Koloidna zob

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • roisin
    Alternativa addict
    • May 2010
    • 186

    Koloidna zob

    Zanima me ima li tko i kakva su iskustva s primjenom koloidne zobi?
    Mene konkretno zanimaju kozne bolesti kao demodikoza i rozacea s kojom se borim vec vise godina bez veceg uspjeha.
    evo iz citavog teksta na linku:

    izdvajam:
    Koloidna zob (koloidna zobena kaša) u dermatološkoj i pedijatrijskoj primjeni je već stoljećima (u literaturi od 2000 g.pr.Kr.), koristeći se u svrhu olakšavanja svrbeža i iritacija kože koje su povezane s raznim kserotičnim dermatozama i pravo je „blago prirode“ za osjetljivu kožu.
    ...Mnoga klinička svojstva koloidne zobi proizlaze iz njezinog kemijskog polimorfizma. Visoke koncentracije polisaharida i beta glukana zaslužna su za protektivno, emolijentno i humektantno djelovanje na kožu i sprječavanje transepidermalnog gubitka vode. Snažna antioksidativna i protuupalna aktivnost pripisuje se prisutnosti raznih fenolnih spojeva u koloidnoj zobi koji su ujedno i izvrsni UV-apsorbensi, dok se sposobnost čišćenja kože pripisuje saponinima. Među fenolnim se spojevima u posljednje vrijeme klinički ističu avenantramidi, kao snažni protuupalni i antioksidativni sastojci, koji smanjuju kontaktnu preosjetljivost kože i neurogene upalne procese.
    ...Koloidna zob djeluje:
    > ANTIIRITABILNO, DERMOPROTEKTIVNO, PROTUUPALNO
    > ANTIPRURITSKI, ANTIOKSIDATIVNO, EMOLIJENTNO I KAO HUMEKTANS
    > ČISTI I UMIRUJE KOŽU
    > ANTI-AGING, SPRJEČAVA TEWL (transepiderm.gubitak vlažnosti)
    > IMUNOSTIMULATORNO NA LANGERHANSOVE STANICE

    INDIKACIJE za primjenu kupki i maski s KOLOIDNOM ZOBI (koloidnom zobenom kašom USP)
    ATOPIJSKI DERMATITIS
    EKCEMI I URTIKARIJE
    FOTOALERGIJSKE KOŽNE REAKCIJE
    HERPES ZOSTER, VARICELLA ZOSTER, MOLLUSCUM CONTAGIOSUM
    RADIJACIJSKI DERMATITIS
    PRURITUS I OSIP KOŽE (JATROGENI ili KAO POSLJEDICA KEMOTERAPIJA)
    SUNČANE OPEKLINE
    UGRIZI INSEKATA
    POST-TRETMANSKA NJEGA (kemijski pilinzi, dermoabrazija)
    ROZACEJA
    INFLAMATORNE AKNE
    POSJEKOTINE I MANJE IRITACIJE KOŽE
  • Zlo
    U vladi
    • Feb 2012
    • 977

    #2
    Koloidna zob je super. :) Gledala sam ju oko Božića u Kemigu, kontala sam da ju uzmem, međutim nisam imala baš love nešto, tako da mi je zasada samo na wish listi. :)
    Jesus is coming - Look busy!

    Comment

    • roisin
      Alternativa addict
      • May 2010
      • 186

      #3
      Cijene:
      50 g=28,00 kn
      100 g=51,00 kn
      250 g=119,00 kn

      Comment

      • Zlo
        U vladi
        • Feb 2012
        • 977

        #4
        Ja sam u Kemigu tada našla samo ovo pakiranje preko 100 kn, zar imaju oni i manja ili?
        Jesus is coming - Look busy!

        Comment

        • Ryuujin
          ...
          • Nov 2010
          • 2359

          #5
          ček,ček.. roisin to je usitnjena zob? pa imas to u konzumu covjece za 5kn. a ja ti ih izmiksam za jos 5

          taman sam pojeo jednu zdjelu toga

          hmm..znaci prakticki to je kupanje u zobenoj kasi? zvuci fino..prava kupka za pojesti.

          mozda i ja isprobam. no reci ti meni draga moja kako se poslije cisti kada?
          cijevima se se nece svidjeti zobena kasa,mos od toga kucu zidat kad se stvrdne

          Comment

          • roisin
            Alternativa addict
            • May 2010
            • 186

            #6


            Ryuujin zato ja mislila otici vidjeti to pakiranje po 50g, mozda je do te mjere 'koloidna' da nece zastopati cijevi
            salu na stranu, ja sam mislila, a i budem, kupiti najmanje pakiranje od 50 g - Zlo imaju manjih pakiranja, onako kako sam gore navela i od toga si za pocetak sloziti masku za lice; nastojat cu sve to obavljati iznad plasticnog lavora koji imam i nakon upotrebe to cu napuniti vodom i istresti u skoljku za wc, ne u kadu i vidjeti jel uspjesno 'otislo'

            Comment

            • Zlo
              U vladi
              • Feb 2012
              • 977

              #7
              Pazite sa cijevima, ja sam uspjela zaštopati odvod tako da su mi morali razbijati beton, rezati cijev...sva sreća da je cijev bila izvan kuće, inače bi bilo veselo sa izbijanjem podova po kući dok se ne dođe do zaštopane cijevi. :D

              I to sve zahvaljujući razno raznim maskama, kad su izvadili masu iz cijevi pravila sam se da nemam pojma šta je to... al' mislim da su majstori skontali. :D :D Užaaaas. :)
              Jesus is coming - Look busy!

              Comment

              • Adamina
                Super Moderator
                • Mar 2014
                • 4621

                #8
                Čitajući ove postove, sjetila sam se koliko sam samo šalica od zobi oprala i pustila da to ode u odvod. Koja sam ja majmunica........
                Let me heal you

                Comment









                Latest Topics

                Collapse

                There are no results that meet this criteria.

                Working...
                😀
                😂
                🥰
                😘
                🤢
                😎
                😞
                😡
                👍
                👎