Koje ulje crnog kima?

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Jesam
    Supermoderator
    • Mar 2011
    • 14482

    #46
    Originally posted by Tree
    Ja koristim Gameha i tamno je i jako.
    Kako djeci dajete ovo ulje? Ja sinu nisam još davala jer je i meni prejako.

    Ideja: Nedavno sam zamijesila hljeb sa samo malo ovog ulja i ukus je bio mmmmmm Hljeb napravim od više vrsta integralnog brašna, bude tanak i pečem ga dugo na niskoj temperaturi.
    Znam da sam malo off na ovoj temi, ali zanima me recept. To je beskvasni kruh (mislim, ako je tanak), kao pogača ili?
    slobodni.net za slobodni svijet

    Comment

    • Tree
      <3
      • Aug 2010
      • 4217

      #47
      Originally posted by Jesam
      Znam da sam malo off na ovoj temi, ali zanima me recept. To je beskvasni kruh (mislim, ako je tanak), kao pogača ili?
      Da, da, tanka pogača. Zamjesim ga sa malo sode (ili svježeg kvasca), stavim puno sjemenki u njega i pospem ga zobenim pahuljicama nekad.
      …a o zmajevom biseru ni rijeci!

      Comment

      • Nandy178
        New member
        • Apr 2012
        • 35

        #48
        Originally posted by sinkezg
        Jel piše dal je hladno prešano? Ako je hladno prešano, onda je nerafinirano.
        Ne mora biti:
        Ve&#263;ina dana&#353;njih ulja na policama dobiva se postupkom vru&#263;eg tije&#353;tenja, jer se podizanjem temperature pove&#263;ava prinos dobivanja ulja. Zbog toga su takva ulja jeftinija, ali zbog zagrijavanja dolazi i do&#8230;

        Comment

        • sinkezg
          Guru
          • Oct 2009
          • 2414

          #49
          Nema smisla ulje hladno prešati a onda filtrirati jer se onda moglo vruće prešati, ako ga već mislimo rafinirati, pod uvjetom da nam nije bitno u dobroj mjeri sačuvati aktivne sastojke (prvenstveno timokinon i masne esencijalne kiseline).

          Comment

          • medeari
            Only me
            • May 2011
            • 169

            #50
            Koristim ulje crnog kima od Aromare i prezadovoljna sam. Dugotrajnije se konzumiranje vidi i konkretno na krvnoj slici. Ja ga koristim kao prevenciju 2 x godišnje i po potrebi ga nanosim direktno na lice ako mi se pojave opet upalni procesi zbog seboroičnog dermatitisa. Nisam sigurna da mogu reći da mi ga je izliječilo na licu ali već mjesecima mi se ne pojavljuje crvenilo i ljuštenje kože.

            Comment

            • Ezekiel
              Alternativa addict
              • Sep 2011
              • 335

              #51
              koristim Pranaromovo ulje, mozda sam popila sve skupa 3 ili 4 bocice do sad, alergija mi je bolje al mislim da mi nije ulje uzrokovalo poboljsanje jer su 3-4 bocice ipak malo...mozda ima veze s tim sto sam promijenila grad, mozda ovdje u ZG cvjeta nesto sto mi manje steti od necega u ZD..nemam pojma al u svakom slucaju, kihanje i slinjenje me ne davi vise toliko a u zadnja 2 mj vise ne koristim kapi za nos, sto mi je izuzetno drago....jer zadnjih nekoliko godina ja nisam mogla leći bez da mi se obe nosnice kompletno ne zatvore, prije sam cak znala po danu stavljati to u nos jer nisam mogla disati...onda se malo poboljsalo, da bi na kraju doslo do toga da stavljam Operil za djecu samo navecer po 1 kap u svaku nosnicu al evo sad ni to ne trebam

              Comment

              • Nandy178
                New member
                • Apr 2012
                • 35

                #52
                ima nova ulja za kupiti od greens (http://www.greens.com.hr/greenshop/), vidla sam ih u biljnoj ljekarni, petrinjska 6, zg. crni kim je 55kn, ja sam pila od konoplje i super mi je, fini, gusti i djeluje...

                Comment

                • Namaste ASC
                  Alternativa addict
                  • Aug 2012
                  • 305

                  #53
                  Ulje crnoga Kima, kalinji, čurekot ili ulje crnog kumina (Nigelle Sative) bitno je da znate da je hladnoprešano i nije mješano sa drugim baznim uljima da se dobije količina. Ne smije imati jaki intezivan okus i netreba imati okus kao motorno gorivo jer kada probate pravo ulje onda vidite razliku. Pravo ulje je pikantno,papreno i gorko -boja mu je zelenkasta. Ako počne brzo djelovati znate da je pravo ulje.

                  Ali svakako sve alergije koje osoba ima to je dokaz da je tijelo osobe intoksicirano i da bi trebalo se detoksicirati. Tako da znate ako imate bilo kakvu alergiju dišnih puteva na koži ,crvenilo , kihanje to je dokaz da ste zatrovani i da bi trebalo raditi metode detoksikacije,čiščenja organizma, sirova prehrana ili post jer tako tijelo vam daje znak da nešto neradi u vašem organizmu...

                  Kada počnete osluškivati svoje tijelo tada ćete biti zdravi ...
                  Recite DA za zdravlje i prirodu
                  namasteasc@gmail.com
                  Sve dolazi iz tišine, sve nestaje u tišini...

                  Comment

                  • Ezekiel
                    Alternativa addict
                    • Sep 2011
                    • 335

                    #54
                    ja se uzasavam tih detoksikacija jer ukljucuju post, a kad pomislim na to, poludim veliki sam zderavac sto mogu hahaha..

                    Comment

                    • Zarah
                      New member
                      • Jan 2013
                      • 50

                      #55
                      zanima me da li je dovoljno piti svaki dan jednu zlicicu crnog kima?
                      "Forgive me if what has seemed little to you, to me is all."

                      Comment

                      • Gnosis
                        Aquarius
                        • Nov 2012
                        • 8866

                        #56
                        Originally posted by Zarah
                        zanima me da li je dovoljno piti svaki dan jednu zlicicu crnog kima?
                        Ja sam koristio 3 x 25 kapi , pretpostavljam da se doza može uzeti odjednom ali kako je Edgar Cayce(spavajući prorok) preporučio ulja je bolje uzimati jednu kašikicu zbog bolje absorbcije i iskoristivosti
                        "They must find it difficult, those who have taken authority as truth, rather than truth as authority."
                        Gerald Massey

                        Comment

                        • Gnosis
                          Aquarius
                          • Nov 2012
                          • 8866

                          #57
                          Originally posted by Gnosis
                          Ja sam koristio 3 x 25 kapi , pretpostavljam da se doza može uzeti odjednom ali kako je Edgar Cayce(spavajući prorok) preporučio ulja je bolje uzimati jednu kašikicu zbog bolje absorbcije i iskoristivosti
                          O da ne valja preterivati sa crnim kuminom bolje je uzeti malo manje nego previše
                          "They must find it difficult, those who have taken authority as truth, rather than truth as authority."
                          Gerald Massey

                          Comment

                          • Zlo
                            U vladi
                            • Feb 2012
                            • 977

                            #58
                            kod takvih stvari vrijedi ona 'manje je više' ;)
                            Jesus is coming - Look busy!

                            Comment

                            • Nandy178
                              New member
                              • Apr 2012
                              • 35

                              #59
                              Originally posted by Ezekiel
                              ja se uzasavam tih detoksikacija jer ukljucuju post, a kad pomislim na to, poludim veliki sam zderavac sto mogu hahaha..
                              I ja isto, još imam gastritis pa ću probati detoksikaciju jetre uz pomoć promjene prehrane tj. dijeta na 9 dana.
                              Evo link:http://www.vita.com.hr/zdravlje/ja-n...nje-jetre.html
                              Dobro da ima i drugih načina.

                              Comment

                              • Diana
                                <3
                                • Oct 2009
                                • 7086

                                #60
                                Originally posted by Nandy178
                                I ja isto, još imam gastritis pa ću probati detoksikaciju jetre uz pomoć promjene prehrane tj. dijeta na 9 dana.
                                Evo link:http://www.vita.com.hr/zdravlje/ja-n...nje-jetre.html
                                Dobro da ima i drugih načina.

                                Za detox jetre koristim ayurvedski proizvod :
                                Himalaya
                                Liv.52

                                Mislim da ima po biljnim apotekama
                                :)

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎