Djeca i veganstvo

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • terra...
    New member
    • Apr 2014
    • 3

    #61
    bok, ne znam gdje da smjestim svoje pitanje -al zanima me kakva su iskustva roditelja (i djece) vegetarijanaca s vrtićima. imate li preporuka za koji vrtić? ne bih htjela skupo plaćati neki privatni vrtić i voziti dijete na drugi kraj grada, pa da dobije isto sto i u gradskom

    Comment

    • sinkezg
      Guru
      • Oct 2009
      • 2414

      #62
      Službeno stvari stoje ovako:
      Vrtići imaju propisanu prehranu i stvar je njihove dobre volje da ti dopuste da djetetu donosiš vlastitu hranu, osim u slučaju da dijete ima određene posebne potrebe za takvoh hranom, prvenstveno iz medicinskih razloga.

      U praksi to znači sljedeče:
      Odeš na razgovor sa tetom zaduženom za prehranu (sastavljanje jelovnika koji su u skladu s propisima ministarstva) i ljubazno joj izložiš svoju želju a ona će ti vrlo vjerojatno izaći u susret.

      Kod nas je to bilo ovako:
      Dogovorili sastanak, teta nam održala kratku besjedu i dogovorili da djetetu donosimo u "porciji" hranu koju će onda teta kuharica prigrijati.
      Jelovnik koji se objavljuje u petak uzmemo sa sobom doma i preko vikenda isplaniramo kuhanje za sljedeći tjedan
      Kod nas jelovnike petkom postavljeju kod panoa u formi letaka ali lako se i dogovori da vam teta šalje na mail.

      Comment

      • terra...
        New member
        • Apr 2014
        • 3

        #63
        hvala na odgovoru!
        eto, ako tko ima jos kakvo iskustvo, slobodno napisite

        Comment

        • mischell
          Alternativa addict
          • May 2012
          • 149

          #64
          Mi smo u privatnom pa nemogu biti od pomoći. Imaju izbor jer je nekoliko djece vege.
          __________________________________
          "Budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski"

          Comment

          • terra...
            New member
            • Apr 2014
            • 3

            #65
            Originally posted by mischell
            Mi smo u privatnom pa nemogu biti od pomoći. Imaju izbor jer je nekoliko djece vege.
            koji je to privatni i kako ste zadovoljni?

            Comment

            • Lusi
              ignis
              • May 2014
              • 1442

              #66
              Moje dijete je vegetarijanac od početka ove godine.
              Ispisala sam je iz školske kuhinje već prije, nažalost, prehrana u školama sadrži previše rafiniranih namirnica i smatram da nije dobro izbalansirana.

              Svaki dan nosi hranu od kuće i to ide prilično glatko...

              Što se tiče samog naslova topica i djece vegetarijanaca, po svom djetetu vidim da se na vegetarijanskoj prehrani (lakto-ovo u njenom slučaju) dobro osjeća, bolje nego kada je jela meso.
              Nastojim da dobi dovoljno proteina u prehrani, što od soje, što od orašastih plodova, a zasada povremeno jede i jaja. Ono što mene oduševljava u njenom prelasku na vegetarijanstvo je spontani pad želje za slatkišima i junk prehranom i pojačana konzumacija sirovog voća i povrća.

              Ujedno, imamo sreću što je naš liječnik opće prakse makrobiotičar i zna nas savjetovati...

              Djeca vegetarijanci
              Last edited by Jesam; 13-05-14, 09:59.
              Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

              Comment

              • Jesam
                Supermoderator
                • Mar 2011
                • 14483

                #67
                Originally posted by Lusi
                Moje dijete je vegetarijanac od početka ove godine.
                Ispisala sam je iz školske kuhinje već prije, nažalost, prehrana u školama sadrži previše rafiniranih namirnica i smatram da nije dobro izbalansirana.

                Svaki dan nosi hranu od kuće i to ide prilično glatko...

                Što se tiče samog naslova topica i djece vegetarijanaca, po svom djetetu vidim da se na vegetarijanskoj prehrani (lakto-ovo u njenom slučaju) dobro osjeća, bolje nego kada je jela meso.
                Nastojim da dobi dovoljno proteina u prehrani, što od soje, što od orašastih plodova, a zasada povremeno jede i jaja. Ono što mene oduševljava u njenom prelasku na vegetarijanstvo je spontani pad želje za slatkišima i junk prehranom i pojačana konzumacija sirovog voća i povrća.

                Ujedno, imamo sreću što je naš liječnik opće prakse makrobiotičar i zna nas savjetovati...

                Djeca vegetarijanci
                Bravo! Pa to je prekrasno čuti!

                Naša djeca su toliko napredovala u svjesnosti da je to čudo!
                Uistinu - na njima svijet ostaje.
                slobodni.net za slobodni svijet

                Comment









                Latest Topics

                Collapse

                There are no results that meet this criteria.

                Working...
                😀
                😂
                🥰
                😘
                🤢
                😎
                😞
                😡
                👍
                👎