Folliculitis - kako ga se riješiti?

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Miu
    =^.^=
    • Aug 2011
    • 2210

    Folliculitis - kako ga se riješiti?

    Dakle, radi se o upali korijena dlaka koji se može pojaviti bilo gdje na tijelu. Svrbi, peče, iritira, boli, uzrokuje opadanje kose.. kažu da je teško živjeti s tim, te da osobu mogu toliko mučiti simptomi da se počinje i psihički loše osjećati.




    Evo i nekih nasumično odabranih slika različitih vrsta folliculitisa s interneta :






    Moj dragi se bori s ovim problemom već dosta mjeseci. Ima upalu dlaka vlasišta. Par puta se folliculitis počeo povlačiti, jednom (čini mi se da samo jednom) je i potpuno nestao, ali uvijek se vratio na staro, tablete ne djeluju. Krajem prošlog mjeseca u laboratorij je poslan uzorak tkiva s glave i ovo je rezultat :
    Biopsy from scalp skin.

    Report (Histopathology): Recurrent folliculitis with abscess, for last 4 years.

    Microscopic: Sections show scalp skin with multiple hair follicles and sebaceous glands.
    There is infiltration of polymorphs and lymphocytes around hair follicles.

    Impression: Recurrent Folliculitis
    ...to jest, folliculitis koji se vraća opet i opet. Rečeno mu je da ga nije moguće izliječiti te da će ga imati doživotno. No, ja se protivim takvim beskorisnim odgovorima na analize te molim i pozivam SVE koji bi mogli znati nešto više o ovome, baš kao i SVE one koji misle da bi mogli pomoći ili pak znaju za kakvu metodu koju bi mogli iskušati, da pišu
    /\__/\
    (=^_^=) .
  • Ryuujin
    ...
    • Nov 2010
    • 2359

    #2
    vecina koznih bolesti ima veze s oslabljenim imunitetom. uvijek je dobro poceti od prehrane i psihickog stanja osobe.

    ima li alergije na nesto? neku hranu? neku drugu kronicnu bolest?

    u testu ne pise da li su pronadeni mozda neki kozni "paraziti" kao sto je recimo demodex? vjerojatno nisu ni trazili.
    ima ga skoro uvijek kad se radi o koznim bolestima s oslabljenim imunitetom i moze zaista biti problem za izlijecit al treba poceti sto prije.
    ako se prosiri to ce stvarno bit gnjavaza.

    mislim da smo i tu na forumu nesto malo pricali o tome.

    evo tu.


    mozete probat sa etericnim uljem cajevca. samo ako je po licu to bi onda bio problem jer bi ga skurilo.
    moglo bi se mozda razrijedit na 50% tj. na pola-pola sa uljem pulpe vucjeg trna.. mislim da bi se moglo stavit to dvoje zajedno,trebalo bi provjerit jos s nekim aromaterapeutom il nekim ko se time bavi...

    ovo
    Ulje pasjeg trna sadrži uvjerljivo najveću količinu karotenoida, tokoferola, fitosterola i palitoleinske kiseline u usporedbi s drugim biljnim uljima. U ulju se nađu i tragovi vitamina C te kvercetina (snažnog antioksidansa antimutagenog djelovanja

    Comment

    • Dag
      Banned
      • Apr 2011
      • 219

      #3
      ulje gospine trave trebalo bi ublažiti simptome. propolis također...

      Comment

      • Ryuujin
        ...
        • Nov 2010
        • 2359

        #4
        e da,i hamamelis bi mogao pomoci.. hidrolat hamamelisa,caj il tako nesto,ne znam u kojim je to sve oblicima...

        Comment

        • Miu
          =^.^=
          • Aug 2011
          • 2210

          #5
          Hvala puno dragi moji!
          Proslijedit ću mu i isprobat ćemo
          /\__/\
          (=^_^=) .

          Comment

          • Natasa33
            Guru
            • Sep 2011
            • 1820

            #6
            Neophodno je energično pranje vodom i sapunom ili dezinficijentnim sredstvom, aplikovanje toplih obologa, otvaranje gnojanica, uklanjanje krusta i aplikovanje antibiotskih masti. Dlake u predelu promena i najmanje 0,5-1cm oko njih se moraju ručnio epilirati. U opštoj terapiji ordiniraju se antibiotici, najbolje prema antibiogramu.---
            U zivotu je najlakse zaobici vrata koja se tesko otvaraju...
            Samo hrabri ljudi kucaju na ta vrata...
            Jer tako nauce da cene one koji ih otvaraju..

            Comment









            Latest Topics

            Collapse

            There are no results that meet this criteria.

            Working...
            😀
            😂
            🥰
            😘
            🤢
            😎
            😞
            😡
            👍
            👎