Leukoplakija

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Elysabeth
    New member
    • Oct 2010
    • 8

    Leukoplakija

    Molila bih sve one koji su imali "bliske susrete" s ovom bolešću da mi se jave kako bi izmijenjali iskustva te zajednički pronašli alternativni način liječenja.


    Kod mene se bolest pojavila iznenada, skoro pa preko noći i to nakon posjeta stomatologu. Još uvijek se pouzdano ne zna razlog njenog nastajanja pa ne mogu nikoga optužiti ali činjenica je da nakon mjeseci provedenih po čekaonicama raznih ambulanti, još uvijek imam isti problem.

    Odmah na početku mi je bila prepisana kombinirana terapija Rojazol oralnim gelom i jedne "vodice za ispiranje usne šupljine" kojoj ne bih navodila ime da ju ne reklamiram pošto nije na listi besplatnih lijekova. To nije dalo nikakvih rezultata već naprotiv, naslaga je postajala sve veća.

    I napokon su me uputili da napravim biopsiju koja je potvrdila leukoplakiju.

    Određena mi je nova terapija koja je i pomogla. U apoteci je bila napravljena mast koju sam trebala nanositi 2x dnevno na oboljelo mjesto tijekom 6 tjedana. Naslaga je skoro nestala i kada sam puna optimizma došla na kontrolu, veliko razočaranje. Roaccutane kapsule koje su jedan od sastojaka masti se ne smiju više koristiti.
    Zaprepašteno sam slušala liječnicu:
    "Normalno je da se nakon prekida terapije naslage vrate ali se tu više ništa ne radi. Vi trebate svakih 6 mjeseci raditi biopsiju. I to Vam je to."


    Činjenica da je leukoplakija relativno rijetka bolest me je "natjerala" da se prijavim na forum kako bih pronašla nekog tko se s njom već "borio".
    Do sada sam se informirala jedino na net-u ali je štivo preopširno i lako je zalutati.

    Lijep pozdrav !!!
  • alison
    back to basic
    • Mar 2010
    • 9616

    #2
    Leukoplakija....čega! prema tvojim riječima dolazim da zaključka da nije na sluznici ako si mazala kremom... ili sam krivo zaključila???
    /
    /
    /

    TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
    KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
    DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
    (H. FORD).
    pridruži nam se u bblj

    Comment

    • Elysabeth
      New member
      • Oct 2010
      • 8

      #3
      Originally posted by alison
      Leukoplakija....čega!
      Naslage se nalaze u ustima, ispod jezika.

      Comment

      • Tina
        Guru
        • Apr 2010
        • 1049

        #4
        Originally posted by Elysabeth
        Molila bih sve one koji su imali "bliske susrete" s ovom bolešću da mi se jave kako bi izmijenjali iskustva te zajednički pronašli alternativni način liječenja.


        Kod mene se bolest pojavila iznenada, skoro pa preko noći i to nakon posjeta stomatologu. Još uvijek se pouzdano ne zna razlog njenog nastajanja pa ne mogu nikoga optužiti ali činjenica je da nakon mjeseci provedenih po čekaonicama raznih ambulanti, još uvijek imam isti problem.

        Odmah na početku mi je bila prepisana kombinirana terapija Rojazol oralnim gelom i jedne "vodice za ispiranje usne šupljine" kojoj ne bih navodila ime da ju ne reklamiram pošto nije na listi besplatnih lijekova. To nije dalo nikakvih rezultata već naprotiv, naslaga je postajala sve veća.

        I napokon su me uputili da napravim biopsiju koja je potvrdila leukoplakiju.

        Određena mi je nova terapija koja je i pomogla. U apoteci je bila napravljena mast koju sam trebala nanositi 2x dnevno na oboljelo mjesto tijekom 6 tjedana. Naslaga je skoro nestala i kada sam puna optimizma došla na kontrolu, veliko razočaranje. Roaccutane kapsule koje su jedan od sastojaka masti se ne smiju više koristiti.
        Zaprepašteno sam slušala liječnicu:
        "Normalno je da se nakon prekida terapije naslage vrate ali se tu više ništa ne radi. Vi trebate svakih 6 mjeseci raditi biopsiju. I to Vam je to."


        Činjenica da je leukoplakija relativno rijetka bolest me je "natjerala" da se prijavim na forum kako bih pronašla nekog tko se s njom već "borio".
        Do sada sam se informirala jedino na net-u ali je štivo preopširno i lako je zalutati.

        Lijep pozdrav !!!
        Elysabeth dali je to Lihen u biti ? Kako god, svrati do pdf-a Germanska nova medicina , a i možeš mi se javiti na pm ako želiš.
        “Samo srcem čovjek može vidjeti ispravno; bitno je očima nevidljivo.” - Antoine de Saint-Exupery

        Comment

        • Tina
          Guru
          • Apr 2010
          • 1049

          #5
          Originally posted by alison
          Leukoplakija....čega! prema tvojim riječima dolazim da zaključka da nije na sluznici ako si mazala kremom... ili sam krivo zaključila???
          /
          /
          /

          Leukoplakija može biti na sluznici bilo gdje, jako je često na sluznici grlića maternice (naravski ako ginekolog dobro gleda i vidi ). A uglavnom ne vidi, što je dobro za žene da im se ne utjeruje strah bezveze. Nekad sva sreća na tako lošoj dijagostici današnjice, al ipak premalo.
          “Samo srcem čovjek može vidjeti ispravno; bitno je očima nevidljivo.” - Antoine de Saint-Exupery

          Comment

          • Elysabeth
            New member
            • Oct 2010
            • 8

            #6
            Originally posted by Tina
            Elysabeth dali je to Lihen u biti
            Ne, nije Lihen jer je biopsijom potvrđena leukoplakija. To je jedino u čemu se slažu i moj stomatolog i ORL liječnik.

            Malo sam proučila stranice koje si mi preporučila.
            Sigurno ću ti se javiti preko pm-a budem li trebala još kakve podatke.

            Puno hvala i lijep pozdrav iz Dalmacije !

            Comment

            • Elysabeth
              New member
              • Oct 2010
              • 8

              #7
              Originally posted by Tina
              Nekad sva sreća na tako lošoj dijagostici današnjice, al ipak premalo.
              Da Tina, nažalost, moram se složiti sa tobom.

              Ali malo si me zamislila, morati ću napomenuti svoga ginekologa da se malo bolje zagleda slijedeći put, možda čak već danas .

              Pozdrav iz Dalmacije !

              Comment

              • Spring
                Administrator
                • Feb 2009
                • 5817

                #8
                Elysabeth,

                Najprije bi trebalo pronaći uzrok problema.
                Da li pušiš? Konzumiraš alkohol?

                Ako je uzrok candida ili HPV, onda definitivno, ima lijeka!

                Pozdrav!

                ------------------------------

                Causes

                Leukoplakia is primarily caused by the use of tobacco. Other possible etiological agents implicated are HPV's, Candida albicans and possibly alcohol. Simultaneously serum levels of patients with leukoplakia were found to be low in Vit A,B-12,C & folic acid,in a study conducted in India. Most result from chronic irritation of mucous membranes by carcinogens.[citation needed] Bloodroot, otherwise known as sanguinaria, is also believed to be associated with leukoplakia.[6]

                5% to 25% of leukoplakias are premalignant lesions; therefore, all leukoplakias should be treated as premalignant lesions by dentists and physicians - they require histologic evaluation or biopsy. Hairy leukoplakia, which is associated with HIV infection and other diseases of severe immune deficiency can go on to develop lymphoma when associated with HIV.

                Treatment

                The treatment of leukoplakia mainly involves avoidance of predisposing factors — tobacco cessation, smoking, quitting betel chewing, abstinence from alcohol — and avoidance of chronic irritants, e.g., the sharp edges of teeth. A biopsy should be done, and the lesion surgically excised if pre-cancerous changes or cancer is detected.

                Taking beta-carotene orally seems to induce remission in patients with oral leukoplakia. Further research is needed to confirm these results.
                www.alternativa-za-vas.com
                www.alternativa-webshop.com

                Comment

                • Elysabeth
                  New member
                  • Oct 2010
                  • 8

                  #9
                  Originally posted by Spring
                  Da li pušiš? Konzumiraš alkohol?
                  Ništa od navedenog, također sve pretrage koje su mi napravljene potvrđuju da nije ni Candida ni HPV.

                  Možda nije međusobno povezano, cca godinu dana imam temperaturu nikad veću od 37.4, točna je kao sat, započne u 11.00h i traje do spavanja ( svaki dan )

                  Posumnjali su na reumatoidni artritis, provjerila sam, pretrage su negativne, ali to ne mora značiti da nemam tu bolest. Ako budem imala sreće, stići ću na red kod imunologa još ove godine i napokon znati pravu istinu.


                  Očigledno je imunitet jako opao, ali ne vidim tome razloga.

                  Posao koji radim je izuzetno dinamičan, slobodno vrijeme provodim u dugim šetnjama, koristim vitaminske preparate i nastojim kuhati zdravu hranu.

                  Očigledno to nije dovoljno.

                  Pozdrav !

                  Comment

                  • Tina
                    Guru
                    • Apr 2010
                    • 1049

                    #10
                    Originally posted by Elysabeth
                    Da Tina, nažalost, moram se složiti sa tobom.

                    Ali malo si me zamislila, morati ću napomenuti svoga ginekologa da se malo bolje zagleda slijedeći put, možda čak već danas .

                    Pozdrav iz Dalmacije !
                    krivo si me shvatila. Ja sam rekla Sva sreća što ginići ne vide dobro ,a ne šteta. Da ipak manje prepadavaju žene bez razloga, dovoljno je što sad rade, i previše. Hoćeš li onda i kod otorinca otići, jer leukoplakija može biti i u nosu ; pa da opet uzimaš lijekove koji ne liječe. Opusti se .



                    Originally posted by Elysabeth
                    Ništa od navedenog, također sve pretrage koje su mi napravljene potvrđuju da nije ni Candida ni HPV.

                    Možda nije međusobno povezano, cca godinu dana imam temperaturu nikad veću od 37.4, točna je kao sat, započne u 11.00h i traje do spavanja ( svaki dan )

                    Posumnjali su na reumatoidni artritis, provjerila sam, pretrage su negativne, ali to ne mora značiti da nemam tu bolest. Ako budem imala sreće, stići ću na red kod imunologa još ove godine i napokon znati pravu istinu.


                    Očigledno je imunitet jako opao, ali ne vidim tome razloga.

                    Posao koji radim je izuzetno dinamičan, slobodno vrijeme provodim u dugim šetnjama, koristim vitaminske preparate i nastojim kuhati zdravu hranu.

                    Očigledno to nije dovoljno.

                    Pozdrav !
                    Pročitaj još jednom što pišeš ,i razmisli bolje. Baci se na GNM i živi u miru božjem. Nemoj strahovati, i vidjeti nešto čemu i sama ne vidiš tome razloga. A ne vide niti dr-i .
                    “Samo srcem čovjek može vidjeti ispravno; bitno je očima nevidljivo.” - Antoine de Saint-Exupery

                    Comment

                    • Elysabeth
                      New member
                      • Oct 2010
                      • 8

                      #11
                      Originally posted by Tina
                      Pročitaj još jednom što pišeš ,i razmisli bolje. Baci se na GNM i živi u miru božjem.
                      Da Tina, sigurno hoću, već sam odlučila posjetiti dr. Tešića u Zagrebu jer sam shvatila da ništa ne mogu izgubiti.

                      Uostalom, ako ne isprobam, sigurno neću ni saznati jesam li što propustila.

                      Hvala svima koji su mi se do sada javili i time pokazali zanimanje za moj problem, ali, ja se još uvijek nadam da će mi se ipak javiti netko tko i sam ima leukoplakiju.

                      Pozdrav!

                      Comment

                      • Spring
                        Administrator
                        • Feb 2009
                        • 5817

                        #12
                        Originally posted by Elysabeth
                        Ništa od navedenog, također sve pretrage koje su mi napravljene potvrđuju da nije ni Candida ni HPV.

                        Možda nije međusobno povezano, cca godinu dana imam temperaturu nikad veću od 37.4, točna je kao sat, započne u 11.00h i traje do spavanja ( svaki dan )
                        Takva temperatura je pokazatelj infekcije u tijelu.
                        Trebaš malo detaljnije provjeriti.
                        www.alternativa-za-vas.com
                        www.alternativa-webshop.com

                        Comment

                        • alison
                          back to basic
                          • Mar 2010
                          • 9616

                          #13
                          Originally posted by Elysabeth
                          Hvala svima koji su mi se do sada javili i time pokazali zanimanje za moj problem, ali, ja se još uvijek nadam da će mi se ipak javiti netko tko i sam ima leukoplakiju.

                          Pozdrav!
                          Imam, ali me dira previše ...
                          TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
                          KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
                          DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
                          (H. FORD).
                          pridruži nam se u bblj

                          Comment

                          • Elysabeth
                            New member
                            • Oct 2010
                            • 8

                            #14
                            Originally posted by Spring
                            Takva temperatura je pokazatelj infekcije u tijelu.
                            Da Spring, znam. Tako i radim, provjeravam ali opet i pazim da mi sve to skupa ne postane opsesija. I dalje živim svoj život, što je moguće, normalno.

                            Comment

                            • Elysabeth
                              New member
                              • Oct 2010
                              • 8

                              #15
                              Opet ja.

                              Iako nema novih postova ( a tema se i dalje čita ) kao ni onih koji bi sa mnom podijelili svoja iskustva glede leukoplakije, javljam se jer sam čula loše vijesti.

                              Liječnica mi je rekla da su u nekom njemačkom liječničkom tjedniku izašle najnovije studije o leukoplakiji.

                              Uzrok nastajanja je i dalje nepoznat. Jedini način da je se riješi je uklanjanje običnim ili CO nožem. Ono što preostane treba biopsijom kontrolirati svakih 6 mjeseci. Terapija koja između ostaloga uključuje Roacutanne kapsule je jednokratna. Naslage se ionako nakon nekog vremena vrate a kapsule su previše štetne za organizam.


                              Htjela sam samo upozoriti, ova bolest nije bezopasna i ne smije se zanemariti.

                              Samo toliko.

                              Lijep pozdrav iz Dalmacije!

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎