Rupičaste Naočale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Spring
    Administrator
    • Feb 2009
    • 5817

    Rupičaste Naočale

    Rupičaste naočale su prirodna zamjena konvencionalnim naočalama, koje dovode do slabljenja očnog mišića i stvaraju potrebu za nošenjem sve veće dioptrije.

    Rupičaste naočale potječu iz drevne indijske medicine - Ayurvede. Bile su poznate američkim Indijancima i upotrebljavaju se u Njemačkoj već više od sto godina. U zadnje vrijeme rupičaste naočale postaju sve popularnije u Australiji i Južnoj Africi, a od nedavno i u sjevernoj Europi.

    Sve više optičara i oftalmologa širom svijeta pokazuje zanimanje za rupičaste naočale.

    Liječnici se slažu s time da nošenje rupičastih naočala dovodi do dugotrajnog poboljšanja vida.

    “Rupičaste naočale omogućuju ljudima da vide objekte pomicanjem oka. Rupice osiguravaju neograničenu dubinu fokusa tako da čak i kada oko ne fokusira ispravno, objekti će se pojaviti kao da su u fokusu. Važno je da one eliminiraju raspršivanje svjetlosti na rožnici i stoga poboljšavaju vid.

    Nakon mnogo ispitivanja možemo zaključiti, da rupičaste naočale pomažu kod problema vida i pritom nemaju nikakvih neželjenih posljedica”. --- Dr. Joseph I.Pascal, direktor očnog odjela Poliklinike u Stuyvesantu, SAD.


    Kako funkcioniraju rupičaste naočale

    Rupičaste naočale poboljšavaju koordinaciju između mozga i oka i pomažu očima da se nauče fokusirati bez naočala.

    Poteškoće u fokusiranju nastaju, kada se slika stvara u oku ispred rožnice (kratkovidnost) ili iza nje (dalekovidnost). Stoga od svake točke slike nastaje tzv. nejasni krug. Konvencionalne leće rade po principu dovođenja slike na rožnicu, da bi se jasno vidjelo.

    Ovo se rezultira u lijenosti očnog mišića. Zbog toga sa vremenom je potrebna sve veća dioptrija.

    Dovođenjem niza rupica ispred oka smanjuje se efektivni otvor oka (od onog određenog zjenicom oka na veličinu rupice ispred oka). Tako se smanjuje veličina nejasnog kruga, što objašnjava poboljšanje vida za vrijeme nošenja rupičastih naočala.

    Smanjena veličina nejasnog kruga se dovodi unutar opsega mehanizma za fokusiranje oka koje tada može dovesti sliku u savršeni fokus i time ponovo naučiti kako fokusirati na daljinu.



    Činjenica je da rupičaste naočale pomažu fokusiranju, što se može korisno primijeniti za smanjenje naprezanja očiju.

    Iskustva pokazuju, da rupičaste naočale smanjuju naprezanje očiju i glavobolje kod ljudi, koji se bave radom u zatvorenom prostoru ili provode mnogo vremena ispred televizora ili računala.

    Rupičaste naočale pomažu kod
    • kratkovidnosti
    • dalekovidnosti
    • astigmatizma
    • staračke dalekovidnosti
    • hiperosjetljivosti na svjetlo
    • prevencije / olakšanja naprezanja
      očiju
    • glavobolja uzrokovane
      dugotrajnim radom ispred monitora
    • u situacijama gdje se zamagljuju
      konvencionalne naočale (npr., za
      vrijeme kuhanja ili kupanja)


    Pročitajte više na http://www.biorama.net/rupicaste-naocale.html
    www.alternativa-za-vas.com
    www.alternativa-webshop.com
  • jaseirma
    samo se srcem dobro vidi
    • Sep 2009
    • 30

    #2
    moja majka je nosila dvije vrste naočala,jedne za blizu,jedne za daljinu.čim su mi preporučili bio ramine naočale,kupila sam ih.bila je komična koliko nije vjerovala u njih ali nakon MALO VREMENA nošenja,skinula je dioptriju i obične naočale bacila.sad ih ona svima kupuje za poklon i priča o njima,zbilja su izvrsne!!!

    Comment

    • LIK
      ←↑→↓
      • Oct 2009
      • 3195

      #3
      Ja sam kratkovidan i mislim si nabaviti ove naočale.

      Na nekim forumima sam čitao da se dioptrija vraća nakon prestanka korištenja naočala i vježbi.

      Ima li tko konkretnija iskustva

      Comment

      • Bio-Rama
        New member
        • Apr 2009
        • 55

        #4
        Poštovanje, što se tiče naočala one djeluju na jačanje očnih mišića i pravilniju uspostavu sa dijelom mozga koji je odgovoran za vid. Kao i svaki drugi trening trebate si održavati kondiciju ali ne treba ih nositi tako intenzivno kao u procesu vračanja dioptrije. Svakako su korisne i ljudi ih koriste već tisućama godina, što znači da to nije neki trend.
        Puno uspjeha želi vam mr.sc. Dinko Bilić
        Više informacija o ayurvedi saznajte u knjizi "Danvantari Ayurveda" i na web stranici:
        www.biorama.net

        Comment

        • jaseirma
          samo se srcem dobro vidi
          • Sep 2009
          • 30

          #5
          nije se vratila dioptrija niz godina.ali ona nekad baš iz gušta gleda tv s njima,ili ih ponekad stavi.kaže da obožava svoje rupičaste naočale

          Comment

          • moqui
            Fallen
            • Aug 2010
            • 1789

            #6
            Namjeravam što prije naručit jedne za sebe, maloprije sam poslao mail Bio Rami, nadam se da stranica funkcionira? (jer piše nešto copyright do 2008).
            Model Modern u Zadar, aj šalji
            KokoKao

            Comment

            • Spring
              Administrator
              • Feb 2009
              • 5817

              #7
              Originally posted by moqui
              Namjeravam što prije naručit jedne za sebe, maloprije sam poslao mail Bio Rami, nadam se da stranica funkcionira? (jer piše nešto copyright do 2008).
              Model Modern u Zadar, aj šalji
              Naravno da funkcionira!
              Vjerujem da ćete uskoro dobiti odgovor:)
              www.alternativa-za-vas.com
              www.alternativa-webshop.com

              Comment

              • moqui
                Fallen
                • Aug 2010
                • 1789

                #8
                heh, pa zakon su, cool izgledaju, s njima se oštrije vidi, i ono najvažnije trebale bi ispraviti vid bilo da se radi o kratkovidnosti, dalekovidnosti i ostalo.. ali zašto ih se treba pažljivo nositi samo par minuta, 5 minuta i tako polako do 15ak ili maksimalno 2 sata? jel bude problema ako ih se nosi duže?
                KokoKao

                Comment

                • Bio-Rama
                  New member
                  • Apr 2009
                  • 55

                  #9
                  Poštovanje, ako se rupičaste naočale nose i duže od 2 sata nema nikakvih nus pojava, minimum od 2 sata se naglašava radi velike lijenosti ljudi da išta urade za sebe. Samo je bitno da nema nikakvih loših osjećaja uslijed "jakog treninga" kao što je bolovi ili umor u očima, to je samo znak da je osoba preforsirala, jer ne može svatko podnijeti jake treninge. Lijepi pozdrav,
                  mr.sc. Dinko Bilić
                  Više informacija o ayurvedi saznajte u knjizi "Danvantari Ayurveda" i na web stranici:
                  www.biorama.net

                  Comment

                  • Slap
                    Banned
                    • Jun 2010
                    • 2022

                    #10
                    Originally posted by Bio-Rama
                    Poštovanje, ako se rupičaste naočale nose i duže od 2 sata nema nikakvih nus pojava, minimum od 2 sata se naglašava radi velike lijenosti ljudi da išta urade za sebe. Samo je bitno da nema nikakvih loših osjećaja uslijed "jakog treninga" kao što je bolovi ili umor u očima, to je samo znak da je osoba preforsirala, jer ne može svatko podnijeti jake treninge. Lijepi pozdrav,
                    mr.sc. Dinko Bilić
                    Nisam još pročitao kako se dnevno nose! Sa koliko minuta se započinje i kako se povećava. Što je korisnije pri nošenju rupičatih naočala? Naprimje gledati nešto izbliza (računalo, knjiga...) ili iz daljeg gledati televizor i slično. Ili je pak najbolje vani ih nositi na suncu i promatrati prirodu?

                    Pomozite,kupio sam ih a bojim se ići u krivom smjeru!

                    Comment

                    • SAS
                      Guru
                      • Aug 2009
                      • 740

                      #11
                      Originally posted by Pitagora
                      Nisam još pročitao kako se dnevno nose! Sa koliko minuta se započinje i kako se povećava. Što je korisnije pri nošenju rupičatih naočala? Naprimje gledati nešto izbliza (računalo, knjiga...) ili iz daljeg gledati televizor i slično. Ili je pak najbolje vani ih nositi na suncu i promatrati prirodu?

                      Pomozite,kupio sam ih a bojim se ići u krivom smjeru!
                      pa pise ti opisi na dnu njihovoj web str.


                      po mojem misljenju ide logika

                      npr. ak si kratkovidan onda te rupicaste naocale nosi vise kada gledas na daljinu kao TV, setanje u prirodi, gledanje u prirodu/bilo sto, nego za citanje i pisanje posto u vecini slucajeva za tu blizinu ti netrebaju nikakve naocale ni rupicaste niti dioptrijske, no ak si dalekovidan onda sve obrnuto od kratkovidnosti

                      naravno sve skupa netreba pretijerivati niti forsirati probaj zapocetak 5 min na dan na tijedan dana pa povecaj na slijedecih 5min tj. na 10min dalje povecavaj prema osjecaju, znaci nista forsirati, jer sve sto se forsira nije dobro

                      i obavezno procitati lijepo pise za vrijeme voznje se nikako nepreporuca koristenje tih rupicastih naocala da nebi bilo nismo znali jer ipak dosta smanjuje vidno polje, a ne kvalitetu vida vec vidno polje, ono je izuzetno vazno i vaznije nego sama kvaliteta vida zbog opreznosti u prometu !


                      sretno i obavezno javi kak ti ide i dali osjecas pomake, vidim da su im i cijene pale na prihvatljivije cifre !

                      Bez obzira da li mislis da mozes ili da ne mozes,
                      u svakom slucaju si u pravu.
                      - Henry Ford

                      Comment

                      • Slap
                        Banned
                        • Jun 2010
                        • 2022

                        #12
                        Originally posted by SAS
                        pa pise ti opisi na dnu njihovoj web str.


                        po mojem misljenju ide logika

                        npr. ak si kratkovidan onda te rupicaste naocale nosi vise kada gledas na daljinu kao TV, setanje u prirodi, gledanje u prirodu/bilo sto, nego za citanje i pisanje posto u vecini slucajeva za tu blizinu ti netrebaju nikakve naocale ni rupicaste niti dioptrijske, no ak si dalekovidan onda sve obrnuto od kratkovidnosti

                        naravno sve skupa netreba pretijerivati niti forsirati probaj zapocetak 5 min na dan na tijedan dana pa povecaj na slijedecih 5min tj. na 10min dalje povecavaj prema osjecaju, znaci nista forsirati, jer sve sto se forsira nije dobro

                        i obavezno procitati lijepo pise za vrijeme voznje se nikako nepreporuca koristenje tih rupicastih naocala da nebi bilo nismo znali jer ipak dosta smanjuje vidno polje, a ne kvalitetu vida vec vidno polje, ono je izuzetno vazno i vaznije nego sama kvaliteta vida zbog opreznosti u prometu !


                        sretno i obavezno javi kak ti ide i dali osjecas pomake, vidim da su im i cijene pale na prihvatljivije cifre !
                        Hvala.

                        Ali gledaj,ne piše kako treba nosti i kako treba povećavati nošenje.


                        Piše:
                        • nosite Veda Vision - rupičaste naočale svaki dan počevši sa 5 min., poslije 15 min., pa do 2-3 sata dnevno dok čitate, pišete ili promatrate.
                        • koristite Veda Vision rupičaste naočale minimalno šest tjedana.
                        Moja baba bi bolje objasnila. Piše prvi dan pet munuta,a što piše za slijedeće dane,ne piše da dnevno svaki dan povećavati za pet minuta. "Poslije 15 minuta", što poslije,poslije koliko dana? Ok da piše da treba doći do 2-3 sata svakodnevnog nošenja, ali što gore piše "minimum šest tjedana", što ako nam se vid maksimalno ne popravi nakon deset tjedana? Dvadeset..., ako ide sporije.
                        I to drugo što kažeš da kratkovidni trebaju gledati sa naočalama predmete u daljini a delekovidni (kao ja koji trebam naočale za čitanje) predmete u blizini kao računalo,knjiga...nigdje to ne piše a trebalo bi radi više toga. Što ako kao dalekovidan ipak gledam više predmete u daljini...nigdje ne piše kakav efekat tada ima moje nošenje naočala. Ko guske u magli trebamo sami eksperimentirati i predpostavljati.

                        Comment

                        • Bio-Rama
                          New member
                          • Apr 2009
                          • 55

                          #13
                          Poštovani, sa rupičastim naočalama radite sve kao da ih nemate, sretno sve radite, čitate, gledate, samo taj period prilagodbe je oko 45 dana, kada u tom periodu treba početi sa 5-10 min i svaki dan toliko povečavati, kako bi se nakon 30-45 dana došlo do 2-3 sata nošenje, i od tada se zapravo počinje očekivati napredak u smislu popravka dioptrije. lp, mr.sc.D.Bilić
                          Više informacija o ayurvedi saznajte u knjizi "Danvantari Ayurveda" i na web stranici:
                          www.biorama.net

                          Comment

                          • moqui
                            Fallen
                            • Aug 2010
                            • 1789

                            #14
                            koja paranoja. nosiš ih malo pomalo tj. koliko ti odgovara. jel bitno ako ih danas nosiš 5 a sutra 10 ili danas 5 a sutra 6minuta? mislim da nije, nećeš valjda svaki dan navijat štopericu koliko milisekundi ih se treba nosit danas a koliko sutra. nosiš ih kad god ti odgovara. pošto dosta smanjuju svjetlo najbolje ih je nosit kad je sunčano i kad se bleji u televiziju tak da bude neke koristi i od zurenja u tv ak je već gledamo. rezultate nemoj očekivat da se ne razočaraš. ak pomogne dobro, ak ne ništa. svatko tko nešto prodaje ili promovira ustostručuje djelovanje toga što promovira da privuče ljude, ne postoje čudotvorne naprave, iako neku mrvu mogu pripomoći. ja sa svojima volim zuriti u neku točku i osjećam ko da mi oči "bildaju" što mi je ugodno iako nema razultata, ali živcira me nositi ih po kući i vani po slabijem svjetlu jer ko da ti netko stavi crnu zavjesu na oči ili ko da si pijan, jedan predmet vidiš kao 4 predmeta zbog tih rupica.
                            KokoKao

                            Comment

                            • SAS
                              Guru
                              • Aug 2009
                              • 740

                              #15
                              Originally posted by moqui
                              koja paranoja. nosiš ih malo pomalo tj. koliko ti odgovara. jel bitno ako ih danas nosiš 5 a sutra 10 ili danas 5 a sutra 6minuta? mislim da nije, nećeš valjda svaki dan navijat štopericu koliko milisekundi ih se treba nosit danas a koliko sutra. nosiš ih kad god ti odgovara. pošto dosta smanjuju svjetlo najbolje ih je nosit kad je sunčano i kad se bleji u televiziju tak da bude neke koristi i od zurenja u tv ak je već gledamo. rezultate nemoj očekivat da se ne razočaraš. ak pomogne dobro, ak ne ništa. svatko tko nešto prodaje ili promovira ustostručuje djelovanje toga što promovira da privuče ljude, ne postoje čudotvorne naprave, iako neku mrvu mogu pripomoći. ja sa svojima volim zuriti u neku točku i osjećam ko da mi oči "bildaju" što mi je ugodno iako nema razultata, ali živcira me nositi ih po kući i vani po slabijem svjetlu jer ko da ti netko stavi crnu zavjesu na oči ili ko da si pijan, jedan predmet vidiš kao 4 predmeta zbog tih rupica.
                              e pa te rupicaste naocale treba nositi postupno jer se ono zasniva na bildanje ocnih misica, tak sam ja jednom na listicu papira izbusio par rupica od 1mm i kao idem gledati kroz to da vidim kak izgleda, pa gotovo odmah sam vidio bolje al zato nije ni proslo 1minuta vec me na to oko boljelo od naprezanja ista prica i za drugo oko

                              Bez obzira da li mislis da mozes ili da ne mozes,
                              u svakom slucaju si u pravu.
                              - Henry Ford

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎