Upala korijena dlake na glavi.

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Thai
    Samadhi
    • Jan 2011
    • 3

    Upala korijena dlake na glavi.

    Pozdrav,
    imam već par godina problem sa upalom korijena dlake na glavi.Sve se počelo događati u razdoblju od zadnje 4 godine.Na glavi mi dolazi do upalnog procesa u vidu potkožnog čira koji jako nabubri i bude bolan na dodir.Nakon nekog vremena on pukne ( ne i u svim slučajevima),i na tom mjestu ostaju male rupe na kojima ostajem bez kose.
    Do sad sam koristio klasičnu dermatološku terapiju u vidu lijeka Roacutan (poslije sam saznao za razne nus pojave koje ovaj like nosi sa sobom) i pranje kose Dermowas terapeutskim šamponom.To je bila prva terapija i ona je dala učinak i vidu povlačenja i smirivanja.Stvar je šta sam od Roacutana imao konstantne glavobolje,kao nus pojavu.
    U nazad godinu dana mi se opet počeo pojavljivat isti problem.
    Ovaj put sam se adlučio za "alternativni" pristup liječenju.Od jednog zagrebačkog travara sam dobio čaj za čiščenje i čaj za jetru i žuč,koje pijem naizmjenično dan za danom.Još sam dobio i dvije kreme na bazi extrakta nevenove kore koje jednu nanosim navečer a jednu preko dana.
    Stanje se ovom terapijom smirilo ali ne i riješilo.Bez obzira odlučio sam da ću nastavit sa ovim pristupom jer mi je puno bliže se liječit biljem i stvarima iz prirode nego medikamentozno.
    Ako ko ima slična iskustva ili savjet,bio bi vam zahvalan.

    LP.
  • ram
    homosapiens
    • Jan 2010
    • 3405

    #2
    moj muž je riješio probleme s kožom potpunom izmjenom ishrane-bez šećera, bez mesa i mesnih prerađevina i kojekakvih konzerviranih i umjetnih produkata.

    Comment

    • Thai
      Samadhi
      • Jan 2011
      • 3

      #3
      Prehrana mi je poprilično uređena.Meso jedem jednom do dva puta tjedno,povrce gotovo svakodnevno, voce svako jutro za doručak,konzerve,paštete i slične stvari ne jedem vec godinama.Moguce da neki sastojak iz hrane mi smeta,al ja još nisam skužia koji je to.
      Na moje pitanje doktorici koji je uzrok upale korijena dlake,ona slegne ramenima,i zaključi da to može biti od zatvorenih sinusa,zuba,jetrenog enzima,i tako u nedogled .

      Comment

      • ram
        homosapiens
        • Jan 2010
        • 3405

        #4
        nikakvo meso jer meso u tijelu se ne razgrađuje nego je proces sličan truljenju. pod konzervirano mislim tipo rajčica ili bilo što od povrća, voća i inih proizvoda, a tu ubrajam i vegetu koju smatram(osobno mišljenje) prvoklasnim zavaraivačem fuj okusa. što više povrća, sokova i žitarica da se organizam očisti od toksina. tada bi trebalo kombinirati uz to i čišćenje jetre http://www.alternativa-forum.com/ant...i-program.html

        Comment

        • Zeljko17
          New member
          • Jan 2011
          • 10

          #5
          Originally posted by ram
          moj muž je riješio probleme s kožom potpunom izmjenom ishrane-bez šećera, bez mesa i mesnih prerađevina i kojekakvih konzerviranih i umjetnih produkata.
          E, ja sam vegetarijanac, ali sam poceo da jedem eurokrem i neki tunj, zbog teretane i od tada sam imao bas te probleme. Pre toga nisam jeo ni secer nista od toga. Sada ne jedem vise tunj (jeo sam mesec dana, pa mi se smucio). Bas cu da vidim sta ce biti sa glavom.

          Comment

          • Thai
            Samadhi
            • Jan 2011
            • 3

            #6
            Prvo bi trebalo doc do uzroka,a onda na osnovu toga napravit tijek i cilj terapije.Sad izbacivat ili ubacivat bilo koju namirnicu a bez da uistinu znamo da li to utječe i kako na organizam,mislim da to nije pravi put.
            Živio sam u Chiang Maiu 9 mjeseci i nisam jeo meso ni slične namirnice (nisam vegeterijanac),pa sam opet imao problema sa istim problemima.

            Comment









            Latest Topics

            Collapse

            There are no results that meet this criteria.

            Working...
            😀
            😂
            🥰
            😘
            🤢
            😎
            😞
            😡
            👍
            👎