Prekognicija (vidovitost)

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Komšinica
    Guru
    • Nov 2009
    • 510

    Originally posted by naftali
    Nije stvar je li nam nešto treba (više od tjelesnog iskustva) nego da imamo pravo i slobodu odabrati hoćemo li istinu prihvaćati samo onu koja se može jasno verificirati ili ćemo prihvaćati i istinu koja izvire iz metafizike (nešto što je iza fizike),a koja se ne dokazuje već naslućuje putem nekih logičkih procesa uma (npr.načelom uzročnosti ili načelom svrhovitosti..), a još više osobnim iskustvom čitavoga čovjeka.

    Navedeno iskustvo ne vrijedi u znanstvenom smislu, a znanost pretendira da postavi teoriju svega.

    Vidovitost?Možda je to samo dublje poniranje u vlastito iskustva života na temelju kojega možemo imati veći stupanj sigurnosti o onome što nam slijedi.Bez ikakve mistifikacije.
    Potpuno se slažem. Pravo i sloboda su pravi pojmovi. Za mene nema ničeg mističnog u vidovitosti, kao što nema nikakve mistike u tome da neko vidi patuljke. Lično ih nisam nikada videla, što me ne dovodi u zabludu da ne postoje.
    Bog je veliki, ja sam mala.

    www.porodicnahomeopatija.com

    Comment

    • chameleon
      padanormalan
      • Jul 2011
      • 12422

      Originally posted by Komšinica
      Potpuno se slažem. Pravo i sloboda su pravi pojmovi. Za mene nema ničeg mističnog u vidovitosti, kao što nema nikakve mistike u tome da neko vidi patuljke. Lično ih nisam nikada videla, što me ne dovodi u zabludu da ne postoje.
      Mene zanima dal je netko vidio patuljke prije nego li je za njih čuo u pričama.
      Stone

      Comment

      • Realista
        Guru
        • Dec 2009
        • 1733

        Originally Posted by Flumens
        Sreco, ako ja vidim patuljke i svinje koje lete i cujem glasove, ili mislim da sam Napoleon, ono sto je realno je da imam poremecaj neurotransmitera u mozgu, ne da cijeli strumfograd postoji u mom dnevnom boravku ili da cu krenuti osvajati Rusiju.
        Originally posted by Komšinica
        Dušo, ako ih ti vidiš, onda oni zaista jesu tu negde. To što je nauka to deklarativno proglasila ludilom ili da se naučnije izrazim "poremećajem neurotransmitera", služi samo za utehu onima koji ih (trenutno) ne vide.
        Komsinice jel' ti ovo ozbiljno pises ili je ovo ironija ? Ozbiljno te pitam.

        Comment

        • Olio
          tragam...
          • Jul 2011
          • 5706

          Vidim da se na ovoj temi stvaraju "klanovi"... ima li u tome smisla?
          borite li se za istinu ili za svoje stavove?

          možda bismo mogli otvoriti i posebnu temu o naučnim zabludama, i o ljudskim potrebama za mistifikacijom i demistifikacijom raznih pojava, a iz različitih pobuda. Samo ne smetnite sa uma da je ovo Alternativa forum, a ne stručni časopis iz astronomije ili fizike. Ovde se ne može baratati samo jasnim, već i manje jasnim fenomenima.
          http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1

          Comment

          • naftali
            čovjek na način žene
            • Oct 2010
            • 9045

            Originally posted by chameleon
            Mene zanima dal je netko vidio patuljke prije nego li je za njih čuo u pričama.
            meni je nekoliko osoba tvrdilo da je vidilo vile na rijeci.....

            i da su imale duge kovrčave kose....

            i da su konjima plele grivu...

            Kako se može objasnit da nitko, ama baš nitko tu grivu više ne može otpetljat?

            hmm... to je vidljivo očima..
            V.C.R.

            Comment

            • Uoo
              OOn
              • Oct 2009
              • 12425

              Originally posted by Flumens
              Znas kako kaze stara zen prica...ako ti se ukaze utvara, zagrabi sakom rizu. Ukoliko pogodi koliko zrnaca ima u saci, stvarna je. Ako ne pogodi, radi se o tvojoj masti.
              ajde ti zagrabi saku rize pa pogodi koliko ima zrnaca u njoj...

              oplaaa

              znaci po toj logici i ti sama si produkt svoje maste...
              Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
              Ivan 3:16

              Comment

              • chameleon
                padanormalan
                • Jul 2011
                • 12422

                Originally posted by Uoo
                ajde ti zagrabi saku rize pa pogodi koliko ima zrnaca u njoj...

                oplaaa

                znaci po toj logici i ti sama si produkt svoje maste...
                panju jedan...ju mis d point
                Stone

                Comment

                • BLIND GUARDIAN
                  Meštar od Medaljona
                  • Aug 2010
                  • 3386

                  meni se vec godinu dana polako razvija nesto sto bih nazvao vidovitost, otkad sam poceo raditi s kristalima i praviti orgonite.

                  sve je pocelo prije par godina kada su mi dejavuji postali svakodnevica. danas mi se dogadja da kada dozivim dejavu da primim jos neku informaciju. ugl 90% te informacije je snazna emocija a ostatak je slika ili neka rijec. imam osjecaj kao da mi je zadaca sam odgonetnuti o cemu se radi. svaki put je vizija malo jaca.

                  najcesce se dogadja kada razmisljam o nekom nedavnom dogadjaju pa da primim nesto kao zakasnjeli dejavu tipa: kako to nisam odmah primjetio da se vec dogodilo. imam osjecaj da sam to sanjao ranije ali se sjetio par sati nakon sto se dogodilo. tada su vizije najjace.

                  vizije se ugl pojavljuju u najemotivnijim razdobljima i kada upoznajem nove ljude. dogodi mi se da nekog upoznam i kazem: radit cemo to i to uskoro.

                  nisam jos procitao temu no budem se uskoro bacio na citanje od 1 stranice
                  “Ne vjeruj zato što je to mudrac rekao, ne vjeruj zato što je to uobičajeno mišljenje, ne vjeruj zato što je to zapisano, ne vjeruj zato što netko drugi to vjeruje, nego prosudi istinu i nakon što ju pažljivo ispitaš i raščlaniš i uvidiš da će svima činiti dobro, živi u skladu s njom i pomozi drugima da čine isto. – Buda

                  Comment

                  • Uoo
                    OOn
                    • Oct 2009
                    • 12425

                    Originally posted by chameleon
                    panju jedan...ju mis d point
                    nisam..
                    samo ukazujem na jos jednu poantu
                    Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                    Ivan 3:16

                    Comment

                    • Maxx
                      Alternativa addict
                      • Dec 2011
                      • 155

                      Par puta mi se znalo desiti da razmišljam o nečemu i da taj predmet nakon minutu-dvije vidim..neki dan mi pala na pamet majca sa kapuljačom bijela i nakon toga se ustanem i pogledam kroz prozor i vidim susjeda u bijeloj majci sa kapuljačom..
                      http://www.mooji.org/index.html

                      Comment

                      • BLIND GUARDIAN
                        Meštar od Medaljona
                        • Aug 2010
                        • 3386

                        Originally posted by Maxx
                        Par puta mi se znalo desiti da razmišljam o nečemu i da taj predmet nakon minutu-dvije vidim..neki dan mi pala na pamet majca sa kapuljačom bijela i nakon toga se ustanem i pogledam kroz prozor i vidim susjeda u bijeloj majci sa kapuljačom..
                        na to sam se prestao obazirati. dogadja se vise puta dnevno.
                        “Ne vjeruj zato što je to mudrac rekao, ne vjeruj zato što je to uobičajeno mišljenje, ne vjeruj zato što je to zapisano, ne vjeruj zato što netko drugi to vjeruje, nego prosudi istinu i nakon što ju pažljivo ispitaš i raščlaniš i uvidiš da će svima činiti dobro, živi u skladu s njom i pomozi drugima da čine isto. – Buda

                        Comment

                        • mirapav
                          New member
                          • Mar 2012
                          • 6

                          Originally posted by Olio
                          Vidovitost nije "durbin" kojim se gleda,
                          vidovitost je nesvakidašnji osećaj kojim se prima...
                          Lepo receno, a ko zna razumece zasto!

                          Comment

                          • Blader
                            New member
                            • Mar 2012
                            • 15

                            Koliko sam ja skuzija vidovitost je ne bas dobra rijec za opisat prognoziranje buducnosti. Npr. nekad ne moras vidit stvari u umu da bi moga osjetit sta ce se dogodit. Ali nekad moze doci u obliku sna ili zamisljenosti,dok smo budni ili dok spavamo. Ali uvjek je povezano sa necim,kao da se triba na neki nacin povezat sa objektom da bi mogli osjetit šta ga ćeka iako je i to promjenjivo...

                            To je kao npr šah,pravi majsto u otvaranju vec vidi do kojeg ce sljedeceg velikog izbora dovesti sam karakter igre... sve je do svijesti i razumjevanja iako nam nekad inteligencija koristi simbole kao šta u snu koristi da bi ukazalo na nešto... tako se meni čini.

                            Kako sam ja uvik govorija frendovima " U sadasnjosti se vidi buducnost"

                            A oni su sve opisivali slucajno i srica...

                            Comment

                            • Šalica čaja
                              New member
                              • Nov 2011
                              • 51

                              Budućnost nije ispisana do kraja.
                              Sve se formira u ovisnosti od čovjekovog stanja života i misli.
                              Svakih toliko godina se ima sreće posložiti temelji za budućnost ali uvijek nekako uprskaju taj početak.:(

                              Comment

                              • Olio
                                tragam...
                                • Jul 2011
                                • 5706

                                "Vidim" da će i sutra kao i juče biti neki novi i neponovljivi dan, sa svim radostima, lepotom i smehom dečurlije oko nas. Nisam nikakav "vidovnjak" sa ovime, ali želim da se to događa.. i sutra i svakoga dana.
                                http://oliver-of-utopia.blogspot.com/?m=1

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎