Alternativno lečenje proširenih vena

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • zoricab
    Super Moderator
    • Mar 2009
    • 22098

    Alternativno lečenje proširenih vena

    Indijski kesten sadrži escin supstancu koja učvršćuje zidove kapilara i vena i veoma je korisna kod prevencije i lečenja upaljenih i proširenih vena. Kesten ublažava bolne grčeve i osećaj težine u nogama.
    Lečenje: Veoma je komplikovano i složeno da sami napravite smesu za mazanje vena i nogu od kestena, ali u apotekama možete da pronađete sve vrste krema i pomada sa bazom kestena.
    Alternativa: Mogu vam pomoći i biljke kao što su veprovac, imela i majoran.
    Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!
  • zoricab
    Super Moderator
    • Mar 2009
    • 22098

    #2
    Lečenje UPALE VENA

    Neven u medicinske svrhe, najčešće se koristi za spoljašnje upale. Sanira ožiljke, povrede i upale vena.
    Lečenje: U šoljicu za čaj stavite 2 kašičice suvih cvetova nevena, prelijte ih ključalom vodom, ostavite da odstoje 10 minuta i potom procedite. U šoljicu potopite tkaninu od lana koju ćete zatim staviti na upaljeno mesto. Menjajte oblog nekoliko puta dnevno. Možete koristiti i pomadu od nevena koju možete naći u apotekama.

    Alterantiva: Veprovac takođe blagotvorno deluje na upale vena.
    Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

    Comment

    • Stella
      Guru
      • Jun 2009
      • 630

      #3
      Tromboza
      lišće bokvice (trputac) se najtoplije preporučuje i kod tromboze.
      OBLOG OD LIŠĆA: svježe listove trputca oprati, zgniječiti na dasci s kuhinjskim valjkom (oklagijom) u lisnatu kašu i staviti na oboljelo mjesto.
      www.ikm.hr
      Velicina ljudske duse mjeri se kolicinom oprastanja

      Comment

      • zoricab
        Super Moderator
        • Mar 2009
        • 22098

        #4
        Draga Stella,
        kod mene u komšiluku jedna žena tako stavlja listove od kupusa! Kaže da izvlači razne upalne procese, čak se preporučuje da se stavlja kao oblog za štitnu žlezdu, a o tome sam već pisala.
        Veliki pozdrav
        Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

        Comment

        • sensia
          New member
          • Mar 2012
          • 21

          #5
          kako mislite stavlja listove kupusa..da li to može pomoći i kod unutarnjih vena???

          Comment

          • strateo
            New member
            • Mar 2013
            • 5

            #6
            HERBA MELEM od bionature deonica,ma odlicno deluje skoro kao ono *NEZNAM KAKO ALI DELUJE*

            Comment

            • djoni
              New member
              • Mar 2013
              • 2

              #7
              I ja sam koristio HERBA MELEM I CARDIONATUR BILJNE KAPI o BIO NATURE iz deonice.Fantastičan je rezultat,osećaj zategnutosti i bola u nogama je prosao.Vene su dalje vidljive ali nisu bolne i napete.Svaka čast ljudi su super, svaka preporuka.

              Comment

              • Alexandra
                New member
                • May 2013
                • 3

                #8
                Nikako nisam protiv alternativnih metoda lečenja dakako jer sam sama dugo primenjivala razne načine počev od homeopatskog tretitranjem Arnicom montanom,preko aromaterapije mazanjem rastvorom cypress+geranium,do kupki od gaveza,pa čak sam išla na akupunkturne tretmane.
                Međutim nikakva terapija nije dala trajnije rezultate da bih se na nagovor prijateljice odlučila za operaciju laserom kod jednog doktora iz Beograda Petra Dragića.
                Njemu sam ispričala celu istoriju mog alternativnog lečenja protiv čega on nikako nije bio protiv čak mi je priznao da sam primenjuje specifičan način vegeterijanske ishrane ali pošto sam imala kao prst debelu venu od kuka do stopala rekao je da je tu operacija jedini lek.Na operaciju sam došla iz zdravstvenih razloga, mada mi neće smetati što će mi noge biti lepe kada nosim suknju. Moja majka je pre 20 godina operisana metodom čupanja vena, posle čega je imala komplikacije, a vene su se vratile. Moja jedina komplikacija su bile čarape za vene koje sam trebala da nosim tri nedelje.
                Doktor je rekao da mogu nastaviti sa korišćenjem alternativnih preparata da oni ne mogu škoditi ali da se glavna proširena vena mogla izlečiti jedino operacijom.
                Nije prevelik šok za organizam vena se ne vadi, ona ostaje unutra, ali više nije krvni sud koji patološki provodi krv.Operacija je trajala 40 minuta. Anestezija je lokalna, a mogla sam delimično uticati na to kakvu će anesteziju dobiti.

                Comment

                • Alexandra
                  New member
                  • May 2013
                  • 3

                  #9
                  Prijatno ste me iznenadili pretpostavkom,ali na žalost nisam saradnica doktora Dragića niti sam medicinske struke.Pravnica sam po vokaciji,međutim uvek sam gajila veliku radoznalost prema biološkim disciplinama.
                  Imate moju veliku podršku za alternativne načine sprečavanja pojave bolesti (naglašavam sprečavanja !),međutim ukoliko je proces uznapredovao tu nažalost nema više prirodnog leka po mom saznanju.
                  Uzgred budi rečeno kupus koristim u ishrani najmanje jednom sedmično po katkada češće.Smatram da ta biljka podjednako dobro deluje iznutra na krvne sudove kao od spolja.
                  Moja deca obožavaju integralno testo sa kupusom,koje ću toplo preporučiti kao deo jelovnika kako mladima tako i starima.
                  Prijatno!

                  Comment

                  • Dubravka82
                    New member
                    • Sep 2016
                    • 1

                    #10
                    Alexandra mnogo ste mi pomogli savjetom.Dakle, isprobala sam sva prirodna ljekovita sredstva, od izdanaka breze do drugih "gluposti", pored lijekova za cirkulaciju i kompresijskih čarapa, itd. SVE SU TO nazalost GLUPOSTI.
                    Kada sam nakon vase preporuke čitala forume na internetu naišla sam na puno izvješća o specijalisti za vene iz Beograda koji ima najveci broj obavljenih operacija na svijetu (!) koji operira samo vene uz to uklanja i kapilare i prvi je poceo primenjivat lasersku metodu u regionu.
                    Da je doktor Dragic boravio ljetos u Zadru je vijest koja me je iznimno obradovalahttp://goo.gl/O799DH
                    Nakon toga sam prelomila i odlucila se na zahvat.Na poslu sam zatražila slobodan tjeda dana i narucila sam se za tretman u Beogradu.

                    Comment









                    Latest Topics

                    Collapse

                    There are no results that meet this criteria.

                    Working...
                    😀
                    😂
                    🥰
                    😘
                    🤢
                    😎
                    😞
                    😡
                    👍
                    👎