Ubod insekta (tretiranje kvržice koja ne nestaje)

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Jesam
    Supermoderator
    • Mar 2011
    • 14483

    Ubod insekta (tretiranje kvržice koja ne nestaje)

    Ne znam da li je ovo dobro mjesto za temu ali tražila sam i nisam našla ništa slično pa eto...

    Prije sad već skoro mjesec dana nešto me ugrizlo na licu, kod oka (sljepoočnica) i ostavilo kvržicu. Pretpostavljam da je pauk jer je u početku boljelo.

    Eh sad, to jako ružno izgleda, ko veliki potkožni prišt samo što više ne boli ali unutra osjećam kao neku kuglicu, kvržicu, tvrdo je i ne da se istisnuti koliko god ja gnječila.

    Da li netko zna čime da to mažem, trackam, tretiram da nestane više jer izgledam ko baba-roga - ili prištavi pubertetlija.
    slobodni.net za slobodni svijet
  • Uoo
    OOn
    • Oct 2009
    • 12425

    #2
    mozda da je probat zelenom glinom .. kao masku da stavis vise puta na lice ili taj dio.. ako je neki otrov ili toksin da ga izvuce van

    maslinovo ili jos bolje kantarionovo ulje jos mi pada na pamet..

    koloidno srebro i mms neznam dal se isplati samo radi toga nabavljat i koliko bi pomogli..


    mozda se netko javi sa konkretnim iskustvom.. al ja bi isprobao te stvari posto su mi dostupne.. neznam sto ti imas na raspolaganju..
    Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
    Ivan 3:16

    Comment

    • Ryuujin
      ...
      • Nov 2010
      • 2359

      #3
      Originally posted by Jesam
      Ne znam da li je ovo dobro mjesto za temu ali tražila sam i nisam našla ništa slično pa eto...

      Prije sad već skoro mjesec dana nešto me ugrizlo na licu, kod oka (sljepoočnica) i ostavilo kvržicu. Pretpostavljam da je pauk jer je u početku boljelo.

      Eh sad, to jako ružno izgleda, ko veliki potkožni prišt samo što više ne boli ali unutra osjećam kao neku kuglicu, kvržicu, tvrdo je i ne da se istisnuti koliko god ja gnječila.

      Da li netko zna čime da to mažem, trackam, tretiram da nestane više jer izgledam ko baba-roga - ili prištavi pubertetlija.

      pa sigurno bi neko ulje ili etericno ulje to rijesilo..mozda da probas sa cajevcem za pocetak? ne znam hoce li ti smetati peckanje posto je na licu...
      a pristice ti imaju i stariji ljudi..nema veze s godinama

      Comment

      • Jesam
        Supermoderator
        • Mar 2011
        • 14483

        #4
        Ma da, razmišljam i ja u tom smjeru - pokušala sam sa neemom i kalinjijem i citrofitom - nije se ništa desilo.
        Probat ću sa čajevcem - obožavam ga i ne smeta mi peckanje.

        Htjela sam zappati ali je preblizu oka pa nikako ne mogu zapper smjestit na to mjesto.

        I ovo sa zelenom glinom ima logike - kad ne znam što je u toj kvržici ali pretpostavljam da je to reakcija tijela na otrov kukca pa se stvorila neka tvorevina koja sprečava da taj otrov prodre dublje u tkivo. Znači, treba to razgraditi ili neutralizirati.

        Svi prijedlozi su dobrodošli.
        slobodni.net za slobodni svijet

        Comment

        • Ryuujin
          ...
          • Nov 2010
          • 2359

          #5
          mozda bi i ovo bilo korisno


          Eterično ulje saro - mandravasarotra. Snažno antiinfektivno ulje, relativno novo u aromaterapiji. Snažno djeluje protiv svih patogenih organizama te se može koristiti kod bolesti uzrokovanima raznim uzročnicima.



          Eterično ulje mandravasarotra (ili saro) svojim svojstvima i djelovanjem predstavlja nove izazove u aromaterapiji. Predviđa se da će uskoro postati popularno poput čajevca i ravensare, pogotovo jer njegovo djelovanje se može opisati kao mješavina ta dva ulja (antibakterijski i protuvirusno).

          Comment

          • alison
            back to basic
            • Mar 2010
            • 9616

            #6
            S obzirom da je sa našeg područja a ima iste ili još i više karakteristika regeneracije kože i izcijeljivanje raznih stvari na koži preporučam ti http://www.etericnaulja.net/etericna...a-lavande.html a i u pola je jeftinija nego taj MANDRAnešto...
            TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
            KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
            DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
            (H. FORD).
            pridruži nam se u bblj

            Comment

            • nuna007
              Alternativa addict
              • Aug 2010
              • 277

              #7
              Pored zelene gline koja izvlaci sve zivo, otkrila sam cuvarkucu koja je predivna za sve ubode i razna kozna oboljenja...biljka se zove cuvarkuca...raste svuda ne moras je zalivati i voditi posebnu brigu o njoj....to je dokaz da su najvrednije stvari besplatne ...evo i slike http://letholandez.blogger.ba/arhiva/2008/09/14/1787751

              Comment

              • Jesam
                Supermoderator
                • Mar 2011
                • 14483

                #8
                Ma bravo! Imam i lavandu i čuvarkuću u vrtu - ne moram kupovati nikakva ulja nego ću samo namazat s listom.

                Iako, malo mi se smanjuje od čajevca, čini mi se, ali sporo to nekako ide.

                (A ovaj saro mi je zanimljiv zbog nekih drugih stvari - hvala Ryuujin! )
                slobodni.net za slobodni svijet

                Comment

                • Ryuujin
                  ...
                  • Nov 2010
                  • 2359

                  #9
                  Originally posted by Jesam
                  Ma bravo! Imam i lavandu i čuvarkuću u vrtu - ne moram kupovati nikakva ulja nego ću samo namazat s listom.

                  Iako, malo mi se smanjuje od čajevca, čini mi se, ali sporo to nekako ide.

                  (A ovaj saro mi je zanimljiv zbog nekih drugih stvari - hvala Ryuujin! )

                  da i meni je

                  budi ustrajna s cajevcem..daj mu i 10 dana ako treba. onda ce se tek vidjet jel se sto desava

                  Comment

                  • Adamina
                    Super Moderator
                    • Mar 2014
                    • 4621

                    #10
                    U roku par minuta nešto me 10 puta ugrizlo za guzicu, izgleda kao debeli ubodi komaraca. Što bi to moglo biti?
                    Let me heal you

                    Comment

                    • Lusi
                      ignis
                      • May 2014
                      • 1442

                      #11
                      Di baš za guzicu?

                      Možda stjenica? Mislim da one grizu po više puta u kratkom vremenu.
                      Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

                      Comment

                      • Adamina
                        Super Moderator
                        • Mar 2014
                        • 4621

                        #12
                        Čak sumnjičim tigrastog komarca 😄. No, izlječila sam se uljem čajevca.

                        Tapatalkam
                        "Bog nije pristran, naprotiv, njemu je mio u svakom narodu onaj koji ga priznaje i čini pravedno."
                        Let me heal you

                        Comment

                        • Jesam
                          Supermoderator
                          • Mar 2011
                          • 14483

                          #13
                          Da nisi sjela na mravinjak?

                          Mravi gadno grizu.
                          slobodni.net za slobodni svijet

                          Comment

                          • LIK
                            ←↑→↓
                            • Oct 2009
                            • 3195

                            #14
                            Osa ...

                            Comment

                            • zoricab
                              Super Moderator
                              • Mar 2009
                              • 22098

                              #15
                              Originally posted by Jesam
                              Da nisi sjela na mravinjak?

                              Mravi gadno grizu.
                              I meni je to palo na pamet
                              Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova!

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎