Boje za kosu

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • persona
    ...
    • Oct 2011
    • 471

    Boje za kosu

    ..... bez komentara....

    Julie McCabe (38) je boju na kosi držala potrebnih 20 minuta. Kada je krenula boju ispirati, počela se gušiti. U komi je već tri tjedna uz male šanse za preživljavanje
  • verona
    me,myself & I
    • Apr 2012
    • 813

    #2
    ...da ne otvaram novu temu...

    imam problem-posle sto godina farbanja,zaradila sam alergiju na PPD.
    super sam prošla,sa par plikova na koži i glavoboljama obzirom da žene završavaju po bolnicama, polužive

    sad naravno imam muku nevidjenu-šta sa kosom?
    kako da skinem crnu boju,a da se ne ošišam na dužinu izrastka?
    moja prirodna je vrlo svetlo smedja.razlika je baš drastična,pa ne mogu tek tako da je pustim da izraste...trenutno sam ošišana na paž.

    kojom bojom da se farbam ubuduće?
    polovina prirodnih boja takodje ima PPD u sastavu.
    kana je izvorno isključivo crvena-da bi bila druge,tamnije boje,takodje se dodaju hemikalije.
    one varijante sa zelenom ljuskom oraha i sl prosto ne dolaze u obzir,nemam gde to kontinuirano da nabavljam...

    ako neko koristi biljne boje ili blanš molila bih preporuku.
    sve ideje su dobrodošle

    ...

    Comment

    • Bambina
      Jednostavna
      • Feb 2013
      • 303

      #3
      Evo ja sam pustila svoju prirodnu, lijepa mi je ali sam iz neznam kojeg razloga nedavno kupila farbu jer kao nema baš sjaja kao nakon kemije hehe ali sam se predomislila i bacila ju .. ipak :) Nakon ovoga šta si prošla, mislim da ti je najpametnije pretrpiti i pustiti kosu da naraste pa odrezati ofarbani višak. Nije lako iz crne u svijetlu, za to je potrebno puno kemije.

      Comment

      • flidajka
        New member
        • Mar 2013
        • 9

        #4
        Uhhh.. najbolje da cekas svoju kosu da izraste, crne se rjesit mozes samo sa blajhom a blajh=smrt za kosu ako ne odmah onda kasnije :S
        Sto se tice tog farbanja ako bas zelis nesto sa kosom napraviti mozda da ju tretiras sa limunovim sokom i tako =) pa malo posvijetli taj crni dio..

        Comment

        • Zlo
          U vladi
          • Feb 2012
          • 977

          #5
          Našla sam odličnu prirodnu boju za kosu

          Naručila sam sa iHerba boju Light Mountain boje kestena, baš ovo pakiranje:



          košta inače oko 6 dolara, a sad je na akciji za 4.45 dolara ja sam si odmah uzela dva pakiranja za svaki slučaj, neš ti ako propadne 9 dolara... ugl, došla mi je prije par dana i tek sam se jučer ohrabrila ju isprobati.

          napravila sam prvo test na jednom pramenu kose jer imam kemijske farbe na kosi, bilo me je trta da ne ispadnem zelena....
          test prošao ok, nije mi se dalo baš držati na kosi koliko piše pa čim sam ja vidjela da prima neku smeđu boju i da pramen nije zelen išla sam ofarbati cijelu kosu... boja je sastojci su joj kena, indigo i još neke biljke a miriši točno kao neem, jedina mana je što zasereš cijelu kupaonicu farbanjem... nije da se ne može boja skinuti ali baš sve bude prljavo

          fora je što se boja formira kroz dan-dva na kosi, tako da mi je jučer malo pokrilo sijede, jutros kad sam ustala sijede se ne vide više. stvar je da je ovo boja i regenerator tako da je kosa mrak nakon farbanja izgleda baš zdravo,e i jedno pakiranje se može razvući na skoro tri farbanja (moja kosa je gusta, frćkava i dužine je do ispod ramena).
          Jesus is coming - Look busy!

          Comment

          • Leo27
            New member
            • Jun 2014
            • 4

            #6
            cura mi je dugo vrmenena muku mučila s neprestnim odlascima frizeru na farbanje i trošenje novaca, što mi je bilo totalno apsurdno visok trošak.. Otkada se sama farba kod kuće, puno je zadovoljnija i s manje muke i novaca postiže željenu boju..

            Comment

            • Zlo
              U vladi
              • Feb 2012
              • 977

              #7
              Originally posted by Leo27
              cura mi je dugo vrmenena muku mučila s neprestnim odlascima frizeru na farbanje i trošenje novaca, što mi je bilo totalno apsurdno visok trošak.. Otkada se sama farba kod kuće, puno je zadovoljnija i s manje muke i novaca postiže željenu boju..

              I moja stara se farba sa keune bojama kući, frizerka joj je rekla koju nijansu da uzme i stvarno joj je super i boja i kosa. :)
              Ja imam puno kose pa mi se Keune ne isplati nikako jer su skuplje boje, a meni bi trebale dvije-tri za jedno farbanje... Ali naletila sam na ebayu na prah oraha, može se s tim fino ofarbati kosa
              Jesus is coming - Look busy!

              Comment

              • Jesam
                Supermoderator
                • Mar 2011
                • 14483

                #8
                Farbam se već godinama sa Garnierovom linijom s uljima - Nutrisse i Color Natural i prezadovoljna sam.

                Pokušala sam prestati s farbanjem ali kosa mi je puno lošija ako se ne farbam, čak štoviše, manje mi ispada kad se farbam.
                slobodni.net za slobodni svijet

                Comment

                • Lusi
                  ignis
                  • May 2014
                  • 1442

                  #9
                  Verona, koju opciju si našla?
                  Mislim da je Tree pisala o crnoj kani, ali ne sjećam se je li probala...


                  Originally posted by Jesam
                  Farbam se već godinama sa Garnierovom linijom s uljima - Nutrisse i Color Natural i prezadovoljna sam.

                  Pokušala sam prestati s farbanjem ali kosa mi je puno lošija ako se ne farbam, čak štoviše, manje mi ispada kad se farbam.
                  Meni je ok i prirodna i pofarbana, iskreno ne vidim neku razliku. Pofarbana čak i nije toliko divlja i neukrotiva kao prirodna, pa bih isto rekla da je bolje s farbom. :)

                  Ali blajhanje...
                  Već se neko vrijeme blajham i farbam u plavo i vidi se da mi to ništi kosu. Prvih par mjeseci je bilo ok, ali sada mi je kosa baš ful suha i vrhovi mi pucaju.

                  Poznanica frizerka mi je rekla za opciju blajhanja sa sapunom da ne uništava kosu, to je navodno neki stari recept koji su žene nekoć koristile.

                  Nu, pogledala sam sastav sapuna i nema šanse da to neće isušiti kosu.

                  Ako je netko pronašao kakvu prirodniju fintu blajha, bila bih zahvalna...
                  Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

                  Comment

                  • Zlo
                    U vladi
                    • Feb 2012
                    • 977

                    #10
                    Ja sam isto primjetila da mi je kosa bolja kad je ofarbana, to mi je bilo čudno, mislila sam da brijem opet. :D

                    Ja sam zadnji put uzela schwartzkopf farbu za kosu i užas mi je kosa od tad, grozne su im broje skroz. Uzimala sam inače garnier olia ali ja još i u farbu ubacim ulje, tipa makadamija, avokada ili pšenične klice i kosa bude divna, a boja je sjaji do mjeseca. :D :D

                    Vi koji se farbate i radite uljne pakunge za kosu nemojte koristiti maslinovo ulje, ono izvlači boju iz dlake. :)
                    Jesus is coming - Look busy!

                    Comment

                    • Lusi
                      ignis
                      • May 2014
                      • 1442

                      #11
                      Originally posted by Zlo
                      Ja sam isto primjetila da mi je kosa bolja kad je ofarbana, to mi je bilo čudno, mislila sam da brijem opet. :D

                      Ja sam zadnji put uzela schwartzkopf farbu za kosu i užas mi je kosa od tad, grozne su im broje skroz. Uzimala sam inače garnier olia ali ja još i u farbu ubacim ulje, tipa makadamija, avokada ili pšenične klice i kosa bude divna, a boja je sjaji do mjeseca. :D :D

                      Vi koji se farbate i radite uljne pakunge za kosu nemojte koristiti maslinovo ulje, ono izvlači boju iz dlake. :)
                      Slažem se za Schwartzkopf. Totalna katastrofa od farbi. Prošli put sam kupila njihovu farbu jer je bila na akciji (trebam dva pakiranja), ali me počelo peći i isprala sam nakon niti desetak minuta držanja. Loreal je zakon, a super je i Olia.

                      Njah, šteta za maslinovo.
                      Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

                      Comment

                      • Jesam
                        Supermoderator
                        • Mar 2011
                        • 14483

                        #12
                        Originally posted by Lusi
                        Ali blajhanje...
                        Već se neko vrijeme blajham i farbam u plavo i vidi se da mi to ništi kosu. Prvih par mjeseci je bilo ok, ali sada mi je kosa baš ful suha i vrhovi mi pucaju.

                        Poznanica frizerka mi je rekla za opciju blajhanja sa sapunom da ne uništava kosu, to je navodno neki stari recept koji su žene nekoć koristile.

                        Nu, pogledala sam sastav sapuna i nema šanse da to neće isušiti kosu.

                        Ako je netko pronašao kakvu prirodniju fintu blajha, bila bih zahvalna...
                        Da, blajhanje je opako jer se mora koristiti peroksid, hoćeš-nećeš.

                        Ne znam za ikakvu prirodnu metodu koja može iz kestenjaste kose napravit plavu, ali ako hoćeš posvijetliti samo nijansu-dvije, onda limun i kamilica pa na sunce. To sam ja radila u mladosti, dok još nisam bila sijeda i to je fantastično jer ispadnu onako baš prirodni pramenovi ... ali ne možeš to cijele godine.
                        slobodni.net za slobodni svijet

                        Comment

                        • Adamina
                          Super Moderator
                          • Mar 2014
                          • 4621

                          #13
                          3 trika za prirodno bojanje kose

                          Želite potpuno prirodnu i trajnu boju za kosu?
                          Možda zvuči nevjerojatno, ali i to je moguće.
                          Potpuno prirodnim biljnim bojama možete postići crvene, smeđe, crne, pa čak i plave nijanse.

                          Zašto koristiti prirodne boje



                          Prirodne boje su napravljene samo od biljnih sastojaka i ne štete vašem zdravlju i okolišu.
                          Ne uništavaju, nego poboljšavaju vašu kosu, dajući joj čvrstoću, volumen i sjaj.
                          Uz to uklanjaju perut, smanjuju elektricitet, rješavaju problem masne kose i druge probleme vlasišta.
                          Za razliku od njih, komercijalne boje sadrže niz kemikalija, koje mogu uzrokovati teške alergijske reakcije i zagađuju okoliš.
                          Narušavaju zdravlje vaše kose, posebice ako je bojite u svjetlije boje.
                          Bojanje kose prirodnim bojama je nešto kompliciranije, ali pozitivne strane takvog bojanja su nenadmašne.


                          1. trik: Klasična henna

                          Klasična henna ili kana (Lawsonia inermis), biljka je koja raste u području Afrike i Azije.
                          U Egiptu se koristila još prije 5000 godina za njegu kose i bojanje sijedih.
                          Kana daje crvenkaste nijanse boje, potpuno prekriva sijede te kosi daje volumen i sjaj.
                          Moć kane je u ozdravljivanju slabe kose i vraćanju alkalnog balansa tjemenu.
                          Kana ne škodi kosi, već ju optimalno njeguje i štiti njezinu strukturu.
                          Odličan je regenerator, jer stvara zaštitni sloj na kosi. Time sprječava daljnja oštećenja, a ujedno vlaži, učvršćuje i jača kosu.
                          Ima jako antigljivično djelovanje, uklanja i sprečava perut pa se koristi kod različitih gljivičnih oboljenja.
                          Sama po sebi kana daje kosi crvenu boju, a pomiješana s indigo prahom tamno-smeđu i crnu boju.
                          Miješanjem s bezbojnom kanom (Cassia obovata) možete dobiti svjetlo-smeđu ili plavu boju kose.
                          Osim za bojanje kose, kana se primjenjuje i za body art.
                          Više informacija o postupku bojanja kose s kanom: http://alternativa-webshop.com/priro...a-za-kosu.html

                          2. trik: Indigo prah

                          Indigo prah za bojanje kose koristi se već preko 4000 godina. Tijekom 19. i početkom 20. stoljeća bio je najpopularnija boja za kosu u Europi i SAD-u, a zvali su ga i "crna henna".
                          Sam po sebi daje plavu (indigo) boju. Miješanjem plavog indigo praha i crvene kane dobiva se tamno-smeđa I crna boja kose.
                          Kombinacija kane i indigo praha čini kosu podatnijom, kroti kovrče i zaglađuje vrhove, te potpuno uklanja elektricitet.
                          Indigo prah pomiješajte s kanom za postizanje smeđih i tamnih nijansi, umjesto bakrenastih koje daje sama kana.
                          S njime možete postići i prekrasnu crnu boju kose, čak i ako ste plavi ili sijedi.
                          Za razliku od sintetičkih boja, indigo ne uzrokuje iritacije i ne oštećuje kosu. Nasuprot tome, štiti i njeguje kosu te joj daje sjaj.
                          Više informacija o postupku bojanja s indigo prahom: http://alternativa-webshop.com/indigo-prah.html


                          3. trik: Bezbojna kana
                          Bezbojna kana ili senna (Cassia obovata) pravi je prirodni pojačavač i regenerator kose.
                          Istinska čarolija za beživotnu, neurednu kosu te za tjeme i kožu. Rezultati su vidljivi već nakon prve primjene, jer kosa postaje podatnija, jača i punija.
                          Preporučuje se i za tretiranje problematične, kronično masne kose ili iritiranog vlasišta koje svrbi.
                          Samostalno se koristi za regeneriranje kose, dok miješanjem s klasičnom kanom daje svjetlu-smeđu ili plavu boju, te ružičasto-blond nijanse (strawberry blond ili marigold blond).
                          Miješanjem bezbojne kane s indigo prahom mogu se dobiti smeđe i crne nijanse.
                          Primjenom na sijedoj ili plavoj kosi postižu se zlatni tonovi.
                          Ne preporučuje se nanositi bezbojnu kanu na svježe obojenu kosu, nego za to morate čekati dva do tri tjedna.
                          Više informacija o postupku korištenja bezbojne kane: http://alternativa-webshop.com/bezbo...a-za-kosu.html
                          Bezbojna kana odličan je tretman za suhu kožu i slabe nokte. Jednostavno je pomiješajte s vodom dok ne dobijete pastu i potom je nanesite na kritično mjesto.

                          Ostale biljke za bojanje kose



                          Kadulja za potamnjivanje
                          Ljekovita kadulja je idealna za sve koji žele svoju kosu učiniti još tamnijom.
                          Kuhajte šaku čaja od kadulje pola sata u litri kipuće vode, možete i duže ako želite tamniju nijansu.
                          Svježe opranu kosu isperite petnaestak puta skuhanim čajem. Preporuka je da to radite nad lavorom. Držite na glavi deset minuta i zatim isperite.
                          Ovaj tretman koristite jednom tjedno dok ne postignete željenu nijansu. Nakon što to uspijete, boju možete održavati ponavljanjem tretmana jednom mjesečno.

                          Korijen rabarbare za plavuše
                          Korijen rabarbare dobar je za isticanje plave boje, a imate li svijetlosmeđu kosu, možete postići i boju meda.
                          Prelijte četiri žlice praha korijena rabarbare s tri šalice vode i to kuhajte dvadeset minuta.
                          Opranu kosu isperite petnaestak puta sa skuhanom tekućinom pa zatim operite vodom.
                          Ako ste u mogućnosti, posušite kosu na suncu da biste pojačali učinak boje.


                          Posvjetljivanje kose medom
                          Med je odlična njegujuća maska za sve vrste kose, no jedna od njegovih značajki je i posvjetljivanje kose.
                          On u sebi sadrži hidrogen peroksid, a svima nam je poznat učinak hidrogena na kosu. Djelotvornost meda ovisi o debljini i boji kose.
                          Pomiješajte med i destiliranu vodu u omjeru 4:1. Držite tu mješavinu jedan sat na glavi. Nakon toga operite kosu na uobičajen način.
                          Ova metoda lagano posvjetljuje kosu, tako da je za jači efekt potrebno nekoliko puta ponoviti tretman. Dodavanje limuna ili cimeta pojačava učinak.
                          Pripazite ako često koristite med u njezi kose, a ne želite mijenjati nijansu kose.

                          Amla za crvene ili smeđe tonove
                          Indijski ogrozd ili amla najbolji je "lijek" za sijede, a uzima se ili oralno ili lokalno.
                          Dodavanjem amle kani postižu se blago smeđi tonovi crvene, a dodavanjem indigu hladniji tonovi smeđe.
                          Samostalno je odličan tretman za osvježavanje i volumen kovrčave kose.

                          Piskavica
                          Sjemenke piskavice također su učinkovite kod sijedih vlasi.
                          Namočite šaku sjemenki preko noći, a sutradan ih ocijedite i izmiksajte s dvije žlice sirutke.
                          Držite ovu smjesu na kosi sat vremena i zatim isperite.
                          Piskavica uklanja i problem peruti te čini kosu mekom i sjajnom.


                          Hibiskus za crvenkaste tonove
                          Hibiskus služi za isticanje i obnavljanje crvenkastih tonova.
                          Zgnječite tri do četiri cvijeta hibiskusa. Zakuhajte 200 ml maslinovog ulja s tim cvjetovima. Procijedite mješavinu kad se ohladi.
                          Mažite ulje na kosu prije spavanja, a ujutro je operite. Postupak ponavljajte dva do tri puta tjedno.
                          Druga je metoda kuhanje šake čaja od hibiskusa u dvije šalice vode desetak minuta.
                          Ocijeđenim čajem prelijte kosu petnaestak puta. Držite tu tekućinu na glavi sat vremena, a nakon toga je isperite vodom.


                          Kava arabica za isticanje tamne boje kose
                          Primjenjuje se za isticanje tamne boje kose i prekrivanje sjedih.
                          Skuhajte tri litre jake kave i izlijte je u lavor. Ovom kavom nad lavorom isperite kosu petnaestak puta.
                          Ocijedite kosu i pričekajte još petnaest minuta, a zatim ju operite. Tretman je idealan za prekrivanje sijedih i postizanje sjaja.


                          Ciklom do crveno-ljubičaste

                          S ovom biljkom osigurat ćete crveno-ljubičastu boju kose.
                          Iscijedite sok iz cikle i utrljajte ga u kosu. Prethodno namažite kremom kožu oko vlasišta da vam ne bi ostale mrlje.
                          Pokrijte kosu kapom za tuširanje, omotajte je ručnikom, zagrijte sušilom i pustite da stoji na glavi oko sat vremena. Zatim operite kosu.


                          Kamilica za posvjetljivanje
                          Kamilica je jedan od najpoznatijih prirodnih načina za posvjetljivanje kose.
                          Skuhajte čaj od pet žličica kamilice u dva dcl vode. Utrljajte topli čaj u kosu, umotajte kosu u vrećicu, a zatim u ručnik. Ostavite da odstoji 15 do 20 minuta. Nakon toga isperite kosu.
                          Da biste napravili pokus kako će bilo koja od ovih boja ispasti na vama, pokupite kosu s četke i obojite prikupljene vlasi nekom od prirodnih boja.
                          Let me heal you

                          Comment

                          • verona
                            me,myself & I
                            • Apr 2012
                            • 813

                            #14
                            Lusi,

                            šišala sam se skroz kratko,više puta, da bih se oslobodila crne boje.
                            btw, farbala sam se Garnierom, black blue.

                            na testu sam reagovala momentalnim osipom i na blanš,
                            i na neku specijalnu, profesionalnu farbu ( zove se nešto kao milk šejk??) i na KIA farbu bez PPD.

                            sve profesionalne farbe sadrže PPD, Keune, Loreal, Evolution, Max tone...

                            alergijsku reakciju sam imala i na Biocap delicate, biljnu boju, takodje bez PPDa i hemije.

                            crna kana ne postoji u prirodi. da bi se dobila crna, ili već neka druga nijansa, dodaje se - hemija.

                            one neke varijante orasima, limunom, raznim biljkama su meni smarajuće,
                            oduzimaju tu mač vremena i daju preblage nijanse, za moj ukus.

                            i tako sam mesecima šetala tu svoju mišju sivu.

                            e onda sam našla novog frizera koji mi je uzvukao par pramenova profesionalnim blanšom.
                            ne znam naziv blanša, ali mogu pitati.
                            koristio je 3% hidrogen, razblažen, tako da ( on kaže) to je 1,5%.
                            radio mi je pramenove na foliju, bez dodirivanja skalpa.
                            pramenovi su sasvim svetlo plavi.
                            nisam preterano sretna, ja bih više ( pramenova), ali moram da sačekam da izraste kosa,
                            da bi imao dovoljnu dužinu da mi izvlači pramenove kroz silikonsku kapu. opet iz razloga da ne dodiruje kožu glave.

                            to je jedino što ja mogu i smem da uradim. alergična sam baš na sve.
                            a kupovala sam i probala tj testirala sve što sam čula.
                            frizer mi je rekao da će mi ubuduće raditi blajhanje samo na izraslom delu, tako da neće pržiti kosu.
                            doduše sa tim procentom hidrogena je ne može ni oštetiti.

                            eto...

                            što se tiče kane, evo:



                            i još:
                            Henna For Hair is your most comprehensive resource for information and materials to dye your hair with henna


                            ...

                            Comment

                            • Lusi
                              ignis
                              • May 2014
                              • 1442

                              #15
                              Ma super si ti to riješila, ipak si našla načina da se farbaš dalje.

                              Jeste dobile današnje Alternativa e-novine? O prirodnim bojama za kosu!
                              Teško mi je povjerovati da je ovo moguće dobiti na prirodan način.
                              Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎