Madeži

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Jodzo
    New member
    • Jun 2011
    • 3

    Madeži

    Da li neko od vas zna prirodnu metodu liječenja mladeža ? Ranije nisam imao , ali primjećujem da su mi se pojavili par njih na prsima...
  • Uoo
    OOn
    • Oct 2009
    • 12425

    #2
    cuo sam da otrgnes list ili smokvu sa smokvina stabla i onim bijelim "mljekom" sto istece mazes redovito.. ali nisam siguran jel to za madese il bradavice il oboje.. pa se malo raspitaj dodatno prije nego probas :)
    Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
    Ivan 3:16

    Comment

    • Jodzo
      New member
      • Jun 2011
      • 3

      #3
      Hvala u svakom slučaju , ali to je za bradavice.Meni su od smokvinog mlijeka u kombinaciji sa nekim sredstvom iz apoteke odmah prošle kad su mi izašle na rukama...ali sad me nerviraju mladeži , nisam ih imao prije...par njih mi se pojavilo na prsa i remete mi moj rad u teretani :(((

      Comment

      • tzipiripi
        New member
        • Aug 2011
        • 1

        #4
        Originally posted by Jodzo
        Da li neko od vas zna prirodnu metodu liječenja mladeža ? Ranije nisam imao , ali primjećujem da su mi se pojavili par njih na prsima...
        Ni po koju cijenu ne dirati mladeže. Nije potrebno liječiti jer to nije bolest, ali može da postane. Moja supruga je prije 12 godina operisala maligni melanom V stepen Clarka, koji se razvio iz urođenog mladeža.

        Comment

        • Tree
          <3
          • Aug 2010
          • 4217

          #5
          Ja se ovih dana brinem za osobu koju znam, a čiji se mladež na leđima mijenja - promijenio boju i oblik, od boje kože postao je više roze, a od vrećastog opuštenog oblika prešao u zategnut i čvrst.

          Znam da ne valja kada se počnu mijenjati, a i nije se šaliti s mladežima.
          Neko iz porodice je vezao koncem dio iz kojeg mladež izrasta iz kože, pa postepeno konac pomalo zatezao dok se mladež nije nakon više mjeseci osušio i otpao. Ovo je prošlo bez loših posljedica.
          …a o zmajevom biseru ni rijeci!

          Comment

          • buda
            smijeh je lijek za sve
            • Jul 2011
            • 25915

            #6
            madeže treba redovito kontrolirati!!! samopregledom bar jednom mjesečno, a kontrole kod dermatologa jednom godišnje.
            bilo kakva promjena na koži oko madeža (crvenilo, peckanje, nepravilan rub madeža) treba kontrolirati kod dermatologa. ne dirati i ne mazati ničime tipo "sam svoj majstor"!!!! ja sam ih kirurški odstranila 6-7 i preporodila sam se od kad i nemam. nemojte se igrati s time, nije baš bezazleno! dermatolog dubinski pogleda do u korijen madeža i on odlučuje šta je za skidanje. melanomi su u stravičnom porastu, klonite se sunca i kontrolirajte se, bar za mir u svojoj duši.

            posebnu pažnju treba dati urođenim madežima i onim izrazito crne boje

            Comment

            • Olio
              tragam...
              • Jul 2011
              • 5706

              #7
              Originally posted by Tree
              Ja se ovih dana brinem za osobu koju znam, a čiji se mladež na leđima mijenja - promijenio boju i oblik, od boje kože postao je više roze, a od vrećastog opuštenog oblika prešao u zategnut i čvrst.

              Znam da ne valja kada se počnu mijenjati, a i nije se šaliti s mladežima.
              Neko iz porodice je vezao koncem dio iz kojeg mladež izrasta iz kože, pa postepeno konac pomalo zatezao dok se mladež nije nakon više mjeseci osušio i otpao. Ovo je prošlo bez loših posljedica.
              NIKAKO NE DIRATI MLADEŽE NA SVOJU RUKU!!!
              Bradavice nemaju nikakve veze sa mladežima, i ne smeju se koristiti iste stvari za odstranjivanje. Tree, odmah se mora reagovati, pri prvim promenama boje.
              http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1

              Comment

              • Tree
                <3
                • Aug 2010
                • 4217

                #8
                Ma nisam ni mislila dirati. Samo ta osoba nije tu, tamo gdje je nema medicinsku skrb... Mora čekati mjesecima dok bude u prilici da se to pogleda. Na žalost, ja sam to slučajno primjetila tokom susreta ljetos i nisam odmah shvatila da to vjerovatno nije dobro...
                …a o zmajevom biseru ni rijeci!

                Comment

                • buda
                  smijeh je lijek za sve
                  • Jul 2011
                  • 25915

                  #9
                  neka ide na hitnu, sa hitne će je poslati na dermatologiju. to je najbrži način

                  Comment

                  • dany
                    Alternativa addict
                    • May 2011
                    • 407

                    #10
                    pre 5 godina operisala sam mladez urodjen, na ledjima. Ne bih ga dirala, ali sam ga slucajno zakacila noktom, pa sam krvarenje jedva zaustavila. Operacija traje 10 minuta , rezultat su mi odmah uradili i sve je bilo ok. Cak je na nalazu pisalo izmedju ostalog: prosiren krvni sud (to je jedino sto sam razumela) . Rez je 3cm , a kada sam videla koren mladeza od 2-3cm dubineeeee, bio je to sok Inace, tada sam po nekim pricama ukapirala da ti urodjeni mladezi koji su ispupceni , nisu ni u pola opasni kao oni koji su u ravni sa kozom. Kazu da se na tim ravnim mladezima cesce javljaju promene.
                    Elem, poceh pricu, drugim povodom. Moj sin ima isti mladez i na istom mestu kao sto je bio i moj odstranjen. Ovog leta mu se nesto iskrunio, kao da su delovi otpali. Oblik je ostao isti, samo se ono ispupcenje u visinu, smanjilo. Vodila sam ga kod plasticnog hirurga, a onda i kod dermatologa i oba su rekla da je savrseno miran mladez.
                    U svakom slucaju ne bih bila mirna da to neko strucan nije pogledao. Inace , ja sada svaki drugi -treci dan zagledam, za svaki slucaj

                    Comment

                    • ram
                      homosapiens
                      • Jan 2010
                      • 3405

                      #11
                      Ja sam operirala melanom i znam da nije igra. Na to me podsjeća ožiljak od 10 cm posred leđa(a i promjene vremena). Najbolje je da vam netko poslika madeže na leđima i na taj način vidite oblik i eventualno mijenjanje. Pri svakoj pa i minimalnoj sumnji u promjenu idite dermatologu. Nemojte dozvoliti da vam pogleda sam sumnjivo mjesto. Dužni su vam pregledati ciijelo tijelo, doslovno.

                      Comment

                      • Namaste ASC
                        Alternativa addict
                        • Aug 2012
                        • 305

                        #12
                        Mladeži nastaju od nekontroliranog bijesa, ljubomore i ljutnje u vama. A tijelo vam jednostavno želi samo dati znak da se nešto događa u vašem tijelu što je poremetilo vaš u ravnotežu. Ako želite da se oslobodite mlađeža na vašem tijelu kao i svih ostalih izraslina koje se nalaze iznad eflorescencije kože savjetujem da promjenite navike u prehrani i upoznate čarobni svijet sirove hrane. jer ako unosite hranu bogatu živim enzimima budite sigurni da će polako nestajati sve promjene iznad razine kože. Uglavnom najbolje da se nedira uopće.
                        Recite DA za zdravlje i prirodu
                        namasteasc@gmail.com
                        Sve dolazi iz tišine, sve nestaje u tišini...

                        Comment

                        • Marinela
                          New member
                          • Apr 2013
                          • 1

                          #13
                          Ja sam također jedna od onih koji ima popriličan broj manjih madeža no nikad ih nisam pretjerano doživljavala no počela sam primjećivati da jedan mijenja boju,za oblik mislim da je isti da sam dogovorila pregled u zadru i iskreno se nadam da će to biti samo rutinski pregled na kraju pa me zanima ako je itko ovdje na forumu već bio na nekom tretmanu za uklanjanje madeža kako to izgleda (boli li?) ,i bilo što vezano za sumnjive madeže ...svaka info jako će dobro doći! Tnx unaprijed
                          Inox ograde

                          Comment

                          • Adamina
                            Super Moderator
                            • Mar 2014
                            • 4621

                            #14
                            Ja sam bila kod kirurga, dao mi je lokalnu anesteziju i odrezao madež. Ako ideš na rezanje oko 24 godine, može biti teže zarastanje u toj dobi, kao što je meni bilo, baš imam ružni ožiljak :(

                            Ako su u pitanju manji madeži postoje i prirodni načini uklanjanja poput češnjaka.

                            Čula sam da i dugotrajno mazanje crnim sljezom izbjeljuje madeže, a kod sebe sam primijetila nakon dužeg korištenja kokosovog ulja da su madeži poblijedili, tako da je svašta moguće.
                            Let me heal you

                            Comment

                            • Adamina
                              Super Moderator
                              • Mar 2014
                              • 4621

                              #15
                              Originally posted by Namaste ASC
                              Mladeži nastaju od nekontroliranog bijesa, ljubomore i ljutnje u vama. A tijelo vam jednostavno želi samo dati znak da se nešto događa u vašem tijelu što je poremetilo vaš u ravnotežu. Ako želite da se oslobodite mlađeža na vašem tijelu kao i svih ostalih izraslina koje se nalaze iznad eflorescencije kože savjetujem da promjenite navike u prehrani i upoznate čarobni svijet sirove hrane. jer ako unosite hranu bogatu živim enzimima budite sigurni da će polako nestajati sve promjene iznad razine kože. Uglavnom najbolje da se nedira uopće.
                              Da li je to zbilja moguće? Da nestanu sami od sebe?
                              Let me heal you

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎