Upala krajnika

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • alison
    back to basic
    • Mar 2010
    • 9616

    #16
    Originally posted by Lorka05
    Citrofit pomaže, barem je kod nas pomogao

    No, kako je streptokok "razrovao" mandule, a čini se i nastanio se u njima, naručeni smo za operaciju da ne bismo imali ozbiljnijih problema...

    Pitanjce za mame/tate i ostale s iskustvom/znanjem: da li je poslije odstranjenih krajnika dijete sklonije bronhitisima? Pitala sam doktora (ORL) pa mi je rekao da su to "babske priče".
    Lorka, "babske priče" su to - da će djetetu biti bolje ako odsrtrani krajnike...



    Pogledaj malo sa druge strane - krajnike imamo u organizmu sa velikom svrhom i razlogom (kao i sve ostale organe), oni su posljednji organ obrane od upale u donjem dišnom traktu - znači zaustavljeju upalu u gornjem kojeg je lakše ispirati čajevima i lječiti na druge načine.... nego kad pritajena upala pohara pluča???
    TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
    KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
    DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
    (H. FORD).
    pridruži nam se u bblj

    Comment

    • Tree
      <3
      • Aug 2010
      • 4217

      #17
      E, da, nisam rekla - ja sam za očuvanje krajnika, a vađenje kao zadnju opciju, ali je Lorka pitala za iskustva nakon vađenja.

      Isto, čitala sam da upale i jednom mjesečno nisu problematične. Da bolovanje i oporavak kod djece može trajati i oko 15 dana.

      Međutim, treba paziti na prehranu i davati potrebne preparate djetetu (one koji će pomoći, a koji i odgovaraju djetetu o kome se radi - pa je vjerovatno homeopatija super za primjeniti ovdje), kako bi došlo do oporavka.
      Ako se anginozna upala ne liječi na vrijeme i na potreban način, može doći do upale srednjeg uha, problema sa sluhom, problemima u razvoju govora, a neke od bakterija koje mogu biti uzročnici upale krajnika mogu u nekim slučajevima dovesti do upale bubrega, reumatske groznice, uticati na srce, kožu, nervni sistem i zglobove...

      Ja sam (sorry ako se ponavljam) stavljala ulje čajevca da isparava preko noći u spavaćoj, i to je JAKO pomoglo, pozitivne promjene su bile uočljive odmah.


      Ima i preparat koji se zove nišador, vrsta soli, mislim. Kod nas se ima kupiti u apoteci. Nišador je lijek koji se prije koristio pri liječenju ovakvih upala, a sada ga ljekari ne pominju, naravski.
      U obliku praha se u malim količinama puhne u grlo, na oboljele krajnike. Ovo nije lako učiniti, a i ako veća količina padne na jedno mjesto, pogotovo upaljeno, onda jako peče, pa je djetetu teško ponoviti ovaj tretman kad se jednom izbezumi od iznenadne boli.
      Ako neko ovo bude radio, treba djetetu reći da može očekivati peckanje koje će brzo proći i donjeti ozdravljenje.
      Ja nisam ovo znala, pa sam rekla da neće boliti. Sad se nadam da je sin već zaboravio ovo iskustvo, i, u stvari, nadam se da će ovaj dugi period bez upala potrajati
      …a o zmajevom biseru ni rijeci!

      Comment

      • Lorka05
        New member
        • Jan 2011
        • 65

        #18
        Originally posted by alison
        Lorka, "babske priče" su to - da će djetetu biti bolje ako odsrtrani krajnike...



        Pogledaj malo sa druge strane - krajnike imamo u organizmu sa velikom svrhom i razlogom (kao i sve ostale organe), oni su posljednji organ obrane od upale u donjem dišnom traktu - znači zaustavljeju upalu u gornjem kojeg je lakše ispirati čajevima i lječiti na druge načine.... nego kad pritajena upala pohara pluča???
        Alison, hvala ti na brizi i savjetima. Dijelim tvoje mišljenje. "Razlika" je u tome što kod nas nije problem upala krajnika, grlobolja ili sl. vec streptococcus pyogenes koji se ponavlja kod sina, muža i mene već 3 mjeseca. Bakterija je svaki put potvrđena i terapija je svaki put bila antibiotska. Daleko od toga da sam sklona antibioticima što više moj sin je u 3 godine života popio samo 3 antibiotika, bilo bi super da nije ni ta 3, ali sad u 3 mjeseca - 3x antibiotik: 2 x po 10 dana, 1x 5 dana. Od godine i pol ga imuniziram propolisom, medovima, raznim čajevima, sad smo nedavno uveli i Citrofit, crni kim... Ja sam doslovno odrasla na propolisu. Bili smo i kod homeopatkinje i sa streptokokom nam nije mogla pomoći (sugerirala je samo da u rujnu počnemo uzimati Timo prevencije radi).

        Hoću reći da jesam probala i isprobala dosta toga prije nego što sam prihvatila operaciju kao opciju. Međutim, ORL doktor kaže da krajnici nisu (kod mog sina) za razmišljanje već da trebaju ići van jer se ta gadarija izgleda nastanila u njima. Razgovarala sam i s pedijatrom koja je radila dugi niz godina kao dječji kardiolog, a nažalost i s više mama kod čije djece je streptokok napravio ozbiljne probleme (artritis, nastanio se na kostima).

        Zbog svega toga mi idemo na operaciju, a u međuvremenu smo "na Citrofitu" i ostalim prirodnim lijekovima i pomagalima.

        Comment

        • Lorka05
          New member
          • Jan 2011
          • 65

          #19
          Originally posted by Tree
          E, da, nisam rekla - ja sam za očuvanje krajnika, a vađenje kao zadnju opciju, ali je Lorka pitala za iskustva nakon vađenja.

          Isto, čitala sam da upale i jednom mjesečno nisu problematične. Da bolovanje i oporavak kod djece može trajati i oko 15 dana.

          Međutim, treba paziti na prehranu i davati potrebne preparate djetetu (one koji će pomoći, a koji i odgovaraju djetetu o kome se radi - pa je vjerovatno homeopatija super za primjeniti ovdje), kako bi došlo do oporavka.
          Ako se anginozna upala ne liječi na vrijeme i na potreban način, može doći do upale srednjeg uha, problema sa sluhom, problemima u razvoju govora, a neke od bakterija koje mogu biti uzročnici upale krajnika mogu u nekim slučajevima dovesti do upale bubrega, reumatske groznice, uticati na srce, kožu, nervni sistem i zglobove...

          Ja sam (sorry ako se ponavljam) stavljala ulje čajevca da isparava preko noći u spavaćoj, i to je JAKO pomoglo, pozitivne promjene su bile uočljive odmah.

          Da, upravo tih komplikacija se bojimo. I da, pozdravljam ulje čajevca, a stavljala sam i eterično ulje eukaliptusa i pomagalo je i kod nas.

          Comment

          • alison
            back to basic
            • Mar 2010
            • 9616

            #20
            Originally posted by Lorka05
            Alison, hvala ti na brizi i savjetima. Dijelim tvoje mišljenje. "Razlika" je u tome što kod nas nije problem upala krajnika, grlobolja ili sl. vec streptococcus pyogenes koji se ponavlja kod sina, muža i mene već 3 mjeseca. Bakterija je svaki put potvrđena i terapija je svaki put bila antibiotska. Daleko od toga da sam sklona antibioticima što više moj sin je u 3 godine života popio samo 3 antibiotika, bilo bi super da nije ni ta 3, ali sad u 3 mjeseca - 3x antibiotik: 2 x po 10 dana, 1x 5 dana. Od godine i pol ga imuniziram propolisom, medovima, raznim čajevima, sad smo nedavno uveli i Citrofit, crni kim... Ja sam doslovno odrasla na propolisu. Bili smo i kod homeopatkinje i sa streptokokom nam nije mogla pomoći (sugerirala je samo da u rujnu počnemo uzimati Timo prevencije radi).

            Hoću reći da jesam probala i isprobala dosta toga prije nego što sam prihvatila operaciju kao opciju. Međutim, ORL doktor kaže da krajnici nisu (kod mog sina) za razmišljanje već da trebaju ići van jer se ta gadarija izgleda nastanila u njima. Razgovarala sam i s pedijatrom koja je radila dugi niz godina kao dječji kardiolog, a nažalost i s više mama kod čije djece je streptokok napravio ozbiljne probleme (artritis, nastanio se na kostima).

            Zbog svega toga mi idemo na operaciju, a u međuvremenu smo "na Citrofitu" i ostalim prirodnim lijekovima i pomagalima.
            jednom riječju .... streptococcus pyogenes zapper
            TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
            KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
            DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
            (H. FORD).
            pridruži nam se u bblj

            Comment

            • minjabg
              osmeh
              • Jul 2009
              • 2774

              #21
              Dobre su obloge od meda sa cimetom ili djumbirom.
              Na pamucnu krpu se se stavi kasika meda,ravnomerno razmaze,a preko toga se pospe cimet ili djumbir u prahu.
              Drzi se oko 2h na grlu.
              Mojoj deci je pomagalo.

              Comment

              • revilov
                New member
                • Nov 2016
                • 5

                #22
                Evo ljudi najbolji recept da brzo i lako resite problem upale grla



                ovo je yutube snimak ko god da je probao hvali kao ekstra prirodno napravite sami lijek

                Comment









                Latest Topics

                Collapse

                There are no results that meet this criteria.

                Working...
                😀
                😂
                🥰
                😘
                🤢
                😎
                😞
                😡
                👍
                👎