Opasnosti New Agea

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • kLick
    52
    • Jul 2010
    • 592

    zasto bi izvor bio nasa visa svijest umjesto Stijefa? mozda se upravo Stijef maskira u tvoje vise ja da ti bude lakse probavit info.
    uostalom, to vise ja je pojam koji su razvikali upravo new age kanali.

    tesko je osobi koja prima poruke sa sigurnoscu raspoznat da li se radi o unutarnjem ili vanjskom izvoru, a kamoli tek tebi koja gledas sa strane. jos teze je znati o kojem vanjskom izvoru se radi.
    svodjenje na podsvijest je banaliziranje. moze biti jedno, moze biti i drugo, a moze biti i kombinacija oboje.

    vise puta mi se desilo da primam informacije/upute za koje znam da ih salje netko tko vidi vecu sliku od ja. ja je tada obican pjesak na sahovskoj tabli, a izvor vidi cijelu partiju i kombinira. kako se izvor zove, tko zna? mogu ga pitati, a on moze lagati.

    i samo da znas spijuniraju nas i podmecu nam zamke.

    Comment

    • Uoo
      OOn
      • Oct 2009
      • 12425

      Originally posted by Jesam
      Ovo si dobro zapazio ... mislim da si ti upravo od te boli koja ti je tada bila prevelika da bi je savladao ili se s njome suočio (koja je nužna, prirodna i potrebna) pobjegao u svoje novo uvjerenje. Što te možda i spasilo. Nismo uvijek spremni nositi se s našim traumama.

      Tzv. demonski napadi (koje spominje dečko u filmiću a i ti) nisu nikakvi demoni, nikakva strana sotonska bića, nego su to naše boli uzrokovane našim traumama, frustracijama i konfliktima, emocionalnim i psihičkim.

      Sve te alternativne tzv. "New age" tehnike (ne volim ih tako nazivati jer je to koliko netočno toliko superhiper-besmisleno jer ništa ne govori, ima tu drevnih tehnika jednako kao i novijih ili onih hibridnih koje su se pokazale učinkovitima u praksi) čine upravo to da izvlače te naše stare traume na površinu i tada osjećamo silnu bol i možemo doživljavati svašta u tom procesu čišćenja. No to je nužno, ako želimo ozdraviti.

      Ovo što ti činiš (kako ja to osobno vidim) je samo nova anestezija i prepuštanje odgovornosti za vlastiti život nekom drugome - u ovom slučaju, višoj, božanskoj sili.

      Neću tvrditi da je to loše jer svatko najbolje zna koje su njegove granice ... moram priznati da i mene ponekad mami takva jedna udobna kolijevka, svijet zaborava i mira, posebno u trenucima kada me sve oko mene samelje, ali ipak nisam sklona omamljivanju i volim sama upravljati svojim životom, volim postavljati pitanja, volim istraživati ... i nikad nisam susrela niti sotonu niti neke demone (osim svojih vlastitih).

      Sve u meni se buni protiv takvog prepuštanja, svaka stanica mog tijela a ja slušam svoju intuiciju jer me još nikad nije iznevjerila (to je ona razlika između "znam" i "vjerujem").

      Možda i promijenim mišljenje, možda je apsolutno sve laž - ne znam i ne mogu tvrditi. Samo iznosim svoje viđenje.
      svim srcem se nadam da hoćeš..
      Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
      Ivan 3:16

      Comment

      • vania
        sincerity
        • Dec 2011
        • 689

        Uoo čuvaj taj svoj osjećaj koji ti je donio mir

        Pitanjce Što je sa aspekta nekoga tko je spoznao i smatra da je Isus jedini put sa onima koji osjećaju radost življenja, mir, ljubav, dobrostivost, koji nisu na dnu i u tami nego u radosti, nisu u oholsti nego poniznosti (ne mislim poniznost kao žrtva, već kao snaga), koji sa povjerenjem žive život bilo povjerenje u nešto više, u život, u Boga, a nisu spoznali Isusa . Tko njih vodi, pod pretpostavkom dobra i zla ?

        Comment

        • Uoo
          OOn
          • Oct 2009
          • 12425

          Originally posted by vania
          Uoo čuvaj taj svoj osjećaj koji ti je donio mir

          Pitanjce Što je sa aspekta nekoga tko je spoznao i smatra da je Isus jedini put sa onima koji osjećaju radost življenja, mir, ljubav, dobrostivost, koji nisu na dnu i u tami nego u radosti, nisu u oholsti nego poniznosti (ne mislim poniznost kao žrtva, već kao snaga), koji sa povjerenjem žive život bilo povjerenje u nešto više, u život, u Boga, a nisu spoznali Isusa . Tko njih vodi, pod pretpostavkom dobra i zla ?
          Gospodin poznaje naša srca. Kome je puno dano, puno će se od njega i tražiti.
          Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
          Ivan 3:16

          Comment

          • vania
            sincerity
            • Dec 2011
            • 689

            Originally posted by Uoo
            Gospodin poznaje naša srca. Kome je puno dano, puno će se od njega i tražiti.
            To se slažem, da Bog zna naša srca .. vođeni i osluškujući srce znamo osjećamo jesmo li bliže "zlu" ili " dobru", a sad putevi kako da živimo srcem su različiti.... Znam da nisi vjerojatno rekao u tom kontekstu ali i opet ne znam jel ih vodi "zlo" ili "dobro" sa tvog aspekta respektirajući snagu vjere

            Comment

            • Uoo
              OOn
              • Oct 2009
              • 12425

              Originally posted by vania
              To se slažem, da Bog zna naša srca .. vođeni i osluškujući srce znamo osjećamo jesmo li bliže "zlu" ili " dobru", a sad putevi kako da živimo srcem su različiti.... Znam da nisi vjerojatno rekao u tom kontekstu ali i opet ne znam jel ih vodi "zlo" ili "dobro" sa tvog aspekta respektirajući snagu vjere
              Zapravo srce nije nikakvo mjerilo.. i hitler je osluškivao srce.. vjerujući svim srcem da čini ispravno.. i žena koja razara obitelj zavodeći tuđega muža "sljedi svoje srce".. vjerujući da je to ono pravo.. srbi i hrvati ubijali su se "osluškujući srce".. domoljublje.. ljubav prema obiteljima.. susjedima.. zato smo jasno upozoreni da ne zalutamo u fantazije i pretrpimo smrtnu posljedicu sljepe samovolje..


              Prijevarnije od svega je srce. Jedva popravljivo, tko da ga pronikne?
              Jeremija 17:9

              i zato nam Bog u novom rođenju osim novoga duha daje i novo srce

              Dat ću vam novo srce, nov duh udahnut ću u vas! Izvadit ću iz tijela vašega srce kameno i dat ću vam srce od mesa.
              Ezekiel 36:26
              Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
              Ivan 3:16

              Comment

              • MadMax111
                Road Warrior
                • May 2013
                • 1011

                To sto ti opisujes Uoo nije slijedit srce negoli bit zaluđen nečime.
                Zaluđenost je daleko od pojma slijedit srce.
                Pod slijedit srce vjerujem da se nalazi pojam slijedit svoju intuiciju,svoju onu najiskreniju bit,esenciju koju možemo čuti samo kad se stvarno smirimo i razmislimo,iskreno i otvoreno.

                Ovi gore navedeni pojmovi su pojmovi zaluđenosti uzrokovani od strane ega,zablude,straha i slično.

                Srbi i Hrvati su bili u zabludi,oboje da svojim činom ratovanja pomažu miru i svojoj zemlji dok su u biti pomagali ratnim profiterima i ostaloj gamadi.
                Ljubavnica ima puno razloga da razara brak,jedne zbog novca,druge zbog trenutne opsesije,treća zbog prave zaljubljenosti.
                Što se tiče hitlera,covjek je bio u dubokoj zabludi da su odredjene nacije krive za sve nesrece.
                Da je slusao svoje srce,uvidio bi besmislenost i glupost jedne takve ideje.

                Izvor svega zlog proizlazi iz toga da su ljudi svoje ja prepustili nekome drugome i jednostavno prestali bit glavni i samim time mudri.
                Nije to egoistično ja,nego mudro,razborito,mirno kreativno ja,koje ne sjedi na zadnjem sjedalu čekajuć nekog boga da mu nakon teskog i inertnog,neaktivnog zivota na zemlji priusti raj na nebu.
                ...and in this maelstrom of decay, ordinary men were battered and smashed... men like Max... the warrior Max.

                Comment

                • Uoo
                  OOn
                  • Oct 2009
                  • 12425

                  Originally posted by MadMax111
                  To sto ti opisujes Uoo nije slijedit srce negoli bit zaluđen nečime.
                  Zaluđenost je daleko od pojma slijedit srce.
                  Pod slijedit srce vjerujem da se nalazi pojam slijedit svoju intuiciju,svoju onu najiskreniju bit,esenciju koju možemo čuti samo kad se stvarno smirimo i razmislimo,iskreno i otvoreno.

                  Ovi gore navedeni pojmovi su pojmovi zaluđenosti uzrokovani od strane ega,zablude,straha i slično.

                  Srbi i Hrvati su bili u zabludi,oboje da svojim činom ratovanja pomažu miru i svojoj zemlji dok su u biti pomagali ratnim profiterima i ostaloj gamadi.
                  Ljubavnica ima puno razloga da razara brak,jedne zbog novca,druge zbog trenutne opsesije,treća zbog prave zaljubljenosti.
                  Što se tiče hitlera,covjek je bio u dubokoj zabludi da su odredjene nacije krive za sve nesrece.
                  Da je slusao svoje srce,uvidio bi besmislenost i glupost jedne takve ideje.

                  Izvor svega zlog proizlazi iz toga da su ljudi svoje ja prepustili nekome drugome i jednostavno prestali bit glavni i samim time mudri.
                  Nije to egoistično ja,nego mudro,razborito,mirno kreativno ja,koje ne sjedi na zadnjem sjedalu čekajuć nekog boga da mu nakon teskog i inertnog,neaktivnog zivota na zemlji priusti raj na nebu.
                  kada bi srce znalo kada je prevareno nebi moglo biti prijevarno..

                  vjeruješ li doista srcem da je izvor svega zlog to što su ljudi svoje ja prepustili nekome drugome i time prestali biti glavni, tj. mudri?

                  Nije li problem koji vidimo u svijetu upravo u tome što ljudi ne prepuštaju svoje ja da služi drugome, već jednostavno umjesto toga žele biti glavni, u kontroli, sljedeći pritom svoje snove i strasti srca misleći da je to mudro?
                  Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                  Ivan 3:16

                  Comment

                  • DeteSvetla6
                    .
                    • May 2009
                    • 8604

                    zyeee

                    umm nista zanimljivije nego surfovati u sitne sate i razmisliti o ovim vec hiljadu puta postavljenim pitanjima da li Ja ispod tebe,,,da li ja iznad tebe? mozda pored,,,ali avaj pozornica je tako velika da je mikrokosmos u makrokosmosu

                    Comment

                    • ukus
                      Guru.
                      • Mar 2013
                      • 188

                      Originally posted by Uoo
                      Nije li problem koji vidimo u svijetu upravo u tome što ljudi ne prepuštaju svoje ja da služi drugome, već jednostavno umjesto toga žele biti glavni, u kontroli, sljedeći pritom svoje snove i strasti srca misleći da je to mudro?

                      Www.forum.hr ima i temu Biti ljubavnica, čemu? (mislim da otprilike tako interpunkcijski glasi naziv, a nisam imao vremena da je pratim, ali mi je naslov simpatičan).
                      Kada se ne nahraniš tuđom energijom eto tuge: ili se uopće i ne treba upuštati u krađu energije ukoliko znaš da ti neće biti isplativo na bilo kojem, pa makar i onom supersuptilnom, nivou.
                      Neki budu prezadovoljni kad ih jedan đavo odbaci i preda drugom, jer to znači da od svakoga đavola mogu očekivati po jednu uslugu prilikom uspinjanja u društveno-egoističnoj hijerarhiji.
                      A planetarna situacija je takva da su mnogi zaboravili funkciju duhovnih vodiča: oni nisu tu da izigravaju sveznajuće i omogućavaju dobitak na nekoj životnoj lutriji, nego da omoguće zaštitu od skretanja na krivi put: a danas ih je i previše.
                      Propovijedaš da se živi u sadašnjem trenutku a ljubuješ sa najvjernijom učenicom (E. Tolle).
                      I mnogi drugi primjeri.

                      Comment

                      • kLick
                        52
                        • Jul 2010
                        • 592

                        Originally posted by DeteSvetla6
                        umm nista zanimljivije nego surfovati u sitne sate i razmisliti o ovim vec hiljadu puta postavljenim pitanjima da li Ja ispod tebe,,,da li ja iznad tebe?
                        ovisi o raspolozenju i volji.

                        Comment

                        • Jesam
                          Supermoderator
                          • Mar 2011
                          • 14482

                          Originally posted by kLick
                          zasto bi izvor bio nasa visa svijest umjesto Stijefa? mozda se upravo Stijef maskira u tvoje vise ja da ti bude lakse probavit info.
                          uostalom, to vise ja je pojam koji su razvikali upravo new age kanali.

                          tesko je osobi koja prima poruke sa sigurnoscu raspoznat da li se radi o unutarnjem ili vanjskom izvoru, a kamoli tek tebi koja gledas sa strane. jos teze je znati o kojem vanjskom izvoru se radi.
                          svodjenje na podsvijest je banaliziranje. moze biti jedno, moze biti i drugo, a moze biti i kombinacija oboje.

                          vise puta mi se desilo da primam informacije/upute za koje znam da ih salje netko tko vidi vecu sliku od ja. ja je tada obican pjesak na sahovskoj tabli, a izvor vidi cijelu partiju i kombinira. kako se izvor zove, tko zna? mogu ga pitati, a on moze lagati.

                          i samo da znas spijuniraju nas i podmecu nam zamke.
                          Ma da - sve jasno ... ali opet pitam: TKo je JA?

                          To nije moj um niti su to moje emocije ... to sasvim jasno osjećam jer "znam" da je netko drugi iza svega ... naprosto znam ... tražim pravu riječ ali ne mogu drugačije nego ovako reći - ja to nešto ćutim, osjećam i vidim u pozadini. Eh sad - pitanje je što je to. Samo znam da je TO sa mnom od rođenja.

                          Ako sam ja i moje tijelo i moj um i osjećaji i intuicija i prekognicija i ego i podsvijest ... sve sam to ja ... kako onda znam da i ono "izvan mene" (pitanje je uopće da li postoji nešto što je "izvan") nisam ja?
                          slobodni.net za slobodni svijet

                          Comment

                          • Jesam
                            Supermoderator
                            • Mar 2011
                            • 14482

                            Originally posted by Uoo
                            kada bi srce znalo kada je prevareno nebi moglo biti prijevarno..

                            vjeruješ li doista srcem da je izvor svega zlog to što su ljudi svoje ja prepustili nekome drugome i time prestali biti glavni, tj. mudri?

                            Nije li problem koji vidimo u svijetu upravo u tome što ljudi ne prepuštaju svoje ja da služi drugome, već jednostavno umjesto toga žele biti glavni, u kontroli, sljedeći pritom svoje snove i strasti srca misleći da je to mudro?

                            Uoo, nešto ne razumijem pa te molim da mi odgovoriš što konkretnije.

                            Srce ovakvo ili onakvo na stranu. Da li ti smatraš (ako sam te dobro shvatila) da je jedino netko tko je novorođen u Isusu dobra osoba, osoba koja zna pravi put i osoba koja živi (ajmo tako reći) ispravno?

                            Znači konkretno - netko tko nije vjernik, netko tko je možda bavi i jogom ili sl., ali živi na način da drugima ne radi štetu nego pomaže, etičan je i moralan, nesebično daje sebe za širu ili užu zajednicu, altruista, plemenita osoba, dobročinitelj i općenito po svojim djelima i načinu života dobra osoba ... da li ti kažeš da ta osoba zapravo nije dobra nego služi sotoni jer nije vjernik i nije novorođena u Kristu?
                            slobodni.net za slobodni svijet

                            Comment

                            • Uoo
                              OOn
                              • Oct 2009
                              • 12425

                              Originally posted by Jesam
                              Uoo, nešto ne razumijem pa te molim da mi odgovoriš što konkretnije.

                              Srce ovakvo ili onakvo na stranu. Da li ti smatraš (ako sam te dobro shvatila) da je jedino netko tko je novorođen u Isusu dobra osoba, osoba koja zna pravi put i osoba koja živi (ajmo tako reći) ispravno?

                              Znači konkretno - netko tko nije vjernik, netko tko je možda bavi i jogom ili sl., ali živi na način da drugima ne radi štetu nego pomaže, etičan je i moralan, nesebično daje sebe za širu ili užu zajednicu, altruista, plemenita osoba, dobročinitelj i općenito po svojim djelima i načinu života dobra osoba ... da li ti kažeš da ta osoba zapravo nije dobra nego služi sotoni jer nije vjernik i nije novorođena u Kristu?
                              Izračunaj mi sljedeće.

                              Padneš li sa balkona na tridesetom katu, tijekom leta, kolika količina mudrosti, filozofije, plemenitosti, etičnosti, morala, yoge, nesebičnosti, dobročinstva, altruizma, dobre volje, dobrih djela i ciničnoga humora ti je potrebna da izbjegneš konačnu posljedicu gravitacije?

                              Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                              Ivan 3:16

                              Comment

                              • kLick
                                52
                                • Jul 2010
                                • 592

                                Originally posted by Jesam
                                Ma da - sve jasno ... ali opet pitam: TKo je JA?
                                JA je identitet, ego, odvojen od ti, on/a/o, mi, vi, oni/e/a. mali vrag.
                                kad se granice izmedju ja i ostalih osobnih zamjenica sruse, ja prestaje biti.
                                JA Je Sam, po definiciji.
                                ili JAJE Sam, u ljusci.


                                Originally posted by Jesam
                                To nije moj um niti su to moje emocije ... to sasvim jasno osjećam jer "znam" da je netko drugi iza svega ... naprosto znam ... tražim pravu riječ ali ne mogu drugačije nego ovako reći - ja to nešto ćutim, osjećam i vidim u pozadini. Eh sad - pitanje je što je to. Samo znam da je TO sa mnom od rođenja.
                                sve(mir)?


                                Originally posted by Jesam
                                Ako sam ja i moje tijelo i moj um i osjećaji i intuicija i prekognicija i ego i podsvijest ... sve sam to ja ... kako onda znam da i ono "izvan mene" (pitanje je uopće da li postoji nešto što je "izvan") nisam ja?
                                postoji izvan ja, a to su ostale osobne zamjenice i sve.
                                Sve Sam je logicka(terminoloska) pogreska. Sve je uvijek u dobrom drustvu jer je Sve.

                                "we cannot evolve any faster than we evolve our language. the only barrier we have is language barrier. thats good news, because it means that our salvation lies entirely in the human domain." T. McKenna

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎