O dezodoransima

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • smoki
    New member
    • Mar 2009
    • 24

    O dezodoransima

    Po definiciji dezodoransi su tvari koje sluze za reduciranje, eliminiranje, maskiranje i kontrolu neugodnog mirisa.

    Osobni miris svakog covjeka je karakteristican ali bi trebao biti skoro bez mirisa.
    Cinjenica je da kad prozivljavamo strah tijelo drugacije mirise.
    Te je mirise nekad covjek slao kao informacije i znao ih prepoznati nesto slicno kao sto u prirodi rade zivotinje.
    Vremenom su ljudi izgubili tu sposobnost.

    Ako razmislimo kada su nastali i zasto, vidimo da je to bilo u srednjem vijeku.
    U nedostatku vode i redovitog tusiranja covjek je bio primoran izmisliti nesto s cime bi mogao maskirati ili smanjiti neugodan miris.

    Ljudi su tada jeli meso i kuhanu hranu koja u tijelu stvara toksine.

    Tijelo te toksine izlucuje znojem koji ima miris po raspadnutim fermentiranim bakterijama i to uglavnom na toplim i vlaznim djelovima tijela.

    Taj pristup me podsjeca na "lijecenje simptoma" a ne na eliminiranje uzroka problema.

    Problem se moze rijesiti kompletnom detoksikacijom tijela i izbacivanjem iz prehrane sve konzervirane i kuhane hrane, mesa i mesnih proizvoda, narocito salama tj. mrtve hrane te prelaskom na sirovu zdravu hranu koja cisti i obnavlja tijelo.

    Po vlastitom iskustvu neugodan miris tijela i znoja nakon nekog vremena nestaje.

    Koza je organ preko kojega covjek dise i "komunicira" s okolinom.
    O tom organu se moramo brinuti kao i o svakom drugom nasem organu.
    Sve sto nanosimo na kozu upija se direktno u krvotok.

    Jednostavno pravilo koje mozemo primjeniti kod upotrebe bilo kakvih "kozmetickih" sredstava je:

    "Ne stavljaj na kozu ono sto ne mozes pojesti".

    Trudimo se biti dio prirode i ono zbog cega smo stvoreni, a ne neka cudna bascutna bica koja se sakrivaju iza finih mirisa i make up-a. A ono ispod ... nista.

    Smoki.
  • Diana
    <3
    • Oct 2009
    • 7086

    #2
    Ak se oznojim na dezić,to je onda još gore
    :)

    Comment

    • defiance0
      Alternativa addict
      • Feb 2010
      • 423

      #3
      GORA JE PRICA SA ANTIPERSPIRANTIMA....ALUMINIJEVE SOLI...
      Jedinjenja aluminijuma, koji se koriste kao antiperspiranti, su aluminijum hlorhidrat i aluminijum cirkonijum. Jednom kada uđe u organizam, aluminijumski deo molekula jonizira, formirajući slobodan ili radikalni aluminijum (A1+++). On lako prolazi kroz membrane ćelija i formira fizičku barijeru koju, kada se rastvori, selektivno apsorbuju jetra, bubrezi, mozak, koštana srž. Ova koncentracija aluminijuma je izvor zabrinutosti u medicinskoj zajednici koja je pokrenula niz istraživanja koja se bave uticajem aluminijuma na Alchajmerovu bolest i rak dojke.
      Antiperspiranti i dezodoransi se koriste za kontrolu znojenja i neprijatnih mirisa.
      Antiperspiranti smanjuju nivo sekrecije ekrinih i apokrinih žlezda blokirajući znojne kanale. Najčešće supstance koje to rade su soli aluminijuma i cinka, koje se korsite u koncentraciji od 12 do 20 procenata. Dezodoranski sadrže mirisne supstance koje maskiraju neprijatne mirise, kao i antibiotike koji eliminišu bakterije. Kao i soli aluminijuma, i antibakterijski agensi u dezodoransu uključuju različite soli cinka i antibiotik širokog spektra, neomicin.
      ktivni agensi antiperspiranata su alumijiumove i cirkonijumove soli. Postoje dokazi da aluminijum može da utiče na DNK (istraživanja Karlika iz 1980. i Ahmada iz 1996.). Postoje i izveštaji o akumulacijialuminijuma u tkivu dojke kod ljudi, ali i kod oglednih miševa.
      U razvoju raka dojke bi najpre mogle da imaju ulogu one komponente koje deluju kao estrogeni. Pre svega, reč je o parabenima (istraživanje pomenuto u tekstu), iako su ljudi izloženi različitim vrstama hemijskog zagađenja koje imitira estrogene, uključujući i DDT, polihlorinske bifenile itd.

      Comment

      • ram
        homosapiens
        • Jan 2010
        • 3405

        #4
        kod antiperspiransa je funkcija prekinuti znojenje. najgore je što svi toksini koji trebaju izaći iz tijela onda traže alternativne puteve. u prijevodu, ne znojite se toliko pod pazuhom, ali vam zato brkovi ili prepone cure kao lude(pregibi). nikad ne znaš kamo će izviriti. u svakom slučaju znoj mora izaći. zbog današnjeg načina života ljudi smatraju da je znojenje grozno pa si uštrcavaju botox u pazuhe. šteta što takvima ne uštrcaju botox u mozak pa me zanima kako bi onda funkcionirali. najidelnija stvar je ne jesti meso. e sad mesožderi nemojte se uvrijediti, ali to je istina. kako mi meso nije na meniju nema više potrebe za nikakvim dezićima i inim proizvodima. govorim o svom iskustvu.

        Comment

        • h2o2
          New member
          • Feb 2010
          • 27

          #5
          ja sebi sama radim dezić, bas zbog te kemije i super mi je, znojim se a ne smrdim, i jos je custom made pa si stavim miris koji hoču, naravno to je cisto etericno ulje

          Comment

          • ram
            homosapiens
            • Jan 2010
            • 3405

            #6
            Originally posted by h2o2
            ja sebi sama radim dezić, bas zbog te kemije i super mi je, znojim se a ne smrdim, i jos je custom made pa si stavim miris koji hoču, naravno to je cisto etericno ulje
            molim te, podijeli recept s nama

            Comment

            • Spring
              Administrator
              • Feb 2009
              • 5817

              #7
              Da, please!!!
              www.alternativa-za-vas.com
              www.alternativa-webshop.com

              Comment

              • h2o2
                New member
                • Feb 2010
                • 27

                #8
                ok, kad bash inzistirate. recept je kao iz lush-a, ali dobis puno vise za istu cijenu
                dakle: u Kemigu sam kupila organsko cisto kokosovo ulje i shea maslac (zapravo su oboje tvrdi na sobnoj temperaturi) i u svakom ducanu kupite sodu bikarbonu. i to su osnovni sastojci, dodatak je par kapi etericnog ulja za miris i ako hocete dezinficijens stavite tea tree eterično (meni smrdi)
                lagano otopite ulja da vam i je lakse mjesati sa sodom i to je to. Dodavate sodu dok ne dobite prilično cvrstu smjesu, ja probam dal je to to tako da napravim kuglicu od smjese, ak se odrzi dobro je, ak ne jos sode.
                dio stavite u kupaonu a dio u frizider dok ovo ne potrosite. to vam izgleda kao deo krema koju uzmete malo izmedu prsta i razmazete ispod pazuha. nadam se da je pomoglo

                Comment

                • ram
                  homosapiens
                  • Jan 2010
                  • 3405

                  #9
                  Originally posted by h2o2
                  ok, kad bash inzistirate. recept je kao iz lush-a, ali dobis puno vise za istu cijenu
                  dakle: u Kemigu sam kupila organsko cisto kokosovo ulje i shea maslac (zapravo su oboje tvrdi na sobnoj temperaturi) i u svakom ducanu kupite sodu bikarbonu. i to su osnovni sastojci, dodatak je par kapi etericnog ulja za miris i ako hocete dezinficijens stavite tea tree eterično (meni smrdi)
                  lagano otopite ulja da vam i je lakse mjesati sa sodom i to je to. Dodavate sodu dok ne dobite prilično cvrstu smjesu, ja probam dal je to to tako da napravim kuglicu od smjese, ak se odrzi dobro je, ak ne jos sode.
                  dio stavite u kupaonu a dio u frizider dok ovo ne potrosite. to vam izgleda kao deo krema koju uzmete malo izmedu prsta i razmazete ispod pazuha. nadam se da je pomoglo
                  baš ti hvala, danas odmah idem u kupovinu. soda mi je sastavni dio raznih sredstava za čišćenje.

                  Comment

                  • h2o2
                    New member
                    • Feb 2010
                    • 27

                    #10
                    Originally posted by ram
                    baš ti hvala, danas odmah idem u kupovinu. soda mi je sastavni dio raznih sredstava za čišćenje.
                    i meni, pocela sam prati ves s njom, a ko omeksivač koristim ocat s par kapi eteričnog ulja

                    Comment

                    • LunaPia
                      creative
                      • Aug 2009
                      • 182

                      #11
                      Originally posted by h2o2
                      ok, kad bash inzistirate. recept je kao iz lush-a, ali dobis puno vise za istu cijenu
                      dakle: u Kemigu sam kupila organsko cisto kokosovo ulje i shea maslac (zapravo su oboje tvrdi na sobnoj temperaturi) i u svakom ducanu kupite sodu bikarbonu. i to su osnovni sastojci, dodatak je par kapi etericnog ulja za miris i ako hocete dezinficijens stavite tea tree eterično (meni smrdi)
                      lagano otopite ulja da vam i je lakse mjesati sa sodom i to je to. Dodavate sodu dok ne dobite prilično cvrstu smjesu, ja probam dal je to to tako da napravim kuglicu od smjese, ak se odrzi dobro je, ak ne jos sode.
                      dio stavite u kupaonu a dio u frizider dok ovo ne potrosite. to vam izgleda kao deo krema koju uzmete malo izmedu prsta i razmazete ispod pazuha. nadam se da je pomoglo

                      Ovo mi je super ideja i recept ja bih umjesto čajevca a u istu svrhu (stvarno volim ulja ali čajevac mi je zadnje ulje po mirisu) predožila palmarosu ili pačuli

                      Comment

                      • yeya
                        New member
                        • Jan 2010
                        • 94

                        #12
                        Koliko kostaju kokosovo ulje i shea maslac u Kemigu (ili negdje drugdje u Zg)? U kojim omjerima se stavljaju pojedini sastojci u recept?

                        Comment

                        • LunaPia
                          creative
                          • Aug 2009
                          • 182

                          #13
                          U Kemigu

                          kokos hladno prešani 100 g 37 kn
                          shea maslac nerafinirani 100 g 29 kn


                          Ja još nisam probala taj recept ali rekla bih otprilike po 15 g svakoga + soda bikarbona te 4 - 6 kapi eteričnog ulja.

                          Comment

                          • yeya
                            New member
                            • Jan 2010
                            • 94

                            #14
                            @LunaPia, hvala!
                            Pačuli i palmarosa su isto dezinficijensi? I dobro miriše?

                            Comment

                            • LunaPia
                              creative
                              • Aug 2009
                              • 182

                              #15
                              Palmarosa ima nježan miris i koristi se pri izradi prirodne kozmetike djeluje protiv raznih vrsta gljivica, pokazuje antibakterijsko i antivirusno svojstvo, njeguje kožu.

                              Pačuli (ulje hipi generacije ) često se koristi u parfemima ženskim ali i muškim, miris je nešto teži drvenasti ,zemljasti, meni super
                              potiče regeneraciju kože, ima antimikrobno i antiseptičko djelovanje te se primjenjuje kod crvenila, upala, oštećene kože i protiv stvaranja bora. Kaže se da djeluje i kao afrodizijak.

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎