Koji je sokovnik najbolji za Vas?

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • matovilka
    New member
    • Jan 2010
    • 4

    #31
    Ver Vita je prvi sokovnik koji sam ikad koristila pa ga ne mogu uspoređivati s ni jednim drugim sokovnikom. Ali mogu napisat moje upoznavanje s mojim novim kućnim prijateljem :)
    Sokovnik funkcionira na hladno prešanje, nema noževa samo glavna glava koja gnječi voće i povrće, a dobije se i dva sita jedno propušta više a drugo manje pulpe. Prvo što sam ocijedila bile su jabuke Granny smith, kad sam ih procijedila kroz veće sito dobila san gustu kašu od jabuke, a kroz sitnije sito sok kojim sam bila oduševljena. Međutim kad sam kroz sitno sito išla cijediti jabuke Zlatni delišes umjesto soka dobila sam finu gustu kašu, koja iako ukusna nije bio sok koji sam htjela pa sam bila malo razočarana, trebat ću malo bolje proučiti od kojih jabuka je najbolje praviti sok (ako tko zna molim da me obavijesti - hvala)….
    Radila sam sok od naranči, i od 4 velike naranče dobila sam oko 3 ipol dcl soka, sok je bio ukusan i gust s puno sitne pulpe unutra, dakle nije bio bistri sok. Isto je bilo i sa grejpom -2 velika grejpa oko dva ipol dcl gušćeg soka.
    Cijedila sam i mrkvu, za 2dcl soka trebalo mi je oko 10 mrkvi srednje veličine, sok je bio bistar i baš fino mrkvast, a od suhe tvari koja je ostala napravila sam imprviziranu juhu, tako da je sva mrkva bila iskorištena.
    Sokovnik omogućava pravljenje različitih sokova od različito voća jedno za drugim bez rastavljanja, al na glavi dosta puta zapnu krupniji komadi koji se na mogu isprati samo lijevanjem vode (tako se ispere samo pigment koji ostane od prošlog voća), već nema druge nego rastavit sokovnik ....posebno ako se cijedi mrkva koja ima dosta jak pigment, pa bijeli plastični djelovi sokovnika upiju narančastu boju, posebno silikonski nastavci koji se naslanjaju na sito i čiste ga (sad imaju žućkaste mrlje).

    Comment

    • Spring
      Administrator
      • Feb 2009
      • 5817

      #32
      Originally posted by matovilka
      Jel možda neko ima knjižicu SOKOVI OD VOĆA I POVRĆA , dr Norman Walker u elektroničkom formatu. Nova sam u pravljenju prirodnih sokova, i uspila san nabavit samo knjigu ''Snaga prirodnih sokova'' - Claudia Antist
      Izvoli.
      Attached Files
      www.alternativa-za-vas.com
      www.alternativa-webshop.com

      Comment

      • erazor
        New member
        • Jan 2010
        • 2

        #33
        Originally posted by svjetlosni_mrav
        Walkerove knjige sam kupovao u Karlovcu po dvadesetak kn. komad ...
        Gdje u Karlovcu ima za kupiti Walkerove knjige?

        Comment

        • erazor
          New member
          • Jan 2010
          • 2

          #34
          Planiram uskoro kupiti sokovnik. Zanima me da li netko ima iskustva sa sljedećim modelima:

          Omega VRT 330
          Hurom Slow Juicer
          Omega 8006
          Nuc ???

          Vidio sam da su se i kod nas pojavili Hurom(vervita) sokovnici, no jos uvijek su oko 500 kn skuplji u odnosu na kupnju preko neta. Takodjer, garancija je znatno manja a za brand(vervita) ne mogu naci nikakve informacije. Zna netko nesto vise? Prvenstveno me zanima pouzdanost, garancija, servis.

          Cuo sam da su nuc sokovnici znatno jeftiniji od gore navedenih a imaju slicna svojstva. Znate li netko gdje ih ima za kupiti?

          Zahvaljujem na odgovorima.

          Lp

          Comment

          • ram
            homosapiens
            • Jan 2010
            • 3405

            #35
            Originally posted by erazor
            Gdje u Karlovcu ima za kupiti Walkerove knjige?
            ja sam ih naručila putem interneta od veritasa.

            Comment

            • Spring
              Administrator
              • Feb 2009
              • 5817

              #36
              Omega VRT 330 = Hurom Slow Juicer = VerVita (isti proizvođač)

              Imam ovaj sokovnik i zadovoljna sam.
              www.alternativa-za-vas.com
              www.alternativa-webshop.com

              Comment

              • eni
                New member
                • Sep 2009
                • 45

                #37
                Originally posted by matovilka
                Stigao mi je sokovnik Ver Vita. Mogu reć da sam zadovoljna :)
                Jedva čekam isprobati što više različitih sokova....Jel možda neko ima knjižicu SOKOVI OD VOĆA I POVRĆA , dr Norman Walker u elektroničkom formatu. Nova sam u pravljenju prirodnih sokova, i uspila san nabavit samo knjigu ''Snaga prirodnih sokova'' - Claudia Antist
                Jako puno knjiga (među kojima je i ova koju tražiš) možeš naći na sirovahrana.com u elektroničkom obliku pa si možeš poskidati.

                Comment

                • svjetlosni_mrav
                  Guru
                  • Jan 2010
                  • 646

                  #38
                  Originally posted by erazor
                  Gdje u Karlovcu ima za kupiti Walkerove knjige?

                  E sada ... to je onaj kompleks dućana na tržnici (blizu big kauflanda) tamo na drugom katu ima jedna knjižara i unutra sam kupio jedno sedam osam wolkerovih knjiga prije nekih 7-8 mjeseci ...

                  ''
                  Bez Božje ljubavi život je puka patnja, razum nerazuman, vjera tiranija.''

                  Igbal

                  Comment

                  • nioivo
                    Alternativa addict
                    • Nov 2009
                    • 153

                    #39
                    Kupila sam prije dva mjeseca sokovnik. Odlučila sam djeci i sebi praviti sokove. Našla sam neki povoljan u dućanu "Plodine". Ne znam sad napamet njegovu marku (meni nepoznata do sada) ali je proizveden u Njemačkoj, ima 450 Wata, motor u sredini, iznad je sito a sa jedne strane izlazi sok a sa druge ostatci. Cijena mu je 325 kn. Mislila sam, tko zna hoće li nam se svidjeti, hoću li nakon par dana odustati od pravljenja, pa što da bacam novac na neke skuplje sokovnike. Sokovnik daje od pola kile mrkve, 3 dl soka. Od dvije jabuke, 1 kruške i 1 naranče dobijem skoro 4 dl ovisi o veličini voćaka. Meni su najbolje jabuke Pink lady za sokove a nije loša ni jabuka Fuji. Delišesi nisu baš dobri jer sok odmah potamni pa se dječici ne sviđa boja a i okus je nekako bezličan.
                    Sada mi se toliko sviđaju ti sokovi a sokovnik dok traje traje. Čini mi se dobar onaj Hurom slow juice

                    Comment

                    • Diana
                      <3
                      • Oct 2009
                      • 7086

                      #40
                      Za naranče mi je najbolji sokovnik gdje ja ručno cijedim naranču ;:)

                      a za jabuke isl. Philipsov koji nije pretjerano skup ali mi daje dosta soka,dapače vrlo sam zadovoljna s njime i ne znam,iskreno,ne znam po čemu se razlikuje od ovih skupljih koji su tu navedeni....(isto je od nehrđajučeg čelika,velika iskoristivost voća itd...)

                      nekoliko sam već puta svjedočila da cijena ne daje kvalitetu...
                      :)

                      Comment

                      • medix
                        Alternativa addict
                        • Oct 2009
                        • 427

                        #41
                        Da li vervita moze da cijedi psenicne klice i ljekovite,naravno svjeze biljke(kopriva i sl)?

                        Comment

                        • Seka0307
                          New member
                          • Apr 2010
                          • 26

                          #42
                          Ver Vita

                          Originally posted by medix
                          Da li vervita moze da cijedi psenicne klice i ljekovite,naravno svjeze biljke(kopriva i sl)?
                          Može. Provjereno.

                          Comment

                          • yeya
                            New member
                            • Jan 2010
                            • 94

                            #43
                            Originally posted by nioivo
                            Delišesi nisu baš dobri jer sok odmah potamni pa se dječici ne sviđa boja a i okus je nekako bezličan.
                            Pokusaj dodati limunovog soka, trebao bi sprijeciti oksidaciju, a i popraviti okus.
                            Ja koristim blender (slican ovome), ima staklenu posudu, lako se pere, 600W, bio je 400 kn u Pevecu (prije stecaja), zadovoljna sam. Omiljeni kasasti sok je banana+zelena salata, a dobar je i ako se doda jabuka ili kivi.

                            Comment

                            • vanna
                              New member
                              • Dec 2010
                              • 10

                              #44
                              Već više od dvije godine koristim Green star sokovnik i prezadovoljna sam. Prilikom narudžbe gledala sam koji je najbolji na tržištu, što preporučuju forumaši...pa mogu samo reći da je isplatio svaku kn što sam u njega uložila. Iscijedi zadnju kapljicu iz zeleniša, iz svega zapravo, pa mi i nije zao odreći se suhe pulpe, a budući da je ovo proljeće bio isključivo sokovnik u opticaju i više puta dnevno (juice feasting), dokazao je svoju vrijednost.
                              Ponekad sam malo i lijena pa rađe odaberem bleneder i zeleni kašasti sok, ali nastojim ne zanemariti mog green star svemirca (hehe, ima tadvo "lice" gledajući sprijeda)

                              Comment

                              • PakHok3
                                New member
                                • Jun 2011
                                • 12

                                #45
                                Originally posted by vanna
                                Već više od dvije godine koristim Green star sokovnik i prezadovoljna sam. Prilikom narudžbe gledala sam koji je najbolji na tržištu, što preporučuju forumaši...pa mogu samo reći da je isplatio svaku kn što sam u njega uložila. Iscijedi zadnju kapljicu iz zeleniša, iz svega zapravo, pa mi i nije zao odreći se suhe pulpe, a budući da je ovo proljeće bio isključivo sokovnik u opticaju i više puta dnevno (juice feasting), dokazao je svoju vrijednost.
                                Ponekad sam malo i lijena pa rađe odaberem bleneder i zeleni kašasti sok, ali nastojim ne zanemariti mog green star svemirca (hehe, ima tadvo "lice" gledajući sprijeda)
                                vana koristite jedan od nekoliko najboljih sokovnika sto postoje.
                                Pretpostavljam da je sa dva valjka sto ih cini najboljim medju najboljim sokovnicima na bazi hladnog cijedjenja.

                                sto se pulpe tice nemojte da Vam je zao jer kad pulpa ostane bez tecnosti, minerala, vitamina, enzima postaje sterilna kao i sitni pijesak na plazi i bukvalno bi se tako i ponasala u zelucu. Cak je pozeljno sokove jos jednom procijediti kroz fino sito prije konzumiranja.

                                Svakako koristite blender ali nikako ne zapostavljajte Vas GreenStar.
                                Ja koristim GreenPower Hippocrates plus i to je slicna kategorija sokovnika.

                                Ovdje imate sve knjige koje je Dr.Norman W.Walker napisao i valjalo bi ih procitati, posebno "Sokovi od svjezeg voca i povrca" u kojoj je data kompletna terapijska receptura kombinacija povrcnih i vocnih zivih sokova, prema potrebama ili zdravstvenim problemima koje imamo.

                                Dokazano da su terapijama sa zivim sokovima izlijecene mnoge cak i najteze bolesti.

                                ugodno citanje

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎