Gladovanje na bazi javorovog sirupa, meda ili malteksa

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • lucy

    #16
    Mory, meni se to čini prilično velika stvar.
    Jesi li imala napadaje gladi, želju za slatkim, želju za kruhom.. mislim, to je bilo čisto gladovanje. Što se zbivalo s energijom, probavom... bila sam čitala da bi se kod tekučih dijeta trebalo redovito čistiti klizmom.

    Čestitam vam oboje! Bravo.

    Comment

    • mdomba
      light
      • Jun 2009
      • 428

      #17
      Nije cisto gladovanje... pije se tzv. MC limunada... tu dolazi javorov sirup, svijeze ocijeđeni limun i kajenski papar... javorov sirup daje dovoljno nutrijenata...

      ja osobno sve ove dane nisam uopce bio gladan posto smo to pili.. .danas kao prvi dan nakon "posta" pije se samo sok od naranče ili grejpa... popio sam vise od litre kroz cijeli dan... ali stalno sam gladan...

      Nismo imali neku veliku zelju tokom ovih dana, pogotovo ne slatko... cak smo se ugodno iznenadili kako smo lako odradili sve ovo...

      sada pri kraju, ovih zadnjih dana... pocela nas loviti zelja za salatama, vocem, smoothiem, itd...

      Umjesto klizme... kod ove "dijete"... navecer se pije laksativni caj... a ujutro litra vode s dve cajne zlicice soli... slana voda rastapa stare naslage u debelom crijevu... tako da se svaki dan odlazi na wc... cak i nakon 16 dana ne jedenja.. ima toga za izbaciti...

      Comment

      • dkovacic
        Ja jesam.
        • Nov 2009
        • 137

        #18
        Pozdrav,ja sam danas 3. dan na javoru i osjećam se odlično. Priznajem da sam bila skeptična, kako normalno podnesti 5 dana nejedenja, ali ništa mi ne fali! Imam dovoljno energije, idem na posao, obavljam kućne poslove, čuvam unuke, super! Osjećam se kao leptirić. Iz financijskih razloga biti ću samo 5 dana, bolje išta nego ništa!
        sigpicPrihvati svaku stresnu situaciju kao pas: ako to ne možeš pojesti ili igrati se s time - POPIŠAJ SE NA TO I KRENI DALJE...

        Comment

        • Uoo
          OOn
          • Oct 2009
          • 12425

          #19
          Originally posted by dkovacic
          Pozdrav,ja sam danas 3. dan na javoru i osjećam se odlično. Priznajem da sam bila skeptična, kako normalno podnesti 5 dana nejedenja, ali ništa mi ne fali! Imam dovoljno energije, idem na posao, obavljam kućne poslove, čuvam unuke, super! Osjećam se kao leptirić. Iz financijskih razloga biti ću samo 5 dana, bolje išta nego ništa!
          super.. ako su ti financije problem mozes nastaviti sa vocem.. jako slican proces i takodjer jako visoka razina ciscenja i energije..

          puno ljudi zivi samo na vocu.. zapravo to je nasa originalna hrana sa kojom smo najkompatibilniji metabolicki i sadrzi sve moguce sto nam s nutricionisticke strane price treba.. na takvoj prehrani nema prekomjerne debljine, bolesti.. itd.. organizam se vraca u ravnotezu, cisti i iscijeljuje.

          dakle nemoj da te financije i metoda ogranice.. postoji vise nacina za stici gdje zelis biti.. :)
          Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
          Ivan 3:16

          Comment

          • imagine
            pčela na dlanu...
            • Oct 2010
            • 4667

            #20
            Originally posted by Uoo
            super.. ako su ti financije problem mozes nastaviti sa vocem.. jako slican proces i takodjer jako visoka razina ciscenja i energije..

            puno ljudi zivi samo na vocu.. zapravo to je nasa originalna hrana sa kojom smo najkompatibilniji metabolicki i sadrzi sve moguce sto nam s nutricionisticke strane price treba.. na takvoj prehrani nema prekomjerne debljine, bolesti.. itd.. organizam se vraca u ravnotezu, cisti i iscijeljuje.

            dakle nemoj da te financije i metoda ogranice.. postoji vise nacina za stici gdje zelis biti.. :)
            potpisujem

            no sa naglaskom na prirodnosti voća koje se jede, počevši od njegova uzgoja pa sve do uskladištenja...

            Ja imam svoje voćkice,koje nisu tretirane ,za koje od milja kažem npr : jabučice sa crvom ,jer ni crv neće u nešto što je tretirano svim i svačim, a kasnije kada tu jabuku i uberu ,još ju umoče u fuj tekućinu koja joj daje prozirnu emulziju tako da se pari ko najljepša jabuka na svijetu...a tako izgleda i narednih godinu dana...

            Zanima me kako se snalazite sa pronalaženjem zdravog voća i povrća...
            Just imagine and do it...

            Comment

            • mdomba
              light
              • Jun 2009
              • 428

              #21
              Ja i Mory ponovno krecemo na detox. ove subote... planiramo isto tako dve sedmice odraditi...

              Comment

              • egzorcist
                ca' ari
                • Jun 2011
                • 1913

                #22
                Vizualno, Imagine, recimo.
                Eko jabuka neće biti lijepa na izgled, niti savršena oblikom.
                No, zato će biti neusporedivo ukusnija.
                Tako i jagode.
                Vidite ih velike, lijeop se crvene, čak i miris im je "prirodan". Zapravo, on je naknadno dodan.
                Kad ih se priba, živa katastrofa!
                ...ako tvoj brod ne pristaje u luci ti doplivaj do njega...

                Comment

                • Uoo
                  OOn
                  • Oct 2009
                  • 12425

                  #23
                  naravno.. al posluzit ce i najobicnije narance ili banane..

                  nekako si mislim da nas guljenje kore makar donekle zastiti.. uglavnom nisam imao problema radi toga do sada.. :)
                  Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                  Ivan 3:16

                  Comment

                  • imagine
                    pčela na dlanu...
                    • Oct 2010
                    • 4667

                    #24
                    Može biti i lijepo oku i maximalno prirodno, ali naglasila bih da je "rok trajanja" puuno kraći

                    Evo malo da vam otvorim apetit
                    Attached Files
                    Just imagine and do it...

                    Comment

                    • DeteSvetla6
                      .
                      • May 2009
                      • 8604

                      #25
                      aweee njami njami <3

                      Comment

                      • dkovacic
                        Ja jesam.
                        • Nov 2009
                        • 137

                        #26
                        Hvala Uoo, imagine, ne još, preksutra! Što se tiće pesticida i ostalih gadosti evo jedan receptić kako to saprati:

                        U emisiji Oprah Show je Julija Roberts predstavila sprej za odstranjivanje pesticida iz voća i povrća, koji možemo sami napraviti kod kuće.
                        Možemo ga upotrijebiti za većinu voća i povrća. Toplo vam preporučamo, da operete također i agrume te banane (prije nego ih ogulite).
                        SASTAVNE KOMPONENTE (SPREJA):
                        1 čaša vode
                        1 čaša bijeloga alkoholnog octa
                        1 čajna žličica sode bikarbone
                        UPUTE:
                        Sastavne komponente izmiješajte i ulijte u staklenu posudu koju možete koristiti kao sprej.
                        Voće poprskajte sa svih strana.
                        Ostavite tako djelovati 5 do 10 minuta, nakon toga voće operite pod mlazom (tekućom) vode.
                        Za veće količine voća tako pripremljenu tekućinu nalijete u posudu i u nju položite voće i povrće.
                        Članak možete poslati i prijateljima.
                        (SA) ČUVAJMO PRIRODU – SAVE THE NATURE
                        Molim vas budite obazrivi (ljubazni) prema prirodi i to pismo nemojte ispisati (isprintati), ako baš nije zaista nužno potrebno.
                        sigpicPrihvati svaku stresnu situaciju kao pas: ako to ne možeš pojesti ili igrati se s time - POPIŠAJ SE NA TO I KRENI DALJE...

                        Comment

                        • dkovacic
                          Ja jesam.
                          • Nov 2009
                          • 137

                          #27
                          Evo mene od danas ponovno, ovaj puta umjesto jvorovog, sirup agave.
                          sigpicPrihvati svaku stresnu situaciju kao pas: ako to ne možeš pojesti ili igrati se s time - POPIŠAJ SE NA TO I KRENI DALJE...

                          Comment









                          Latest Topics

                          Collapse

                          There are no results that meet this criteria.

                          Working...
                          😀
                          😂
                          🥰
                          😘
                          🤢
                          😎
                          😞
                          😡
                          👍
                          👎