Mlijeko od zobi (konačno)

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • lucy

    Mlijeko od zobi (konačno)

    Probala sam napraviti mlijeko od zobi. Zapravo od zobenih pahuljica (na tržnici nema zobi).

    Uzela sam šalicu za mjeru.
    U veću zdjelicu sam usipala šalicu zobenih pahuljica i zalijala šalicom vode. Ostavila sam sat-dva da se namače i onda bacila u blender da se zob usitni, dodala još jednu šalicu vode, malo soli, 2 kapljice ekstrakta od vanilije. Kad sam izblendala jednoličnu masu, dodala sam još tri šalice vode i probala. Nije mi baš to bilo to.
    Dodala sam još soli, još par kapljica vanilije i jednu žlicu šećera i okus je bio genijalan.
    Nije mi se dalo cijediti preko gaze, pa sam procijedila kroz malo cjedilo i boja mi je blago sivkasta, ali je stvarno fino za piti.

    Dala sam zobeno mlijeko mom najstrožem malom kritičaru da degustira i poslije prvotne grimase je rekla hm, pa to ti je zapravo fino, malo čudno, ali fino.
    Ona inače voli kakao koji ja baš ne odobravam zbog kravljeg mlijeka, pa smo sada probale kakao od zobenog mlijeka i mogu vam reči da smo našli odličnu alternativu!

    Bez brige se može stavljati u kavu, okus je baš dobar!

    Jedino bih rado izbjegla dodavanje šećera... di se može nači stevija malo povoljnije? Vidjela sam je u Mileru, ali mi je preskupa.
    Koncentrat vanilije isto nije najzdravija opcija i potražti ću nekakvu zdraviju inačicu, ali svejedno, ako moram birati između dva zla - kravlje mlijeko puno aditiva, antibitika, hormona i bogznačegajoš i malo šećera i koncentrata, mislim da biram manje
  • gordanaa
    drog
    • Apr 2011
    • 2625

    #2
    Originally posted by lucy
    Probala sam napraviti mlijeko od zobi. Zapravo od zobenih pahuljica (na tržnici nema zobi).
    Recept ti izgleda super. Moram to isprobati.
    Neoljuštene zobi ima u Plodinama na odjelu zdrave hrane. Pakiranja su od pola kile i koštaju 9,98 ili 9,99, tako nekako. Da li bi postupak izrade bio isti sa punim zrnom zobi ili bi zob trebalo možda kuhati prethodno? Možda ja opet pitam onog seljaka da mi da malo, a on da vreću.
    Originally posted by Namjerni prolaznik
    Zar se može ljubav dati a da nisi prvi? To je nešto što iz tvojega srca istiće, a ne imitacija tuđeg ponašanja.

    http://www.facebook.com/orgonitizadar

    Comment

    • simona
      Guru
      • Jan 2010
      • 6596

      #3
      Originally posted by lucy
      ---
      Jedino bih rado izbjegla dodavanje šećera... di se može nači stevija malo povoljnije? Vidjela sam je u Mileru, ali mi je preskupa.
      Koncentrat vanilije isto nije najzdravija opcija i potražti ću nekakvu zdraviju inačicu, ali svejedno, ako moram birati između dva zla - kravlje mlijeko puno aditiva, antibitika, hormona i bogznačegajoš i malo šećera i koncentrata, mislim da biram manje
      ---
      Pal' mi je napamet vanilin šećer.

      Comment

      • Tree
        <3
        • Aug 2010
        • 4217

        #4
        Med isto bi mogao ići. Vanilin štapić umjesto koncentrata.
        Mljeveni orasi ili bademi u maloj količini bi možda još dodali kvalitet ukusu.
        Ja sam prije neki dan pošla praviti mlijeko od zobi, a onda vidjela da sam kupila ječam!
        Ali sam razmislila šta bih sve stavila u njega da sam kupila po šta sam otišla
        Moram zapisati: kupi zob!


        Šta da radim s ječmom?
        …a o zmajevom biseru ni rijeci!

        Comment

        • lucero
          svjetlo
          • Nov 2009
          • 4471

          #5
          Originally posted by Tree
          Šta da radim s ječmom?
          Skuhaj s grahom!I koromačem.I lovorom.Fino je.Mislim,prvo probaj na maloj količini,da ne zezneš sve ako ti ne bude prijao koromač.
          "Kuda koracam hoću da bacam
          snopove zlatne svjetlosti."

          Comment

          • lucy

            #6
            Je li tko probao napraviti mljekeco?

            Za doručak jedem žitarice s mljekom od zobi, a onda ga dodam malo u kavu. Kava mi baš nije neki zgoditak, naučena sam na žlicu punomasnog kravljeg mlijeka u kavi

            Sad ga pijem svega nekoliko dana i primjetila sam da mi se ne stvaraju naslage po zubima preko jutra. Nakon kave s kravljim mlijekom kao da ostaje film po zubima i općenito ustima. Moguće da je samo stvar u masnoći iz kravljeg mlijeka kojeg sada nema, ali mi se sviđa tako kako je sada.

            Comment

            • Tree
              <3
              • Aug 2010
              • 4217

              #7
              Ja eksperimentišem s pranjem zubi i osjećaju daha ujutro u odnosu na ono što sam jela. Mliječni proizvodi definitivno čine da se stvara taj neki film što izostaje kod sirovih obroka.
              Inače, zube samo četkam već neko vrijeme i kada sam prije par dana iz radoznalosti uzela kaladont tako mi je pržio po ustima, da je to strašno
              Ni sinu ne perem zube kaladontom.


              btw, nisam još kupila zob Meni mlijeko treba radi frapea koje , mednog/čokoladnog mlijeka i griza, naravno
              …a o zmajevom biseru ni rijeci!

              Comment

              • lucy

                #8
                Originally posted by Tree

                btw, nisam još kupila zob Meni mlijeko treba radi frapea koje , mednog/čokoladnog mlijeka i griza, naravno
                Nisam probala raditi frape, ali malecna pije kakao s mlijekom od zobi i jako joj je fini

                Comment

                • Tree
                  <3
                  • Aug 2010
                  • 4217

                  #9
                  Moji roditelji su mog malca navukli na dukat mlijeko s čokoladom, ono malo pakovanje sa slamčicom. Ovaj bi litre toga popio. A pošto se nana i dedo takmiče (vidi sad ovog uticaja na mozgić ), onda mu ne kupuju po jedan, nego ga baš snadbijevaju kao dileri odličnog kupca

                  Ja tu dođem kao policajac

                  Starog sam uspjela preobratiti bar dijelom što se hrane tiče, pa se nadam da će mami sad bitka biti nezanimljiva.

                  U međuvremenu, on će dobiti odličnu zamjenu za namirnicu koju toliko voli (još se nadam da se nije navukao na pakovanje sa slamčicom)
                  …a o zmajevom biseru ni rijeci!

                  Comment

                  • naranča
                    control freak (of nature)
                    • Aug 2010
                    • 282

                    #10
                    isto ovako radim zobeno mlijeko(našla na coolki),ali meni je fakat bljak...probala sam i s kojekakvim dodacima(otopljena bijela čoxa,vanilija,med,kakao...),ali mi ništa nije uspjelo popravit okus. nekako mi je okusom masno,sluzavo pa ga koristim samo za kuhanje griza i dodajem u krem juhe,palačinke i sl...
                    no, probala sam ovako napravit mlijeko od lješnjaka (ili nekog drugog orašida,samo se namaču u vodi cijelu noć.ostatak je isti,s tim što umjesto šećera znam staviti med) i to mi je fakat ok.budući da se voće ne bi smjelo miješati s mliječnim,a ja doručkujem zblendano voće sa zelenjem-ovo mi je super dodatak! ...
                    Choose to be happy! Your happiness depends on it!

                    Comment

                    • lucy

                      #11
                      Ima li netko isprobani recept za smjesu za palačinke od usitnjenih rafiniranih žitarica ili posija?

                      Comment

                      • sinkezg
                        Guru
                        • Oct 2009
                        • 2414

                        #12
                        Zobeno mlijeko. Ovo mlijeko ujedno je i najjeftinija varijanta zamjenskih mlijeka, budući da se kilogram zobenih pahuljica može kupiti za manje od 10 kuna. Za pripremu ovog mlijeka bit će vam potrebno zobi i vode u omjeru 1:5. Prvo namočite zob u nešto manje od polovice ukupne količine vode (dovoljno je i sat vremena), ubacite smjesu u blender i sve dobro usitnite. Dodajte ostatak vode, još malo miksajte, ocijedite smjesu kroz gazu i začinite prstohvatom soli i sladilom po želji, a možete dodati i malo vanilije.

                        Sva ostala zamjenska mlijeka ovdje.

                        Comment

                        • ljub
                          Alternativa addict
                          • Feb 2014
                          • 132

                          #13
                          Lucy gost
                          samo da se zahvalim, jer mi ne radi klik za hvala. recept cu probati kad anbavim zobi

                          Comment

                          • Lusi
                            ignis
                            • May 2014
                            • 1442

                            #14
                            Originally posted by ljub
                            Lucy gost
                            samo da se zahvalim, jer mi ne radi klik za hvala. recept cu probati kad anbavim zobi
                            Ljub, jesi li probao mlijeko od zobi? Kakvi su dojmovi?
                            Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

                            Comment









                            Latest Topics

                            Collapse

                            There are no results that meet this criteria.

                            Working...
                            😀
                            😂
                            🥰
                            😘
                            🤢
                            😎
                            😞
                            😡
                            👍
                            👎