesti i strogu
    dijetu (savjet liječnika)

9. Kancerogena oboljenja
    - 1996. godine Savezna uprava za konrolu lijekova i hrane SAD odobrila je upotre-
    bu ulja crnoga kima u tretmanima kancerogenih oboljenja, za sprečavanje neže-
    ljenih efekata kemoterapije i jačanje imunološkog sustava organizma
    - 3 puta dnevno po dvije kapsule će olakšati i umanjiti neželjene efekte kemotera-
    pije, potičući tijelo da jača vlastitu sposobnost samoobrane
    Attached Files
  • zvjezdana
    New member
    • Oct 2009
    • 93

A jesam malo priglupa-pa nek mi sad netko veli jel ulje crnog kima i ulje crnog kumina ista ili različita stvar? Fala unaprijed

Comment

• Diana
      <3
      • Oct 2009
      • 7086

i mene zanima(mada mislim da je)
      :)

Comment

• zoricab
        Super Moderator
        • Mar 2009
        • 22098

Drage moje,

A jesam malo priglupa-pa nek mi sad netko veli jel ulje crnog kima i ulje crnog kumina ista ili različita stvar? Fala unaprijed
        I ja sam bila zbunjena u početku zbog više naziva, crni kumin, crni kim, kalinji itd.!!!

Zvjezdana, daleko od toga da si priglupa, pitanje ti je na mestu, trebali smo već naglasti!

Diana u pravu si, jeste isto, crni kim je kumin, kalinji... Kako god , ali je stvarno fenomenalan! Ja bez njega nikad nisam!!!

Veliki pozdrav i poljubac za moje dame!!!
        Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

Comment

• Diana
          <3
          • Oct 2009
          • 7086

kissi kissi
          :)

Comment

• zvjezdana
            New member
            • Oct 2009
            • 93

Hvala ,hvala-dakle-mogu kupit kalinji -i to je to,pa kombinirat sa citrofitom...I samo još nešto-jel bi trebalo napraviti pauzu nakon tri mjeseca,ili se i jedno i drugo može uzimati konstantno?

Comment

• Spring
              Administrator
              • Feb 2009
              • 5816

Originally posted by zvjezdana
              Hvala ,hvala-dakle-mogu kupit kalinji -i to je to,pa kombinirat sa citrofitom...I samo još nešto-jel bi trebalo napraviti pauzu nakon tri mjeseca,ili se i jedno i drugo može uzimati konstantno?
              Možeš uzimati konstantno.
              www.alternativa-za-vas.com
              www.alternativa-webshop.com

Comment

• zvjezdana
                New member
                • Oct 2009
                • 93

Hvala na savjetima Ramya,ma na kojem god podforumu se srele

Comment

• Spring
                  Administrator
                  • Feb 2009
                  • 5816

Originally posted by zvjezdana
                  Hvala na savjetima Ramya,ma na kojem god podforumu se srele
                  www.alternativa-za-vas.com
                  www.alternativa-webshop.com

Comment

• dadi
                    New member
                    • Jan 2010
                    • 40

Originally posted by colin
                    ULJE CRNOG KIMA (lat. Nigella Sativa)
                    Želimo li upoznati crni kim, njegova svojstva i upotrebu, moramo se vratiti nekoliko tisuća godina unatrag.
                    Kupih ga danas, upravo sam pročitao ovaj pdf što je colin priložio. Na kraju piše da nije pogodan za trudnice i dojilje.
                    Čini mi se da sam na forumu pročitao da ga iste mogu koristiti a tako su mi rekli i u ljekarni.

Jel to prije bilo takvo mišljenje pa se nedavno promjenilo ili što? Zašto različiti stavovi?

Već kad pišem ako nije problem za savjet kako dozirati citrofit i ulje zajedno trudnici - nema tegoba već preventivno?

Pročitao sam skoro sve teme o oba proizvoda no zaboravio sam si zapisati, a pisalo je znam i

Comment

• RainSoul
                      New member
                      • Apr 2014
                      • 5

Tajni čudotvorni lijek za sve bolesti-Crni kim

Ulje crnog kima je izrazito cijenjeno zbog svojih snažnih terapeutskih učinaka. Radi se o baznom ulju koje se može nanositi na kožu (psorijaza, ekcemi, suha koža, masaža zglobova i vlasišta) ili oralno (jačanje imuniteta, astma, artritis). Koristi se kod sljedećih oboljenja: hemoroidi, ekcemi, kožne gljivice, neurodermitis, psorijaza, akne, bolovi u zglobovima, lišajevi, upala sinusa (eksterna primjena), astma, bronhitis, kašalj, sklonost infekcijama, upala pluća, bolovi u želucu i crijevima, crijevne gljivice, nadimanje, visoki krvni tlak (interna primjena).
                      Više o benefitima Crnog kim-a pročitajte na:
                      Tajni &#269;udotvorni lijek za sve bolesti - Crni kim - analgeti&#269;ko (protiv bolova) - antibakterijsko - protuupalno - protiv &#269;ireva probavnog sustava - antikolinergi&#269;ko - protiv gljivica - protiv visokog krvnog tlaka - antioksidativno - spazmoliti&#269;ko - protuvirusno - bronhodilatatorsko - hepatoprotektivno (&#269;uva jetru) - hipotenzivno - pobolj&#353;ava osjetljivost na inzulin - poti&#269;e interferon - renoprotektivno (&#269;uva bubrege) - inhibitor alfa faktora tumorske nekroze - inhibicija glukoneogeneze (protudijabeti&#269;ko djelovanje)

Comment

• Namjerni prolaznik
                        Earth is bigger than me
                        • Apr 2012
                        • 1677

Koja je razlika između korištenja sjemenki i ulja? Kod sjemenka isto dolazi do podrigivanja, osobito ako se zalije sa limunom (ili naranđom), te ima dobar utjecaj na probavu/žuć/jetru (konzumacija nakon svakog masnog jela da rastopi sve ispod). Izuzev sličnosti, ima li neke razlike?
                        Ništa nije jednostavno kao što se čini... Ako ja pričam o tome
                        Originally posted by Kika
                        Meni treeebaju vasa teoretisanja.. ;) Jeste da nekad pola ne razumem, hehe

Dr. tumac orgonskih zapetljancija

Comment

Latest Topics

Collapse

There are no results that meet this criteria.

Working...
                        😀
                        😂
                        🥰
                        😘
                        🤢
                        😎
                        😞
                        😡
                        👍
                        👎