Koloidno srebro: Vaša iskustva

Collapse
X

• Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Spring
    Administrator
    • Feb 2009
    • 5817

Koloidno srebro: Vaša iskustva

Koristila sam koloidno srebro.

Uzimala sam ga nekoliko tjedana i nisam primijetila nikakve posebne rezultate (do duše, nisam bila ni bolesna ).

Što se tiče spreja, meni je bio zakon. Koristila sam ga za ubode insekata i opekline kod mene i djece. Pomoglo je!
    Približava se ljeto, i opet planiram naručiti sprej.
    Last edited by Spring; 27-09-09, 20:50.
    www.alternativa-za-vas.com
    www.alternativa-webshop.com
  • Acarya
    Okupan svjetlošću
    • Jul 2009
    • 2191

Mene zanima koliko je koloidno srebro provjereno i odobreno?Te dali postoje nuspojave?

Te kakvih rezultata ima kod lijecenja Vitiliga?

Comment

• zoricab
      Super Moderator
      • Mar 2009
      • 22098

Poštovani Acarya,
      Na najčešća pitanja i odgovore o srebrnoj vodi možeš naći na

Lično sam koristila srebrnu vodu za podizanje imuniteta i mislim da je potpuno neškodljiva. Veoma je važno da je atestirana i od proverenog proizvođača! Nisam za kućnu varijantu srebrne vode!

Veliki pozdrav
      Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

Comment

• Acarya
        Okupan svjetlošću
        • Jul 2009
        • 2191

Originally posted by zoricab
        Poštovani Acarya,
        Na najčešća pitanja i odgovore o srebrnoj vodi možeš naći na

Lično sam koristila srebrnu vodu za podizanje imuniteta i mislim da je potpuno neškodljiva. Veoma je važno da je atestirana i od proverenog proizvođača! Nisam za kućnu varijantu srebrne vode!

Veliki pozdrav

Hvala,upravo gledam na tom sajtu.
        Vrlo zanimljivo,iako ne spominju nigdje efekt na vitiligo,sto mi je i najpotrebnije.
        No i plavkasti ten od akumulacije vode me malo brine,iako se tamo tvrdi da je to nemoguce.

Comment

• zoricab
          Super Moderator
          • Mar 2009
          • 22098

Ništa ne treba uzimati u velikim količinama već kako je propisano i nema problema. Ne znam šta da ti kažem za Vitiligo, ali obzirom da diže imunitet, prvenstveno i ubija mnoge patogene u organizmu, možda vredi pokušati!
          Evo našla sam još jedan sajt o srebrnoj vodi, čak ima i kako se proizvodi.

Veliki pozdrav

Comment

• nano
            Banned
            • Apr 2009
            • 118

ha cuj..evo ja imam ranu od vadjenja zuba, na nju je stavljen most a da rana nije zacijelila..i sad se stvara nesto, sto ne znaju sta je..vjerovatno sekret, a sve pocelo od uroka, "Jao sto imas lijepe zube"...kako to obicno biva...i dobio od jarana koloidno srebro, cini mi se 20 ppm il kako se vec oznacava...uglavnom je cetiri puta jaca. Pa eto, prscem tu ranu, jer smo stavili pumpicu u bocicu, ali nisam primijetio neki pretjerani uspjeh...ali za sve treba vremena, ne moze odmah nista nestat, s obzirom na prirodu rane i na to da ne znam protiv cega se borim (da li gnoj ili sekret il nesto trece) nisam bas odusevljen uspjehom jer sam ocekivao da ce to nestat u roku odmah (prevelika ocekivanja).
            I da, ima neki metalni okus ta voda, nije bas da ga nema.Ali ne smeta.
            srebro je navodno izuzetno cisto, negdje iz Celja ga dobija (mislim 99,9% cistoce) 70 cuna bocica od 750dl
            eh, jos nesto...posteo je kao to antibiotik...imam neku aftu....al ne pomoze nista koloidno srebro....ni protiv obicne afte..a doza je 4 puta jaca.:(

Comment

• nano
              Banned
              • Apr 2009
              • 118

a evo, odlijepise mi se zubi, mozda je to rezultat koloidnog srebra :)

dakle nisam jedini...a cuj..ovaj jaran sto mi je dao to, on, njegova zena,djeca, svi koriste koloidno srebno bas za afte.
              a niti zalfija mi ne pomoze...malo je ublazila ranu, doduse meso se povuklo...al zubi otpali :)

Comment

• Miran Vućko
                Jargoon
                • Jun 2009
                • 496

Originally posted by nano
                a evo, odlijepise mi se zubi, mozda je to rezultat koloidnog srebra :)

dakle nisam jedini...a cuj..ovaj jaran sto mi je dao to, on, njegova zena,djeca, svi koriste koloidno srebno bas za afte.
                a niti zalfija mi ne pomoze...malo je ublazila ranu, doduse meso se povuklo...al zubi otpali :)
                Nano,

u ovakvim slučajevima koloidno srebro kurativno ni nemože pomoči. Taj vaš zubar vrijedi svog novca! Kako nije mogo sačekati, dok se rana potpuno ne zacijeli?

Vratite se zubaru i neka popravi svoju grešku! Sasvim je moguče, da se kod vas radi o divljem mesu....
                Ali nije fer i korektno od mene, da preko posta nešto nagađam.

LP

Comment

• nano
                  Banned
                  • Apr 2009
                  • 118

divlje meso? prijevod molim
                  vraticu se kod njega, mora mi to napravit kak spada,rekao je da dodjem. A za ranu se ceka 3 mjeseca da zacijeli, al kad ti odes na medicinski turizam jer je u HR sve uzasno skupo, nemas tri mjeseca na raspolaganju.
                  Ja bih licno hodao sa privremenim zubima gdje se rana zraci jer nema zuba u njoj, al kad stavi most, onda stavlja i zub na ranu.
                  to eto, divlje meso...se pomalo povuklo bilo, ali afta je ostala...nije ju sredilo kolodino srebro...mada ovisi valjda o kolicini vode koju uneses u sebe. Ja imam malu bocicu i pumpicu...4 puta na dan...evo 7 dana.afta ostala(u blazem stanju), zubi ispali...:)
                  doduse ispirem i zalfijom i onom vodicom za ispiranje.
                  Ali bih ipak utvrdio da kolodino srebro pomaze i da cu ipak uzet bocicu vecu i duze vrijeme je koristit. Mislim da se moze koristit i kad nisi bolestan i da nije stetno?

Comment

• Miran Vućko
                    Jargoon
                    • Jun 2009
                    • 496

Originally posted by nano
                    divlje meso? prijevod molim
                    vraticu se kod njega, mora mi to napravit kak spada,rekao je da dodjem. A za ranu se ceka 3 mjeseca da zacijeli, al kad ti odes na medicinski turizam jer je u HR sve uzasno skupo, nemas tri mjeseca na raspolaganju.
                    Ja bih licno hodao sa privremenim zubima gdje se rana zraci jer nema zuba u njoj, al kad stavi most, onda stavlja i zub na ranu.
                    to eto, divlje meso...se pomalo povuklo bilo, ali afta je ostala...nije ju sredilo kolodino srebro...mada ovisi valjda o kolicini vode koju uneses u sebe. Ja imam malu bocicu i pumpicu...4 puta na dan...evo 7 dana.afta ostala(u blazem stanju), zubi ispali...:)
                    doduse ispirem i zalfijom i onom vodicom za ispiranje.
                    Ali bih ipak utvrdio da kolodino srebro pomaze i da cu ipak uzet bocicu vecu i duze vrijeme je koristit. Mislim da se moze koristit i kad nisi bolestan i da nije stetno?
                    Ne treba tebi prijevod, nano.

Ali ipak, bilo bi dobro, da nekako provijeriš i kvalitetu koloidnoga srebra, koje upotrebljavaš.
                    Koloidno srebro možeš mirno konzumirati i preventivno, ali se i držati uputa.

Evo i recepat za afte:
                    Žalfiju, cvijet kamilice i timijana u jednakim dijelovima-iskuhati čaj i više puta na dan ispirati, dok ne prođe.
                    Napraviti čaj od islandskog lišaja i popiti po tri šolje na dan.
                    Ako imaš prilike, nabavi i borovnicu(dobiju se smrznute) i polagano žvači bobe preko dana-ima antiseptička svojstva.

Nadam se, da sam pomogo.

LP

Comment

• Acarya
                      Okupan svjetlošću
                      • Jul 2009
                      • 2191

Zar tu nije mozda neki oblik paradentoze?

Comment

• Lilipu
                        New member
                        • Aug 2009
                        • 3

Još jedno pozitivno iskustvo.
                        Ja i moje djevojčice upotrebljavamo koloidno srebro nekako dobar mesec dana. Počelo je, jer nikako da se rešimo adenoviroze (2 odjedanput), koja jih je desetkala več više od pola godine, starije je uz to imala i upaleno uho (oprostite na jeziku, jer pišem iz slovenije) svaka tri tjedna, ja sama osobno jako upalene sinuse (zna bit sve to navedeno zbog adenovirusa) in veoma boleča oba uha. najprije sam u roku tri dana pozdravila sebi sinuse (bol je nestao i otvorili su se) i do sada obolenja nije bilo. Stariji sam u uho davala kapi (ne mnogo, jer nije dala, a očito je bilo dovoljno) i tekučinu je pila, malima sam kapi davala u nos (isto bile težave sa sinusina), prskala u grlo in davala tekučinu. Tekučinu pijemo još danas (male količine) in meni osobno prvi put nakon 11 meseci tako, da se osječam, da živim. Je nakon što su sve tri po prvi put ušle u vrtič, nije bilo ni 5 dana u tih 11 meseci, da ne bi jedna, dve ili sve tri bile bolesne, uvijek sa temperaturom 40-41, proljevom od 14 dana, dugotrajnim virusnim anginama, da o konjunkitivitisu ni ne govorim. No, to je moje pozitivno iskustvo.

Nano, ako budeš opet probala, lokalno je najbolje upotrebiti koloidno srebro svakih 15 minuta, dok stanje nije bolje (to je zavedeno za uho, nos i slično, pa zna bit i za usta) il barem prvi dan. Ja priznajem, da nisam davala kapi na 15 min, pa zato ni rezultat nije bio tako brz, ali kad sam ji usjela uliti u uho navečer i nije se više digla (tako je kolidno srebro delovala celu noč, jer sam tekom noči ponovila), bol je do jutra nestala.

D

Comment

• zoricab
                          Super Moderator
                          • Mar 2009
                          • 22098

Poštovani nano,

bojim se da su te afte posledica gljivica! Probaj da ispiraš sodom bikarbonom!

Veliki pozdrav

Comment

• nano
                            Banned
                            • Apr 2009
                            • 118

danke svima, ispirao sam i sodom bikarbonom. Nesto kao afta, sta god to bilo..uhvatilo na mesu iznad osmice koja nije iznikla do kraja, meso prekriva osmicu...morace zubar da pogleda taj fenomen, al to nije tema, tema je koloidno srebro.
                            nama ga proizvodi prijetelj od prijatelja, ja tog lika ne znam, nekakav budist sta li, dobavlja srebro iz celja..nista ne naplacuje, osim koliko ga kosta materijala (po pricanju) dakle, kao nema profita...zato valjda i jest jeftinije od ostalih.
                            Nije paradontoza, daleko bilo, neg otpali umjetni zubici, most, 3 zuba.

Comment

• nada.umire
                              New member
                              • Sep 2009
                              • 1

ta koloidna voda običan je mit i djeluje kao i svaki placebo, tj samo kod onik koji vjeruju da im pomaze

ja sam osobno narucivala koloidno sredbro i nadala se da mi moze pomoci, a onda sam saznala da iza svega toga stoji grupa amatera koja proucava zastarjelu literaturu i koristi se svojim malim poslom na crno kao lakom zaradom na naivnim ljudima

evo, od ovih sam narucivala

prvo me zbunilo sto je tekucina bila sumnjive boje, zuckasto-kaki i to mi nije bas ulijevalo povjerenje
                              okus je bio odvratan, metalan i neugodan
                              a nakon vanjske primjene koza mi se izrazito susila

nakon toga sam razgovarala sa svojim lijecnikom koji mi je rekao da neke bakterije imaju svoj suzivot s ljudima na obostrano zadovoljstvo, a kada je rijec o virusima - jednom kada ih dobijemo, imamo ih zauvijek, samo je pitanje opceg stanja neseg organizma hoce li oni biti aktivni ili ne...a i neke bakterije mogu otjerati viruse
                              koloidno srebro je moderna medicina odbacila s razlogom

na kraju sam saznala kako se proizvodnjom "cudotvornog lijeka" bave dva muskarca iz rijeke koji proizvodnju imaju u jednoj garazi u vrlo upitnim uvjetima na uredjaju koji su sami sklepali i pronasli uputstva na internetu
                              jedna dizajnerica im je osmislila etikete, pa proizvodi djeluju profesionalno
                              a na web stranici se nigdje ne spominje njihova adresa, broj telefona ni nista
                              javila sam se na mail, a par dana kasnije primila telefonski poziv. lik je sa mnom vrlo neugodno razgovarao, osjecala sam se kao da sam na policijskom ispitivanju
                              drugi put sam pokusala naruciti i nazvala na broj s kojeg sam primila poziv, ali pretplatnik je bio iskljucen

pa ako vamaovo nije sumnjivo, onda atvarno ne znam

ne trosite svoj novac na gluposti
                              da ti ljudi jamce za svoj proizvod, stali bi imenom i prezimenom iza njega, a mozda i legalizirali svoj posao

Comment

Latest Topics

Collapse

• lozinka
                                Svrab
                                by lozinka
                                Pozdrav, imam 27 godina.
                                Godinama se patim sa svrabom, isao sam kod dermatologa, davala mi je neke gelove, malo pomogne ali ne puno. Vadio sam krv...
                                12-04-24, 09:08
                              • nensav
                                Šta je hromoterapija
                                by nensav
                                malo poznata metoda lečenje bojama

Ceo...
                                21-03-24, 08:52
                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘