Koji je sokovnik najbolji za Vas?

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • vanna
    New member
    • Dec 2010
    • 10

    #46
    Originally posted by PakHok3
    vana koristite jedan od nekoliko najboljih sokovnika sto postoje.
    Pretpostavljam da je sa dva valjka sto ih cini najboljim medju najboljim sokovnicima na bazi hladnog cijedjenja.

    sto se pulpe tice nemojte da Vam je zao jer kad pulpa ostane bez tecnosti, minerala, vitamina, enzima postaje sterilna kao i sitni pijesak na plazi i bukvalno bi se tako i ponasala u zelucu. Cak je pozeljno sokove jos jednom procijediti kroz fino sito prije konzumiranja.

    Svakako koristite blender ali nikako ne zapostavljajte Vas GreenStar.
    Ja koristim GreenPower Hippocrates plus i to je slicna kategorija sokovnika.

    Ovdje imate sve knjige koje je Dr.Norman W.Walker napisao i valjalo bi ih procitati, posebno "Sokovi od svjezeg voca i povrca" u kojoj je data kompletna terapijska receptura kombinacija povrcnih i vocnih zivih sokova, prema potrebama ili zdravstvenim problemima koje imamo.

    Dokazano da su terapijama sa zivim sokovima izlijecene mnoge cak i najteze bolesti.

    ugodno citanje
    Da, ima dva valjka i radi na principu hladnog prešanja. Istina, bez soka, odnosno tečnosti voće i povrće ostaje bez života, a vlakna služe samo kao čistač crijeva - dakako, vrijedna su, ali u njima nema ništa što bi nas činilo živima. Prvi put sam prije par godina probala pulpu od blitve i mrkve staviti u salatu....bljaaak, uništila sam salatu, to je bilo nejestivo. Čak ni moja zečica nije htjela to jesti. Sokove procijedim još kroz tzv. nut milk bag koja se inače koristi za izradu mlijeka od orašida i stvaaaarno je super! Preporučujem.
    Inače kod kuće imam cijelu malu knjižnicu što se teme sirovojelstva tiče tako da nema knjige koju od Walkera i ostalih nisam pročitala pa sad i dijelim okolo...širim istinu. U ovo vrijeme prošle godine završila sam 35-dnevno čišćenje sokovima. To je bio doživljaj! 35 dana piti samo bistre sokove. Tako da ona teza o živosti i poboljšanju zdravlja na sokovima itekako drži vodu.
    I da...upravo sam doručkovala green smoothie, a sutra ću neki od tih finih bistrih sokića..mmmmm.

    Comment

    • PakHok3
      New member
      • Jun 2011
      • 12

      #47
      35 dana? Ja sam na sokove i vodu bio 10 dana i mislio sam da sam osvojio planetu!
      Totalno sam odusevljen efektima, secer u normali, PH savrsen, tablete za pritisak i betablokatore za srce potpuno odbacio, daleko aktivniji i produktivniji negoli prije terapije sokovima i konacno posle 5 mjeseci dioptrija mi je sa +1.75 na +0.5. redukovana i mislim do kraja godine da mi nece trebati naocare definitivno.

      ali 35 dana!!! Svaka cast nemam vise komentara.

      Da dodam da sam imao licenciranog mentora koji mi je dao specificne kombinacije povrca za sokove, neke kombinacije su imale 14 razlicitih vrsta povrca u jednom danu. Recimo pritisak koji nijesam mogao tabletama nastelati u normalu, od sokova za 24h mi je dosao u normalu sto je za mene bilo dovoljno da me potakne i izdrzim dalje post-terapiju sokovima. I mnogo toga jos kao prateci efekti ali duga je pricao kao sto siguran sam i sama znas.

      Fasciniran ucinkom tih terapija potpisao sam ugovor sa jednom stranom firmom i pripremamo otvaranje zajednicke firme u Podgoricu za distribuciju sokovnika, filtera vode, vazduha, Ionizatora, vibro platformi itd. ovdje je radna verzija jos nije dovrseno prevodjenje ali moze se vidjeti kako ce to da izgleda www.montenet.biz/site .

      Hvala na lekciji i normativu za moj sledeci post sokovima :)

      Comment

      • klara
        New member
        • Oct 2010
        • 87

        #48
        Imali netko doobre recepte za pripremanje vocnih sirupa ?

        Danas sam probala sa sirupom od tresanja ali nisam zadovoljana.

        Comment

        • vanna
          New member
          • Dec 2010
          • 10

          #49
          Originally posted by PakHok3
          35 dana? Ja sam na sokove i vodu bio 10 dana i mislio sam da sam osvojio planetu!
          Totalno sam odusevljen efektima, secer u normali, PH savrsen, tablete za pritisak i betablokatore za srce potpuno odbacio, daleko aktivniji i produktivniji negoli prije terapije sokovima i konacno posle 5 mjeseci dioptrija mi je sa +1.75 na +0.5. redukovana i mislim do kraja godine da mi nece trebati naocare definitivno.

          ali 35 dana!!! Svaka cast nemam vise komentara.

          Da dodam da sam imao licenciranog mentora koji mi je dao specificne kombinacije povrca za sokove, neke kombinacije su imale 14 razlicitih vrsta povrca u jednom danu. Recimo pritisak koji nijesam mogao tabletama nastelati u normalu, od sokova za 24h mi je dosao u normalu sto je za mene bilo dovoljno da me potakne i izdrzim dalje post-terapiju sokovima. I mnogo toga jos kao prateci efekti ali duga je pricao kao sto siguran sam i sama znas.

          Fasciniran ucinkom tih terapija potpisao sam ugovor sa jednom stranom firmom i pripremamo otvaranje zajednicke firme u Podgoricu za distribuciju sokovnika, filtera vode, vazduha, Ionizatora, vibro platformi itd. ovdje je radna verzija jos nije dovrseno prevodjenje ali moze se vidjeti kako ce to da izgleda www.montenet.biz/site .

          Hvala na lekciji i normativu za moj sledeci post sokovima :)
          Ne mogu otvoriti site...:(
          Da, da, nevjerovatno je osjećanje koje sokovi bude u čovjeku. Zaista se "upali" nekakva samoregeneracija organizma kojeg smo godinama mučili pa kao da kaže: "Napokon, juhuuu kreće izliječenje!"
          Kada sam prije par godina čitala da neki pojedinci jedu samo sirovu hranu (a ja sam tada bila samo obična vegetarijanka), bilo mi je nepojmljivo. Onda sam vrlo brzo krenula i ja u tu avanturu prehrane sirovim voćem i povrćem, saznavala sve više, upijala, istraživala. Istovremeno sam pratila preobrazbe nekih ljudi iz tog svijeta, najviše Angele Stokes i Philipa McCluskeya, te naišla na site http://www.juicefeasting.com/ budući da su oni pričali o toj "fešti sokovima" i to 92 dana. Eeeej, 92 dana!! Pomislila sam da su totalno blesavi. A onda ta ideja pomalo je počela rasti u meni i odlučila sam probati, bar trećinu. :) Prije toga također sam dva puta postila samo o vodi 7 dana! Hoću reći da sam takva da volim probati na sebi nakon što se dobro educiram i shvatim da je to zaista dobra stvar. Najbolje je istraživanje na samom sebi. No, ovo sa sokovima ne može se usporediti s ničim. To nije post (fast) nego slavlje (feast) što znači da se u organizam unosi dovoljna količinma nutrijenata za normalno funkcioniranje, a opet se tijelo neopterećeno riješava toksina i sveg smeća. Normalno sam funkcionirala, radila, vježbala, sve, za razliku od perioda kada sam postila o vodi i kada nakon 3 dana nisam nikako bila svoja (što je normalan proces), no svejedno sam išla na posao i sve što moram. Oboje smatram prvoklasnim iskustvima, i totalni post vodom i juice feasting, bolje slušam i poznajem svoje tijelo i znam tko je jedini kriv kad nešto krene loše...JA! :)
          Uglavnom, meni je puno puta padalo na pamet da je tako nešto lakše i zanimljivije raditi grupno ili barem u paru...potpora je nešto vrlo dragocjeno i neprocjenjivo. ;)

          Comment

          • PakHok3
            New member
            • Jun 2011
            • 12

            #50
            vanna tvoje iskustvo je jednostavno za primjer. Meni je potpora bila kljucna da uspijem makar i taj mali post ali ogromne promjene za cijeli organizam. Definitivno kombinacija posta i "zivih sokova" je nesto najjace sto moze covjek sebe da pocasti. Ja sam nakon posta jednostavno nastavio narednih 6 mjeseci sa kombinovanim sokom od mrkve, kisela jabuke i cvekle. Povremeno dodajem svjezi djumbir, jer posebno ljeti daje okrepljujuci efekat i svjezinu, da ne pominjem jacanje imuniteta itd. Takodje makar jednom nedeljno dodajem zelene kombinacije soka da se upotpuni lepeza enzima i najvaznije vec neko vrijeme sam uzgajam psenicnu travu u spruterima kod kuce od koje pravim sok o kome tesko da mogu reci koliko bi trebalo i koliko zasluzuje. Psenicnu travu kombinujem sa zelenom kiselom jabukom.
            Uzgred iz djelimicnog vegetarijanca, transformacija je potpuno prirodno dosla, postao totalni vegetarijanac, klasicni ovisnik o sokovima i zivoj hrani, ali ne zivotinjskog porijekla :)
            Mislim da bih imao problema vrste teskog trovanja da sada probam meso ili ribu. Narocito sto sada niti podnosim miris spremanja hrane sa mesom ili ribom.

            Izvini za sajt nijesam znao da su vec aktivirali adresu pa je sada www.montenet.biz . ali ima jos malo dorade uglavnom da se dovrsi prevodjenje na nasem jeziku.

            pozdrav

            Comment

            • Blue_Knight
              Ohm
              • Apr 2009
              • 2394

              #51
              Najbolji sokovnik za sirovu hranu je


              Ima puno jači motor od vitamixa.

              Kod nas je zastupnik http://www.biokuca.com/proizvodi.html

              A može se nabaviti i na http://www.eujuicers.com.hr/hr/katal...lender-crn-19l

              Čak je vitamix kopirao blendtec neke blendtecove patente u zadnje vrijeme.
              "Karakter je čovjeku sudbina" (Heraklit)

              Comment

              • Blue_Knight
                Ohm
                • Apr 2009
                • 2394

                #52
                Već neko vrijeme se spremam napisati svoje mišljenje o dostupnim jakim blenderima u Hrvatskoj. Prvi nam je stigao Blendtec, zatim Vervita pa onda i Vitamix. I tako onda krenu pozivi i svi se raspituju što koristiti, za što se odlučiti, i najvažnije pitanje – koji je najbolji? Imala sam sreću imati sve tri vrste blendera u rukama i to dovoljno dugo da se mogu uvjeriti kakvih je koji karakteristika. Ukoliko vas zanima moje mišljenje, kliknite na more…

                Na posljednje pitanje je najlakše odgovoriti – zavisi kakva ste osoba. Ne, stvarno, to doista ovisi o vama i nikome drugome. To je pitanje koje je meni zadavalo najviše muka dok nisam doživjela svojevrsno prosvijetljenje po pitanju blendera i rasčistila stvari sama sa sobom kako sve to posložiti u jednu suvislu priču.
                Da sam trgovac i da vam moram savjetovati koji odabrati: Vitamix, Blendtec ili Vervita Omni V, prvo bih vas pitala s koliko novaca raspolažete i s kojom namjerom kupujete takav uređaj kraj cijele palete šarenih uređaja toga tipa po trgovačkim centrima.
                Da odmah rasčistimo, kad prođete školu kao ja te u 13 mjeseci skršite dušu u 8 mašina te vas na mjestu koje je navedeno kao službeni servis tih jadnih patnika lijepo zamole da si kupite nešto što vas može durati (kao osobu i sve što tome ide), onda je vrijeme za zbrojiti račune i utiske. U mom slučaju je to značilo da je vrijeme da pronađem jaki blender (high speed blender) po svojoj mjeri i pokušam se s njime dogovriti. Moj prvi uređaj je došao direktno iz USA i velikim dijelom je moj odabir bio uvjetovan odabirom blendera koji radi na našoj naponskoj mreži. No, sada, kada su na hrvatskom tržištu dostupna čak 3 branda ovih uređaja, pitanje je kud, kako i što? Upravo su me zbog toga kontaktirali mnogi ljudi koji, tražeći zdravstveno rješenje, traže i savjet koji odabrati. Tri dostupna branda na našem tržištu usporedila sam tako da sam pred njih stavila identične zadatke: izraditi bademovo mlijeko, kašasti voćni sok s algama, gel od irske mahovine, maslac od orašastih plodova/sjemenki te sam obratila pažnju na glasnoću tijekom rada s maksimumom snage, lakoću upotrebe i održavanja.
                Krenimo od financija (kao jedne od najokrutnijih činjenica) i prilično će se stvar raščistiti. Ukoliko nikako ne možete odvojiti više od 2100 kuna, tada će vaš izbor biti Vervita Omniblend V. Na njemu sam odradila nemali broj radionica pa sam i njega uspjela dobro upoznati. Ovaj uređaj ima pretprogramirane postavke koje možete koristiti po vlastitom nahođenju – brzine niska, srednja i visoka te automatsko isključivanje nakon 35, 60 ili pak 90 sekundi. Kolika će vam to biti prednost, doista ovisi o tome s koliko ćete mara pamtiti kombinacije koje su vas dovele do željenog rezultata. Garancija koja prati Vervita Omniblend V je 2 godine, a jedna od karakteristika uređaja je da imate na izbor i dvije totalno različite posude. U standardnoj opremi Vervita Omniblend V dolazi sa četvrtastom posudom zapremnine 1.5 litru, a designom je bliska vrču Blendteca. Na izbor je i nadokupnja okrugle posude koja je designom bliska Vitamixovom vrču. Na webu možete provjeriti i prednosti koje su navedene za svaku od posuda. Prema naputku dobavljača, najbolje radi napunjen do vrha baždara, a to je pola zapremine vrča. Ni u kojoj verziji se ne nudi tzv. temper tj. poluga kojom se namirnice guraju na oštrice tijekom rada. Iako je Vervita Omniblend V daleko ispred bilo kojeg blendera dostupnog po trgovačkim centrima, ja osobno nisam do kraja zadovoljna njegovim uradcima, moram naglasiti da sam ja dugogodišnja blendalica, a neki me poslovni parteri od milja zezaju da sam “ambiciozna cmizdra“. To može značiti i da sam zahtjevna preko svake mjere te da će Vervita Omniblend V početniku biti sasvim dobra odskočna daska. Odskok – kamo?
                Iskreno sam mišljenja da nam se čula izoštravaju i da se educiramo i postajemo istančaniji što duže nešto prakticiramo. Tako je i sa sirovojedskim pripravcima. Iako će Vervita Omniblend V zadovoljiti velik dio blendalačke publike, oni koji žele više naći će se pred teškim izazovom: odlučiti između Blendteca i Vitamixa. Ipak, oba brenda pucaju na publiku koja zna što hoće i može si to priuštiti.
                Kao što sam rekla, prvi jaki blender je u moj život došao direktno iz SAD-a i izbor mi je bio diktiran radom na našoj naponskoj mreži. To je bio Blendtec. Zbirna cijena uređaja, poštarine, carine i ostalih -ina je bio znatno niži od cijene koju kod nas drži zastupnik Blendteca, ali prema informacijama iz USA svaki zastupnik van Amerike sam formira cijenu, a Blendtec USA ih štiti na način da je tamošnjim prodavačima Blendteca zabranjeno prodavati 220V modele. Znam da je hrvatkski link malo zbunjujući, ali ćete (ukoliko ih kontaktirate) vidjeti da doista zastupaju Blendtec. I tako smo Blendtec i ja proveli pune dvije i pol godine u dobru i zlu, u zdravlju i lišću, voću i povrću te nešto orašastih plodova i sjemenki. Uz Blendtec sm odradila post od 92 dana tijekom kojih je uz pomoć Squeeze’nSprout vrećica mijenjao sokovnik, miješao mi je mlijeka, napitke, juhice, preljeve i sl. Bili smo toliko nerazdvojni da me pratio i na godišnji. Istina, u svojim najnadobudnijim izdanjima sam uspjela izazvati prave pravcate zelene kašoskoke u kuhinji kad je bogec zaključio da sam ga stvarno pretrpala. Bio je direktno povod kupovini još dva uređaja u mom domaćinstvu: manjeg blendera te multipraktika. Manji blender smo kupili jer design posude Blendteca je u donjem dijelu toliko velik da sam uvijek pripremala prevelike količine namaza, slatnih preljeva i sl. Multipraktik smo kupili jer sam htjela dobiti neke teksture za koje sam u Blendtec morala uvijek dodavati tekućinu, a to mi nije uvijek odgovaralo. I mlijeka i gel od irske mahovine u Blendtecu su bivali dobro izrađeni, prilikom izrade maslaca od orašastih plodova/sjemenki sam uvijek morala dodati dosta ulja, prekidati rad i sa stijenki posude pokupiti namirnice te ih usmjeriti ka oštricama. Kašasti sok s algama je imao veće komadiće algi. Blagoslov predprograma koji dolazi u digitalno kontroliranom blenderu je super za čišćenje jer samo pobrišete komandnu polču, ali vam istodobno uzima jako puno od kontrole nad rezultatom koja je meni s vremenom počela nedostajati. Blendtec standardno dolazi sa vrčom od litre, ali se može nadokupiti onaj veći od 1.5 litara. Doduše, i prijatelj (vlasnik Blendtec blendera) i ja smo zaključili kako ta veća posuda zna biti previše za sam uređaj pa se lako pregrije. Kao i kod Verivita Omniblend V blendera, baždar na vrču je otprilike na pola posude i uputno ga se pridržavati tj. ne puniti posudu preko najviše linije. Garancija u Hrvatskoj je 1 godina. Sva sreća da to vrijedi i za vrčeve jer su mi otišli 2 puta (1 u garantom roku, zamijenjen, pa i taj pa zamijenjen).
                Iskreno, budući da Blendtec i Vitamix pripadaju u isti cjenovni razred (barem u Hrvatskoj, u USA je Blendtec jeftiniji), odluka se čini nešto teža za odlučiti između ova dva uređaja. No, nakon što sam imala prilike isprobati Vitamix, znala sam da je to uređaj na kojem želim raditi. Bademovo mlijeko je ispalo gusto i kremasto, a brašno koje je ostalo nakon izrade još uvijek dovoljno masno i kremasto tako da je smiješno ne iskoristiti iste bademe dva puta jer je tako puno ekonomičnije. Gel od irske mahovine je bio gotov duplo brže u Vitamixu nego u Blendtecu i uspjela sam napraviti maslac od sezama (tahini), indijskih oraščića, kikirikija i to sve bez i jedne dodane kapi ulja i to za manje od 2 minute. Kašasti sok s algama je na neki čudan način u prvom planu imao okus voća dok su se alge osjećale tek ako bih ostavila da sok duže vremena odstoji (više od 1 sata), a zeleni kašasti sokovi prekrasno su baršunasti. Čak su i djeca primjetila da puding napavljen u Vitamixu je bitno jednolikije i svilenkastije teksture nego onaj koji sam radila u Blendtecu. Vitamix dolazi u standardnom paketu sa vrčem od 2 litre od eastan tritan kopoliestera i čini mi se kvalitetnije od vrča Blendteca, a ima i – špangice za poklopac (sve što jednoj pravoj curi treba )! Tako se bez imalo straha može napuniti vrč do najviše linije koja je cca. 1.5 cm od gornjeg ruba i blendati, blendati, blendati! Ni kapljica nije izvirila iako je kašastog soka bilo i za susjede u jednom ciklusu izrade. Kao dodatna opcija dostupne su i posude za procesuiranje suhih namirnica od 0.9 litra te vrč 0.9 litara kao manji brat standardnog vrča. Temper, koji sam promatrala sa skepsom kada sam gledala razno razne prezentacije na internetu, predstavlja pravu blagodat jednom kada ga sami počnete primjenjivati. Danas je sinak htio zobenu kašu s jabukama pa sam mu napravila kašu od jabuka sa cimetom i bez ikakvih drugih dodataka. Čak je i dragi uskoro 16-godišnjak izrazio zanimanje da se sam uključi u izradu svog obroka. Kćer nikako ne može prihvatiti spirulinu u kašastim sokovima kao niti suho voće. Od kada pripremam svoje kreacije Vitamixom, nema više pritužbi i izuzetno je zadovoljna svime što napravim iako je svjesna da upotrebljavam i sušeno voće i spirulinu. Upravo koliko je u mom domu bio kvantni skok sa običnih, regularnih blendera na Blendtec, istinski mogu reći da je u tolikoj mjeri Vitamix unio finese i nijanse i sasvim mi je postalo jasno zašto je upravo Vitamix odabir većine svjetski poznatih sirovojedaca. Kada se svim ovim informacijama pridruži i činjenica da Vitamix prati, za Hrvatsku, nevjerovatnih 7 godina garancije, ostaje malo prostora za kalkuliranje.
                Što se bučnosti tiče, to je neminovna pratnja jakih strojeva. Svaki prema svojoj jačini, ali moram reći da Vitamix u odnosu na Blendtec ima dublji zvuk pa ga to čini subjektivno tišim. Čišćenje je za sva tri uređaja izuzetno lagano, upravo kao i održavanje.
                Nadam se da sam svim budućim tražiteljima rješenja za svoje sirovojedske potrebe olakšala odluku. Moja je jasna, ja se od sad držim Vitamixa


                Preuzeto sa: http://marijanapontoni.com/?p=609
                "Karakter je čovjeku sudbina" (Heraklit)

                Comment

                • Blue_Knight
                  Ohm
                  • Apr 2009
                  • 2394

                  #53
                  Ima li netko sa foruma Blendtec (K-tec)?
                  "Karakter je čovjeku sudbina" (Heraklit)

                  Comment

                  • Mash
                    New member
                    • Jul 2011
                    • 50

                    #54
                    Originally posted by Spring
                    Jučer je stigao moj novi sokovnik VerVita (Hurom)
                    Jako je dobar!

                    Puno je bolji od mog starog centrifugalnog sokovnika.

                    Imam ga i ja. Super mi je! Moja do sada najbolja investicija!

                    Comment

                    • Mash
                      New member
                      • Jul 2011
                      • 50

                      #55
                      Nego imali se igdje blizu kupiti Norwalk Juicer? To je onaj The Juicer. Ima li tko kakvu spoznaju o tome?

                      Comment

                      • medix
                        Alternativa addict
                        • Oct 2009
                        • 427

                        #56
                        Originally posted by Mash
                        Imam ga i ja. Super mi je! Moja do sada najbolja investicija!
                        ja ima Hurom,sjajan sokovnik!!!!

                        Comment

                        • major
                          New member
                          • Aug 2011
                          • 1

                          #57
                          Pozdrav, evo novi sam na forumu i zanima me jdna stvar: imam buđet do oko 500 kn, i sve sto mi treba je da mogu od voca i povrca pravit sokove. Ne znam jel to blender ili sokovnik, pa mozete li mi preporuciti koji dobar za tu cijenu, znaci ne bih nista kruto poput mesa ili neceg drugog, samo pravit sok od jabuka, mrkve, itd itd itd. Ovisno o kvaliteti soka, iskoristivosti iz namirnice i cijeni, mozete li mi preporuciti kojega, i na kojem mjestu ga kupiti? hvala!

                          Comment

                          • Mash
                            New member
                            • Jul 2011
                            • 50

                            #58
                            ja sam prije imao centrifugalni a sada imam hurom. Nije on vrh ali je dobar. Uzeo sam ga u prodavaonici zdrave prehrane. Možda da se posavjetuješ s njima ali za 500 kn neznam da ćeš naći ijedan osim centrifugalnog za koje Dr. Norman kaže da nisu ni oni za baciti. I oni koriste donekle. Moj je bio 2.500 kn. Dr. Norman je u početku koristio gratalicu da bi dobio kašu od voća koju je kasnije nekako cijedio. Da se bar mogu dosjetiti kako to napraviti. Ima biti da je to najbolji način. Oni su izradili onaj tenk od sokovnika koji se danas koristi u Gerson klinici za liječenje raznih bolesti za koje navodno nema lijeka - rak, sida, ... Previše prepreka ima danas. Od vrste sokovnika do vrste voća... Ako nađeš sokovnik nekako (ako je tata Karington) onda teško naći voće koje nije prskano.

                            Comment

                            • PakHok3
                              New member
                              • Jun 2011
                              • 12

                              #59
                              Ja sam koristio centrifugalni Philipsov, odlican je bio. nakon njega koristim Hippocrates twin gear i Oscar930PRO Hurom.
                              Mislim da bi trebalo zabraniti centrifugalne posebno ako se prave sokovi za sprovodjenje neke od terapija.

                              Kod nas u Podgorici pocela je sa radom radnja MonteVitality,
                              Code:
                              www.montenet.biz
                              lokalna u saradnji sa Vitality4Life i stvarno odlican izbor i cijene kao i kvalitet artikala.

                              Comment

                              • student80
                                New member
                                • Oct 2011
                                • 1

                                #60
                                da li je vervita sokovnik koji se prodaje u rh sokovnik hurom prve ili druge generacije - znači ima li ojačanja potrebna za cijeđenje 2 puta dnevno

                                jel ima netko preporuku odakle ga naručiti jer ga nude na više web stranica

                                hvala

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎