Fleke na koži - Molim vas za pomoć!

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Ljupce_te
    New member
    • Aug 2011
    • 3

    Fleke na koži - Molim vas za pomoć!

    Zdravo svima,

    Meseca oktomvra prosle godine, pojavili su se dve crvene fleke na ledjima. U konsultaciji sa dermatologom preporucio mi je da 14 dana tretiram te fleke sa mast advantan. Fleke su potamnele ali nisu se izgubile. Posle nekoliko meseca pojavilo se ponovo crvenilo i svrab na ista mesta na potamnele fleke. Prosle godine proeverio sam holesterol koji je bio 7.9. A secer u krvi u normalnim granicama.

    Interesuje me sta je ovo? Molim vas za pomoc.

    Uploadirao sam sliku. Evo link od sliku da vidite kako to izgleda: http://imageshack.us/photo/my-images...082011865.jpg/
    Last edited by zoricab; 15-08-11, 07:34.
  • finadamica
    New member
    • Aug 2011
    • 4

    #2
    Imas li jos kakve simptome osim crvenila, svrbeza i povisenog kolesterola? gdje su te pjege locirane? samo po ledima ili ih imas i po udovima, prsima, trbuhu? koliko su u promjeru velike? da li konfluiraju ili su samostalne? da li se perutaju na dodir? osjecas li kakve fluktuacije pod prstom? (kao kod pristica?)

    Comment

    • Ljupce_te
      New member
      • Aug 2011
      • 3

      #3
      Imam poviseni kolesterol 7.9 , osecam kao da nesto radi - peckanje. Imam dve pege jedna je na rbetu u visini pleske, a druga je u ustoj visini skoro pod pazuha. Imam samo po ledjima. Na druga mesta ne. U promjeru su 2.5cm x 3cm. Oni su samostalni. Ne se perutaju na dodir. Ne osecam nikakve fluktoaci pod prstom.

      Pozdrav

      Comment

      • Trien
        Alternativa addict
        • May 2011
        • 313

        #4
        Originally posted by Ljupce_te
        Imam poviseni kolesterol 7.9 , osecam kao da nesto radi - peckanje. Imam dve pege jedna je na rbetu u visini pleske, a druga je u ustoj visini skoro pod pazuha. Imam samo po ledjima. Na druga mesta ne. U promjeru su 2.5cm x 3cm. Oni su samostalni. Ne se perutaju na dodir. Ne osecam nikakve fluktoaci pod prstom.

        Pozdrav
        Možda ti pomogne dr. Norman W. Walker sa svojim savjetima. Preporučam ti njegovo remek djelo "Zdrava probava bez začepljenja"

        Comment

        • Spring
          Administrator
          • Feb 2009
          • 5817

          #5
          Što je rekao dermatolog? Koja je dijagnoza?
          www.alternativa-za-vas.com
          www.alternativa-webshop.com

          Comment

          • Ljupce_te
            New member
            • Aug 2011
            • 3

            #6
            Originally posted by Spring
            Što je rekao dermatolog? Koja je dijagnoza?
            Dermatolog mi je prepisao advantan kremu. 14 dana dva puta na dan i te fleke u pocetku su bile crvene i nakon tretmana sa kremu su potamnule (postale su braun). Posle 6 meseca ponovo sam primetio kao da se aktiviralo crvenilo a braun boja je ostala. Neznam od cega moze da bude to? Dali mozda od stresa, mozda od viseg holesterola, problemi sa srce?

            Comment

            • naftali
              čovjek na način žene
              • Oct 2010
              • 9045

              #7
              Ljupce te, ja nisam liječnik, ali čini mi se da bi bilo dobro pregledati jetru.......Molim te, učini to.

              Lijepi ti pozdrav i sretno!!!
              V.C.R.

              Comment

              • zozan
                New member
                • May 2011
                • 25

                #8
                ja imam isti problem samo je to na nogama,tocnije na potkoljenicama i gleznjevima..mislio sam da je to od sunca..ali dermatolog kaze da nije,nego sunce samo to je pojacava.znaci crveni plikovi ili mrlje koje malo svrbe i s vremenom se pretvore u smedje mrlje koje trajno ostaju na kozi..kaze da moze biti od raznih aditiva i dodatka u prehrani..ili nepravilan rad jetre..uglavnom moram na jetrene probe i jos hrpu pregleda..dobio sam neku mast sa kortiko steroidima(valjda sam dobro napisao) koju ne koristim..

                Comment

                • finadamica
                  New member
                  • Aug 2011
                  • 4

                  #9
                  Kolesterol od 7.9 je previsok, svakako bi trebalo poci lijecniku, vidjeti koliko je BMI, poceti vjezbati, izbaciti SAV kolesterol iz prehrane (raspitaj se o tome), a mozda i statine uzimati (ne znam koliko godina imas). Mozda su te fleke nakupine kolesterola? A mogla bi svakako biti i jetra u pitanju- kakvo ti je zeljezo i jos vaznije, feritin? A jel blijedi u sredini? moglo bi biti i nesto sasvim banalno tipa gljivica...
                  Bez obzira na osip, kolesterol svakako treba smanjiti, te provjeriti jos i HDL i trigliceride..

                  Comment

                  • MelemCilibar
                    New member
                    • Aug 2011
                    • 4

                    #10
                    Moj muž je s vremena na vrijeme imao ovakve fleke koje su najvjerovatnije bile posljedica trovanja živom iz plombi. Melem koji pravim bi mu pomagao da nestanu, ali trebate rješavati uzrok. Pozdrav!

                    Comment

                    • Amara
                      New member
                      • Apr 2010
                      • 41

                      #11
                      Originally posted by Ljupce_te
                      Zdravo svima,

                      Meseca oktomvra prosle godine, pojavili su se dve crvene fleke na ledjima. U konsultaciji sa dermatologom preporucio mi je da 14 dana tretiram te fleke sa mast advantan. Fleke su potamnele ali nisu se izgubile. Posle nekoliko meseca pojavilo se ponovo crvenilo i svrab na ista mesta na potamnele fleke. Prosle godine proeverio sam holesterol koji je bio 7.9. A secer u krvi u normalnim granicama.

                      Interesuje me sta je ovo? Molim vas za pomoc.

                      Uploadirao sam sliku. Evo link od sliku da vidite kako to izgleda: http://imageshack.us/photo/my-images...082011865.jpg/

                      Krema koju su ti dali je bazirana na kortikosteroidima koji pomazu za simptome ekceme ili alergije gdje se javlja svrbez i crvenilo.Sa kortikosteroidima je stvar da oni pomognu ali na kratko i onda se problem opet javi i to u vecem obimu.Zato se ne preporuca koristiti vise od jedne kure.
                      Tvoji simptomi lice na tipicnu ekcemu.Uzrok ekceme je emocionalnog karaktera.Razmisli ko te iritira ili ti se "uvuko pod kozu"pa ga se nemozes rijesiti.Ne misli previse sto ce drugi reci i budi izravna.nemoj da te osijecaj manje vrijednosti sputava jer se nemas cega skrivati niti ista potisnuti.Ako se osjecas blokirano u sadasnjem trenu svog zivota,pocmi raditi na sebi.uci o vjezbama disanja, unesi vise zraka u svoj zivot:-)
                      Pocmi se baviti zdravim zivotom.pocmi jesti svjeze neprekuhano povrce, voce, grahorice i oraside. Umjesto ulja koristi nesto zdravije kao namaz od badema ili tavu na kojoj ti netreba ulja.izbaci secer i pocmi zdravo misliti o sebi. Kad bi ovo sve napravila za mjesec dana, ne bi sigurno imala problem.

                      Comment

                      • ofelija13
                        Alternativa addict
                        • Sep 2011
                        • 195

                        #12
                        ja imam tamne, braon fleke iznad gornje usne. pojavile su se prosle godine a nakon ljeta i suncanja koje obozavam su bas izrazene...

                        sta da mazem? dermatolog kaze da je od sunca :(

                        Comment

                        • Amara
                          New member
                          • Apr 2010
                          • 41

                          #13
                          Pigmentacija na nausmini se obicno pojaca tjekom ljeta ali je glavni uzrok hormonski disbalans.To sam izravno cula od dermatologa.
                          Prvo dobro je poceti sa njegom lica svakodnevnom..
                          Zastitom od sunca kad ides na sunce ili barem nositi mineralni puder koji ima bar SPF 15 u sebi.
                          Za tretiranje takvih pigmentacija ako nisu melasma ili chloasma i jako duboke(koje se dobiju u trudnoci)ima raznih rijesenja od par tretmana sa lactic acidom ili drugim malo jacim sedstvima. Mikrodermaabraziju ti ne bi preporucila.
                          Ona je razvikana ali vise steti nego koristi.Isto tako ovakvi tretmani se ne rade ljeti kad se izlazemo suncu.Zima je puno udobnije vrijeme za njih.
                          I mozes koristi dobre serume i kreme.Ima produkt iz USA koji se zove Cosmedix i njegovi serumi su jako efikasni za tretiranje pigmentacija.

                          Sretno!

                          Comment

                          • ofelija13
                            Alternativa addict
                            • Sep 2011
                            • 195

                            #14
                            Originally posted by Amara
                            Pigmentacija na nausmini se obicno pojaca tjekom ljeta ali je glavni uzrok hormonski disbalans.To sam izravno cula od dermatologa.
                            Prvo dobro je poceti sa njegom lica svakodnevnom..
                            Zastitom od sunca kad ides na sunce ili barem nositi mineralni puder koji ima bar SPF 15 u sebi.
                            Za tretiranje takvih pigmentacija ako nisu melasma ili chloasma i jako duboke(koje se dobiju u trudnoci)ima raznih rijesenja od par tretmana sa lactic acidom ili drugim malo jacim sedstvima. Mikrodermaabraziju ti ne bi preporucila.
                            Ona je razvikana ali vise steti nego koristi.Isto tako ovakvi tretmani se ne rade ljeti kad se izlazemo suncu.Zima je puno udobnije vrijeme za njih.
                            I mozes koristi dobre serume i kreme.Ima produkt iz USA koji se zove Cosmedix i njegovi serumi su jako efikasni za tretiranje pigmentacija.

                            Sretno!
                            mislila sam na neku alternativnu metodu (biljke, pripravci ili tako nesto prirodno).
                            i dermatolog mi je preporucila neki piling dubinski vocnim kiselinama....

                            Comment

                            • strateo
                              New member
                              • Mar 2013
                              • 5

                              #15
                              Najverovatnije to sto Vi imate je vezano za los rad jetre uzrokovan povisenim vrednostima masnoca u krvi.Tretman mora biti opsti t.j smanjivanje povisenih vrednosti masnoca u krvi,poboljsanje cirkulacije i lokalno tretiranje koze.Kao herbalista preporucujem Vam koriscenje biljnih preparata koji su neskodljivi za organizam a daju vanredne rezultate.Sve ovo mozete naci u mojoj firmi BIO NATURA,savetovaliste radi od 9-12 sati radnim danom.Surfujte i dodjite do prirodnog resenja za poboljsanje vaseg zdravlja.
                              Dr.Strateo

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎