Koliodno srebro se radi pomoću jaćeg protoka strujne energije koja otapa srebrne katiode i aniode. Radi se u destiliranoj vod, srebro se odvaja u komadičima koje stvaraju na kraju u posudi lagani talog pa je i vidljivo. Obično se to proizvodi u kučnoj radinosti uz pomoć baterije ili zappera. Postupak traje cca 5-6 sati. Na taj naćin je i kvaliteta i jaćina ppm-a slabija nego Ionsko.
Ionsko srebro radi se na proćiščenoj vodi koja ima 00,00 primjesa u sebi, na vrlo laganoj i protočnoj izmjeničnoj struji. Postupak traje cca 12 sati. Teško da se može radit u kučnoj izvedbi u koliko osoba nema poseban aparat napravljen po standardima. Naravno jaćina je puno bolja mjerenjem ppm-a, a time i kavliteta. Osječa se i razlika u okusu pa i u djelovanju. Srebro se rastapa u ionima i nema taloga u posudi u kojoj se radi. Što se radi na slabijoj izmjeničnoj struji to je postupak duži no i jaćina je jaća.
Ionsko srebro je gorkastog okusa za razliku od koloidnog koji nije.
Evo to je onako malo opisano i nadam se da će pomoći. Ovo sam napisala iz vlastitog iskustva. Isprobala sam oboje i uistinu se osjeti velika razlika. Zato predlažem ljudima da pripaze što i od koga kupuju jer se na tržištu dosta često koloidno prodaje pod ionsko. Osim što je razlika u cijeni, razlika je i u kvaliteti što je po meni čak puno bitnije.
Ako nekog zanima i ima potrebe za ćistim ionskim srebrom, neka mi se slobodno obrati na pp ili mail koji je u potpisu. |