L-Theanine

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • tinez
    New member
    • Aug 2009
    • 35

    L-Theanine

    Dragi forumaši!
    Zanima me dali tko od Vas uzima L-Theanine, tablete za smirenje i opuštanje. Zanima me Vaše mišljenje a još bolje iskustvo.
    Pozdrav
  • Olio
    tragam...
    • Jul 2011
    • 5706

    #2
    Originally posted by tinez
    Dragi forumaši!
    Zanima me dali tko od Vas uzima L-Theanine, tablete za smirenje i opuštanje. Zanima me Vaše mišljenje a još bolje iskustvo.
    Pozdrav
    Veoma me zanima kakve su to tablete za OPUSTANJE???
    zasto se sam ne opustis? Uz laganu muziku... gledanje prirode... ljubav prema maci ili kuci... nekoj zeni...
    Spavanjem... lencarenjem... citanjem... blejanjem u prazno...
    Ne moze ili neces?
    ako ovi ne moze, ti ODMAH pronadji neki ili neke nacine da se opustis. Bili sta sto nece biti neko nakaradno ponasanje. Gledaj "filmice" na netu... zabavljaj se... opustaj se. Ne salim se, to je TERAPIJA!!! Ali ne idi u krajnost. Opustanje nije NAPREZANJE, naprotiv. Nikakvi medikamenti te nece OPUSTITI VEC SAMO UMRTVITI, to jest - umiriti. Jedi slatkise... idi u duge setnje ili kupivinu... nadji neki hobi i umaraj se malo pa ces videti kako ces se opustiti.
    u suprotnom...
    Koristeci cajeve ili bilo kakve hemijske supstance ti ces tvoj neuroreceptorski sistem navici na odredjenu hemijsku formu koja ce ti stvoriti zavisnost. Poput kofeina nikotina ili bilo kije supstance koja utice na neuroreceptore i tako na raspolozenje.
    http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1

    Comment

    • Moldercuker
      Nisam guru
      • May 2011
      • 27145

      #3
      Pa ovisi u kakvim je uvjetima.... nenozes se u bilokojim uvjetima opustit

      Tetrapak

      Comment

      • Olio
        tragam...
        • Jul 2011
        • 5706

        #4
        Originally posted by Moldercuker
        Pa ovisi u kakvim je uvjetima.... nenozes se u bilokojim uvjetima opustit

        Tetrapak
        Poenta je u tome da NE SME koristiti supstance koje STVARAJU ZAVISNOST. Tako iz loseg ide u gore. Mnoge osobe u centralnoj americi zvacu listove koke koja im POMAZE da prevladaju teske uslove rada na velikim visinama. Nemackim vojnicima u drugom sv. Ratu davali su supstance koje su ih opustale pred velike bitke. Zbog toga su cesto bili nepovedivi. To je skoro izaslo u javnost. Problem je sto su mnogi vojnici vermahta trazili tu supstancu od nadredjenih i pre i posle borbi jer su postali zavisni i osecali se lose bez dnevnih doza. TO JE NEURONSKA zavisnost. Ista zavisnost ali psigoloskog tipa je kada imamo neku rutinu pa ona prestane. Osecamo se lose i neugodno. Situacija je jedno a reakcija je drugi. Mnogi ovisnici od alkohola i narkotika tvrde da su samo hteli da se opuste jer nisu mogli da se nose sa zivitnim problemima.
        http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1

        Comment

        • Jesam
          Supermoderator
          • Mar 2011
          • 14483

          #5
          Theanine je aminokiselina (nalazi se u čaju i nekim gljivama) a ne droga.

          Theanine ima kemijsku strukturu vrlo sličnu glutamatu, drugoj aminokiselini koja se prirodno javlja u tijelu a koja pomaže provođenju živčanih impula u mozgu.

          Neki učinci theanina su slični glutamatu a neki čini se blokiraju glutamat.

          Uzima se protiv anksioznosti i stresa, depresije, šizofrenije, za prevenciju Alzheimerove bolesti, ADHD-a te za poboljšanje mentalne sposobnosti i pažnje. Isto tako se uzima za smanjivanje krvnog tlaka, prevenciju gripe te za smanjivanje neželjenih nuspojava kod uzimanja lijekova protiv karcinoma.
          slobodni.net za slobodni svijet

          Comment

          • Olio
            tragam...
            • Jul 2011
            • 5706

            #6

            neko ovako koristi

            Reviews and ratings for L-theanine. 136 reviews submitted with a 5.3 average score.


            Prema Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji droga je "svaka supstanca, koja je u stanju da, kada se nađe u živom organizmu,modificira njegovu jednu ili više funkcija i da nakon ponovne upotrebe dovede do psihičke ili fizičke ovisnosti".
            wikipedia

            Napominjem da ne smatram ovu supstancu drogim, ali nikako se ne sme podceniti preterana upotreba.
            u li kovima iznad realni korisnici iznose zapazanja nakon upotrebe. Ko ne zna eng. Mora prevoditi u google tr.
            nije dovoljno "izguglati" pa procitati prve linkove. Oni su obicno delo hakera i poaceni su. Tek na drugoj ili trecoj strani su realniji tekstovi.
            http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1

            Comment

            • Jesam
              Supermoderator
              • Mar 2011
              • 14483

              #7
              Ništa što se uzima u velikim ili nepotrebnim količinama nije dobro - mislim da to više i ne treba naglašavati inteligentnom čovjeku.

              Čak i C-vitamin ili magnezij u pretjeranim količinama nisu dobri jer će izazvati proljev, a radi se o vitalnim elementima za naš organizam. Čak i od vode možemo umrijeti ako se naločemo prevelike količine u kratkom vremenu.

              Razliku između otrova i lijeka čini samo količina.
              slobodni.net za slobodni svijet

              Comment

              • annertete
                New member
                • Jul 2022
                • 1

                #8
                L-Theanine - https://hr.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-l-theanine-alphawave-supports-relaxation-calm-focus-100-mg-30-veggie-capsules/83284 Proizvod je jako dobar s kavom, eliminira negativne efekte. anskiolitičko djelovanje i pogodan za ljude sa anksioznašću, nervozom, tjeskobom... Dobro djeluje prije spavanja. Tolerancija je vidljiva nakon 3 dana upotrebe Evo i od mene kod za 5% popusta: AID8235

                Comment









                Latest Topics

                Collapse

                There are no results that meet this criteria.

                Working...
                😀
                😂
                🥰
                😘
                🤢
                😎
                😞
                😡
                👍
                👎