Gljivična infekcija uha

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • marija5
    New member
    • Jul 2013
    • 2

    Gljivična infekcija uha

    Pozdrav, nova sam na forumu,
    Dijete (12 god) mi ima gljivičnu infekciju uha. Koristili smo Canesten kapi za uho, nije baš pomoglo. Pije Citrofit 12 kapi dnevno, htjela bih joj kapati u uho, ali ne znam kako. Da li treba razrijediti kapi ili sipati direktno. Ima li netko iskustva s tim?
  • smješko
    Guru
    • Apr 2011
    • 3709

    #2
    Originally posted by marija5
    Pozdrav, nova sam na forumu,
    Dijete (12 god) mi ima gljivičnu infekciju uha. Koristili smo Canesten kapi za uho, nije baš pomoglo. Pije Citrofit 12 kapi dnevno, htjela bih joj kapati u uho, ali ne znam kako. Da li treba razrijediti kapi ili sipati direktno. Ima li netko iskustva s tim?
    Neka pije Citrofit za imunitet a ti pogledaj ova topic o koloidnom srebru http://www.alternativa-forum.com/kol...o.html#post727
    gljivice su dosadne...znam osobu koja je to uspješno rješila sa koloidnim srebrom
    Najbolji način držanja muškarca je zagrljaj
    Naša svijest opaža kao stvarnost ono što postoji u našoj svijesti
    Ono što u drugima zamječuješ,to u sebi jačaš

    Comment

    • marija5
      New member
      • Jul 2013
      • 2

      #3
      Mogli bi probati. Čitala sam da se citrofit također može kapati i u uho, ali nigdje nisam našla detaljan opis kako. Pošto je dijete u pitanju strah me eksperimentirati. Gdje mogu kupiti to srebro.

      Comment

      • smješko
        Guru
        • Apr 2011
        • 3709

        #4
        Probaj kontaktirati ovdje Ionsko srebro
        Najbolji način držanja muškarca je zagrljaj
        Naša svijest opaža kao stvarnost ono što postoji u našoj svijesti
        Ono što u drugima zamječuješ,to u sebi jačaš

        Comment

        • floyd
          New member
          • Sep 2013
          • 1

          #5
          Draga Marija, imala sam više od 4 godine problem sa gljivicama u ušima. Pokušala sam stvarno sve konvencionalne metode liječenja, od čišćenja i ispiranja ušiju, dok krema, masti i kapljica. Gljivice bi nestale i opet se pojavile nakon nekoliko dana ili tjedana. Razgradile su mi u potpunosti sav vosak u ušima, pa bi često umjesto voska u ušima znala imati vodu, pa bi mi se začepilo uho, što bi na kraju vodilo brojnim upalama uha. Problem sam riješila tek nedavno, nakon što mi je jedna aromaterapeutkinja napravila mješavinu ulja-baza kantarionovo ulje, kapi es.ulja ravensare, kamilice i čajevca. Mješavinu ulja sam šapićem za uši lagano stavljala u uši dvaput dnevno i gljivice su nestale nakon ne više od 3-4 dana, nakon dugo godina opet imam vosak u ušima i sretna sam kao malo dijete. Od onda je prošlo više od dva mjeseca i nisu se vratile (kucam o drvo).

          Comment

          • Stablo
            Guru
            • Nov 2010
            • 1892

            #6
            Originally posted by marija5
            Pozdrav, nova sam na forumu,
            Dijete (12 god) mi ima gljivičnu infekciju uha. Koristili smo Canesten kapi za uho, nije baš pomoglo. Pije Citrofit 12 kapi dnevno, htjela bih joj kapati u uho, ali ne znam kako. Da li treba razrijediti kapi ili sipati direktno. Ima li netko iskustva s tim?
            Citrofit se obavezno razrjeđuje ako dolazi na osjetljivi dio kože. Za sluznicu se razrjeđuje u omjeru 5 kapi na 1 dl minimum, a za uho prepostavljam da bi moglo 15-20 kapi na 1 dl. S time da treba pratiti stanje pa ako počne nagrizati odmah smanjiti dozu. Najbolje na sebi isprobati. Nakon par minuta obavezno uho isprati čistom vodom.

            Ionsko srebro je OK, ali mora biti velika koncentracija (200ppm), sve ovo što se može kupiti je preslabo. Najbolje je nabaviti aparat pa si po potrebi doma napraviti otopinu.

            Inače Canesten bi morao pomoći ako se uzima točno po uputama. Problem je što se oboljenje za neko vrijeme povuče jer su se gljivice zatvorile u spore. Zato se terapija mora opet ponoviti nakon 7-10 dana jer se tada spore opet otvore. Ponekad treba još jednom ponoviti iako izgleda sve zdravo. Isti postupak vrijedi za citrofit i srebro.

            Comment

            • surimar
              New member
              • Aug 2014
              • 11

              #7
              Originally posted by floyd
              Draga Marija, imala sam više od 4 godine problem sa gljivicama u ušima. Pokušala sam stvarno sve konvencionalne metode liječenja, od čišćenja i ispiranja ušiju, dok krema, masti i kapljica. Gljivice bi nestale i opet se pojavile nakon nekoliko dana ili tjedana. Razgradile su mi u potpunosti sav vosak u ušima, pa bi često umjesto voska u ušima znala imati vodu, pa bi mi se začepilo uho, što bi na kraju vodilo brojnim upalama uha. Problem sam riješila tek nedavno, nakon što mi je jedna aromaterapeutkinja napravila mješavinu ulja-baza kantarionovo ulje, kapi es.ulja ravensare, kamilice i čajevca. Mješavinu ulja sam šapićem za uši lagano stavljala u uši dvaput dnevno i gljivice su nestale nakon ne više od 3-4 dana, nakon dugo godina opet imam vosak u ušima i sretna sam kao malo dijete. Od onda je prošlo više od dva mjeseca i nisu se vratile (kucam o drvo).


              Ja imam isti problem i Htjela bih probati s aromaterapijom. Gdje mogu nabaviti kvalitetna ulja ili već gotovu mješavinu?

              Comment

              • Adamina
                Super Moderator
                • Mar 2014
                • 4621

                #8
                Bolje vam je kupiti od aromteraputa mješavinu jer vam je bezveze kupovati eterična ulja, kad su kvarljiva, a ide ih jako malo.

                Možeš pitati ovdje http://anias-de-moras.com/kontakt/,
                Let me heal you

                Comment

                • surimar
                  New member
                  • Aug 2014
                  • 11

                  #9
                  Gljivična infekcija uha

                  Negdje u ožujku ove godine počela sam imati problema s ušima: svrab i iscjedak iz ušiju koji je izgledao, kad bi se osušio, kao male bijele ljuskice.
                  Krajem svibnja liječnik specijalista je rekao da su to gljivice koje su uvijek tu, ali da su se jako razmnožile usljed stresa najvjerovatnije, propisao Canasten kapi i rekao koristiti ih dva do tri tjedna. Prošla su gotovo dva mjeseca i situacija se poboljšala da bi opet krenulo i to još jače s time da mi se sad uši začepljuju i još je gore nego prije...
                  Imali tko kakav savjet? Što da radim?

                  Comment

                  • Adamina
                    Super Moderator
                    • Mar 2014
                    • 4621

                    #10
                    Možeš pomiješati 8 kapi ulja čajevca sa žlicom kantarionova ulja, pa sa kapaljkom nakapati 2 kapi u uho. Ležati 10 min da se upije, ponoviti 3 x na dan, posebice uvečer.

                    Sastojke možeš kupiti u ljekarnama i ulje čajevca mora biti 100%, a sastojke također možeš naručiti putem alternativa web shopa :)

                    Alternativa Webshop: prirodni proizvodi provjerene kvalitete. Online naručivanje, brza dostava.

                    Let me heal you

                    Comment

                    • egzorcist
                      ca' ari
                      • Jun 2011
                      • 1913

                      #11
                      Možete razmutiti zelenu glinu (za oralnu upotrebu gdje piše da je ventilirana) s vodom i kapnuti nekoliko kapi u uho kapaljkom.
                      Ili isto kapaljkom kapnuti nekoliko kapi ionskog srebra.
                      ...ako tvoj brod ne pristaje u luci ti doplivaj do njega...

                      Comment

                      • surimar
                        New member
                        • Aug 2014
                        • 11

                        #12


                        Evo mene opet!
                        Tjedan dana sam štapićem za uši (nemam kapaljku) stavljala mješavinu kapi gospine trave i čajevca i bilo je sve manje više ok sve do jučer kad su mi se začepila oba uha i to lijevo jako, a desno manje. Mislim da sam štapićem za uši previše ušla u uho. Što sad ? Ne usudim se više ništa dirati ni stavljati u uši. Ima lio netko kakav savjet. Gljivice su još tu.

                        Comment

                        • Adamina
                          Super Moderator
                          • Mar 2014
                          • 4621

                          #13
                          Ako ti se ne poboljša, kupi veliku špricu u ljekarni i s toplom vodom si u par navrata isperi uha.
                          Let me heal you

                          Comment

                          • surimar
                            New member
                            • Aug 2014
                            • 11

                            #14
                            Originally posted by Adamina
                            Ako ti se ne poboljša, kupi veliku špricu u ljekarni i s toplom vodom si u par navrata isperi uha.

                            Sama? Bojim se da još pogoršam situaciju.

                            Comment

                            • zoricab
                              Super Moderator
                              • Mar 2009
                              • 22098

                              #15
                              Originally posted by surimar

                              Sama? Bojim se da još pogoršam situaciju.
                              Najbolje bi bilo da uzmeš http://www.alternativa-forum.com/bio...cenje-uha.html

                              Rezultati su neverovatni! Ali ni to ne možeš sama
                              Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎