Stres, bolest savremenog doba

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • matko
    Guru
    • Jun 2009
    • 553

    #46
    Originally posted by zoricab
    Poštovani 7 element,
    da li je ovo pitanje ili odgovor? I mene zanima koja je tehnika najbolja za opuštanje!?
    veliki pozdrav
    Ne postoji univerzalna tehnika kao najbolja za sve. Svakom od nas nešto odgovara a nešto još ne, ovisi o razini svjesnosti o samom bitku/postojanju. Več samo svjesno disanje bez ikakve tehnike donosi izvrsne rezultate ublažujuči stres a svjesno prakticiranje određenih tehnika svjesnog disanja i uz to meditacija uz vizualizaciju doista daje fenomenalne rezultate.

    Comment

    • RED PILL
      urug
      • Apr 2009
      • 15340

      #47
      Originally posted by matko

      Ne postoji univerzalna tehnika kao najbolja za sve. Svakom od nas nešto odgovara a nešto još ne, ovisi o razini svjesnosti o samom bitku/postojanju.
      http://www.aequilibrium-novum.hr/

      Comment

      • afilic
        Old member
        • Apr 2009
        • 101

        #48
        Originally posted by 7 element
        Kako ide oslobadjajuće disanje, da li je to kada dišemo opušteno i polako vizualizirajući kako nas stres napušta i ustupa mesto harmoniji?
        O procesu oslobađajućeg disanja možete pročitati ovdje:
        www.tt-program.com
        Transcendence Technology - program za osobni razvoj.

        Comment

        • Drago
          Alternativa addict
          • Sep 2009
          • 292

          #49
          Pročitao sam tu interesantnih komentara i pojašnjenja.međutim nije nitko naveo jednu činjenicu sa kojom se ja u radu dok liječim ljude stalno susrećem.
          Prvi problem koji stvara stres je depresija,i ljudi ga tako teško i podnose baš zbog toga što odmah ide jedno sa drugim,znači imate more stresnih situacija koje se samo nadovezuju jedna na drugu,vrlo brzo pojavljuje se i depresija kao redovan pratilac takozvanog Linijskog stresa.Linijski stres je moj naziv za seriju stresova koji nastupaju jedan za drugim neposredno ili sa relativno malim razmakom.
          Tada se ubrzano stvara i kronični zamor,odnosno ljudi se jednostavno ne mogu dovoljno opustiti tijekom spavanja,i bude se sve umorniji što opet pojačava depresiju,a čitava situacija u kojoj se osoba nađe je opet za sebe jedna stalna i vrlo strašna stresna situacija.I onda u krug iz kojeg se bez pomoći sa strane nemože ,ili se može ali vrlo teško izaći.
          U pomaganju pri takvim slučajevima,koristim sva raspoloživa sredstva,i bioenergiju,i hipnozu a vrlo često i opuštajuću masažu.
          Jako je bitno da pacijent ODMAH osjeti olakšanje na fizičkoj i psihičkoj bazi,jer inače nikakav trud nema smisla,odnosno učinci tretmana su slabi ili nikakvi.
          U momentu kada osjete dubinsko opuštanje ljudi obično odmah zaspu i zna se dogoditi da odspavaju više sati,nevjerovatno!
          Najveselije u čitavoj stvari je to da je često potrebno samo jedan ili dva tretmana da ljudi dođu ksebi,odnosno da kako ja to tumačim izađu iz začaranog kruga.Ja sam se naslušao izjava tipa:Kao da mi je skinuta vreća cementa sa leđa,Noge su mi tako lake i hitre,Pa ja godinama nisam ovako jasno vidio/vidila,Od rata nisam bio ovako raspoložen i sretan,Zaboravio sam već što znači dobar san,i mnoge druge izjave sličnog konteksta.
          Znaju se dogoditi i situacije da ljudi dođu nakon par dana od terapije,i kažu"Odjednom osjećam da me boli tu ili tu".
          Pokazalo se da su u međuvrenenu dok su ljudi još bili onako napeti i pod stresom,nastupile fizičke tegobe uzrokovane stresom,ali da ih ljudi uopće nisu bili svjesni!Tek kada su se posve opustili i malo počeli osjećate sebe i prostor oko sebe,osjetili su bolove i tegobe kojih do tada nisu bili svjesni!Ta moja konstatacija se pokazala točnom u više takvih slučajeva,pogotovo nakon detaljnih pretraga oficijelne medicine.Ljudi su znali ostati PAF,na dijagnozi liječnika da ti bolovi i oboljenja traju već godinu,dvije ili čak i više.
          Moram napomenuti još jednu bitnu stvar,a to je da ljudi koji su pod stresom jednostavno nisu sposobni upražnjavati kojekakve vježbe,meditacije i slične stvari jer je za prakticiranje većine takvih vježbi i meditacija potrebno fizičko opuštanje tijela,
          a oni se jednostavno ne mogu opustiti ni fizički niti mentalno.
          DERIIII!!!

          Comment

          • Drago
            Alternativa addict
            • Sep 2009
            • 292

            #50
            Mnoge od navedenih vježbi disanja,meditacije i razne druge vježbe su dobre,ali ih mogu koristiti samo mentalno zdrave osobe,dok osobe koje duže vremena pate od stresa a zeza ih i depresija nisu posve mentalno zdrave.I tu treba biti oprezan da ne bi meditacija ili vježba izazvala kontra efekt,jer ako osoba ustanovi da se ne može opustiti i da meditacija ili vježba ne daje efekte u njima razumnom roku,lako se može desiti da potonu u još dublju depresiju.
            Drugi problem je jezik,jer iako veliki postotak ljudi u Hrvata govori jedan strani jezik ili više,mali je broj ljudi koji mogu aktivno (i čitanje i pisanje) konzumirati strane jezike.Masa tih raznih knjiga i priručnika su uglavnom na engleskom jeziku,pa i ovi koji se nude tu na Forumu.
            I sad zamislite čovjeka pod Linijskim stresom,dokopa se knjige za koju se nada da će mu pomoći,i onda ustanovi da je na engleskom ili nekom drugom stranom jeziku,a on ga nije aktivnije koristio još od škole,i evo ti nove frustracije i samooptuživanja.
            Odgovorno tvrdim da su meditacije i vježbe odličan način da se izbjegnu poslijedice stresa,ali ih može upražnjavati osoba koja nije pod nekim težim oblikom stresa.
            DERIIII!!!

            Comment

            • Carmi
              New member
              • Aug 2009
              • 30

              #51
              Drago, šta savjetujete za osobe koje su po jakim stresom? Nalazim da nisam u psihofizičkom stanju raditi tjelovježbe kako bih se oslobodila stresa i straha, a žarko želim da ga se oslobodim i da što manje ovisim o Lexiliumima.

              Comment

              • Drago
                Alternativa addict
                • Sep 2009
                • 292

                #52
                Trebate doći.
                DERIIII!!!

                Comment

                • afilic
                  Old member
                  • Apr 2009
                  • 101

                  #53
                  Drago je u pravu i osobe koje su pod kroničnim stresom i dubokom depresijom teško mogu same nešto postići. Ja nemam jako veliko iskustvo u pomaganju drugim ljudima, jer se time tek od nedavno bavim. Imao sam nekoliko polaznika TT-Programa koji su bili vrlo depresivni, ali su već nakon mjesec ili dva izjavljivali da se odlično osjećaju i da se sami znaju nositi sa stresom i negativnim emocijama. TT-Program je na hrvatskom, a polaznici sve vježbe rade sami uz pomoć audio snimaka i pdf skripti.
                  Ja nisam terapeut i ne dajem nikakve terapije, niti se bavim bilo kakvim oblikom liječenja, ali podučavam ljude određenim tehnikama pomoću kojih mogu sami sebi najviše pomoći. Depresija je stanje svijesti ili bolje reći stanje uma, a TT-Program je tako osmišljen da najprije osobu oslobađa negativnih emocija, zatim negativnih stanja uma, a tek nakon toga slijede napredne tehnike buđenja pravog jastva, reprogramiranje, preuzimanje svjesne kontrole itd.
                  www.tt-program.com
                  Transcendence Technology - program za osobni razvoj.

                  Comment

                  • Drago
                    Alternativa addict
                    • Sep 2009
                    • 292

                    #54
                    Ja jesam terapeut,i to što to postigneš za mjesec ili dva,ja postignem za sat ili dva u većini slučajeva.Nemoj se obeshrabriti mojim napisima,već samo dalje.
                    DERIIII!!!

                    Comment

                    • afilic
                      Old member
                      • Apr 2009
                      • 101

                      #55
                      Originally posted by Drago
                      Ja jesam terapeut,i to što to postigneš za mjesec ili dva,ja postignem za sat ili dva u većini slučajeva.Nemoj se obeshrabriti mojim napisima,već samo dalje.
                      Nikako se neću obeshrabrit, naprotiv. Ono što nisam ovdje naveo je konačni rezultat koji postižu polaznici TT-Programa, a to je da nikad više u svom životu neće "privlačiti" stresne situacije i nikad više neće pasti u depresiju. Zapravo, uvijek će se odlično osjećati i fizički i mentalno. Teško će se naći u lošem raspoloženju, a o nekakvom stresu ili depresiji nema ni govora.

                      Vaša terapija je, bez sumnje, brza i učinkovita, dok je moj program sporiji, ali otklanja sve uzroke za bilo kakva negativna stanja uma, emocija i tijela.
                      Bolesnik najprije traži brzu pomoć, terapiju, tek kad mu se stanje popravi, može potražiti i otkloniti uzroke svojih problema.
                      www.tt-program.com
                      Transcendence Technology - program za osobni razvoj.

                      Comment









                      Latest Topics

                      Collapse

                      There are no results that meet this criteria.

                      Working...
                      😀
                      😂
                      🥰
                      😘
                      🤢
                      😎
                      😞
                      😡
                      👍
                      👎