Bolest bijelih mrlja

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Ezekiel
    Alternativa addict
    • Sep 2011
    • 335

    pokusavala sam s raznim terapijama kad sam bila mala al nisam ustrajala u nicemu, to su prevelika odricanja...mama me forsirala a ja bila premlada....jedino sto mi smeta jest sto ga uglavnom vidim u starijih ljudi a mene je uhvatio u djetinjstvu i dosta mi upropastio pubertet, sampouzdanje i tako...ali mislim da sam se sada napokon prihvatila ovakvu kakva jesam, to je dio mene i zivim dalje s njim..

    Comment

    • Natasa33
      Guru
      • Sep 2011
      • 1820

      Moj mali sin ima vitiligo na levoj nozi,naime on je i rodjen sa tim...Zanima me kako koristiti bjeli luk za lecenje istog..Unapred hvala
      U zivotu je najlakse zaobici vrata koja se tesko otvaraju...
      Samo hrabri ljudi kucaju na ta vrata...
      Jer tako nauce da cene one koji ih otvaraju..

      Comment

      • corto maltese
        corto maltese
        • May 2010
        • 27

        Imam vitiligo od 2004. god. Koristio sam svašta, da sad ne nabrajam, sve sa ograničenim i prolaznim uspehom. Prošle godine sam koristio lišće kolopera, i neke fleke su mi malo odreagovale.. Možda je bio problem što se nisam sunčao, ne znam, čini mi se da treba natrljati fleke tim lišćem, ali i sunčati se u toku sledećih 24h.
        Medjutim, ono što želim svima da preporučim je SOLARNA JOGA. Primenjujem je od januara ove godine i prve rezultate sam primetio već nakon 10-tak dana. Imao sam dosta fleka na licu, velike fleke oko očiju, koje su mi se do sada povukle nekih 90%. Sada mi se pojavljuju i tačkice pigmenta na šakama. Sve se dešava vrlo postepeno, kao što se i solarna joga primenjuje postepeno. Dok sam prethodnih proleća očajno posmatrao širenje belih mrlja na svojoj koži, ove godine gledam kako se one smanjuju i nestaju. Osim toga i druge tegobe, koje sam imao, se povlače. Mučile su me alergije na polen tokom proleća a naročito u jesen (ambrozija). U ovom periodu bih morao svakog dana da pijem pilule protiv alergije, jer inače ne bih mogao da dišem. Ove godine nisam popio nijednu. Na ovom forumu imate temu solarna joga, pa pogledajte. Ima i dosta sajtova na našem jeziku o tome, jer je pokret, izgleda dosta raširen na ovim prostorima.
        Puno pozdrava i svako dobro!

        Comment

        • Acarya
          Okupan svjetlošću
          • Jul 2009
          • 2191

          Solarna joga je zasita nesto sto nam popravlja zdravlje.Prst gore za solarnu jogu.

          Comment

          • crvena555
            New member
            • Jun 2012
            • 17

            eee, pozdrav svima, evo da se javim nakon toliko vremena, samo pod novim nazivom (sarajevo987)...

            šta se dešava kod vas u vezi vitiliga, da li koristite neka sredstva za liječenje, i kako napreduje...
            ja sam zadnji put pisala o svom izliječenju zahvaljujući terapiji rangelova, pa sam u vezi stim i dobila par privatnih poruka...odlučila sam odgovorit javno, kako bi i drugi bili upoznati sa ovom terapijom...

            uglavnom, terapija mi je pomogla i uspjela sam se riješiti vitiliga sa lica u potpunosti...dakle pila sam čaj, mazala kremom, sunčala koliko sam mogla i zagrijavala flekice fenom....i uspjelo je flekice su nestale...-

            MEĐUTIM, isto tako sam navela da sam negdje čitala da se vitiligo kože opet vratiti nakon nekog određenog vremena, što se DESILO i meni...dakle, nakon godinu dana flekice su ponovo počela da se vide, tačno tamo i gdje su bile...oko očiju vitiligo se skroz vratio, dok na bradi još uvijek nije, samo viri jedna neprimjetna tačkica-ZA sad...

            ipak, ja sam zadovoljna i ovoliko dugo što ga nisam imala, tako da namjeravam opet koristit istu terapiju, za sad imam stare kreme koja je ostala od prošli put, pa za dalje ću vidjet, jer više u srbiji nemam nikog ko bi mi mogao poslati kremu...

            isto tako na rukama se sve više širi, i to me počinje zabrinjavat, pa ću opet počet po starom da sve i svašta koristim...
            pa ako bude nekih novih rezultata ja vam javim...
            do tada svima puno sreće, pooozdrav....

            Comment

            • corto maltese
              corto maltese
              • May 2010
              • 27

              Eto, da se javim ponovo, nakon godinu i po dana bavljenja solarnom jogom sa ciljem izlečenja vitiliga, pre svega.
              Napisao sam post na temi 'solarna yoga', koji ima veze sa mojim postom od 04-10-11, na ovoj ovde temi, pa pogledajte, da ne bih ovde ponavljao. Uglavnom rezultati nisu baš tako dobri, kako je u početku izgledalo da će biti. Ipak, još je rano za neke zaključke, hoću reći: još se ništa ne zna.

              Comment

              • crvena555
                New member
                • Jun 2012
                • 17

                evo došla sam do nekog novog lijeka za vitiligo, ja sam krenula sa ovim pa javim rezultate...ako je neko zainteresovan evo iskustva jedne djevojke:

                Vitiligo sam imala na vise od 50 posto lica i uspijela sam izlijeciti u roku pola godine sa lijekom od jednog starog travara iz BiH. Napisala sam ga bila u postu al je pobrisano. Ne znam zasto. To nije licencirani lijek, niti ja imam provizije od prodaj lijeka, jer se ne placa.

                jednostavan je za napraviti. Jedna saka domacih psenicnih mekinja i saka listova brsljana se stavi u vodu da kuha. Kad ispari pola tekucine, ocijedi se i kad sse ohladi mazu se fleke sa tom vodom. Da potraje, voda se drzi u frizideru. Moze trajati 5-6 dana tako.

                uglavnom recept ide ovako:1 l vode na jednu šaku bršljena i jednu šaku mekinja.
                kuhat dok neukuha do pola, ohladit i mazat 4-5 dnevno (kad god je usput možeš se namazati)...
                tekućina se drži od 4-5 dana u frižideru i onda pravi nova...

                Comment

                • crvena555
                  New member
                  • Jun 2012
                  • 17

                  još jedna informacija, djevojka na drugom forumu savjetuje kremu kanesten, kaže da je njoj pomoglo da izliječi vitiligo...pa vrijedi pokušati...
                  ja vam uglavnom javim rezultate...pooozdrav svima:)

                  Comment

                  • kleo
                    New member
                    • Jun 2013
                    • 40

                    Bok svima!

                    Majka mi ima vitiligo pa sam se odlučila raspitati ovdje kako si može pomoći.
                    Vitiligo joj se proširio po prstima i dijelu dlana. Čitala sam na ovoj temi brojna iskustva, no zanima me koja preporučate?
                    Imaju li neki domaći recepti koji se mogu napraviti, a da su zaista efikasni, vitamini koji se mogu piti ili nešto slično?

                    Comment

                    • crvena555
                      New member
                      • Jun 2012
                      • 17

                      Originally posted by kleo
                      Bok svima!

                      Majka mi ima vitiligo pa sam se odlučila raspitati ovdje kako si može pomoći.
                      Vitiligo joj se proširio po prstima i dijelu dlana. Čitala sam na ovoj temi brojna iskustva, no zanima me koja preporučate?
                      Imaju li neki domaći recepti koji se mogu napraviti, a da su zaista efikasni, vitamini koji se mogu piti ili nešto slično?
                      iskustva o vitiligu su uglavnom ista...za vitiligo još nije pronađen zvanični lijek, pa tako svak na svoj način pokušava da pronađe neki lijek...što se tiče mog iskustva, uspjela sam vitiligo izliječiti na licu terapijom georga ranhelova, međutim nakon godinu dana vitiligo se počeo opet vraćati i evo sad gotovo sve izliječene fleke su ponovo bijele...
                      pokušavala sam i sa biljnim pripravkom o kojem sam prethodno pisala, al sam zbog obaveza odustala, pa se nadam da ću stim krenuti opet na jesen...
                      trenutno koristim bethasal mast, za koji sam čitala da je nekima pomogao nako 2 mjeseca mazanja, samo što kod ove kreme treba biti oprezan jer je kartikosteroid...tek mažem nekih 20 dana pa još i nema efekta, a uz to počela sam da se zdravije hranim, pa ako bude kakvih rezultata javim...

                      sretnooo....pozdrav

                      Comment

                      • Namaste ASC
                        Alternativa addict
                        • Aug 2012
                        • 305

                        Vitiligo je samo dokaz da osoba ima duboki nesvijesni lom u sebi ili da kažemo disbalans između duha i tijela ili jednostavno hipofiza joj ne radi normalno. Posljedica toga je smanjena proizvodnja melanina. Svakako čovjek treba razumiti jedno da se vitiligo ne može izlječiti jer on nije bolest on je samo poremećaj na koži koja jednostavno nestaje isto kako je i nastala. Tako da ako se čovjek pridržava prirodnih pravila Vitiligo će se smiriti i prestati da se disperzira po tijelu. Jer ako se ne ukroti vitiligo je jako progresivan i može zahvatiti veliki dio kože. Vitiligo nastaje usljed potiskivanja negativne emocije, uvjerenje i stavova, zabrana i naredbi koje su toksično povezani sa najbližim članovima porodice od kojih je prenesen na osobu kao nasljeđe ili kako kaže medicina poremećaj. vitiligo nastaje usljed potisnutih emocija. Osoba koja želi da se oslobodi od vitiliga treba da nauči da propušta, ponovno proživljava i otpušta sve što je duboko potisnuto u njemu.
                        Vitiligo nastaje u većini slučaja za konflikta od neprijatnog i gruboga odvajanja. Ljude koje zahvaća vitiligo su općenito ljudi koji su jako veliki emotivci i mirni tihi povučeni, i često sve gutaju u sebi a to negdje mora akumulirati i izbiti a izbija ili kao neke bolesti ili u lakšim slučajevima kao tjelesni poremećaji među kojim ase nalazi i vitiligo.
                        Djelovanje na vitiligo se sastoji od sistematskog programa koji je vezan čišćenjem tijela izvana i iznutra sa materijalne i sa suptilne strane našeg tijela. Prehrana koja se koristi treba da bude jedino ona koj ase može jesti u sadašnjem trenutku a to je sve što se može jesti sirovo, bitno je da se na tijelo ne unosi ništa što je sintetski proizvedeno, jer ako želite se osloboditi vitiliga onda trebate jedino da unosite na sebe i u sebe visoko frekvencijske proizvode i hranu.
                        Last edited by zoricab; 13-04-14, 05:16.
                        Recite DA za zdravlje i prirodu
                        namasteasc@gmail.com
                        Sve dolazi iz tišine, sve nestaje u tišini...

                        Comment

                        • Namaste ASC
                          Alternativa addict
                          • Aug 2012
                          • 305

                          Originally posted by kleo
                          Bok svima!

                          Majka mi ima vitiligo pa sam se odlučila raspitati ovdje kako si može pomoći.
                          Vitiligo joj se proširio po prstima i dijelu dlana. Čitala sam na ovoj temi brojna iskustva, no zanima me koja preporučate?
                          Imaju li neki domaći recepti koji se mogu napraviti, a da su zaista efikasni, vitamini koji se mogu piti ili nešto slično?
                          Vitamini koji jedino mogu koristiti za vitiligo moraju biti prirodnog oblika tj sirovo, tablete, suplimenti i minerali u tabletama i trgovinama i ljekarnama samo se talože u našoj jetri i bubrezima jer nisu prirodnog sastava. Hrana koja je potreba za vitiligo treba da se temelji na folnoj kiselini i sve vezano za hranu koja je sirova. Ako želite koristiti prirodne pripravke prvo trebate pročistiti organizam iznutra da bi djelovalo vani. Uglavnom slobodno se javite na mail ako ste zainteresirani da vam malo detaljnije objasnim sve vezano za vitiligo. Nadam se da će tvoja majka prihvatiti odgovornost Kleo, lijepo je što brineš za nju ali ako želiš da se oslobodi vitiliga ona mora sama dati odluku o tome, ne ti. namaste
                          Recite DA za zdravlje i prirodu
                          namasteasc@gmail.com
                          Sve dolazi iz tišine, sve nestaje u tišini...

                          Comment

                          • crvena555
                            New member
                            • Jun 2012
                            • 17

                            Originally posted by Namaste ASC
                            Vitiligo je samo dokaz da osoba ima duboki nesvijesni lom u sebi ili da kažemo disbalans između duha i tijela ili jednostavno hipofiza joj ne radi normalno. Posljedica toga je smanjena proizvodnja melanina. Svakako čovjek treba razumiti jedno da se vitiligo ne može izlječiti jer on nije bolest on je samo poremećaj na koži koja jednostavno nestaje isto kako je i nastala. Tako da ako se čovjek pridržava prirodnih pravila Vitiligo će se smiriti i prestati da se disperzira po tijelu. Jer ako se ne ukroti vitiligo je jako progresivan i može zahvatiti veliki dio kože. Vitiligo nastaje usljed potiskivanja negativne emocije, uvjerenje i stavova, zabrana i naredbi koje su toksično povezani sa najbližim članovima porodice od kojih je prenesen na osobu kao nasljeđe ili kako kaže medicina poremećaj. vitiligo nastaje usljed potisnutih emocija. Osoba koja želi da se oslobodi od vitiliga treba da nauči da propušta, ponovno proživljava i otpušta sve što je duboko potisnuto u njemu.
                            Vitiligo nastaje u većini slučaja za konflikta od neprijatnog i gruboga odvajanja. Ljude koje zahvaća vitiligo su općenito ljudi koji su jako veliki emotivci i mirni tihi povučeni, i često sve gutaju u sebi a to negdje mora akumulirati i izbiti a izbija ili kao neke bolesti ili u lakšim slučajevima kao tjelesni poremećaji među kojim ase nalazi i vitiligo.
                            Djelovanje na vitiligo se sastoji od sistematskog programa koji je vezan čišćenjem tijela izvana i iznutra sa materijalne i sa suptilne strane našeg tijela. Prehrana koja se koristi treba da bude jedino ona koj ase može jesti u sadašnjem trenutku a to je sve što se može jesti sirovo, bitno je da se na tijelo ne unosi ništa što je sintetski proizvedeno, jer ako želite se osloboditi vitiliga onda trebate jedino da unosite na sebe i u sebe visoko frekvencijske proizvode i hranu. Pošto se o vitiligu može jako puno pričati svi zainteresirani za više informacija i terapiju koju mi nudimo našim članovima možete dobiti na našem e mailu namasteasc@gmail.com. Od jeseni će se praviti i skupni program za ljude koji imaju problema sa psorijazom, vitiligom, dermatitisima i drugim poremećajima i kroničnim bolestima kože. Također u programu će biti ponuđene i radionice za osobe sa takvim simptomima i poremećajima da sami nauče metode ,vježbe i prirodne proizvode koji će im pomoći u njihovim problemimam koji nisu opasni, ali su u većini jako neugodni i nezgodni, jer ipak koža je prvi organ kod kojega svi vidimo. Na vama je da svjesno odaberete odluku dali želite da prihvatite odgovornost za sebe i svoj život. Lijep pozdrav i svako dobro želi vam Udruga Zdrav život Namaste
                            ovo je tako dobro opisano...u potpunosti se slažem da vitiligo treba najprije liječiti iz nutra, pa upravo zbog toga napokon sam odlučila da se okrenem u potpunosti zdravoj ishrani...

                            e sad krenula sam da izbacujem sve proizvode životinjskog porjekla. u 9 dana koliko sam na ovom načinu ishrane 2 puta sam posustala, jednom uzela malo jogurta, a jednom pojela jednu pljeskavicu...

                            uglavnom jedem voće i povrće...rendam mrkvu i jabuku za doručak, te u to iscjedim jedan sirovi krompir i dodam malo oraščasti plodova i dvije smokve. za ručak uglavnom jedem kugano povrće, koje kuham sa malo vode na laganoj vatri sa jednom čašom vode, e sad ne znam da li je na sirovoj hrani dozvoljeno kuhano, al ja zaista ne znam kako bih nešto drugo ručala. i na kraju za večeru jedem salatu ili voće...
                            kad god sam gladna jedem lješnjak, badem, smokve i datule...eto to je ukratko o mojoj ishrani pa me interesuje kakvo je tvoje mišljenje?

                            sad sam planirala da u ishranu ubacim i ćurokotovo ulje, pivski kvasac i čaj od zdravca za koji sam čitala da je dobar za vitiligo...i uz sve ovo htjela bih napomenuti da pored vitiliga imam dijabetes tip1 i hipotireozu, pa je i vitiligo sa ovim povezan, tako da je meni i teže da ga liječim.

                            eto, bilo kakvih preporuka da imaš, piši sve će dobro doći

                            Comment

                            • crvena555
                              New member
                              • Jun 2012
                              • 17

                              i zaboravila sam pitat kako da koristim folnu kiselinu, da li je dovoljno ako sedmično jedem grah ili leću-mislim i to se treba kuhati, pa nisam sigurna kako i šta...a čitala sam da list cvekle ima folne kiseline, pa sam kontala od njega praviti čaj, da li imaju neke konkretnije preporuke ...?

                              Comment

                              • Uoo
                                OOn
                                • Oct 2009
                                • 12425

                                ja bih pripazio bethasalom!! nikada to na tvojem mjestu nebi stavio na sebe.. cak i da rjesi problem koji imas.. cini mi se da ce stvorit jos 5 drugih.. i da to nije trajno rjesenje..

                                najgore od svega je sto vjerojatno nece ni pomoci.. a stvoriti ce druge probleme..
                                Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                                Ivan 3:16

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎