Prirodna alternativa pjeni/gelu za brijanje

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • BLIND GUARDIAN
    Meštar od Medaljona
    • Aug 2010
    • 3386

    Prirodna alternativa pjeni/gelu za brijanje

    zanima me postoji li ikakva prirodna alternativa pjeni/gelu za brijanje?

    trenutno a i vec dulje vrijeme koristim nivein gel sa koloidnm srebrom no kako polagano prelazim na prirodne stvari bilo bi vrijeme da i to promjenim.
    unaprijed hvala

    ukoliko se nadje proizvod koji zadovoljava moje pitanje molio bih moderatora da obrise temu-pitanje i postavi posebnu temu o tome proizvodu. hvala


    Nivea Adds Colloidal Silver to Its Skin Care Product Line for Men! Now this is interesting, Nivea, one of the world’s leading skin care products manufacture ...
    “Ne vjeruj zato što je to mudrac rekao, ne vjeruj zato što je to uobičajeno mišljenje, ne vjeruj zato što je to zapisano, ne vjeruj zato što netko drugi to vjeruje, nego prosudi istinu i nakon što ju pažljivo ispitaš i raščlaniš i uvidiš da će svima činiti dobro, živi u skladu s njom i pomozi drugima da čine isto. – Buda
  • nacko
    wanderer
    • Aug 2009
    • 71

    #2
    Napravit ću ti ja, pa ćeš mi testirati, može?

    Comment

    • moqui
      Fallen
      • Aug 2010
      • 1789

      #3
      i mene to zanima, možda ovo? http://www.lush.hr/?lang=hr&section=...roizvod&id=985
      KokoKao

      Comment

      • namrtvo
        New member
        • Apr 2012
        • 13

        #4
        prirodna alternativa brijanju je puštanje brade. ljudi, nemrete bit i prirodni i japiji il šta ja znam. odlučite se na koju ćete stranu.

        Comment

        • Moldercuker
          Nisam guru
          • May 2011
          • 27145

          #5
          Originally posted by namrtvo
          prirodna alternativa brijanju je puštanje brade. ljudi, nemrete bit i prirodni i japiji il šta ja znam. odlučite se na koju ćete stranu.
          hahah dobro si to reko


          Zasad gelu nema alternative..puno je bolji gel nego pjena....a ovo sve što je u boćicama nije to niš prirodno, samo se tako reklamira

          Comment

          • Moldercuker
            Nisam guru
            • May 2011
            • 27145

            #6
            Originally posted by Moldercuker
            hahah dobro si to reko


            Zasad gelu nema alternative..puno je bolji gel nego pjena....a ovo sve što je u boćicama nije to niš prirodno, samo se tako reklamira

            Zapravo najprirodnije je na suho

            Comment

            • A Lili
              Go ahead make my day
              • Apr 2012
              • 375

              #7
              Trgneš bjeljanjak (ako si vegan) s prstohvatom soli i nakon brijanja klasični alkohol u obliku Pino Silvestre ili onaj iz ljekarne.
              Ako te brinu jaja i živa bića, onda Lush ili kakav gliceriski sapun iz Dm-a+ alkohol.
              Last edited by A Lili; 24-05-12, 23:39. Razlog: ispravak
              I tried being reasonable, I didn't like it.

              Comment

              • :))
                New member
                • Jul 2013
                • 62

                #8
                Meni je od ove pjene sa srebrnim jonima izlazila cudna iritacija na lice,jedino resenje ti je da sto manje zadrzavas pjenu/gel na lice,neki ljudi drze po nekoliko minuta da im omeksa brada,mislim da to nije dobro.

                Comment

                • Stepski Vuk
                  Onkraj razuma...
                  • Jun 2012
                  • 737

                  #9
                  Ja sam prirodni bradonja, od svoje šesnaeste. Tu se izuzima, iz razumljivih razloga, onih 15 mjeseci provedenih u JNA... (U HV-u sam nosio bradu, nisu branili...)

                  A što mi je to teško padalo u JNA, brijanje i navečer i ujutro.
                  Meka, djevojačka koža i jaka brada - "najgora" kombinacija, barem što se tiče provjere izbrijanosti lica na pisti. I dan-danas se sjećam onih povika "Vojniče, imaš 5 minuta da se pojaviš pristojno izbrijan !" a što su mi uputili tadašnji oficiri. A samo da s piste s punom opremom dođem do kupaonice trebalo mi je više od 5 minuta...

                  No, vrlo brzo sam pustio brkove, parola je bila "Snađi se, druže !"

                  Uzimajući u obzir ovo iskustvo, ne mogu se načuditi muškarcima što svakodnevno gube vrijeme u brijanju. Pogotovo što je znanstveno utvrđeno da se brijanjem skida mikrosloj kože i time znatno povećava rizik od raka kože.

                  Međutim, znanstveno je utvrđena i štetnost po lice stalnim nošenjem brade jer koža tada dobiva manje sunca i zraka, manje "diše"...

                  Riješio sam to vrlo jednostavno - brijem se 3-4 puta godišnje, svaki put do zadnje dlačice !

                  Em tako na vrlo jednostavan način mijenjam izgled, bez puno muke i novčića, em je to odlično za zdravlje !




                  Paul ovdje fenomenalno izgleda s bradom, zar ne !
                  "...U životu treba mudro da šutiš
                  Al' riječ ako rekneš
                  Neka bude teška kao svaka
                  ISTINA
                  Neka bude rečena za
                  Čovjeka..."

                  Comment

                  • Adamina
                    Super Moderator
                    • Mar 2014
                    • 4621

                    #10
                    Znam da vam je za njegu poslije brijanja vrh gel od aloe vere. A što se tiče brijanja, možete po starinski sa sapunom.
                    Let me heal you

                    Comment

                    • Namaste ASC
                      Alternativa addict
                      • Aug 2012
                      • 305

                      #11
                      Mi moramo znati da svaki proizvod koji nam se nudi na tržištu se može napraviti da bude prije svega od prirodnih sastojaka, koji će nam osi osnovne funkcije brijanja, ponuditi i prirodnu njegu naše kože. Slažem se da je aloe vera gel super rješenje za smirivanje kože poslje brijanja, ali ona se može upotrebljavati u kombinaciji s hladno prešanim uljem lješnjaka, sezama, kalijeve lužine KOH,ulja konoplje, palminog ulja, destilirane vode, biljnog glicerin, bijele gline kaolin i jojoba u sredstvu za brijanje.

                      Svakako možete sastojke i mjenjati osvinso o kakvom tipu kože se radi. Možete si napraviti pjenu za brijanje umjesto kaolin gline, bentonit, rhassoul glinu koja je u kombinaciji s maceratom brahmi počinje dobivati potpuno novi oblik pjene za brijanje. Naravno ne trebamo zaboraviti ni to ako imamo dužu gušću bradu da može doći i do porezotine, pa tako kombinirajte i kalijev alum koji pomaže za brže zacijenljivanje rana od brijanja.

                      Također možete si u prirodnu pjenu za brijanje staviti i Tepezcohuite koje ima djelovanje zatezanja kože, spriječava prijevremeno starenje kože i nastajanje bora na kožu lica kod muškaraca. Ono je neizostavno ako imate problematičnu kožu pa su puno veće mogućnosti da bi mogli imati ožiljke na površinskom sloju kože nego drugi.

                      Osim toga tepezcohuite se može kombinirati s Croton lechleri ili ekstraktom zmajeve krvi. U svakom slučaju prelijepo je što se priroda pobrinila da uvijek imamo prirodni način kako da napravimo bilo što pa tako i brijanje bez kemikalija koja su štetna za našu kožu i organizam.
                      Recite DA za zdravlje i prirodu
                      namasteasc@gmail.com
                      Sve dolazi iz tišine, sve nestaje u tišini...

                      Comment

                      • Nanette
                        TeaJay
                        • Aug 2012
                        • 3052

                        #12
                        Originally posted by Namaste ASC
                        Mi moramo znati da svaki proizvod koji nam se nudi na tržištu se može napraviti da bude prije svega od prirodnih sastojaka, koji će nam osi osnovne funkcije brijanja, ponuditi i prirodnu njegu naše kože. Slažem se da je aloe vera gel super rješenje za smirivanje kože poslje brijanja, ali ona se može upotrebljavati u kombinaciji s hladno prešanim uljem lješnjaka, sezama, kalijeve lužine KOH,ulja konoplje, palminog ulja, destilirane vode, biljnog glicerin, bijele gline kaolin i jojoba u sredstvu za brijanje.

                        Svakako možete sastojke i mjenjati osvinso o kakvom tipu kože se radi. Možete si napraviti pjenu za brijanje umjesto kaolin gline, bentonit, rhassoul glinu koja je u kombinaciji s maceratom brahmi počinje dobivati potpuno novi oblik pjene za brijanje. Naravno ne trebamo zaboraviti ni to ako imamo dužu gušću bradu da može doći i do porezotine, pa tako kombinirajte i kalijev alum koji pomaže za brže zacijenljivanje rana od brijanja.

                        Također možete si u prirodnu pjenu za brijanje staviti i Tepezcohuite koje ima djelovanje zatezanja kože, spriječava prijevremeno starenje kože i nastajanje bora na kožu lica kod muškaraca. Ono je neizostavno ako imate problematičnu kožu pa su puno veće mogućnosti da bi mogli imati ožiljke na površinskom sloju kože nego drugi.

                        Osim toga tepezcohuite se može kombinirati s Croton lechleri ili ekstraktom zmajeve krvi. U svakom slučaju prelijepo je što se priroda pobrinila da uvijek imamo prirodni način kako da napravimo bilo što pa tako i brijanje bez kemikalija koja su štetna za našu kožu i organizam.
                        Ja u svojoj ponudi imam prirodnu alternativu pjeni/gelu za brijanje, iz naslova teme, vrlo kvalitetnu, a puno jeftiniju od nabrojanih stvarčica

                        Uniseks ulje za brijanje i depilaciju: http://www.alternativa-forum.com/kup...iju-menta.html
                        ~ There are quite a few things a hot bath won't cure,
                        but I don't know many of them... ~

                        Comment

                        • Silex
                          New member
                          • Mar 2012
                          • 67

                          #13
                          Ja koristim Tabac sapun za brijanje, ima ih u DM-u, jel' to zadovoljava "alternativne" kriterije?
                          Iako sam od nedavno odlučio pustiti bradu i brkove i s vremenom vidjet što i kako dalje.

                          Comment

                          • Namaste ASC
                            Alternativa addict
                            • Aug 2012
                            • 305

                            #14
                            Pa pročitajte sastojke tog tabac sapuna i dobit ćete odgovor da li zadovoljava kriterije.
                            Velika prednost prirodnog sredstva za brijanje je što u njega možemo staviti sastojke koje ćete rijetko gdje naći, jer oni se čuvaju za one koji su na vrhu. Ne postoji osoba koja ne bih želila da bude lijepe, meke, nahranjene, detoksicirane i ne iziritirane kože poslje brijanja.

                            Jako je bitno da proizvodi za brijanje u sebi sadrži jedan od ovih sastojaka koje smo prije naveli jer brijanjem žileta iritira našu kožu kao i mogućnost da vam dlake radi ovih sastojaka omekšaju,uspori se njihov rast pa čak se može utjecati i na prorjeđivanje dlake na obrazima, ako imate intezivniju dlakavost na tome području i želite to korigirati.

                            Prirodna sredstva za brijanje se mogu upotrebljavati kako za brijanje brade kod muškaraca isto i za brijanje intimnog djela kod žena,brijanje preponskog dijela isto kao i brijanje pazušne jame, gdje se nalaze glavna limfna čvorišta. Tako da sve ovisi na vama, što vi želite i da li se isplati da štedimo na sebi i svojoj koži.
                            Recite DA za zdravlje i prirodu
                            namasteasc@gmail.com
                            Sve dolazi iz tišine, sve nestaje u tišini...

                            Comment

                            • Jesam
                              Supermoderator
                              • Mar 2011
                              • 14482

                              #15
                              Brijem se s aparatićem, bez ičega (ne bradu nego pazuhe i bikini zonu ) ... i niš mi ne fali. Eventualno naspem malo talka ako treba.
                              slobodni.net za slobodni svijet

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎